Ako používať Directorist pre obchodný adresár vo WordPress

Máte záujem o vytvorenie online obchodného adresára podobného Yelpu? Ak áno, doplnok Directorist je ideálnou voľbou, ako to urobiť vo WordPress. Zjednodušuje proces vytvárania adresára s množstvom dostupných možností flexibility a prispôsobenia.

S ním nebudete mať žiadne problémy s vytvorením robustného adresára alebo klasifikovanej sekcie vo WordPress. Má dokonca nástroje, ktoré budete potrebovať na speňaženie svojho adresára, s množstvom ďalších funkcií, ako je Live Chat a ďalšie.

Dnes vám ukážem, ako vytvoriť riaditeľa pomocou doplnku Directorist vo WordPress.

Čo je obchodný adresár?

A obchodný adresár vo WordPress je oblasť, ktorá prezentuje viacero firiem vrátane ich kľúčových informácií, ako sú adresa, telefónne čísla, otváracie hodiny, ponúkané služby atď.

Niektoré obchodné adresáre obsahujú aj recenzie, ktoré používateľom pomôžu nájsť najlepšiu možnosť. Skvelým príkladom by bol Yelp.

Používatelia môžu vyhľadávať najlepšie reštaurácie vo svojom okolí a čítať stovky recenzií, kým si nie sú istí svojím výberom. Samozrejme, toto je presne to, ako by používateľ vnímal adresár.

Schopnosť zobrazovať informácie na obľúbenom webe ako samotná firma predstavuje skvelú formu reklamy. Platí to najmä vtedy, ak od používateľov získate skvelé recenzie, ktoré vám môžu pomôcť prilákať ešte viac obchodov.

Firmy sú preto ochotné zaplatiť za prémiové priestory alebo vybrané miesta, pretože to môže zvýšiť návštevnosť ich miesta.

Vytvorenie obchodného adresára je preto skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze, ak je spravované správne. Ale ako väčšina vecí, môže trvať niekoľko mesiacov alebo rokov, kým stránka vytvorí udržateľný príjem. V každom prípade sa naučme, ako si ho postaviť.

Čítať:  Úžasné témy WooCommerce

Ako vytvoriť obchodný adresár vo WordPress s Directorist

The riaditeľ plugin uľahčuje vytvorenie online adresára. Podniky budete musieť pridať do doplnku a potom ich usporiadať tak, ako uznáte za vhodné v editore drag-and-drop. S týmto doplnkom si ho môže vytvoriť každý.

Aj keď sa doplnok ľahko používa, existuje veľa pohyblivých častí, vďaka ktorým môže byť spočiatku trochu ohromujúci. Poďme teda rovno do toho.

Krok 1: Nainštalujte Directorist

Začnime kliknutím na Pluginy a výberom možnosti Pridať nový na ľavom administračnom paneli.

V dostupnom vyhľadávacom poli vyhľadajte Directorist. Tým sa vytiahnu ďalšie doplnky, ktoré vám môžu pomôcť.

Prejdite nadol, kým nenájdete doplnok Directorist a kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ a aktivujte doplnok na použitie.

Krok 2: Úvodné nastavenie

Pri prvej inštalácii a aktivácii doplnku Directorist budete požiadaní, aby ste prešli krátkym sprievodcom nastavením, aby ste nakonfigurovali základné nastavenia. Poďme si to prejsť kliknutím na tlačidlo „Poďme!“ tlačidlo.

Prvá vec, ktorú sa plugin opýta, je, aké stránky má vytvoriť. Môžete ich prepínať otočením ich príslušných prepínačov. Ak by ste radšej vytvorili stránky ručne, zrušte výber všetkých stránok.

Poznámka: Všetky stránky pozostávajú iba zo skráteného kódu a z ničoho iného. Skutočne neušetríte veľa času tým, že ho vytvoríte pomocou doplnku, ale ukáže vám všetky používané skratky.

Keď budete pripravení, kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

Ďalej musíte vybrať, aký mapový systém bude váš adresár používať na zobrazenie polohy. Môžete si vybrať medzi Openstreetmap alebo Google. Ak vyberiete Google, budete musieť zadať kľúč Google API, aby ste ho mohli použiť.

Môžete sa tiež rozhodnúť povoliť speňaženie, čo znamená, že umožníte firmám zakúpiť si odporúčaný záznam. Po aktivácii môžete do poľa zadať cenu. Po výbere pokračujte.

Ďalší krok vám umožňuje importovať niektoré fiktívne údaje. Tento krok môžete preskočiť, ale zobrazenie fiktívnych údajov môže byť užitočné, keď začínate, pretože nástroj môžete vidieť v akcii.

Čítať:  Čo je brána firewall webovej aplikácie pre WordPress?

Údaje môžete neskôr ľahko vymazať, takže si môžete vybrať, čo vám najviac vyhovuje.

K dispozícii je tiež prepínač na importovanie fiktívnych obrázkov. Pokračujte, keď ste si vybrali.

A to je všetko, čo sa týka sprievodcu nastavením.

Krok 3: Pridajte miesta, kategórie a značky

Skôr ako začneme pridávať záznamy, mali by sme začať pridaním miest, kategórií a značiek. Proces je rovnaký pre každý z nich, ale všetky majú jedinečnú časť. Toto sú dôležité informácie, ktoré by mal obsahovať každý inzerát.

Kliknite na Directory Listings a vyberte možnosť Location, Categories alebo Tags.

Postup je u každého rovnaký, preto ukážem len jeden z nich. V tomto prípade som zvolil Locations. V tejto časti by som chcel pridať oblasti, ako sú krajiny, štáty, mestá, okresy atď. Veľmi záleží na tom, aký veľký adresár plánujete.

Ak je to na miestnej úrovni, možno budete chcieť pridať ulice, ak je to vhodnejšie.

Ak by ste vyberali kategórie, bola by to kategória podniku, ako je reštaurácia, obchod s potravinami, železiarstvo atď. A v prípade štítkov by to boli popisné identifikátory, napríklad najlepšie hamburgery na prenájom alebo niečo podobné linky.

Poznámka: Kategórie a značky sú špecifické pre doplnky a neovplyvnia kategórie alebo značky WordPress, ktoré ste vytvorili pre obsah príspevku.

Keď viete, čo chcete pridať, všetko, čo musíte urobiť, je pridať názov miesta, kategórie alebo značky do príslušného poľa a zadať popis.

Kliknite na tlačidlo „Pridať nové (miesto, kategóriu alebo značku)“ a máte hotovo.

Pridajte ich toľko, koľko vás napadne. Ak si uvedomíte, že potrebujete viac, vždy sa môžete vrátiť neskôr.

Krok 4: Pridajte nový záznam

Keď je všetko na svojom mieste, je čas začať skutočne pridávať svoje záznamy. Ak to chcete urobiť, kliknite na Výpisy adresárov a kliknite na možnosť Pridať nový výpis.

Čítať:  Aká je NAJLEPŠIA možnosť pre eCommerce v roku 2024?

Poznámka: Ak sa rozhodnete importovať fiktívne údaje. Zvážte prechod do možností Všetky záznamy a skontrolovanie toho, ako vyzerá fiktívny záznam, aby ste získali dobrú predstavu o tom, ako vyplniť všetky polia.

Ukážem to na jednom z fiktívnych záznamov, ktoré doplnok generuje. V hornej časti zadajte názov firmy.

Pod tým môžete zadať popis firmy a služieb, ktoré poskytuje. Ak rolujete pod popisom, nájdete všeobecnú časť. Tu môžete zadať obchodný slogan (ak je k dispozícii) a cenový rozsah.

Ďalej je sekcia Kontaktné informácie. Tu môžete zadať PSČ, telefónne číslo, fax, e-mailovú adresu a webovú adresu. Môžete tiež pridať ďalšie informácie, ako sú odkazy na sociálne médiá.

Potom môžete zadať adresu firmy a zobraziť ju na mape. To sa návštevníkom zobrazí ako tu.

Nakoniec môžete pridať obrázok firmy. Môže to byť predná časť podniku, ktorá návštevníkom pomôže nájsť ho, alebo to môže byť niečo iné. V tejto sekcii môžete tiež pridať videoobsah.

Pod tým nájdete možnosť vlastných polí, takže môžete pridať čokoľvek iné, čo by mohlo byť potrebné. Recenzie tu môžete zadať aj ručne. Na pravej strane teraz môžete zadať umiestnenie, kategórie a značky, ktoré ste vytvorili predtým.

Môžete tiež nastaviť dátum vypršania platnosti. Toto je dobrá možnosť, ak firmám účtujete poplatky za záznam. Keď uplynie dátum vypršania platnosti, túto firmu už nebude možné zobraziť. Len sa uistite, že posielate pripomienky, keď je čas na obnovenie.

Zostáva len uložiť zmeny a zverejniť výpis. Opakujte tento krok toľkokrát, koľkokrát je to potrebné. Vstup do úplného adresára môže chvíľu trvať, ale zaberie vám to čas. Posledná vec, ktorú chcete, je zobrazovať nepravdivé informácie.

Poznámka: Toto je spôsob, ako manuálne pridať záznamy. S najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť, aby firmy zadali svoje vlastné záznamy. Môžete to urobiť vytvorením stránky s [directorist_add_listing] skrátený kód na mieste. Prejdú rovnakým procesom a po ich odoslaní ho môžete schváliť.

Čítať:  15 jednoduchých a zábavných spôsobov, ako zarobiť peniaze na vysokej škole v roku 2024

Krok 5: Zobrazte zoznamy

Ak sa rozhodnete, že doplnok vytvorí stránky za vás na začiatku, potom by už záznamy mali byť aktívne. Samotný doplnok vytvorí prázdnu stránku, ktorá obsahuje iba krátky kód pre vaše záznamy.

V prípade, že plugin umožňuje generovanie stránok, nachádza sa na stránke All Listings.

Ak chcete vytvoriť stránku sami, pokračujte a urobte to a jednoducho pridajte nasledujúci krátky kód na miesto, kde chcete, aby sa záznamy zobrazovali:

[directorist_all_listing]

A to sa týka toho, ako používať doplnok Directorist. gratulujem.

Určite si nájdite čas na správne zadanie informácií a vhodne inzerujte svoj web. Firmy nebudú ochotné platiť, ak web nezíska veľkú návštevnosť.

Čo ak by som chcel vytvoriť utajované reklamy?

Ďalším obľúbeným využitím adresárových doplnkov je vytváranie inzerátov alebo zoznamov pracovných ponúk. Proces, ktorým sme práve prešli, by bol identický, ale pri vytváraní nového záznamu by ste namiesto toho pridali názov úlohy, popis úlohy a kontaktné informácie.

Od vyššie uvedeného návodu sa nič nemení, ale ak ste pridali niektoré z vopred pripravených stránok, budete ich musieť upraviť tak, aby odrážali inzeráty namiesto obchodného adresára.

Vytvorte si obchodný adresár ešte dnes s riaditeľom

Ako vidíte, v skutočnosti je veľmi jednoduché vytvoriť obchodný adresár vo WordPress pomocou Directorist. Plugin je pomerne jednoduchý a pozostáva len z vytvárania zoznamov zadaním potrebných informácií.

Za zmienku tiež stojí, že plugin je plne kompatibilný s Elementorom. To vám dáva plnú kreatívnu kontrolu nad stránkami, ktoré vytvárate, čo vám môže pomôcť vyniknúť v mori webových stránok s obchodnými adresármi.

Ako ľahko sa vám zdalo používanie doplnku Directorist? Použili ste ho na vytvorenie utajovanej sekcie?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE