Ako používať HubSpot na e-mailový marketing

Informácie zaplavujú zákazníkov od chvíle, keď ráno zdvihnú telefón, až kým ho pred spaním nedajú na nabíjačku. Či už ide o reklamy na sociálnych sieťach alebo o robotické hovory o predĺženej záruke ich auta, vaši zákazníci sú bombardovaní neustálym prúdom hluku.

Komunikácia s nimi môže byť náročná, ak neviete, ako preklenúť ten hluk, aby ste sa podelili o to, čo ponúkate. E-mailový marketing HubSpot môže pomôcť vašej značke vyniknúť a vybudovať si dôveru zákazníkov. Pokračujte v čítaní a zistite, ako používať HubSpot na e-mailový marketing.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Prečo používať e-mailový marketing?

E-mail sa môže zdať staromódny v porovnaní s niečím ako influencermi na TikTok. Ale ak niečo funguje, nie je potrebné znovu vynájsť koleso. E-mailový marketing vám môže pomôcť spojiť sa priamo so zákazníkmi tak, ako to sociálne médiá nedokážu.

E-mailový marketing je prax zamerania sa na zákazníkov prostredníctvom e-mailu. Zákazníci sa prihlásia na odber vášho e-mailového zoznamu a vy im pošlete hodnotný obsah o vašom odvetví, značke a produktoch. Tieto e-maily robia veľa vecí, ale na makroúrovni pravidelne dostávajú vašu značku pred zákazníkov. A to môže pomôcť zákazníkom zapamätať si vašu značku a odlíšiť ju od konkurencie.

Čítať:  Ako využiť SEO audit na zvýšenie organickej návštevnosti

Je však e-mailový marketing stále relevantný? Podľa štatistiky, to je. Pozri sa!

  • Na celom svete sú viac ako štyri miliardy používateľov e-mailu. Niektorí z nich sú vaši zákazníci.
  • Podľa 79 % marketérov je e-mailový marketing jedným z ich troch najlepších marketingových kanálov, čo znamená, že vidia návratnosť času, energie a peňazí, ktoré doň investujú.
  • Odberatelia e-mailov sa s väčšou pravdepodobnosťou premenia na zákazníkov.
  • Na rozdiel od sledovateľov sociálnych médií vlastníte svoj zoznam e-mailov. Takže nemusíte hrať hru s algoritmom. Môžete sa ukázať pred týmito zákazníkmi bez problémov s hashtagmi.

E-mailový marketing má ešte viac výhod nad rámec účinnosti a dosahu. Vzťah so zákazníkmi si môžete jednoducho vybudovať napríklad prostredníctvom e-mailu. Objavíte sa v ich doručenej pošte a zdieľate s nimi cenné informácie. Dozvedia sa, že ste lídrom vo svojom odvetví, a dozvedia sa viac o vašej značke jednoducho preto, že ste im poslali e-mail. Budovanie tohto vzťahu je skvelý spôsob, ako zvýšiť povedomie o značke a dôveru zákazníkov.

A nezabudnite na propagáciu produktov. Zdroj sociálnych médií priemerného zákazníka je plný reklám, okolo ktorých sa posúvajú. Prostredníctvom e-mailu však môžete komunikovať hodnotu svojich produktov alebo služieb a propagovať svoje podnikanie podľa svojich podmienok bez toho, aby ste hrali hru s vírusovými trendmi.

A možno najlepšie je, ako môžete segmentovať svoje e-mailové publikum. Nie každý zákazník je pripravený kliknúť na nákup. Pomocou dobrého zoznamu e-mailov môžete segmentovať svojich potenciálnych zákazníkov od nových odberateľov. To znamená, že môžete prispôsobiť svoju komunikáciu každému segmentu a poskytnúť svojim zákazníkom informácie, ktoré potrebujú, aby ich premenili z potenciálnych zákazníkov na lojálnych platiacich zákazníkov.

Čítať:  Ako opraviť, že upozornenia Snapchat nefungujú na zariadeniach Android a iPhone

E-mailový marketing sa môže zdať príliš dobrý na to, aby bol pravdivý vo svete neustále sa vyvíjajúcich algoritmov. Ale nie je to tak a pomocou e-mailového marketingu HubSpot môžete vytvoriť a implementovať stratégiu za kratší čas, ako je potrebné na vyskúšanie ďalšej virálnej výzvy na sociálnych sieťach.

Ako používať HubSpot na e-mailový marketing

Neexistuje žiadna definitívna metóda, ako robiť e-mailový marketing, takže buďte pripravení metaforicky si zašpiniť ruky. Každý podnik musí urobiť niečo iné, aby prilákal predplatiteľov a udržal ich v zapojení.

Po výbere e-mailového marketingového softvéru, ako je HubSpot, dobrý plán začína s jasne definovanou stratégiou. Táto stratégia vám pomôže propagovať každého zákazníka na vašom zozname.

Kroky na vytvorenie e-mailového marketingového plánu HubSpot:

  1. Definujte svoje publikum. Marketing 101 je o poznaní ideálneho zákazníka a vytváraní obsahu prispôsobeného jeho potrebám. Predtým, ako urobíte čokoľvek so svojím e-mailovým zoznamom, definujte tohto ideálneho zákazníka a zistite, čo od vás potrebuje.
  2. Stanoviť ciele. Zhromaždite informácie o e-mailových štatistikách vášho odvetvia, ako sú napríklad miery otvorenia, prekliknutia a odhlásenia. Tieto údaje vám pomôžu stanoviť si reálne ciele a ukázať, ako ste na tom v porovnaní s konkurenciou.
  3. Zostavte si svoj zoznam. Podobne ako v Ríme si svoj zoznam e-mailov nevytvoríte za deň. Pochopte, že táto časť vašej stratégie nikdy neskončí. Pomocou formulárov zbierajte kontakty a lákajte zákazníkov, aby sa prihlásili pomocou olovených magnetov. Títo zákazníci potom súhlasia s tým, aby ste im mohli posielať marketingové e-maily. Na základe toho, do akého vedúceho magnetu sa zaregistrujú alebo kde sa zaregistrujú, ich zaraďte do konkrétneho segmentu e-mailov. Marketingová segmentácia vám pomôže prispôsobiť, aký obsah posielate ktorým zákazníkom.
  4. Vyberte Typy kampaní. Existujú štyri typy úspešných e-mailových kampaní, od bulletinov odosielaných v pravidelných intervaloch, propagačných akcií odosielaných s cieľom oznámiť predaj alebo nových produktov, e-mailov na udržanie verných zákazníkov a e-mailov o akvizícii, ktorých cieľom je zmeniť predplatiteľov na zákazníkov. Každý z týchto e-mailov odošlete, ale musíte vedieť, kedy a do ktorého segmentu e-mailov ich chcete odoslať. A to, čo funguje pre vašu firmu, nemusí fungovať pre ostatných. Vyberajte teda pozorne a majte na pamäti svojho ideálneho zákazníka.
  5. Vytvorte plán. Zamyslite sa nad tým, ako často by ste chceli svojim odberateľom posielať e-maily. Nastavte si rozvrh a zostaňte konzistentní. Konzistentnosť pomôže vašim zákazníkom spoznať vašu značku a zabráni im odhlásiť sa z odberu, ak sa v ich schránke objavíte po dlhšom období nečinnosti.
  6. Meranie výsledkov. Po odoslaní niekoľkých e-mailov budete mať k dispozícii údaje, ktoré vám ukážu, ako sa darí vašim kampaniam. Pozrite sa na mieru otvorenia, aby ste videli, ako sa darí vašim predmetom. Vaša miera odhlásenia vám ukáže, kde vaše publikum prestáva interagovať s vašou spoločnosťou. Existuje veľa e-mailových analýz, ktoré vám pomôžu vylepšiť vašu stratégiu. Pravidelná kontrola pomôže vášmu zoznamu naďalej prekvitať. The Doplnok HubSpot WordPress vám môže pomôcť zaznamenať a analyzovať tieto údaje.
Čítať:  Ako sa náš nástroj na správu sociálnych médií naďalej vyvíjal v roku 2024 [Infographic]

Ste pripravení naskočiť do e-mailového marketingu?

E-mailový marketing vám umožňuje prístup k zákazníkom spôsobom, ktorý sociálne siete jednoducho nedokážu. Je však dôležité pamätať na to, že keď vám niekto dá povolenie poslať mu e-mail, ste hosťom v jeho doručenej pošte. Toto privilégium by ste nikdy nemali zneužívať. Neustále im posielajte cenné informácie, ktoré sú pre nich relevantné, a budú s vami.

E-mailový marketing HubSpot vám môže pomôcť naštartovať vašu e-mailovú marketingovú stratégiu pre vaše online podnikanie. A najlepšia časť? Doplnok HubSpot WordPress pomáha zhromažďovať predplatiteľov e-mailov a poskytuje vám údaje, ktoré potrebujete na doladenie svojej e-mailovej marketingovej stratégie.

Vybudujte si svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu na WordPress a používajte spravovaný hosting WooCommerce, aby boli vaše údaje v bezpečí a vaše stránky boli na najvyššej rýchlosti. Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE