Ako používať Performance Lab vo WordPress a prečo

Jednou z hlavných sťažností na WordPress je jeho výkon. Ak si nenájdete čas na optimalizáciu výkonu svojich webových stránok, nebude to veľmi dobré. V tom môže pomôcť doplnok ako Performance Lab.

Tento doplnok poskytuje množstvo nástrojov, ktoré vám pomôžu zlepšiť výkon vašich webových stránok, a pochádzajú priamo od tímu WordPress. To môže viesť k lepším časom načítania, čo priamo ovplyvňuje hodnotenie vo vyhľadávačoch.

Dnes vám ukážem, ako používať doplnok Performance Lab a prečo by mala mať každá stránka nainštalovaný výkonnostný doplnok WordPress.

Tento tutoriál je určený pre:
WordPress 6.0.1
Zapojiť: Performance Lab v1.4.0

Prečo nainštalovať výkonný doplnok do WordPress?

Jednoducho povedané, nikto nemá rád pomalý web. Je to naozaj také jednoduché.

Aj keď sa to môže zdať úplne zrejmé, mnohé webové stránky dnes stále bežia pomaly. To má priamy vplyv na používateľskú skúsenosť a na to, ako dobre sa bude vaša webová lokalita umiestňovať v službách Google a iných vyhľadávačoch.

Vedeli ste, že viac ako 50 % používateľov opustí stránku načítanie trvá dlhšie ako štyri sekundy?

Nuž, je to pravda a nie je ťažké tomu uveriť. V skutočnosti ste pravdepodobne jedným z týchto ľudí; Viem že som. A to je ešte dôležitejšie pre používateľov mobilných zariadení, ktorí sú ešte menej trpezliví ako ich desktopoví kolegovia.

Čítať:  5 spôsobov, ako pripojiť akýkoľvek mikrofón k telefónu (Android a iOS)

Tomu sa však dá ľahko vyhnúť použitím správnych nástrojov. A v tom prípade to znamená použitie výkonnostného alebo zdravotného doplnku WordPress. Tieto typy nástrojov vám pomôžu identifikovať problémy s vašimi webovými stránkami. Niekedy ich dokonca dokážu opraviť automaticky.

Nielenže je to veľmi jednoduché, tieto typy nástrojov dokonca ponúkajú automatické skenovanie.

V dnešnom uponáhľanom svete teda skutočne neexistuje žiadne ospravedlnenie pre pomalú webovú stránku.

Ako používať Performance Lab vo WordPress

Krok 1: Nainštalujte Performance Lab

Performance Lab je modulový doplnok podobný Jetpacku. Tento doplnok je vytvorený oficiálnym tímom WordPress a jeho cieľom je beta testovanie nových funkcií vydania predtým, ako budú začlenené do základných súborov WordPress.

Teraz už viem, čo si myslíte, prečo by som, preboha, mal chcieť testovať funkcie na svojej webovej stránke? V skutočnosti ich netestujete beta, aspoň v tom zmysle, že tento plugin obsahuje iba testované moduly.

Všetko v beta verzii sa jasne označí ako „experimentálne“ a dá sa ľahko identifikovať. Tieto moduly umožnia WordPressu zistiť, aký vplyv má každý modul na skutočné prostredie webových stránok.

Používanie týchto funkcií môže pomôcť vývojárom identifikovať vylepšenia výkonu, pretože ich cieľom je zlepšiť platformu WordPress.

Takže pomocou tohto doplnku môžete poskytnúť spätnú väzbu tímu vývojárov WordPress.

Tieto výkonnostné moduly vykonávajú špecifické úlohy a tento laboratórny doplnok ich obsahuje pomerne veľa. Zahŕňajú:

  • Dominantná farba
  • Nahrávanie cez WebP
  • Kontrola stavu automatických možností
  • Kontrola stavu aktív zaradených do frontu
  • Kontrola stavu vyrovnávacej pamäte celej stránky
  • Kontrola stavu podpory WebP
  • Kontrola stavu perzistentnej vyrovnávacej pamäte objektov
Čítať:  Kik Live Stream: Ako vysielať naživo na Kik Messenger

Tieto moduly je potrebné jednoducho skontrolovať a povoliť, aby boli aktívne. Všetko, čo musíte urobiť, je rozhodnúť sa, ktoré z nich chcete použiť, hoci niektoré z nich sú predvolene zapnuté.

Začnime inštaláciou pluginu.

Začnime kliknutím na Pluginy a výberom možnosti Pridať nový na ľavom administračnom paneli.

V dostupnom vyhľadávacom poli vyhľadajte Performance Lab. Tým sa vytiahnu ďalšie doplnky, ktoré vám môžu pomôcť.

Prejdite nadol, kým nenájdete doplnok Performance Lab, kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ a aktivujte doplnok na použitie.

Krok 2: Povoľte alebo zakážte moduly

Aby bolo jasné, celý tento doplnok pozostáva zo série začiarkavacích políčok a tlačidla „Uložiť“. Ide teda len o začiarknutie alebo odškrtnutie požadovaného políčka. Nie je teda veľmi čo vysvetľovať.

Na ľavom správcovskom paneli kliknite na Nastavenia a vyberte možnosť Výkon.

V predvolenom nastavení sú vo WordPress vypnuté iba moduly Autoloaded Options Health Check a Enqueued Assets Health Check. Všetky ostatné sú zapnuté.

Jednoducho začiarknite políčko modulu, ktorý chcete použiť, a uistite sa, že políčko nie je začiarknuté pre tie, ktoré nechcete.

Môžete vidieť, čo každý z nich robí, keď si prečítate vetu pod ním. Väčšinou pridávajú len kontrolu stavu stránky, ale o tom viac v ďalšej časti.

Po dokončení kliknite na tlačidlo „Uložiť zmeny“.

Poznámka: V čase písania tohto článku neexistujú žiadne experimentálne moduly. Budú však označené slovom „experimentálne“, takže by sa mali dať ľahko identifikovať.

Čítať:  Ako nastaviť a optimalizovať Google Alerts: The Ultimate Guide

Ako každý plugin, pri jeho používaní postupujete na vlastné riziko.

Krok 3: Zobrazte stav stránky

Ak by ste teraz venovali pozornosť tomu, čo každý modul robil, všimli by ste si, že 5 zo 7 z týchto modulov vám hovorí, že pridáva novú kontrolu na obrazovku stavu lokality. Toto je funkcia WordPress, ktorá vám pomôže identifikovať problémy s vašou stránkou.

V podstate len pridávajú nový indikátor zdravia, aby ste získali lepšiu predstavu o tom, prečo môže byť váš web pomalý. Ďalšie dve urobia len niekoľko jednoduchých zmien v tom, ako fungujú obrázky vo WordPress na backende.

Nebude to mať žiadny vplyv na to, ako platformu používate.

Ak chcete nájsť sekciu Stav lokality, stačí kliknúť na Nástroje a vybrať možnosť Stav lokality. Prípadne môžete toto miesto skutočne dosiahnuť priamo z hlavného panela WordPress.

V hornej časti poskytuje WordPress hodnotenie stavu stránky. Už obsahuje rôzne testy, takže budete musieť vidieť, ktoré z nich ste pridali. Napríklad kontrola stavu vyrovnávacej pamäte perzistentných objektov je zapnutá z Performance Lab.

Mali by ste vidieť test súvisiaci s týmto. A s najväčšou pravdepodobnosťou to bude pod odporúčanými vylepšeniami. Pre viac informácií ho môžete rozšíriť.

Je tam aj odkaz, ktorý vás zavedie na oficiálne vysvetlenie testu. Opäť, tento plugin v skutočnosti nič neopraví, cieľom je poskytnúť vám viac informácií, ktoré vám pomôžu dosiahnuť lepší výkon.

Čítať:  Ako posilniť redakčný proces vo WordPress pomocou pracovného postupu Oasis

A ak si tím WordPress všimne, že webové stránky dosahujú lepšie výsledky, môžu tieto moduly začleniť do základných súborov WordPress, čím sa zníži potreba takýchto doplnkov.

Len si pamätajte, že aj keď stav vášho webu hovorí „Dobré“, neznamená to, že sa nemôžete zlepšiť.

V skutočnosti môže váš web povedať, že je dobrý, ale stále funguje pomaly. Existuje príliš veľa premenných, preto by ste mali použiť viacero nástrojov.

Zabezpečte, aby váš web fungoval rýchlo

Nepochybne, ľudia očakávajú rýchle webové stránky. Dni trpezlivého načítavania webovej stránky sa skončili, pretože každý je v zhone. Aj keď nie sú. A konkurencia z iných webových stránok to bude poháňať vpred.

Nehovoriac o tom, že Google potvrdil, že rýchlosť stránky je faktorom, ktorý používajú pri hodnotení obsahu.

Pomalé weby nemôžu byť v dnešnom svete úspešné a aj keď sú ľudia trpezliví, prídete o predaje. Každú sekundu, keď musí používateľ zvážiť uskutočnenie nákupu, je väčšia šanca, že tak neurobí.

Nenechajte im čas na rozmyslenie. Nechajte ich čo najskôr vyskúšať!

Aké kroky podniknete na to, aby vaša webová stránka WordPress fungovala rýchlo? Používate nejaké iné doplnky na posilnenie základnej funkcie WordPress?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE