Ako používať príspevky Instagram Collab na zvýšenie angažovanosti

Keďže 90 % používateľov Instagramu tam sleduje aspoň jednu značku, musíme povedať viac o dôležitosti platformy pri budovaní úspešného podnikania? Musíme sa porozprávať o tom, ako môžete optimalizovať svoje úsilie pomocou špeciálnych funkcií Instagramu, ako sú príspevky na spoluprácu, aby ste si udržali relevantnosť a zapojenie.

Spoločné príspevky na Instagrame vydané v roku 2021 vám umožňujú zdieľať obsah prostredníctvom partnerstva s inými účtami Instagramu. Či už ide o fotografiu alebo kotúč, obsah bude viditeľný na oboch profiloch.

Ak sa to urobí správne, príspevky na spoluprácu na Instagrame môžu byť skvelým prínosom pre vašu viditeľnosť a zapojenie. Môže dokonca pôsobiť ako účinný sociálny dôkaz a zjednodušiť proces tvorby obsahu.

V dnešnom článku diskutujeme o tom, ako môžete pomocou príspevkov na spoluprácu na Instagrame osloviť nové publikum, získať sledovateľov a maximalizovať zapojenie.

Čo je to spoločný príspevok na Instagrame?

Spoločný príspevok na Instagrame je jeden príspevok, ktorý je viditeľný na dvoch rôznych účtoch, obsahuje týchto dvoch používateľov ako tvorcov príspevku a zdieľa rovnaké lajky a komentáre.

Jeden profil vytvorí príspevok a potom pozve ďalšieho používateľa ako spolupracovníka. Po prijatí pozvánky sa príspevok zobrazí v oboch ich profiloch ako príspevok na spoluprácu.

5 výhod príspevkov spolupráce na Instagrame

Prečo sa teda toľko zameriavame na príspevky na spoluprácu na Instagrame? Mohli ste vo svojich príspevkoch označiť iného tvorcu alebo značku, však? Nemohlo to byť ďalej od pravdy.

Aj keď technicky pridávate osobu tak, že ju označíte vo svojom príspevku na Instagrame, nezvýši to takmer nič na zvýšenie vašej angažovanosti. Ale s príspevkami na spoluprácu na Instagrame môžete získať nasledujúce výhody:

Čítať:  Ako vypočítať mieru rastu sledovateľov pre Instagram? (2024)

1. Zvyšuje dosah

Keď vytvoríte príspevok na spoluprácu s iným tvorcom alebo značkou, získate prístup k ich sledovateľom. Rozšíri váš dosah na nové segmenty publika a privedie novú pozornosť k vašim produktom. Ak sa snažíte poraziť neustále sa meniaci algoritmus Instagramu, príspevky na spoluprácu sú skvelým spôsobom, ako prelomiť túto bariéru a zvýšiť viditeľnosť.

2. Zvyšuje angažovanosť

Zvýšené vystavenie, ktoré získate partnerstvom s inou značkou alebo tvorcom, tiež zvyšuje vašu mieru zapojenia. Čím viac ľudí uvidí váš príspevok, tým viac lajkov, komentárov a zdieľaní získate. Tiež a prekladač hlasu do hlasu zvyšuje zapojenie tým, že prekonáva jazykové bariéry, zabezpečuje, aby obsah rezonoval u širšieho publika, a podporuje zvýšenú interakciu divákov.

3. Zvyšuje dôveryhodnosť značky

Značka alebo tvorca Instagramu, ktorí prijmú vaše pozvanie na spoluprácu, fungujú ako pečať ich súhlasu. Fanúšikom ukazuje, že vaše presvedčenie je v súlade s ich obľúbenými profilmi. Diváci vedia, že firmy využívajú Instagram na marketing. Ale vďaka spoločnému príspevku môže vaše úsilie pôsobiť autentickejšie a dôveryhodnejšie.

4. Zjednodušuje proces tvorby obsahu

Vytváranie pútavého obsahu je náročná práca a partnerstvo s iným profilom uľahčí časť tejto záťaže. Keďže tvorcovia vedia, čo oslovuje ich publikum, môžu vám pomôcť vyjadriť vaše posolstvo kreatívnejšie a priniesť nový pohľad. Povolením príspevkov na spoluprácu od iných autorov môžete dokonca využívať príspevky, ktoré ste nevytvorili, a umožniť tak niekomu inému prispievať do vášho kalendára obsahu.

Príspevky na spoluprácu na Instagrame sú tiež skvelým nástrojom na vytváranie sietí. Môžete si vytvoriť kreatívne a obchodné vzťahy s tvorcami a značkami a spojiť vás s viacerými ľuďmi. To môže byť neoceniteľným prínosom na ďalšie zlepšenie vašej digitálnej prítomnosti a jej udržanie dlhšie.

Ako vytvoriť príspevky na spoluprácu na Instagrame

1. Pripravili ste si obrázok alebo kotúč, s ktorým chcete vytvoriť príspevok na spoluprácu na Instagrame? Tu sú ďalšie kroky.

2. Urobte si zvyčajný dril zverejňovania obsahu na Instagrame. Kliknite na znamienko plus, vyberte svoj obsah a napíšte popis. Uistite sa, že obsahuje relevantné značky hash na zlepšenie viditeľnosti.

Čítať:  Ako vytvoriť víťaznú stratégiu streamovania televízie pre vašu firmu

3. Ďalej kliknite na možnosť „Označiť ľudí“.

4. Kliknite na „Pozvať na spoluprácu” tlačidlo.

5. Potom zadajte používateľské meno tvorcu alebo značky, s ktorou spolupracujete, a vyberte ich. Keď to urobíte, stlačte „Uverejniť tlačidlo.

6. Váš spolupracovník dostane DM, ktorý ich aktualizuje na vašej pozvánke na spoluprácu. Musí prijať žiadosť, aby sa váš príspevok stal príspevkom pre spoluprácu.

Tu je niekoľko ďalších vecí, ktoré treba mať na pamäti pri vytváraní príspevkov na spoluprácu.

  • Ak chcete pozvať na spoluprácu, váš profil musí byť verejný.
  • Instagram dáva používateľom možnosť obmedziť spoluprácu. V takom prípade nebudete môcť vybrať daný profil.

Príklady príspevkov spolupráce na Instagrame

Príspevky na spoluprácu na Instagrame otvárajú úplne novú cestu kreatívneho marketingu na sociálnych sieťach a pokrývajú rôzne marketingové ciele. Ale ak ste začiatočník v používaní tejto šikovnej funkcie Instagramu, tu je niekoľko inšpirácií, ktoré vám pomôžu začať:

1. Spolupracujte s inými značkami

Vytváranie spoločných príspevkov so značkami, ktorých produkty a služby dopĺňajú tie vaše, je vynikajúci spôsob, ako osloviť správne segmenty publika. Takéto príspevky môžu krížovo propagovať služby a vytvoriť dôveryhodnosť značky vo vzájomnej komunite.

Spojenie síl so správnou značkou vás okamžite posunie na jednotlivé trhy a získate angažovanosť od ľudí, ktorí majú skutočný záujem o vaše služby. Môže vám to pomôcť vybudovať si rôznorodejšie publikum a generovať vysokokvalitných potenciálnych zákazníkov.

Napríklad Salesforce je populárna platforma CRM a Slack je nástroj produktivity, ktorý ďalej zlepšuje proces riadenia vzťahov so zákazníkmi. Salesforce to využil ako príležitosť na spoluprácu a zverejnil vyššie uvedený Instagram spoločný príspevok.

Na kotúči sú účastníci Dreamforce 2024 a anketár ich žiada, aby pomenovali „veci, ktoré sa spolu dobre spájajú“. Tento prístup bol jemný, zábavný, autentický a efektívny, pričom jedna osoba označila Salesforce a Slacka za dokonalý pár. Titulok, za ktorým nasleduje značkový hashtag pre udalosť Salesforce, ešte viac umocňuje viditeľnosť príspevku.

2. Spolupracujte s influencermi

Vo všeobecnosti influenceri spolupracujú so značkami a vytvárajú obsah s ich produktmi. V popise uvádzajú značku. Značka to znova uverejní a označí tvorcu. Aj keď tento prístup funguje dobre, chýba mu súdržnosť.

Čítať:  Ako používať telegram bez telefónneho čísla

Príspevky na spoluprácu na Instagrame môžu pridať chýbajúce kúzlo do vašich marketingových kampaní influencerov. Keďže rovnaký obsah je zdieľaný na profile značky aj influencera, predstavuje to priamu spoluprácu.

Môžete pracovať s influencermi na sérii spoločných príspevkov na Instagrame a vytvoriť rozruch okolo vašej značky. Môžete si tiež požičať ich cloud, aby ste si posvietili na svoje produktové rady, aktualizácie značky a dokonca aj udalosti značky.

Najlepším influencerom pre váš príspevok na spoluprácu na Instagrame by bol niekto, kto skutočne obdivuje vašu značku. Vďaka tomu bude váš obsah autentickejší a zvýši sa záujem. Musíte sa však uistiť, že influencer, s ktorým spolupracujete, patrí do súvisiaceho výklenku. Ich digitálna prítomnosť musí byť relevantná pre vašu cieľovú skupinu.

Napríklad spoločnosť Pottery Barn sa spojila s Annou Bukhshtaber a zverejnila vyššie uvedenú spoluprácu na Instagrame príspevok. Ako nábytkárska spoločnosť je vybraným influencerom značky populárny odborník na domáce dekorácie s viac ako 83 000 sledovateľmi na Instagrame. Medzi jej nasledovníkov patrí cieľová skupina Pottery Barn a predstavuje pre značku ideálnu príležitosť získať od nich angažovanosť.

3. Spustite nový produkt

Chcete maximalizovať pozornosť pri ďalšom uvedení produktu na trh? Vytvorte spoločné príspevky so značkami a influencermi vo svojom výklenku. Ľudia sú často skeptickí pri skúšaní nových produktov. Partnerstvo s dôveryhodným hlasom na platforme môže dať vášmu novému radu veľmi potrebnú dôveryhodnosť na rozbeh.

Airbnb napríklad zverejnil vyššie uvedenú spoluprácu navijak s House of Sunny oznámiť, ako si teraz môžu používatelia rezervovať nocľah v showroome módnej značky vo východnom Londýne. Populárny trh s požičovňami spustil túto iniciatívu tesne pred Londýnskym týždňom módy a našiel tú správnu značku, s ktorou by sme mohli uverejniť kolaboráciu.

4. Propagujte darčeky

Len veľmi málo metód zvyšuje angažovanosť tak vysoko ako darčeky na Instagrame. Sú zábavné a vytvárajú pocit komunity medzi vašimi sledovateľmi. Stimulujú publikum, aby viac interagovalo s vašou značkou a vytváralo humbuk.

Čítať:  Upozorňuje vás Instagram, keď sa niekto prihlási do vášho účtu?

Organizovanie darčekov s inými značkami alebo tvorcami a ich propagácia prostredníctvom príspevkov na spoluprácu vám môže priniesť ešte väčšiu angažovanosť.

Napríklad Blendjet spolupracovali s ovplyvňovateľkou vegánskeho jedla Anjali Harikumar usporiadať medzinárodnú súťaž. Odmenou bol Blendjet. Pravidlá boli jednoduché a zostavené tak, aby zvýšili angažovanosť a sledovateľov pre značku aj influencera.

5. Podporte vec

Príspevky na spoluprácu na Instagrame sú tiež užitočné pri preukazovaní vašej aktívnej podpory neziskovej alebo sociálnej veci a zároveň zvyšujú vašu angažovanosť v tomto procese. Vytvára pozitívny imidž značky, vytvára zmysluplné väzby s vaším publikom a povzbudzuje ľudí, aby podporovali vaše podnikanie.

Napríklad Vuori Clothing, značka výkonnostného oblečenia, sa spojila s charitou: voda na vyššie uvedenej spolupráci príspevok a zaviazali sa poskytnúť 22 miliónov litrov čistej vody ľuďom na celom svete. Vyzvali divákov, aby sa zapojili do výzvy na Strave. Za každú míľu, ktorú prejdú, daruje Vuori Clothing 1100 litrov čistej vody núdznym.

Záver

Aj keď je táto funkcia pomerne nová, ukázalo sa, že je užitočnejšia pri zvyšovaní interakcie ako jednoduchá značka a zmienka. Posúva obsah do samotného profilu partnera, a tým vytvára väčšiu viditeľnosť vašej značky. Jednoducho povedané, príspevky na spoluprácu na Instagrame môžu slúžiť viacerým marketingovým cieľom, od budovania dôveryhodnosti až po generovanie potenciálnych zákazníkov.

Ak chcete zabezpečiť, aby vaše príspevky o spolupráci zasiahli správny cieľ, musíte mať prehľad o aktuálnych a pripravovaných trendoch, ako aj o stratégii vášho konkurenta na Instagrame. Manuálne úsilie však nie je možné pre takéto hĺbkové monitorovanie.

Tu vám Sprout Social niekoľkými kliknutiami poskytne presné použiteľné informácie. Môžete vykonávať analýzu konkurencie, pristupovať k historickým údajom na porovnávanie výkonnosti a dokonca využiť sociálne počúvanie na pochopenie potrieb a výziev publika.

Chcete, aby bol váš Instagram dlhodobým obchodným majetkom, ktorý prináša hmatateľné príjmy? Začnite svoju bezplatnú skúšobnú verziu ešte dnes!

Súvisiace články

21 nápadov na príbehy na Instagrame + 5 odborných tipov pre viac zhliadnutí a zapojenie

Ako vytvoriť kolotočové príspevky na Instagrame, aby ste zvýšili svoju angažovanosť

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE