Ako používať službu Moja firma na Googli s aplikáciou tretej strany (a prečo by ste mali)

Chcete spravovať firemný profil v službe Moja firma na Googli efektívnejšie? Hľadáte nové spôsoby, ako sa spojiť so zákazníkmi a podporiť svoje podnikanie na Googli? Ak áno, máme pre vás dobrú správu. Integrácia služby Moja firma na Googli pre Buffer je tu, aby pomohla vášmu tímu spravovať profily, odpovedať na recenzie a nechať vyniknúť päťhviezdičkové hodnotenia.

Čo je Moja firma na Googli? A ako to môže prospieť mojej značke?

Služba Moja firma na Googli, kríženec medzi platformou sociálnych médií a vyhľadávacím nástrojom, je oveľa viac než len základný firemný záznam.

Moja firma na Googli je nástroj, ktorý vám umožňuje prezentovať vašu značku pomocou kontaktných informácií, recenzií zákazníkov a aktualizácií zo sociálnych sietí.

S profilom Moja firma na Googli máte prístup k nasledujúcim funkciám.

Verejné informácie

Keď si nárokujete profil v službe Moja firma na Googli, môžete zobraziť a aktualizovať kontaktné informácie, ako je adresa, web a telefónne číslo firmy.

Môžete tiež zverejniť:

  • Servisné hodiny
  • Zadajte oblasti služieb
  • Uverejňujte produkty vo svojom firemnom profile

Hodnotenia zákazníkov

Zákazníci môžu ohodnotiť vašu firmu (od jednej do piatich hviezdičiek) a zanechať verejné recenzie, od jednoduchých komentárov ako „Milujem toto miesto!“ k podrobnému opisu ich skúseností.

Môžete odpovedať na svoje recenzie v službe Moja firma na Googli alebo ich označiť ako nevhodné, ak nie sú v súlade s pravidlami Googlu.

Obchodné aktualizácie

Váš tím môže zverejňovať aktualizácie s cieľom zdieľať novinky alebo zlepšovať povedomie o značke. Táto funkcia tiež umožňuje vášmu tímu zverejňovať časovo obmedzené ponuky s cieľom povzbudiť zákazníkov, aby nakupovali alebo navštívili vašu firmu.

Zákaznícke správy

Majitelia firiem majú tiež možnosť zapnúť funkciu zasielania správ, ktorá umožňuje zákazníkom klásť otázky. Pomocou tejto funkcie môžete podporiť väčšiu angažovanosť a efektívne pomáhať zákazníkom.

Prečo je moja firma na Googli dôležitá

Ako manažér sociálnych médií sa možno pýtate, ako efektívne používať službu Moja firma na Googli – a či je to skutočne potrebné pre vašu firmu alebo značky vašich klientov.

Pozrime sa na výhody, ktoré tento bezplatný nástroj ponúka, od zlepšenia viditeľnosti až po správu reputácie.

Zlepšite SEO a viditeľnosť

Google je jednoducho najväčší vyhľadávač na svete. Tvrdí to viac ako 85 % podielu na trhu vyhľadávania. Pre väčšinu značiek je dôležité, aby sa vaša firma zobrazovala v hornej časti stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja Google (SERP), no nie je to ľahké dosiahnuť.

Čítať:  Prečo TikTok zaberá toľko úložného priestoru

Používanie služby Moja firma na Googli je šikovný spôsob, ako zlepšiť stratégiu optimalizácie pre vyhľadávače (SEO). Poskytuje vašej spoločnosti viac príležitostí na zobrazenie v relevantných vyhľadávaniach. S profilom v službe Moja firma na Googli sa vaša spoločnosť môže zobraziť vo vyhľadávaniach v službe Mapy Google, ako aj v miestnom balíku Google – funkcii SERP, ktorá sa zobrazuje v hornej časti stránky pri štandardnom vyhľadávaní na počítači a mobile.

Takže vždy, keď niekto vyhľadáva s miestnym zámerom – napríklad hľadá neďaleké zmrzlinárne – vo výsledkoch sa pravdepodobne objaví miestny balíček.

Ak je vaša firma relevantná pre vyhľadávanie a nachádza sa v oblasti poskytovania služieb, má šancu objaviť sa v miestnom balíku. Tam dokáže okamžite upútať pozornosť zákazníkov.

Ovplyvňovanie nákupných rozhodnutí

Ak chcete zvýšiť pravdepodobnosť, že sa vaša spoločnosť objaví v miestnom balíku, je dôležité čo najúplnejšie vyplniť svoj profil v službe Moja firma na Googli. Pomôcť môže aj generovanie konzistentnej aktivity recenzií Google.

Recenzie však dokážu oveľa viac, než len ovplyvniť, kde sa vaša firma zobrazí vo vyhľadávaní. Sú tiež hlavnými faktormi pri nákupných rozhodnutiach mnohých ľudí. V skutočnosti medzi ľuďmi vo veku 18 až 34 rokov 91 % dôveruje online recenziám nakoľko veria v osobné odporúčania.

Aj keď potenciálni zákazníci radšej vidia desiatky recenzií, mať ich je vždy lepšie ako nemať žiadne.

Spravujte reputáciu značky

Či už vaša firma dostáva dobré alebo zlé recenzie na Googli, nie sú to jednosmerné spôsoby komunikácie. Namiesto toho môžete odpovedať na všetky recenzie zákazníkov, ktoré váš profil v službe Moja firma na Googli dostane.

Potenciálni zákazníci venujú recenziám takú veľkú pozornosť, takže monitorovanie a reagovanie na ne je nevyhnutné pre riadenie reputácie značky.

Poďakovanie zákazníkom za pozitívne recenzie je skvelý spôsob, ako ukázať, ako je vaša firma angažovaná a vďačná.

Podobne premyslená reakcia na negatívne recenzie umožňuje vášmu tímu riešiť obavy a objasniť svoj postoj k nepríjemnej situácii.

Získajte dôveru a lojalitu

Okrem udržiavania dobrej povesti vám používanie služby Moja firma na Googli môže pomôcť získať si dôveru zákazníkov – a nakoniec aj ich lojalitu.

Koniec koncov, vaša firma pôsobí dôveryhodnejšie, čím silnejšia je vaša online prezentácia a čím viac váš tím komunikuje so zákazníkmi, podľa Better Business Bureau.

Keďže službu Moja firma na Googli môžete použiť na všetko od správy recenzií až po zverejňovanie aktualizácií, je služba Moja firma na Googli kľúčovým nástrojom na budovanie dôvery a kultiváciu lojality.

Poskytujte včasné aktualizácie

Potenciálni zákazníci nemusia vždy urobiť krok navyše, aby navštívili webovú stránku vašej značky alebo prehliadali vaše kanály sociálnych médií. Preto je také dôležité zabezpečiť, aby sa ľuďom zobrazili aktuálne informácie, keď nájdu vašu firmu prostredníctvom vyhľadávania Google.

Ak používate službu Moja firma na Googli na uverejňovanie pravidelných aktualizácií a zaistenie aktuálnosti vašich kontaktných informácií a prevádzkových hodín, môžete im povedať všetko, čo potrebujú, aby sa mohli rýchlo rozhodnúť.

Ako spravovať službu Moja firma na Googli pomocou Buffer

Rovnako ako mnoho natívnych nástrojov sociálnych médií, aj Moja firma na Googli môže byť neohrabaná a neefektívna pri používaní.

Monitorovanie profilov vašej značky alebo klientov pomocou nástroja na správu sociálnych médií, ako je Buffer, vám môže ušetriť čas a zefektívniť pracovný tok vášho tímu.

Tu je návod, ako nastaviť službu Moja firma na Googli a spravovať svoj profil pomocou Buffer.

Čítať:  Ako World Of Warcraft zmenil herný priemysel

1. Nárokujte si svoj profil v službe Moja firma na Googli

Začnite prihlásením sa do Moja firma na Googli pomocou svojej firemnej e-mailovej adresy alebo si vytvorte nový účet, ak ho nemáte. Potom zadajte názov svojej firmy do vyhľadávacieho poľa v službe Moja firma na Googli.

Ak sa objaví vo vyhľadávaní, vykonajte kroky na nárokovanie firmy a potvrdenie vlastníctva. Ak sa nezobrazí, kliknite na odkaz. Potom vyberte správnu kategóriu pre svoju firmu.

Ak si nie ste istí, ako uviesť svoju firmu na Googli, vyberte kategóriu, ktorá je najbližšie k tomu, čomu sa vaša firma venuje. Kategóriu môžete kedykoľvek neskôr zmeniť.

Potom zadajte polohu svojej spoločnosti, oblasť poskytovania služieb a kontaktné informácie. Po dokončení pridávania týchto základných informácií kliknite na modré tlačidlo. Môžete sa vrátiť späť na informačný panel a kedykoľvek aktualizovať alebo pridať ďalšie informácie.

2. Pridajte jeden alebo viacero profilov v službe Moja firma na Googli do služby Buffer

Po nastavení profilu v službe Moja firma na Googli ho môžete pridať do služby Buffer.

Kliknite na prepojenie v ľavom dolnom rohu ovládacieho panela a potom vyberte položku .

Zadajte svoje poverenia a keď sa zoznam naplní, vyberte profil, ktorý chcete pridať.

Spravujete sociálne siete pre maloobchodný reťazec s viacerými kamennými predajňami? Riešite marketing pre viacero franšíz alebo skupinu reštaurácií? Môžete jednoducho spravovať viacero miest pridaním všetkých relevantných profilov služby Moja firma na Googli na svoj informačný panel Buffer.

Keď ste pripravení prejsť na ďalší krok, kliknite na modré tlačidlo.

3. Sledujte recenzie Google a odpovedajte na ne

Po pridaní účtov Moja firma na Googli do služby Buffer prejdite do doručenej pošty na sociálnych sieťach a skontrolujte recenzie.

Vždy, keď vaša firma dostane nové recenzie v službe Moja firma na Googli, vedľa ikony profilu sa zobrazí oranžová ikona upozornenia. Ak už máte vo zvyku monitorovať angažovanosť na Buffer, potom tento krok bez problémov zapadne do vašej rutiny správy sociálnych médií.

Keď niekto napíše recenziu na vašu firmu, ktokoľvek z vášho tímu na ňu môže odpovedať zo sociálnej schránky Buffer. Aby ste vyzerali čo najcitlivejšie, vždy je najlepšie odpovedať čo najrýchlejšie. Týmto spôsobom môžete prejaviť vďačnosť svojmu tímu alebo efektívne reagovať na problémy.

4. Pracujte efektívne s uloženými odpoveďami

Keď váš tím odpovedá na recenzie Google, je dôležité byť rýchly a konzistentný. Poskytovanie podobných odpovedí na rovnaké otázky – namiesto toho, aby ste zakaždým ponúkali inú odpoveď – môže pomôcť vašej firme pôsobiť dôveryhodnejšie.

Používanie funkcie uložených odpovedí Buffer môže pomôcť vášmu tímu dosiahnuť oba tieto ciele. Pomocou tejto funkcie môžete odpoveď napísať raz, uložiť ju do svojho účtu a potom ju kliknutím znova použiť toľkokrát, koľkokrát chcete.

Vďaka uloženým odpovediam môže váš tím ušetriť čas tým, že nebudete musieť zakaždým zadávať rovnakú odpoveď. Keďže uložené odpovede zakaždým používajú rovnaký jazyk, môžete sa tiež uistiť, že vaše odpovede sú konzistentné.

Čítať:  Techniky na odstránenie škodlivého softvéru WordPress, ktoré môžete vyskúšať

K uloženým odpovediam je ľahké pridať kreatívny nádych.

Tieto odpovede si môžete prispôsobiť pridaním , čím sa automaticky vyplní zobrazované meno používateľa. Prípadne môžete použiť uložené odpovede ako základ svojej odpovede a potom ju upraviť pomocou ďalšej vety alebo dvoch.

5. Priraďte recenzie členom tímu

Vo väčšine prípadov je pri odpovedaní na recenziu všetko, čo musíte urobiť, pomocou uložených odpovedí alebo písaním vlastných odpovedí. V niektorých prípadoch však možno budete musieť zapojiť člena tímu alebo požiadať o vstup svojho šéfa.

Recenzia môže napríklad zahŕňať problém vysokej úrovne, ktorý si vyžaduje znalosť predajcu alebo odborníka na služby zákazníkom. Alebo vaša firma môže dostať ostrú recenziu, ktorá si vyžaduje skupinové úsilie na správne riešenie.

Ak potrebujete vstup pred odpoveďou, môžete použiť Buffer na priradenie recenzií komukoľvek vo vašom tíme. Môžete tiež písať interné poznámky pri priraďovaní položky doručenej pošty, aby váš kolega presne vedel, čo si myslíte.

6. Záložka Recenzie služby Moja firma na Googli

Niektoré recenzie, ktoré dostane váš profil v službe Moja firma na Googli, nemusia byť veľmi nezabudnuteľné. Iní však môžu byť obzvlášť dobrí alebo zlí a v budúcnosti budete chcieť na ne odkazovať.

Pomocou funkcie záložiek Buffer môžete kedykoľvek označiť alebo zrušiť označenie recenzií. Keď chcete nájsť recenzie, ktoré ste si uložili, kliknite na kartu v doručenej pošte Buffer a filtrujte podľa položiek uložených medzi záložky.

7. Označte a usporiadajte recenzie

Záložky sú užitočné, ale čo ak chcete väčší výkon filtrovania recenzií?

Najprv vytvorte štítky v asistentovi doručenej pošty Buffer. Môžete napríklad pridať štítky sentimentu ako alebo . Ak chcete mať prehľad o problémoch, ktoré ľudia spomínajú vo svojich recenziách, môžete vytvoriť aktuálne štítky ako alebo .

Po vytvorení štítkov ich môžete ku každej recenzii v doručenej pošte v službe Moja firma na Googli pridať. Potom môžete triediť podľa štítkov, aby ste našli tie najlepšie alebo najhoršie, alebo získať predstavu o trendoch v recenziách vašej spoločnosti.

8. Sledujte hodnotenia hviezdičkami

Udržiavanie čo najvyššieho hodnotenia na Googli je dôležité, no v službe Moja firma na Googli nie je jednoduché sledovať počet štvor- alebo päťhviezdičkových hodnotení, ktoré vaša spoločnosť získala.

S Buffer môžete triediť podľa hodnotenia, aby ste mohli odpovedať na najlepšie alebo najhoršie recenzie ako prvé.

Ak chcete usporiadať recenzie po odpovedi na ne, môžete ich filtrovať podľa hodnotenia hviezdičkami. Týmto spôsobom môžete získať poznatky z najpozitívnejších alebo najnegatívnejších recenzií a zdieľať ich so svojím tímom.

Ako môžu agentúry využiť integráciu služby Moja firma na Googli pre Buffer

Správa jedného profilu v službe Moja firma na Googli cez Buffer je dosť jednoduchá. Ale čo ak má vaša agentúra desiatky profilov klientov, ktoré treba monitorovať?

S Buffer môžete zefektívniť Správa služby Moja firma na Googlibez ohľadu na to, koľko profilov potrebujete pridať. Tím vašej agentúry tiež ocení tieto výhody:

Monitorujte viacero klientskych účtov s jedným prihlásením

Používanie natívnych nástrojov na správu viacerých účtov zvyčajne znamená neustále klikanie z karty a prihlasovanie a odhlasovanie účtov. Inými slovami, pridáva to zbytočné kroky a čas do vášho pracovného postupu.

Keď používate Buffer na správu účtov všetkých svojich klientov v službe Moja firma na Googli, stačí ich pridať iba raz. Potom všetko, čo potrebujete, je vaše prihlásenie do Buffer. Potom môžete pristupovať a spravovať všetky svoje profily z rovnakého informačného panela.

Čítať:  Ako zapnúť alebo vypnúť baterku na Androide

Integrujte službu Moja firma na Googli do svojho nástroja sociálnych médií

Ak je vaša agentúra ako väčšina, potom je efektívnosť najvyššou prioritou. Používanie iného nástroja na správu sociálnych médií pre každý kanál to neskončí. Našťastie Buffer podporuje okrem služby Moja firma na Googli aj niekoľko platforiem sociálnych médií.

Buffer môžete použiť aj na spravovanie:

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube

To znamená, že správu služby Moja firma na Googli môžete jednoducho začleniť do svojej rutiny správy sociálnych médií. Použitím jediného riešenia sociálnych médií môže vaša agentúra zvýšiť produktivitu a pracovať efektívnejšie.

Usporiadajte profily klientov pomocou ponúk a skupín

Keď na informačný panel sociálnych médií pridáte desiatky profilov klientov, ľahko sa stanete neorganizovanými. S Buffer však môže každý člen tímu organizovať klientov, siete a profily tak, ako to najlepšie vyhovuje vám.

Môžete napríklad vytvoriť skupinu pre každého klienta, aby boli jeho profily oddelené. Prípadne môžete usporiadať profily v službe Moja firma na Googli podľa miesta, aby ste mohli účty monitorovať efektívnejšie.

Prideľte povolenia členom tímu

Keď každý člen vášho tímu potrebuje prístup k rôznym klientskym profilom, používanie natívnych nástrojov na správu povolení môže byť veľkým problémom. Buďte pripravení stráviť veľa času registráciou a vymazávaním bezpečnostných upozornení.

S Buffer však môžete raz pridať profily Moja firma na Googli a potom spravovať povolenia pre celý svoj tím z hlavného panela.

Členom tímu môžete udeliť manažérske povolenia, ktoré zahŕňajú všetky práva pre všetky profily, alebo nastaviť úrovne povolení pre každý individuálny účet.

Spolupracujte s členmi tímu v reálnom čase

Keď odpoviete na recenziu v službe Moja firma na Googli, chcete, aby to bolo hneď na prvýkrát. Koniec koncov, je to vaša príležitosť urobiť dobrý dojem na zákazníkov vašich klientov.

Keď váš tím spravuje profily služby Moja firma na Googli v službe Buffer, vždy v reálnom čase vidíte, na čom kolegovia pracujú. Môžete vidieť, či si niekto len prezerá recenziu alebo či aktívne píše odpoveď. To znamená, že sa môžete vyhnúť práci na rovnakej úlohe alebo náhodnému prevzatiu úlohy, ktorú už začal člen tímu.

Vyhnite sa vynechaniu recenzií alebo príliš neskorej odpovedi

Ak je váš tím zodpovedný za správu reputácie značky klientov, posledná vec, ktorú chcete urobiť, je čakať príliš dlho na to, aby ste odpovedali na recenziu – alebo ešte horšie, jednu úplne vynechať.

Konsolidovaná sociálna schránka Buffer a praktický systém upozornení uľahčujú prehľad o tom, kedy vaši klienti dostanú nové recenzie.

S funkciou priraďovania doručenej pošty od Buffer sa môžete spoľahnúť, že už nikdy nezmeškáte žiadnu recenziu – najmä ak je to vašou úlohou. Ak chcete mať väčšiu istotu, prihláste sa na odber e-mailových upozornení, keď vám bude priradená položka doručenej pošty.

Na záver

Či už potrebujete spravovať jeden alebo dlhý zoznam profilov v službe Moja firma na Googli, Buffer vám to pomôže urobiť efektívnejšie a spoľahlivejšie. Začnite pridaním profilu Moja firma na Googli na svoj informačný panel alebo sa zaregistrujte na bezplatnú skúšobnú verziu Buffer ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE