Ako používať Truecaller na detekciu spamových hovorov na WhatsApp

Truecaller bol vynikajúci nástroj na blokovanie spamových hovorov a správ. Nedávno spustila aplikáciu Truecaller Assistant na kontrolu prichádzajúcich hovorov a skratku Siri pre živé ID volajúceho na telefónoch iPhone. Na ďalšie rozšírenie sa teraz spojila s WhatsApp s cieľom obmedziť narastajúce spamové hovory na platforme. Teraz môžete povoliť Truecaller ID na WhatsApp, aby ste zablokovali tieto otravné hovory od podvodníkov pomocou medzinárodných čísel. V tomto článku sa pozrime, ako môžete povoliť a používať Truecaller ID pre hovory WhatsApp.

Ako povoliť Truecaller ID volajúceho pre WhatsApp

Ako už bolo spomenuté, Truecaller a WhatsApp sa spojili, aby priniesli funkciu identifikácie volajúceho do WhatsApp. Toto bolo urobené s cieľom bojovať proti rastúcemu audio a video spamovým hovorom na platforme vlastnenej Meta.

Čítať:  Ako získať a používať hlasové filtre v TikTok

Identifikácia volajúceho Truecaller pre WhatsApp je momentálne k dispozícii v beta zostave aplikácie. Očakáva sa, že bude celosvetovo spustený v stabilnej verzii do mája 2024. Postupujte podľa nižšie uvedeného podrobného sprievodcu a povoľte vo svojom telefóne živé ID volajúceho Truecaller pre audio a video hovory WhatsApp.

Krok 1: Nainštalujte Truecaller Beta do svojho telefónu s Androidom

1. Otvor Stránka aplikácie Truecaller v obchode Google Play.

2. Prejdite nadol a klepnite na Pripojte sa v časti Pripojiť sa k beta verzii.

3. Kliknite Pripojte sa znova na potvrdenie.

4. Po registrácii do programu si nainštalujte Truecaller Beta do svojho telefónu.


Ak sa z nejakého dôvodu nemôžete zaregistrovať do beta verzie, zvážte bočné načítanie najnovšej verzie Truecaller beta APK cez APKMirror.com.

Krok 2: Povoľte ID volajúceho pre WhatsApp

1. Teraz otvorte Truecaller a klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu.

2. Vyberte nastavenie z dostupných možností.


3. Ďalej kliknite na ID volajúceho.

4. Povoľte prepínač vedľa Zobraziť ID volajúceho pre WhatsApp.

Povoľte Truecaller ID volajúceho pre WhatsAppPovoľte Truecaller ID volajúceho pre WhatsApp

5. Klepnite Choď do nastavení ak sa zobrazí výzva na povolenie prístupu k upozorneniam.

6. Povoliť prepínač pre Povoliť prístup k upozorneniam na ďalšej obrazovke.

7. Nakoniec kliknite na Povoliť. Automaticky vás vráti do nastavení Truecaller.

Krok 3: Použitie Truecaller na identifikáciu spamových hovorov alebo podvodníkov na WhatsApp

Identifikácia volajúceho pre WhatsApp je úspešne nastavená. Teraz, kedykoľvek prijmete hovor z neznámeho čísla na WhatsApp, Truecaller vám automaticky povie, kto je volajúci a či ide o spam alebo podvod. Potom sa môžete rozhodnúť prijať alebo odmietnuť hovor.

Čítať:  Apple ukončí výrobu iPodu; na zakúpenie do vypredania zásob

Po skončení hovoru sa vám zobrazí aj ID volajúceho podobné hovorom z mobilného telefónu s možnosťou zavolať, poslať správu, WhatsApp, uložiť číslo alebo ho nahlásiť ako spam. Môžete tiež klepnúť Prezrieť profil otvorte profil volajúceho na Truecaller.

Táto funkcia momentálne funguje iba pre hovory a správy prijaté od neznámych ľudí (nie kontaktov z vášho telefónneho zoznamu) na WhatsApp. Zatiaľ to nefunguje na WhatsApp Business ani iných aplikáciách.

WhatsApp Identifikácia volajúceho na iPhone

Na rozdiel od Androidu aplikácia Truecaller pre iPhone žiadnu takúto aktiváciu nevyžaduje. Funguje to hneď po vybalení za predpokladu, že ste povolili Live Caller ID.

Kedykoľvek prijmete hovor z neznámeho čísla na Whatsapp, automaticky zobrazí ID volajúceho, podobne ako bežné telefónne hovory. Na stabilnej verzii funguje bez problémov.

často kladené otázky

Otázka: Funguje Truecaller pre hovory WhatsApp?

Áno. Trucaller predstavil funkciu Caller ID pre WhatsApp v nedávnej beta aktualizácii. V máji 2023 bude tiež uvedený na stabilnú verziu.

Otázka: Funguje Truecaller v WhatsApp Business?

V čase písania tohto článku Truecaller nefunguje vo verzii Business aplikácie WhatsApp.

Otázka: Je WhatsApp Caller ID k dispozícii na Truecaller pre iPhone?

Truecaller (v systéme iOS) automaticky zobrazuje, kto vám volá na WhatsApp, ak ste v aplikácii povolili Live Caller ID.

Otázka: Bude to fungovať pre všetky hovory a správy WhatsApp?

Identifikácia volajúceho/odosielateľa pre WhatsApp sa uskutoční iba pri prichádzajúcich hovoroch alebo správach z neznámych čísel. Ak je číslo uložené v telefónnom zozname, neuvidíte ID volajúceho.

Čítať:  Spoľahlivý spôsob, ako zlúčiť dve stránky na Facebooku

Otázka: Vyžaduje „ID volajúceho pre WhatsApp“ Truecaller Premium?

Nie. Funkcia „ID volajúceho pre WhatsApp“ je otvorená pre každého, kto používa Truecaller, či už s bezplatným alebo prémiovým plánom.

Otázka: Prečo Truecaller žiada o povolenie na upozornenia?

Truecaller vyžaduje prístup k upozorneniam, aby si mohol prečítať číslo neznámej osoby, ktorá vám volá alebo posiela správu na WhatsApp. Dáva aplikácii vedieť, keď vám niekto volá na WhatsApp, aby vám mohla povedať, kto presne volá.

Zabaliť sa

Takto môžete povoliť a používať ID volajúceho pre WhatsApp v Truecaller. Dúfam, že vyššie uvedená príručka vám pomôže identifikovať a blokovať podvodníkov a spamové hovory na WhatsApp. Očakávame, že táto funkcia bude v budúcnosti rozšírená aj na WhatsApp Business a ďalšie aplikácie na volanie VoIP. Každopádne, čo si o tom myslíte? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. Zostaňte naladení na ďalšie takéto tipy, triky a návody.

Mohlo by vás zaujímať:

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE