Ako povoliť tmavý režim na Facebooku

Najnovšie používateľské rozhranie (UI) Facebooku je vítanou zmenou a jednoduchým prechodom zo starých verzií. Keďže možnosť tmavého režimu je populárnou voľbou pre aplikácie, je logické, že Facebook túto funkciu zapojí.

Ako povoliť tmavý režim na Facebooku

Bez ohľadu na kompatibilitu má každá aplikácia alebo zariadenie iný proces nastavenia tmavého režimu na Facebooku a Messengeri. Tento článok vás prevedie rôznymi metódami založenými na aplikácii a operačnom systéme, ako sú Windows, Mac, Android 12 a iOS 16.3

Povolenie tmavého režimu Facebooku v prehliadačoch Mac a Windows

Ak chcete zapnúť tmavý režim pre Facebook v prehliadači Windows alebo macOS, postupujte takto:

 1. Kliknite na šípku smerujúcu nadol v pravej hornej časti Facebooku.

 2. Kliknite na Zobrazenie a dostupnosť.

 3. Nájsť Tmavý režim v nastaveniach a potom posuňte posúvač doprava, čím túto možnosť aktivujete. Vaše stránky na Facebooku sa zobrazia s čiernym pozadím namiesto bieleho.

Poznámka: Pri prepnutí zo svetlého do tmavého režimu na Facebooku (v prehliadači) sa nastavenie plošne zmení. Každá stránka vrátane aplikácie Messenger bude automaticky obsahovať tmavé používateľské rozhranie. Ak na prístup používate prehliadač Facebook Messengermôžete postupovať podľa rovnakých krokov uvedených vyššie.

Čítať:  Hovorí Snapchat, že ste aktívny, ak necháte aplikáciu otvorenú?

Niektorým používateľom sa môže zobraziť možnosť prejsť na nový Facebook. Ak vidíte túto možnosť, prepnite sa na nový Facebook, potom sa vám zobrazí možnosť povoliť tmavý režim.

Povolenie tmavého režimu Facebooku na mobile

Ako už bolo spomenuté, Messenger aplikácie v systémoch iOS a Android obsahujú funkciu tmavého režimu a sú k dispozícii už pomerne dlho. Facebook teraz vydal nastavenie tmavého režimu pre zariadenia so systémom iOS a Android. Prípadne, globálny tmavý režim nastavenie v systéme Android 12 a iOS 16.3 teraz funguje s aplikáciami Facebook aj Messenger. Ak z nejakého dôvodu chcete, aby sa v tmavom režime zobrazovali iba vaše aplikácie súvisiace s Facebookom, jednoducho postupujte podľa krokov nižšie a povoľte tmavý režim iba v aplikáciách Facebook a Messenger.

Povoľte tmavý režim Facebooku na mobile

Ak chcete zapnúť tmavý režim v aplikácii Facebook pre Android, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Na domovskej stránke Facebooku klepnite na hamburger ikonu ponuky.

 2. Kliknite na Nastavenia a ochrana osobných údajov v hlavnom menu.

 3. Vyberte Tmavý režim otvorte vlastné možnosti.

 4. Vyberte Zapnuté pre aktiváciu tmavého režimu.

Ak ste už aktualizovali nastavenia svojho zariadenia na tmavý režim, môžete tiež vybrať Systém. Výber tohto nastavenia znamená, že vaša aplikácia Facebook sa prepne do tmavého režimu alebo svetlého režimu, v závislosti od vašich nastavení systému Android.

Tmavý režim Facebook Messenger na mobile

Ak používate Facebook Messenger na zariadení so systémom Android, jednoducho postupujte podľa týchto krokov:

 1. Otvorte Facebook Messenger a klepnite na ikonu svojho profilu v pravom hornom rohu.

 2. Klepnite na Tmavý režim.

 3. Klepnite na bublinu vedľa Zapnuté.

Tmavý režim pre Facebook a Facebook Messenger Lite

Od januára 2022 je tmavý režim dostupný na väčšine platforiem Facebooku; to zahŕňa Facebook Lite. Ak ste používateľom Facebooku Lite alebo Messenger Lite, je dôležité pochopiť, že Facebook Messenger Lite nemá vlastné nastavenie tmavého režimu. To znamená, že budete musieť povoliť tmavý režim na Facebooku Lite a Messenger Lite sa tiež prepne na tmavšie nastavenie.

Tu je návod, ako môžete povoliť tmavý režim vo verzii Lite Facebook a Messenger:

 1. Klepnite na menu s tromi vodorovnými čiarami v pravom hornom rohu.

 2. Klepnite na Tmavý režim.

 3. Klepnutím na prepínač povolíte tmavý režim.

často kladené otázky

Tmavý režim je pre fanúšikov Facebooku stále relatívne nový. Hoci je to fantastická funkcia, možno budete mať viac otázok. Pokračujte v čítaní odpovedí na najčastejšie otázky.

Nevidím možnosť pre tmavý režim. Čo sa deje?

To bola svojho času najpopulárnejšia otázka, ktorú sme dostali. Facebook pomaly spustil tmavý režim pre vybraných používateľov a iba na vybraných zariadeniach. Dnes by mal byť dostupný pre každého so spomínanými zariadeniami. Ak však nevidíte možnosť Dark Mode, musíme ísť trochu hlbšie.

Po prvé, ak používate aplikáciu Facebook pre iOS alebo Android, overte si, že používate najnovšiu verziu. Je to dôležité, pretože to bola nová aktualizácia, ktorá nám predstavila Dark Mode. Ak nie je aktuálna, pokračujte a aktualizujte svoju aplikáciu.

Ďalej, ak používate webový prehliadač, možno používate zastaranú verziu. Keď bol Dark Mode prvýkrát vydaný, bol dostupný iba na novom Facebooku. Klepnite na ikonu šípky v pravom hornom rohu Facebooku a vyhľadajte možnosť prepnutia na Nový Facebook. Táto možnosť by sa v roku 2021 vôbec nemala objaviť, ale ako sme už povedali, ak nejakým spôsobom používate staršiu verziu, budete musieť pred zobrazením tejto možnosti prepnúť na Nový Facebook.

Je tmavý režim lepší?

Väčšina používateľov uprednostňuje tmavý režim, pretože vyzerá lepšie. Tiež sa však hovorilo, že tmavý režim menej zaťažuje oči a údajne menej ovplyvňuje hladinu melatonínu (čo znamená, že po hraní na telefóne pred spaním nemôžete zaspať.)

Tmavý režim tiež spotrebuje menej batérie ako jasnejšia alternatíva. Celkovo je tmavý režim obľúbenou funkciou z dobrého dôvodu. Niektorí ľudia však uprednostňujú štandardné rozhranie, a preto sa môžete kedykoľvek vrátiť späť, ak chcete.

Môj Facebook bol v tmavom režime a teraz už nie je. Čo sa stalo?

V máji 2021 sa používatelia stretli s problémom, ktorý spôsobil, že verzie Facebooku pre iOS a Android sa vrátili k svojim klasickým rozhraniam. Našťastie to bola jednoduchá chyba, ktorú vývojári Facebooku rýchlo vyriešili. Riešenie bolo pre používateľov, ktorí mali problém, jednoduché: zatvorte alebo vynútene zatvorte aplikáciu Facebook a znova ju otvorte.

Ak sa z nejakého dôvodu váš Facebook vráti na klasické biele pozadie, zatvorte aplikáciu a otvorte ju. Samozrejme, možno budete musieť aktualizovať aplikáciu aj v App Store alebo Google Play Store, ak problém pretrváva.

Zabaliť sa

Páči sa vám tmavý režim na Facebooku a Facebook Messengeri? Bol tento návod užitočný? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Čítať:  Stratégia sociálnych médií Netflix odblokovaná: Komplexná analýza

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE