Ako predávať digitálne sťahovanie na Etsy v roku 2024: ľahký sprievodca krok za krokom!

Vedeli ste, že na Etsy môžete predávať digitálne produkty? Ľudia na celom svete zarábajú tisíce dolárov predajom digitálnych produktov na populárnej platforme pre tvorcov. Takže ak sa chcete naučiť predávať digitálne sťahovanie aj na Etsy, ste na správnom mieste.

Digitálne sťahovanie sú veľmi populárne, ľahko sa vytvárajú a automaticky sa odosielajú zákazníkovi pri nákupe. Všetko, čo musíte urobiť, je vyrobiť produkt, vytvoriť svoj záznam Etsy a môžete ísť.

Pozrime sa bližšie na predaj digitálnych produktov na Etsy.

Odpovieme na bežné otázky, poskytneme vám niekoľko výhodných nápadov a praktických tipov, ktoré vám pomôžu začať ešte dnes.

V zhone?

Nezabudnite sa zaregistrovať do Canva.

Môžete začať vytvárať úžasné portfólio digitálnych sťahovaní pre Etsy niekoľkými kliknutiami – nie je potrebný žiadny dizajn oka. A je to zadarmo! K Pro sa môžete kedykoľvek pripojiť neskôr, ale rozhodne sa na to pozrite a začnite hrať. Vaši zákazníci vám poďakujú!

Získajte Canva zadarmo

Prečo predávať digitálne sťahovanie na Etsy?

Predaj digitálneho sťahovania je ziskový a trochu pasívny spôsob generovania príjmov na Etsy. Digitálne produkty musíte vytvoriť iba raz, napriek tomu ich môžete predávať stovky (ak nie tisíce)krát vo svojom vlastnom obchode Etsy.

Nemusíte sa starať ani o skladovanie, plnenie, dopravu alebo vrátenie produktu.

Etsy je zavedené a dôveryhodné online trhovisko s už existujúcim publikom, pripravené a pripravené na nákup.

Môžete to skúsiť urobiť na svojom vlastnom webe, ale keď predávate digitálne sťahovanie na Etsy, získate prístup k masívnemu publiku platformy: Len v roku 2020 mala Etsy viac ako 80 miliónov zákazníkov!

Okrem obrovskej zákazníckej základne Etsy neuveriteľne uľahčuje založenie obchodu a okamžité začatie predaja digitálneho sťahovania, aj keď ste začiatočník.

Začnite predávať na Etsy tu!

Aký druh digitálneho sťahovania môžete predávať na Etsy?

S digitálnym sťahovaním je limitom neba. Zatiaľ čo mnoho ľudí myslí na predaj tlačovín, keď premýšľa o „digitálnom sťahovaní“, v skutočnosti môžete predať oveľa viac.

Medzi typy digitálneho sťahovania, ktoré môžete predávať na Etsy, patria digitálne plánovače, vlastné témy webových stránok, písma, logá, grafika a PNG, šablóny tabuliek, digitálne umenie, šablóny sociálnych médií, e-knihy, fotografie a mnoho ďalšieho.

Najpredávanejšie digitálne produkty na Etsy

Pokiaľ zamierite do Etsy a zadáte „digitálne sťahovanie“, uvidíte všetko od log cez písma až po kalendáre, umenie a ďalšie. Tu sú niektoré z najpopulárnejších typov digitálneho sťahovania na Etsy práve teraz.

 • Tlačiteľné umelecké dielo
 • Omaľovánky
 • Grafika
 • Pracovné listy
 • Plánovači
 • Denníky
 • Logá
 • Vizitky
 • Šablóny sociálnych médií
 • E-knihy
 • Šablóny tabuliek
 • Kontrolné zoznamy
 • Vlastné témy WordPress
 • Písma
 • Remeselné vzory
 • Predvoľby Lightroom

Tlačiarne sú samozrejme vždy obľúbené. Maľovanky na vytlačenie, šablóny plánovača na vytlačenie a umelecké diela na tlač sú ziskové nápady pre digitálne sťahovanie Etsy, ktoré treba zvážiť.

Čítať:  WordPress pluginy pre komentáre

Koľko môžete zarobiť predajom digitálnych sťahovaní na Etsy?

Koľko môžete zarobiť predajom digitálnych produktov na Etsy závisí od vašej špecializácii, produktu a cene.

Digitálne produkty sa na Etsy predávajú dobre, ale ide do toho veľa. Rýchle vyhľadávanie online objavia rôzne výsledky vyhľadávania ľudí, ktorí zarábajú stovky až tisíce mesačne.

Čím viac času strávite na začiatku výberom ziskového výklenku a nápadu na produkt, tým väčší úspech budete mať z dlhodobého hľadiska.

Vo videu nižšie Alissa Rose zdieľa, ako vytvorila zbrusu nový obchod Etsy pre predaj digitálneho sťahovania a navýšila ho na 1 000 $ mesačne iba za štyri mesiace. Urobila to bez existujúceho publika alebo bez využitia svojich súčasných sociálnych médií.

Alissa vo videu hovorí o dôležitosti Etsy SEO, výbere najlepšej hlavnej fotografie záznamu produktu, vytvorenie fantastickej ponuky a začatí predaja digitálneho sťahovania.

Ako vytvoriť digitálne sťahovanie pre predaj na Etsy

Existuje mnoho spôsobov, ako digitálne sťahovanie predávať na Etsy, v závislosti na tom, akú medzeru si vyberiete a aký typ produktu chcete vytvoriť (a ak máte web, môžete sa tu tiež naučiť, ako predávať digitálne sťahovanie na WordPress).

Každý môže vyrábať digitálne produkty na predaj na Etsy, či už ste alebo nie ste dizajnér. Ak máte nápad na digitálne sťahovanie, ktorý chcete predávať na Etsy, ale chýbajú vám schopnosti, aby ste si ho vytvorili sami, použite platformu ako UpWork alebo Fiverr a najmite si niekoho, kto to urobí za vás!

Tu je niekoľko populárnych metód na vytváranie digitálnych sťahovania pre predaj na Etsy.

Navrhnite si stiahnuté súbory pomocou Canva

Canva je online softvér pre grafický dizajn, ktorý každému uľahčuje vytváranie neuveriteľných digitálnych umení a návrhov a tiež pomáha uľahčiť predaj digitálnych súborov na stiahnutie Etsy ako kedykoľvek predtým. Od grafiky po šablóny plánovača, e-knihy a ďalšie, Canva má obrovský výber šablón, s ktorými môžete pracovať.

Canva má bezplatnú a platenú verziu. Pre prístup k prémiovej grafike a určitým typom súborov (napr. PNG) budete potrebovať účet Canva pro.

Ak chcete začať, prejdite na web Canva – na domovskej stránke si môžete vybrať, akú veľkosť produktu chcete navrhnúť.

V tomto príklade sa pozrieme na existujúce šablóny plánovača Canva. Na domovskej stránke zadajte „plánovač“.

Zobrazí sa vám otvárací zoznam možností súvisiacich s „plánovačom“. Vyberte prvú možnosť a naľavo sa zobrazí stránka s množstvom upraviteľných šablón. Ak chcete vytvoriť digitálne plánovače, všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na šablónu a importovať ju a potom môžete upravovať každý prvok.

Kliknutím na text môžete zmeniť písmo, pretiahnuť slová alebo prvky na rôzne miesta a upraviť farby prvkov. Jedná sa o jednoduchý a bezplatný spôsob, ako vytvoriť vlastné návrhy na predaj na Etsy a šablóny vám poskytnú dobrú predstavu o tom, ako veci rozmiestniť.

Canva je intuitívny návrhársky nástroj vytvorený špeciálne pre nedizajnérov. Jedná sa o skvelý nástroj na vytvorenie vašich prvých digitálnych produktov na predaj na Etsy.

Vyskúšajte Canva zadarmo tu

Najmite si dizajnéra na Fiverr alebo UpWork

Pokiaľ nemáte v tele dizajnovú kosť, stále môžete získať úžasné návrhy, ktoré môžete predávať na Etsy.

Canva je skvelá, ale má krivku učenia. Samozrejme môžete použiť iný návrhársky softvér online alebo Adobe Illustrator, ale všetky vyžadujú aj učenie.

Pokiaľ nemáte čas alebo trpezlivosť niečo navrhovať sami, môžete to vždy zadať externe. Ak nie ste dizajnér, outsourcing môže byť najlepší nápad, ak chcete skvele vyzerajúci produkt.

Čítať:  Ako vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť Magento 2 pomocou príkazového riadku alebo panela správcu

Zamierte do Fiverr alebo UpWork a nájdite si dizajnéra!

Môžete si najať návrhárov, aby vytvoril vlastné upraviteľné balíčky log pre predaj na Etsy, šablóny plánovača, balíčky fotografií alebo akcií, šablóny sociálnych médií, šablóny vizitiek a mnoho ďalšieho.

Alebo, ak chcete predávať šablóny Canva, ale nechcete ich vyrábať, môžete si na to aj najať dizajnéra.

Ako predávať digitálne sťahovanie na Etsy

Teraz by ste mali mať celkom dobrú predstavu o tom, aké digitálne produkty môžete predávať na Etsy. Možno už máte niekoľko vybraných!

Tu je návod, ako začať zarábať peniaze na Etsy pomocou digitálnych produktov.

Vyberte si výklenok

Vyberte A Niche

Po prvé, potrebujete výklenok. Pravdepodobne už máte nejaké nápady, takže začnite robiť prieskum trhu na Etsy.

Pamätajte: konkurencia je dobrá vec.

Použite vyhľadávací panel na Etsy, zadajte niektoré zo svojich nápadov a pozrite sa, čo sa automaticky vyplní. To vám dá nejaké nápady na digitálne produkty o tom, čo ľudia už na Etsy hľadajú.

Stlačte enter pri produkte, ktorý vás zaujme. Ďalej prechádzajte záznamy a pozrite sa na celkový počet predajov, celkový počet recenzií a celkové hodnotenia každého obchodu.

Môžete tiež použiť niektoré z tu spomínaných nástrojov pre výskum kľúčových slov Etsy.

Založte si obchod Etsy

Nastavenie obchodu Etsy je celkom intuitívne a priamočiare. Ak chcete začať, vytvorte si účet Etsy shopper alebo sa prihláste k existujúcemu.

Kliknite na svoj profilový obrázok a prejdite dole na „Predaj na Etsy“. Potom postupujte podľa pokynov a nastavte svoj obchod Etsy!

Zadáte základné informácie, pomenujete svoj obchod Etsy a nastavíte svoje platobné údaje.

Uistite sa, že ste vyplnili sekciu “O” a plne rozšírte svoj profil predajcu Etsy.

Cieľom je vytvoriť značku okolo vašich produktov. Vďaka súdržnej značke budete vyzerať profesionálnejšie, takže nešetrite vyplnením profilu predajcu.

Vytvorte si svoje záznamy

Akonáhle máte svoj obchod nastavený, ste pripravení vytvárať záznamy o produktoch.

Majte na pamäti, že Etsy neúčtuje iba poplatky za predaj, ale tiež účtuje 0,20 centov za ponuku.

Predajné poplatky sú 5% z predajnej ceny za transakciu.

Akonáhle začnete predávať digitálne produkty a vytvárať pasívny príjem na Etsy, na týchto poplatkoch naozaj nezáleží. Len je dôležité mať na pamäti na začiatku, pretože každý výpis vás bude stáť 0,20 centov.

Zadajte kľúčové slovo v názvoch záznamov o produkte a napíšte úplný popis produktu, ktorý prirodzene zahŕňa kľúčové slová.

Pri vytváraní zoznamu produktov v obchode Etsy majte tiež na pamäti fotografie svojich produktov.

Poskytnite svojmu zákazníkovi množstvo fotografií, aby videli a pochopili, čo kupujú, av prípade potreby zahrňte video návody.

Vysoko kvalitné fotografie a popisy môžu pomôcť zvýšiť vaše konverzné pomery Etsy.

Predávajte svoje digitálne sťahovanie Etsy

Marketing

Akonáhle nastavíte svoj obchod a spíšete svoje produkty, môžete si myslieť, že je vaša práca hotová. A to môže byť, ak nechcete okamžite začať predávať!

Akonáhle sú vaše záznamy aktívne, je čas ich propagovať inde. Môžete napríklad zobrazovať reklamy na Etsy, propagovať svoje produkty na Facebooku, vytvoriť si účet na Pintereste, propagovať na Instagrame, YouTube, TikTok a ďalšie.

Pokiaľ to chcete urobiť ešte o krok ďalej, môžete vytvoriť hlavný magnet a začať rozširovať e-mailový zoznam odberateľov, ktorí budú vaše produkty neustále uvádzať na trh.

Tipy na predaj digitálneho sťahovania na Etsy

Aj keď chcem povedať, že predaj digitálnych produktov na Etsy je pasívny príjem, ktorý môžete „nastaviť a zabudnúť“, ja to nedokážem. Nič na planéte nie je také ľahké.

Čítať:  Hodnota zálohovacieho systému a obnovy podnikových údajov

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť najväčší úspech a presadiť sa pri predaji digitálnych produktov na Etsy.

Venujte spočiatku veľa času prieskumu trhu. Potom, ako je spomenuté v časti o výbere vášho výklenku, vyhľadajte Etsy a zistite, čo sa vo vašom výklenku už dobre predáva.

Pomocou vyhľadávacieho poľa Etsy vykonajte bezplatný prieskum kľúčových slov Etsy zadaním svojho nápadu a zistite, čo sa zaplní. Potom vyskúšajte platený nástroj, ako je Sale Samurai, ak chcete svoj výskum kľúčových slov Etsy posunúť na ďalšiu úroveň.

Absolvujte online kurz Etsy

Absolvovať kurz

Dôrazne odporúčame absolvovať kurz Etsy, pokiaľ chcete začať pracovať, ale neviete takmer nič o predaji na Etsy. Tu je niekoľko kurzov, ktoré odporúčame od úspešných predajcov Etsy.

Kľúčové slovo Váš názov a popis

SEO je kľúčové pre organický predaj vašich produktov na Etsy.

Pomocou nástroja pre výskum kľúčových slov Etsy a bezplatných metód výskumu kľúčových slov zostavte zoznam kľúčových slov, ktoré sa majú použiť v názve a popise vášho produktu.

Ak ešte nie ste oboznámení s SEO, existuje veľa spôsobov, ako sa naučiť nájsť kľúčové slová Etsy. Avšak prvý, najrýchlejší a bezplatný spôsob, ako nájsť skvelé kľúčové slová pre vaše produkty Etsy, je na samotnej Etsy.

Zadajte svoj produkt alebo nápad na produkt a poznamenajte si všetky ďalšie názvy, ktoré sa automaticky vyplnia do vyhľadávacieho poľa.

Alebo môžete použiť softvér ako Sale Samurai, ktorý vám pomôže nájsť najobľúbenejšie a najziskovejšie kľúčové slová.

Predajte svoj produkt

Mali by ste tiež predávať svoj produkt mimo Etsy.

Zamerajte sa na platformy sociálnych médií, ako je Facebook, Instagram, Pinterest a TikTok, aby ste mohli ponúkať svoje digitálne sťahovanie Etsy.

Okrem marketingu na sociálnych sieťach zvážte vytvorenie e-mailového zoznamu.

Môžete ponúknuť jedno zo svojich stiahnutí (alebo jeho časť) ako pozornosť, aby ste ľudí nalákali, aby sa zaregistrovali, a vyživujte ich pravidelnými e-mailovými spravodajcami. Potom povzbuďte svojich odberateľov k nákupu tým, že ich poučíte o svojich produktoch, ponúknete im špeciálne kupónové kódy iba pre predplatiteľov, vianočné výpredaje atď.

Nápady na marketing vašich Etsy Digital Downloads

Vytvorenie značky okolo vášho obchodu Etsy vám pomôže vyzerať profesionálnejšie a môže vám tiež pomôcť zvýšiť predaj prilákaním návštevnosti z celého webu.

Tu je niekoľko nápadov pre marketing vašich sťahovania Etsy.

 • Vytvorte špecializované webové stránky okolo vami zvoleného výklenku. Napíšte SEO obsah pre svoje digitálne produkty Etsy s odkazmi z vlastných webových stránok do vášho obchodu Etsy, aby ste zvýšili povedomie o značke a zvýšili predaje.
 • Založte si značkovú stránku na Facebooku pre digitálne sťahovanie na Etsy a zdieľajte svoje produkty. Okrem zdieľania produktov z vášho obchodu Etsy zdieľajte relevantný obsah, ktorý vám pomôže rozšíriť vašu stránku a zaujať vaše sledujúce. Napríklad tu môžete zdieľať obsah svojho blogu, pokiaľ si založíte blog.
 • Založte si obchodný účet na Pintereste a propagujte svoje produkty Etsy. Účet Pinterest možno tiež použiť na propagáciu blogu, ktorý tiež propaguje vaše produkty Etsy. (Teraz by ste mali chápať, že toto všetko sa prepája v type “propagačného webu.”)
 • Založte si značkový účet na Instagrame. Zdieľajte fotografie svojich produktov Etsy, hviezdne zákaznícke recenzie a ukážte svoje produkty v prevádzke.
 • Založte si účet TikTok vo svojom výklenku. Vytvárajte špecifické videá a návody k produktom, aby ste zvýšili návštevnosť vášho obchodu Etsy.
 • Vytvorte si e-mailový zoznam odberateľov prostredníctvom svojich účtov na sociálnych sieťach alebo webových stránok. Pomocou zoznamu e-mailov môžete povzbudiť opakované kupujúci ponúkaním jedinečných zákazníckych kupónov, upozorniť záujemcov a zákazníkov na predaj a nové produkty a ďalšie. Nemusíte ani vytvárať samostatný olovený magnet; môžete ponúknuť jeden zo svojich digitálnych produktov ako pozornosť.
Čítať:  Digitálne marketingové stratégie pre solárne spoločnosti

Marketing vášho produktu prostredníctvom sociálnych médií a ďalších platforiem neznie príliš pasívne, ale aj to nie je nutné.

Nemusíte predávať inde… ale výrazne to zvýši vaše šance na väčší predaj na Etsy, čo vám (a vášmu hodnoteniu na Etsy) pomôže z dlhodobého hľadiska.

Vytvorenie špecializovanej webovej stránky okolo vášho obchodu Etsy vám môže pomôcť rozšíriť vašu značku, zvýšiť predaj Etsy a celkovo zvýšiť váš príjem.

Ako založiť špecializovaný web

Udržujte vysoko kvalitný zákaznícky servis pre skvelé recenzie

služby zákazníkom

Ak chcete, aby vaše produkty raketovo stúpali v hodnotení výsledkov vyhľadávania Etsy, potrebujete recenzie.

A nie hocijaká – vaše produkty potrebujú skvelé recenzie. Dobré recenzie nielen zvýši vaše hodnotenie; je to tiež sociálny dôkaz, čo je neuveriteľne mocný nástroj, ktorý vám pomôže dosiahnuť väčší predaj.

Ako teda získavate recenzie ako nový obchod? Tu je niekoľko nápadov:

 • Odpovedajte rýchlo na otázky zákazníkov.
 • Choďte nad rámec a opravte chyby.
 • Nadmerná dodávka na váš produkt, ako je zahrnutie súvisiaceho bonusu s jeho stiahnutím.
 • Po nákupe zákazníka sledujte a opýtajte sa ho, či mu môžete s niečím pomôcť. Môžete ich tiež požiadať, aby vám vo vašej nasledujúcej správe zanechali recenziu.

Zľavnite svoje produkty alebo poskytnite kódy kupónov

Predaj

Väčšina ľudí nakupuje výhodne. Pokiaľ chcete dosiahnuť väčší predaj, dajte svoje produkty do predaja!

Spúšťajte často predaj vo svojom obchode Etsy. Vytvorte špeciálne kupónové kódy pre svojich e-mailových odberateľov a nasledovníkov na sociálnych sieťach.

Ďalšou taktikou, ako povzbudiť opakovaných zákazníkov, je vytvoriť jedinečné kódy kupónov pre zákazníkov, ktorí u vás už nakúpili.

Tu je ako nastaviť predaj a kupóny Etsy pre váš obchod.

Vytvárajte balíčky produktov

Predaj digitálneho sťahovania na Etsy vám poskytuje mnoho výhod oproti fyzickým predajcom produktov (a možno si tiež budete chcieť prezrieť nášho sprievodcu, ako predávať digitálne sťahovanie na Amazone). Po prvé, je tu zrejmá výhoda prevažne pasívneho príjmu. Môžete tiež znova použiť rovnaké šablóny na vytvorenie viacerých digitálnych sťahovaní.

Ak však chcete rýchly spôsob, ako zvýšiť predaj digitálneho sťahovania Etsy, zvážte vytvorenie balíčkov súvisiacich položiek.

Predávajte svoje balíčky so zľavou v porovnaní s nákupom každého jednotlivo, aby ste podporili väčší predaj.

Propagujte svoje produkty pomocou Etsy Ads

Propagácia vašich produktov pomocou reklám Etsy je voliteľná, ale je to ďalší významný krok, ktorý vám pomôže s predajom alebo s rozširovaním existujúceho predaja.

Neodporúčal by som ponoriť sa po hlave do reklám Etsy pre predaj vašich digitálnych sťahovaní Etsy bez toho, aby ste sa najprv naučili, ako ich prevádzkovať so ziskom; inak prídete o celkom dosť peňazí.

Ak chcete na Etsy zobrazovať reklamy, najskôr zvážte absolvovanie online kurzu Etsy ad na dosiahnutie najlepšej návratnosti investícií.

Stojí predaj digitálneho sťahovania na Etsy za to?

Založenie digitálneho sťahovania Etsy shop môže byť formou pasívneho príjmu, ale zo začiatku nebude pasívne.

Tak čo, stojí to za to?

To je na vás, aby ste sa rozhodli! Podľa môjho názoru je digitálny predaj produktov jedným z najlepších spôsobov, ako zarobiť peniaze online.

Predaj digitálnych produktov vyžaduje prácu vopred, ale akonáhle sú vaše produkty vytvorené, stačí ich iba propagovať. Ak teda hľadáte nápad na postranný zhon, ktorý vyžaduje minimálne peniaze vopred, nemôžete urobiť chybu, keď sa naučíte predávať digitálne sťahovanie na Etsy.

Začnite predávať digitálne sťahovanie na Etsy!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE