Ako predávať šperky online: kompletný sprievodca elektronickým obchodom

Šperky sú veľmi žiadaným spotrebiteľským tovarom s univerzálnou príťažlivosťou. Je populárny medzi mužmi a ženami všetkých vekových kategórií a kultúr, čo znamená, že existuje obrovský potenciálny trh, na ktorý môžete využiť.

Predaj šperkov online zaisťuje, že máte prístup k širokej zákazníckej základni a je nepravdepodobné, že by vám v dohľadnej dobe dôjdu kupci.

Okrem toho sa darí online trhu so šperkami. Mnoho ľudí si rád prezerá a nakupuje šperky online, vďaka čomu je ideálnym miestom na predaj vašich produktov.

Okrem toho je to platforma, kde sa jednotlivci môžu podeliť o svoje minulé dedičstvo a nájsť si svoj ďalší obľúbený šperk, čím vytvárajú pocit komunity medzi kupujúcimi a predávajúcimi.

Ak teda uvažujete o založení internetového obchodu so šperkami, buďte si istí, že vstupujete na trh s obrovským potenciálom úspechu. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako predávať šperky online.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Výroba vlastných šperkov na predaj online vs. získavanie produktov

Pokiaľ ide o získavanie vašich produktov, máte dve možnosti: môžete si vytvoriť vlastné šperky alebo získať produkty od iných dizajnérov. Každý prístup má svoje výhody a nevýhody, takže je len na vás, aby ste sa rozhodli, ktorá možnosť je pre vaše podnikanie najlepšia. Pri tomto rozhodovaní zvážte svoje schopnosti, zdroje a rozpočet.

Zvážte tiež, že móda sa neustále vyvíja. Ak chcete, aby vaši zákazníci zaujali a zaujali, budete musieť pravidelne aktualizovať svoj sortiment a držať krok s najnovšími trendmi a štýlmi.

Móda je dynamická a neustále sa vyvíjajúca oblasť, pričom sa neustále objavujú nové trendy a výstrelky. Ak chcete byť v tomto odvetví úspešní, budete musieť držať krok s týmito trendmi a začleniť ich do svojho internetového obchodu, aby ste držali krok s požiadavkami svojich zákazníkov.

Čítať:  Ako resetovať stránku Instagram Explore

Čo potrebujete na predaj šperkov online

Teraz, keď ste sa rozhodli, či si vytvoríte vlastné šperky na predaj online, alebo ich získate, tu je niekoľko ďalších úvah, ako začať.

Inventár vs. dropshipping

Ak sa učíte predávať šperky online, jednou z prvých vecí, ktoré musíte zvážiť, je, kde šperky získate. Máte dve možnosti: inventár alebo dropshipping.

Veľkoobchodný nákup zásob zahŕňa nákup väčšieho množstva šperkov a ich skladovanie na mieste, ktoré si vyberiete. Toto je tradičný spôsob podnikania a je potrebné zvážiť výhody aj nevýhody.

Výhody:

 • Máte väčšiu kontrolu nad kvalitou šperkov, pretože sa ich môžete dotýkať a skúmať.
 • Šperky môžete odoslať rýchlejšie a akokoľvek chcete.
 • Náklady na skladovanie sú zvyčajne nízke, pretože šperky sú malé a môžu sa skladovať v garáži alebo v pivnici.

Zápory:

 • Veľkoobchodný nákup môže byť drahší z dôvodu nákladov na skladovanie, dopravu a balenie.
 • Nákup veľkého množstva zásob môže mať za následok nepredaný tovar.
 • Z vašej strany je potrebné väčšie úsilie vrátane dopravy a balenia.

Dropshipping na druhej strane zahŕňa partnerstvo s dodávateľom dropshippingu, ktorý sa stará o všetky aspekty balenia, skladovania a prepravy vašich šperkov. Vašou hlavnou zodpovednosťou je spravovať vašu webovú stránku, uvádzať ju na trh a poskytovať služby zákazníkom.

Výhody:

 • Dropshipping je zvyčajne z dlhodobého hľadiska lacnejší.
 • Dodávateľ sa stará o časovo náročné prepravné a baliace úlohy.
 • Nemusíte sa báť, že by ste našli drahé skladové priestory alebo preplnili vašu garáž.

Zápory:

 • Máte menšiu kontrolu nad procesom dodania a doručenie položiek vašich zákazníkov môže trvať dlhšie.
 • Produkty nemôžete testovať pred ich distribúciou.
 • Zákaznícky servis sa stáva zložitejším, pretože nie ste ten, kto prijíma vrátenie alebo odosielanie produktov.

Tieto faktory starostlivo zvážte pri rozhodovaní, či si kúpiť inventár alebo využiť dropshippingového dodávateľa pre váš online obchod so šperkami.

Internetový obchod

Ak ste novým predajom šperkov online, možno nepoznáte tvorcov webových stránok elektronického obchodu. Tieto nástroje vám umožňujú vytvoriť a prispôsobiť si vlastný internetový obchod bez toho, aby ste potrebovali akékoľvek zručnosti v oblasti kódovania.

Vlastný internetový obchod vám dáva úplnú kontrolu nad všetkým. To znamená, že môžete navrhnúť svoju webovú stránku tak, aby odrážala vašu jedinečnú značku a štýl. Najlepšie na tom je, že je ľahké začať a rýchlo nastaviť svoj internetový obchod.

Čítať:  DreamHost hrdo sponzoruje hosting Talk UK

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť svoj vlastný internetový obchod, je použiť nástroj na tvorbu webových stránok elektronického obchodu, ktorý eliminuje najímanie nákladného vývojára. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať šablónu, prispôsobiť ju, pridať svoje produkty, prispôsobiť nastavenia, vybrať názov domény a publikovať.

Ak si nie ste istí, kde začať, zvážte spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger. WooCommerce je postavený na WordPress, takže je rýchle a jednoduché začať. Plne spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger sa stará o vašu stránku, takže sa môžete sústrediť na svoje podnikanie.

Prepravné materiály

Preprava nie je taká vzrušujúca ako fotografovanie umeleckých produktov, ale je rovnako dôležité.

Adresa pôvodu pre odoslanie

V prvom rade potrebujete miesto odoslania. Vaša adresa pôvodu zásielky informuje vášho tvorcu elektronického obchodu o dani, ktorá sa vzťahuje na objednávky a je potrebná na výpočet prepravných sadzieb a spracovanie vrátenia tovaru.

Zásielkové destinácie

Prepravné zóny sú jednoducho oblasti, do ktorých posielate zásielky – napríklad by ste mohli mať Spojené štáty ako jednu prepravnú zónu a zvyšok sveta ako druhú. Máte možnosť ísť v malom alebo veľkom meradle.

Druhy dopravy

Ak plánujete predávať šperky online, je dôležité zvážiť rôzne druhy dopravy, ktoré máte k dispozícii. V závislosti od zvoleného nástroja na tvorbu elektronického obchodu a vášho plánu môžete mať prístup k rôznym spôsobom dopravy. Tu je rozpis niektorých hlavných typov.

Presné náklady na dopravu: Zákazníkom môžete účtovať presnú sumu za odoslanie položky prostredníctvom bežného poštovného alebo kuriérom, ako je USPS.

Doprava za jednotnú sadzbu: Táto možnosť vám umožňuje účtovať pevnú cenu za dopravu určitých produktov a/alebo objednávok. Napríklad za odoslanie objednávok kdekoľvek v USA si môžete účtovať 3 USD

Doprava zdarma: Je to atraktívna možnosť pre zákazníkov a môže to byť skvelý spôsob, ako stimulovať nákupy. Môžete ponúknuť dopravu zadarmo pre všetky objednávky alebo ju obmedziť na určité produkty, prípadne ju použiť ako odmenu za objednávky nad určitú sumu.

Vypočítané dopravné: Pomocou tejto možnosti môžete zákazníkom ponúknuť najnižšie sadzby za dodanie pomocou cenových ponúk za dodanie v reálnom čase od kuriérov, ako sú USPS, Canada Post, FedEx a ďalší.

Sadzby podľa ceny a hmotnosti: Poštovné si môžete účtovať na základe ceny alebo hmotnosti produktu pomocou bežných poštových služieb.

Čítať:  23 najlepších realitných vedľajších aktivít, ako zarobiť peniaze navyše

Možnosti platby

Pri predaji šperkov online je cena rozhodujúca pre prilákanie zákazníkov. Drahé kamene alebo ručne vyrábané predmety by mali byť ocenené tak, aby odrážali ich hodnotu a čas a zručnosti investované do ich výroby.

Prijímanie platieb od zákazníkov je jednoduchý proces, ktorý zahŕňa prepojenie vášho internetového obchodu s vaším bankovým účtom. K dispozícii sú rôzne možnosti platby, vrátane PayPal, Stripe, Square, Amazon Pay a Apple Pay, v závislosti od vašej polohy a meny, bankových preferencií a demografických údajov zákazníkov.

Je nevyhnutné mať zavedené jasné pravidlá vrátenia elektronického obchodu pre prípad, že by zákazník potreboval zrušiť alebo vrátiť svoj nákup. Dobre definovaná politika chráni tak právo zákazníka na nápravu, ako aj záujmy spoločnosti.

Ako predávať šperky online

Predaj šperkov online sa stal dostupnejším s nárastom technológie elektronického obchodu. Ak však chcete vybudovať úspešný online obchod so šperkami, musíte vytvoriť stratégiu značky, ktorá zahŕňa vaše produkty, hodnoty a cieľové publikum.

Nájdenie vašej špecializácie je viac než len identifikácia vášho špecializovaného segmentu trhu, aj keď je to dôležitý prvý krok. Zaoberá sa tiež tým, komu mienite predať a akým spôsobom mienite tovar získať. Nájdenie vášho výklenku je podobné ako vytvorenie obchodného plánu elektronického obchodu.

Vybudovanie zákazníckej základne je kľúčové a vernostné programy môžu prinútiť zákazníkov, aby sa do vášho obchodu vracali znova a znova.

Marketing vašich šperkov online

Na marketing svojich produktov a značky môžete využiť aj videoobsah, ako sú produktové videá alebo posudky zákazníkov. Sociálne médiá sú účinným nástrojom na oslovenie vašej cieľovej skupiny.

Ak chcete predávať svoje šperky, možno budete chcieť zamerať svoje úsilie na platené reklamy na Facebooku a Instagrame. Urobte vysokokvalitné fotografie produktov a pouvažujte nad modelovaním svojich produktov podľa priateľov a rodiny. E-mailový marketing môže byť účinný aj vtedy, keď je viazaný na kupóny a odmeny.

Na prilákanie nových zákazníkov je nevyhnutné vytvoriť stratégiu obsahového marketingu, ktorá zahŕňa blogové príspevky, obrázky produktov, návody pre kupujúcich a videá. Na zefektívnenie procesu použite plánovací softvér, ako je Buffer.

Pamätajte, že pokiaľ ide o marketing vašich produktov, kreativita a dôslednosť sú kľúčom k vybudovaniu úspešného online obchodu so šperkami.

Čítať:  Ako byť úspešný v marketingu sociálnych médií

Ďalšie techniky predaja a marketingu

Ak sa učíte predávať šperky online, je dôležité vedieť, ako a kde propagovať svoje produkty. Tu je niekoľko kľúčových stratégií, ktoré treba zvážiť:

Platená propagácia

Jedným z účinných spôsobov propagácie vášho obchodu je platená reklama. Nasledujúcich päť stratégií vám môže pomôcť maximalizovať vaše marketingové úsilie.

 • SEO: Optimalizácia pre vyhľadávače je kľúčová na to, aby sa váš obchod umiestnil vyššie vo vyhľadávačoch, ako je Google. Tvorcovia webových stránok elektronického obchodu majú nástroje a sprievodcov SEO, ktoré vám pomôžu optimalizovať vaše webové stránky.
 • Viackanálový predaj: Predaj na viacerých platformách, ako je Facebook, eBay, Amazon a Instagram, môže zvýšiť váš dosah a predaj.
 • Email marketing: E-mail je výkonný nástroj na propagáciu vašich produktov, oznamovanie výpredajov a zliav a interakciu so zákazníkmi.
 • Sociálne médiá: Použite sociálne médiá na propagáciu svojej značky a produktov a zapojte svojich zákazníkov.
 • Hodnotenia zákazníkov: Povzbuďte svojich zákazníkov, aby zanechali recenzie, pretože môžu pomôcť vybudovať dôveru a zvýšiť predaj.

Analýza konkurencie

Je dôležité preskúmať svojich konkurentov, aby ste videli, čo ponúkajú a ako propagujú svoje produkty. To vám môže pomôcť identifikovať oblasti, v ktorých sa môžete odlíšiť a vyniknúť na trhu.

Stanovenie cien

Stanovenie ceny vašich šperkov je zásadným rozhodnutím. Dobrým pravidlom je začať so štvornásobkom nákladov na materiál a balenie. To vám môže pomôcť uistiť sa, že nepracujete zadarmo alebo prichádzate o peniaze. Zvážte, či budete účtovať poštovné, a majte jasné pravidlá vrátenia v prípade akýchkoľvek problémov s vašimi produktmi.

Začnite predávať šperky online pomocou spravovaného WooCommerce

Predaj šperkov online ponúka malým firmám svet príležitostí, ako osloviť širšiu zákaznícku základňu a rozšíriť svoju značku. Spotrebitelia však musia vedieť, že môžu dôverovať vašej webovej lokalite so svojimi osobnými a finančnými informáciami.

Bezpečná webová stránka nie je potrebná len na budovanie dôvery u zákazníkov, ale je tiež nevyhnutná pre dlhodobý úspech vášho online obchodu so šperkami.

Spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger má 24/7/365 monitorovanie, takže ak sa niekedy vyskytne problém, budete o tom vedieť skôr, ako to urobia vaši zákazníci. Je vytvorený špeciálne pre WooCommerce, takže váš online obchod bude vždy rýchly, bezpečný a vysoko výkonný.

Pozrite si spravované plány WooCommerce od Hostinger a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE