Ako preniesť prehrávač VLC do televízora pomocou Chromecastu

VLC Media Player pre Android, Windows PC a Apple Mac dokáže odosielať videá a zvuk do akéhokoľvek zariadenia s podporou Chromecastu. Keď sledujete film na VLC, môžete ho streamovať do veľkoplošnej televízie pripojenej k Chromecastu alebo streamovať hudbu do akýchkoľvek reproduktorov pripojených k Chromecastu. Tu je návod, ako preniesť prehrávač VLC do chytrej televízie alebo reproduktora pomocou Chromecastu.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete odoslať VLC Player pomocou Chromecastu do televízora, otvorte video alebo zvukový súbor a vyberte Prehrávanie–> Renderera vyberte externé zariadenie. V prípade mobilnej aplikácie pre Android kliknite na Ikona Chromecastu v pravom hornom rohu a vyberte svoje zariadenie.

Ako prenášať VLC do Chromecastu

Najprv otvorte VLC na počítači so systémom Windows alebo Mac. Potom otvorte video alebo zvukový súbor, ktorý chcete odoslať. Potom prejdite na Prehrávanie–> Renderer z hlavnej ponuky.

Adam Birney / Android Authority

Nakoniec vyberte zariadenie Chromecast, do ktorého chcete odosielať, a vaše médiá by mali byť na vašom zariadení spustené.

Môže sa zobraziť varovná správa týkajúca sa nezabezpečeného webu alebo možností konverzie. Nerobte si starosti s ich schvaľovaním; VLC je možné bezpečne odosielať do vášho televízora.

Odoslanie VLC do Chromecastu v aplikácii

Kroky na streamovanie mediálneho obsahu na väčšiu obrazovku v mobilnej aplikácii sú trochu iné, ale stále priamočiare. Najprv musíte nastaviť Chromecast na zariadení Android alebo iOS. Potom otvorte video v aplikácii VLC Media Player a kliknite na ikonu odoslania v pravom hornom rohu.

Čítať:  5 spôsobov, ako zdieľať celú trasu z Máp Google do telefónu alebo počítača

Adam Birney / Android Authority

Po streamovaní môžete dokonca používať svoj smartfón ako diaľkové ovládanie. Môžete si ľahko vybrať titulky, upraviť zvuk, rýchlosť prehrávania a všetky ďalšie funkcie, ktoré VLC Media Player ponúka. Až budete pripravení odpojiť telefón od televízora, kliknite znovu na tlačidlo Chromecast a vyberte Odpojiť zastaviť odosielanie VLC.

Najčastejšie otázky

Ako môžem odosielať z VLC do chytrej televízie bez Chromecastu?

Na odosielanie VLC do televízora nutne nepotrebujete dongle Chromecast. Niektoré televízory majú interne zabudovaný Chromecast, ktorý prehrávač VLC rozpozná, keď je vaša múdra televízia zapnutá.

Môže VLC odosielať do Chromecastu?

Áno, VLC Media Player podporuje všetky zariadenia Chromecast.

Ako môžem zrkadliť VLC do svojej Smart TV?

Pripojte svoje zariadenie a Smart TV k rovnakej sieti Wi-Fi. Otvorte VLC, prehrajte video a kliknite na ponuku „Prehrávanie“. Vyberte „Renderer“ a zo zoznamu vyberte svoju Smart TV.

Ako môžem odoslať VLC do svojho televízora bez Chromecastu?

Použite káblové pripojenie pomocou kábla HDMI alebo preneste do kompatibilného zariadenia, ako je Roku, Apple TV alebo Amazon Fire TV, výberom „Renderer“ v ponuke „Prehrávanie“.

Môžete Airplay VLC do TV?

Áno, uistite sa, že váš iPhone/iPad a Apple TV sú v rovnakej sieti Wi-Fi. Otvorte VLC, prehrajte video, kliknite na ikonu AirPlay a vyberte svoju Apple TV.

Prečo na VLC nie je tlačidlo Cast?

Desktopová verzia VLC nemá vstavané tlačidlo Cast. Odosielanie môžete stále vykonávať výberom „Renderer“ v ponuke „Prehrávanie“. U mobilných zariadení sa uistite, že používate najnovšiu verziu VLC alebo aplikáciu tretej strany pre odosielanie.

Čítať:  Čo je liek Paramount Plus? Cena, obsah a všetko ostatné, čo potrebujete vedieť

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE