Ako pridať Google Analytics do WordPress

Premýšľali ste niekedy o svojom publiku? Chceli ste vedieť, kde žili návštevníci vášho webu? Koľko mali rokov? Služba Google Analytics (niekedy označovaná len ako „GA“) vám môže pomôcť lepšie merať návštevníkov a robiť informované rozhodnutia týkajúce sa vašich webových stránok na základe údajov.

Pokračujte v čítaní a zistite, ako pridať Google Analytics do WordPress.

Čo je Google Analytics?

Služba Google Analytics používa webový maják na zhromažďovanie a porovnávanie údajov o návštevníkoch vašich stránok. Táto bezplatná služba od spoločnosti Google vám umožňuje používať nástroje, ktoré potrebujete na preosievanie týchto údajov a pochopenie toho, ako sa vaši zákazníci správajú, keď navštevujú váš web. Služba Google Analytics tiež ponúka prehľad o tom, ako môžete poskytnúť lepšiu cestu zákazníkovi a lepšiu zákaznícku skúsenosť.

Čo je možné sledovať v službe Google Analytics?

Možno sa sami seba pýtate: „Keď prepojím Google Analytics s WordPress, čo sa dá sledovať?“ Tu je len niekoľko vecí, ktoré možno sledovať.

Geografické údaje

Služba Google Analytics vám umožňuje zistiť, kde sa nachádzajú vaši zákazníci. Môžete zobraziť podľa mesta, krajiny, kontinentu a subkontinentu.

Zdroj premávky

Ak ste sa niekedy pýtali: „Ako ma moji zákazníci našli?“ Google Analytics vám pomôže. Tu je niekoľko typov návštevnosti, ktoré môžete nájsť v službe Google Analytics.

  • Priama premávka — Sú to návštevníci, ktorí ručne zadali vašu adresu (alebo, čo je pravdepodobnejšie, klikli na záložku).
  • Návštevnosť vyhľadávania — Sú to návštevníci, ktorí niečo hľadali pomocou Google a vo výsledkoch vyhľadávania klikli na vašu stránku.
  • Návštevnosť zo sprostredkovania — Sú to návštevníci, ktorí sa dostali na vašu webovú stránku kliknutím na odkaz na váš web z inej webovej lokality.
Čítať:  Váš sprievodca prežitím pre tímy sociálnych médií v roku 2024

Technológia

Prezerajú si vaši zákazníci vaše stránky pomocou mobilných telefónov alebo stolných počítačov? Používajú Safari alebo používajú Chrome? Google Analytics odpovedá na tieto otázky.

Sledovanie udalostí

Po pridaní služby Google Analytics na vašu stránku WordPress budete môcť sledovať udalosti. Máme článok, ktorý podrobnejšie vysvetľuje sledovanie udalostí, ale tu je stručný prehľad niekoľkých typov webových udalostí, ktoré možno sledovať:

  • Udalosti stránky pomocou myši (napr. kde návštevník klikol na vašu stránku).
  • Udalosti klávesnice (napr. čo návštevník zadal do rámčekov a formulárov na vašej stránke).
  • Rámcové udalosti (napr. keď návštevník roluje rámcom).
  • Interakcie s formulármi (napr. keď používateľ pridá informácie o platbe alebo prejde k pokladni).

Zobrazenia stránky

Koľko stránok zobrazil každý návštevník? Aký bol priemerný počet zobrazení medzi všetkými návštevníkmi?

Trvanie relácie

So Zobrazeniami stránky úzko súvisí Trvanie relácie. Ako dlho si každý návštevník prezeral vašu stránku?

Ukončiť stránky

Akú stránku si naposledy prezeral divák, keď opustil vašu lokalitu?

Konverzie

Google Analytics vám pomáha sledovať konverzie. Konverzie sú, keď návštevníci vašej stránky vykonajú akciu, ktorú si ceníte, napríklad prihlásenie sa na odber vášho zoznamu adries alebo potvrdenie nákupu. Ide o premenu náhodných návštevníkov stránky na verných zákazníkov a klientov a premenu klientov a zákazníkov na oddaných fanúšikov.

Akvizície

Súvisí to so zdrojmi návštevnosti. Google Analytics vám pomôže premeniť štatistiky na výsledky. Najmä prepojením Google Ads a Google Analytics účty pre vašu webovú stránku, môžete sledovať, ktoré reklamné kampane Google boli najúspešnejšie pri privádzaní návštevníkov na vašu stránku, vašu cenu za akvizíciu a koľko stoja konverzie jednotlivých stránok.

Správanie

Vaša webová stránka je vašou výkladnou skriňou. Táto funkcia služby Google Analytics, predtým známa ako Experimenty s obsahom, bola rozšírená a presunutá na ňu Google Optimize. Môžete využiť službu Google Analytics s Optimalizáciou Google, aby ste lepšie pochopili rozdelené testy pre vašu stránku WooCommerce.

Čítať:  3 najlepšie video pluginy pre WordPress

Toto je veľmi, veľmi stručný úvod a široký prehľad toho, čo môže služba Google Analytics sledovať. Sprievodcov, videá a ukážky nájdete u oficiálneho Vývojársky portál Google Analytics.

Prečo je Google Analytics dôležitý?

Z prečítania vyššie uvedeného zoznamu ste už pravdepodobne získali niekoľko nápadov, ktoré by ste mohli použiť, a možno vás teraz zaujíma, ako pridať Google Analytics do WordPress. Ak nie, tu je niekoľko ďalších návrhov, prečo by ste mali prepojiť Google Analytics so svojou stránkou WordPress alebo WooCommerce.

integrácia

Ako je uvedené vyššie, Google Analytics „funguje“ s väčšinou ostatných služieb platformy Google. Ak máte aplikáciu Google Play, môžete použiť GA na sledovanie toku odporúčaní v službe Google Play z pridruženej lokality WooCommerce. Ak máte aktívnu kampaň AdWords s komponentom e-mailovej kampane, môžete tieto údaje zosúladiť a sledovať, čo funguje a čo nie.

Pripisovanie

Či už ide o nový predaj alebo nové predplatné, nová konverzia je potešením. Či už máte s nami spravovanú stránku WooCommerce už roky, alebo ste sa práve rozhodli vytvoriť svoj prvý internetový obchod, vedieť, že ste získali konverziu, je skutočným šťastím.

Predstavte si, že ste práve dostali nečakaný nával nových konverzií. Bola to nová kampaň AdWords? Priniesla vaša posledná kampaň na Facebooku týchto nových klientov? Alebo to možno bol vtipný tweet od vašej stážistky? Atribúcia (teraz v beta verzii) zo služby Google Analytics vám pomôže prestať sa čudovať a začať sa usmievať, keď budete lepšie modelovať pripisovanie pre svoje konverzie.

Uznanie

Rozpoznanie zmien v návštevnosti vašich webových stránok a konverzných pomeroch vám ukáže nové príležitosti a pomôže vám lepšie zamerať vaše marketingové úsilie. Google Analytics vám napríklad pomôže zistiť, ktoré platformy sociálnych médií práve prinášajú novú návštevnosť a ktoré platformy teraz prinášajú aj nové konverzie.

Ako sa zaregistrovať v službe Google Analytics

Jednoducho postupujte podľa pokynov na stránke nového účtu Google Analytics. Nepovedia vám, ako pridať Google Analytics do WordPress, ale položia vám niekoľko otázok o vašom webe a o tom, aké typy údajov máte záujem sledovať.

Čítať:  6 spôsobov, ako zarobiť peniaze na YouTube v roku 2024

Hoci je to úplne voliteľné, pravdepodobne budete chcieť tiež prihlásiť sa na a Správca značiek Google účtu. Správca značiek Google vám pomáha spravovať a zjednocovať rôzne značky a majáky vo všetkých službách Google (napr. Analytics, AdWords, Play atď.) a so značkami tretích strán (napr. AdRoll, AdAvisor, Twitter atď.).

Ako nainštalovať Google Analytics pomocou doplnku hlavičky a päty

Po vytvorení účtu Google Analytics a vytvorení aspoň jedného kódu sledovania budete chcieť vedieť, ako pridať službu Google Analytics do WordPress. Ak chcete službe Google Analytics povoliť, aby začala zhromažďovať údaje, jednoducho pridáte značku zo služby Google Analytics do hlavičiek (alebo pätiek) svojho webu WordPress.

Jedným jednoduchým spôsobom, ako pridať novovytvorený kód sledovania, je použiť Vložiť hlavičky a päty zapojiť.

Krok 1: Nainštalujte a aktivujte doplnok. Ak máte jeden z našich spravovaných plánov WordPress alebo spravovaných WooCommerce, môžete použiť inštalátor doplnkov Hostinger.

Krok 2: Vložte kód do hlavičky alebo päty tak, že prejdete na Nastavenia > Vložiť hlavičky a päty Ponuka.

Krok 3: To je ono! Google Analytics teraz začne zhromažďovať údaje.

Ako nainštalovať Google Analytics do WordPress

Po niekoľkých dňoch bude mať Google Analytics dostatok zhromaždených údajov, aby vám mohol začať ponúkať štatistiky. Oficiálny informačný panel Google Analytics vám, žiaľ, ponúka množstvo údajov a spôsobov, ako sa na údaje, ktoré zhromažďuje, pozerať. Môžete sa cítiť trochu ako pitie vody z hasičskej hadice. Mnoho nových používateľov služby GA považuje doplnok Google Analytics WordPress za zásadný, aby sa necítili preťažení.

Žiaľ, pre Google Analytics neexistuje oficiálny doplnok WordPress. Existuje však oficiálny doplnok pre WooCommerce s názvom WooCommerce Google Analytics. Našťastie je k dispozícii pomerne veľa doplnkov tretích strán. Jedným z takýchto doplnkov je doplnok MonsterInsights.

Bez ohľadu na to, ktorý doplnok si vyberiete, pokyny na inštaláciu budú podobné pokynom na inštaláciu MonsterInsights. Doplnok bude mať sekciu nastavení, kde môžete doplnok prepojiť so svojím účtom Google Analytics. Toto vás presmeruje na váš účet u Google, kde budete informovaní, že aplikácia tretej strany (váš nový doplnok) vyžaduje povolenia na prístup k vášmu účtu. Kliknite na „Povoliť“, ak chcete, aby vám nový doplnok pomohol s vašimi údajmi Google Analytics.

Čítať:  Ako sa náš nástroj na správu sociálnych médií naďalej vyvíjal v roku 2024 [Infographic]

To je všetko! Teraz viete, ako umiestniť Google Analytics na webovú stránku WordPress.

Vyťažte maximum zo služby Google Analytics

Či už sa pokúšate založiť nový fanklub alebo začať nový online biznis, budete chcieť zo služby Google Analytics vyťažiť maximum.

Úzke zameranie — Je ľahké nechať sa rozptyľovať mnohými a mnohými metrikami, ktoré ponúka služba Google Analytics. Majte súbor iba 5-10 ukazovateľov, ktoré sú kľúčové pre dosiahnutie vašich cieľov. Zamerajte sa na tie.

Pravidelná kontrola — Investovali ste svoj drahocenný čas do identifikácie kľúčových metrík a navrhovania vlastných prehľadov pre ne. Teraz si nezabudnite prečítať správy. Budete ich chcieť kontrolovať každý týždeň. Denne kontrolujte, či ste nedávno aktualizovali svoje stránky alebo spustili novú kampaň.

Urobiť zmeny — Identifikovali ste svoj KPI, čítate prehľady na ich základe, teraz Nevideli ste takmer žiadnu zmenu vo svojich metrikách od spustenia vašej poslednej kampane AdWords? Skúste zmeniť kľúčové slová kampane. Google Analytics môže byť cestou k úspechu. Keď si uvedomíte, že idete po nesprávnej ceste, mali by ste zmeniť cestu.

Služba Google Analytics je neuveriteľne výkonná, je bezplatná a inštalácia služby Google Analytics na váš web WordPress je veľmi jednoduchá. Na čo čakáš?

Získajte plne spravovaný hosting od spoločnosti Hostinger

Kým sa vy sústredíte na nastavenie služby Google Analytics na svojom webe WordPress, o všetko ostatné sa postaráme my. To je krása spravovaného hostingu WordPress. Pozrite si naše plány hostenia a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE