Ako pridať obsah blogu WordPress do Apple News

S vydaním systému iOS 9 spoločnosť Apple predstavila Apple News – kombinované spravodajské rozhranie, ktoré má byť miestom, kde si používatelia iPhone a iPad môžu prečítať správy. Apple News sa neobmedzuje len na tradičných vydavateľov správ; blogeri sú veľmi vítaní, ak pridávajú svoj obsah do Apple News.

Ak nie ste používateľom iOS (alebo žijete mimo USA), pravdepodobne ste Apple News nezažili, ale myšlienka je trochu podobná aplikácii Flipboard. Obsah je dodávaný v úhľadnom rozhraní s krásnou typografiou a dizajnom.

Apple News nebolo privítané s čistým súhlasom recenzentov. V skutočnosti väčšina z nich bola rozhodne negatívna, pokiaľ ide o algoritmy zisťovania obsahu aplikácie.

Ako hovorí Graham Spencer z MacStories:

„Správy sa pokúšajú urobiť príliš veľa v oblastiach historickej slabosti pre Apple, a preto sa konečný produkt jednoducho nepribližuje štandardu, ktorý od spoločnosti očakávame. Je to škoda, pretože v novinách sú skryté malé drahokamy, pochované priemernosťou, ktoré si zaslúžia pozornosť.“

V súčasnosti nie sú Správy skvelé, ale majú na to niekoľko vecí. Po prvé, Apple vkladá veľa zdrojov do aplikácie News a môžeme očakávať, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov uvidíme opakované vylepšenia. A po druhé, Apple News bude nainštalované na desiatkach – ak nie stovkách – miliónov zariadení iOS, čo je publikum, ktoré stojí za to osloviť.

Publikovanie z WordPressu do Apple News

Okrem aplikácie Apple News spoločnosť vytvorila aj Apple Publisher portál, pomocou ktorého môžu vydavatelia registrovať streamy obsahu a poskytovať kanály RSS s obsahom, ktorý by chceli zahrnúť. Apple tiež vytvoril Apple News Format na pridávanie obsahu, ale v tomto článku sa zameriam na pridávanie RSS kanálov, ktoré už má väčšina WordPress stránok nakonfigurovaných.

Ak chcete používať Apple Publisher, musíte mať Apple ID. Ak chcete pridať obsah, mali by ste prejsť na Apple Publisher a prihlásiť sa pomocou svojho Apple ID. Po prihlásení sa zobrazí výzva na zadanie informácií o vydavateľovi, ktoré zahŕňajú meno vydavateľa a jeho kontaktné údaje.

Ďalej nakonfigurujete svoj kanál. Vydavatelia môžu mať viacero kanálov, z ktorých každý môže byť nakonfigurovaný pre rôzne publiká, územia a jazyky.

Po nakonfigurovaní kanála sa zobrazí výzva na pridanie informačných kanálov RSS. Môžete pridať viacero informačných kanálov RSS pre sekcie súvisiace s témami. Po odoslaní informačných kanálov Apple skontroluje obsah a buď ho schváli, alebo požiada o ďalšie informácie.

Pred odoslaním obsahu by ste sa mali pozrieť na Apple Sprievodca vydávaním noviniekktorá poskytuje podrobné pokyny na pridávanie obsahu a akékoľvek úpravy, ktoré budete musieť vykonať RSS kanály stránky WordPress.

Zarábanie peňazí na Apple News

Jednou z najkrajších vecí na Apple News je jej vstavaný reklamný model, ktorý využíva firemný systém iAd. Do obsahu môžete umiestniť svoje vlastné reklamy a Apple použije iAd na ďalšie umiestnenia. Monetizačný model je jednoduchý: vydavatelia dostávajú 100 % príjmov generovaných vlastnou inzerciou a 70 % príjmov z iAd.

Čítať:  5 spôsobov, ako odstrániť a nahradiť pozadie videa pomocou AI

V súčasnosti nie je Apple News skvelé v porovnaní s alternatívami, ako je Flipboard, ale má veľa popredných vydavateľov, zdroje na zlepšenie objavovania obsahu v priebehu času a obrovské vstavané publikum. Bloggeri WordPress budú pravdepodobne ťažiť z minimálneho úsilia potrebného na publikovanie obsahu v Apple News.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE