Ako pridať variácie produktov WooCommerce do WordPress

WooCommerce je najlepší spôsob, ako vybudovať internetový obchod pomocou WordPress. Doplnok je bezplatný a obsahuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať predávať online. Veľmi populárne je aj pridávanie funkcií pomocou doplnkov, ako sú variácie produktov WooCommerce.

Variabilný produkt WooCommerce dáva používateľom vášho webu možnosť prepínať a meniť farby, veľkosti, štýly a ďalšie. Zatiaľ čo WooCommerce vám dáva možnosť už robiť variácie produktov a produktové filtre, napríklad doplnok pre WooCommerce pre vzorky pridá funkčnosť.

Patria sem veci, ako napríklad vzhľad položiek prostredníctvom obrázkov, štítkov, vzoriek farieb a prepínačov.

Prečo pridať variácie produktov WooCommerce?

Okrem profesionálnejšieho vzhľadu a dojmu, ktorý poskytnete svojmu webu, pridanie variácií produktu WooCommerce umožní používateľom vášho webu WordPress vidieť rôzne štýly, farby a veľkosti, v ktorých váš produkt prichádza.

Nielen to, ale tiež dávate publiku svojich webových stránok možnosť vidieť, ako môžu vyzerať jednotlivé farby a štýly, a to vďaka nastaveniu pomocou obrázkov. Môžete sa zbaviť bežnej vstavanej funkcie WooCommerce rozbaľovacej ponuky a namiesto toho použite rôzne veci, ako sú napríklad vzorky farieb WooCommerce.

Je tu veľa funkcií, takže si nainštalujte doplnok nižšie a uvidíte, aké ľahké je nastaviť katalóg, ktorý si používatelia zamilujú.

Čítať:  Ako nastaviť bezplatnú sieť VPN s neobmedzenými údajmi (Sprievodca 2024)

Ak to chcete urobiť, musíte nájsť solídny doplnok, ktorý tento typ doplnku umožní. Našiel som jeden s názvom Variation Swatches for WooCommerce. Poďme sa pozrieť na tento doplnok WooCommerce premenných, ako ho nainštalovať a ako ho používať.

Poznámka: Tento článok predpokladá, že už máte WooCommerce nainštalovaný, nastavený a spustený na svojom webe.

Vzorky variácií pre WooCommerce

The Vzorky variácií pre WooCommerce plugin vám umožňuje vytvárať úžasné variácie farieb, obrázkov a tlačidiel, ktoré môžete použiť na všetky atribúty, ktoré ste už vytvorili. Je to veľmi ľahký doplnok, ktorý ponúka majiteľovi webu aj používateľovi profesionálny zážitok.

Dalo by sa to považovať aj za doplnok farieb WooCommerce, pretože vám umožní jednoducho vytvárať vzorky farieb, ktoré možno použiť na atribút „color“. To je len jeden príklad.

Tento doplnok WooCommerce umožňuje nielen ponúkať atribúty farieb, obrázkov a štítkov, ale umožní ich aj rýchle zobrazenie. To znamená, že používateľ vašej webovej stránky môže získať rýchly a blízky pohľad na produkt bez toho, aby musel listovať v rozbaľovacom zozname a potom vyskúšať detailný záber.

Poďme sa pozrieť na to, ako nainštalovať, aktivovať a nastaviť tento doplnok WooCommerce.

Nainštalujte a aktivujte vzorky variácií

Ak chcete vytvoriť variácie produktov WooCommerce a správne ich pripojiť k už vytvoreným atribútom, musíte si nainštalovať a aktivovať tento doplnok. Môžete to urobiť na stránke doplnkov na hlavnom paneli správcu WordPress. Jednoducho vyhľadajte doplnok.

Čítať:  Budovanie IT stratégie

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku sa v ľavej bočnej ponuke vášho informačného panela správcu WordPress zobrazí nový štítok s názvom „Nastavenia vzorkovníkov“.

Pokračujte a kliknite na to a poďme sa pozrieť na nastavenia a konfiguráciu.

Možnosti nastavení pre variácie produktov WooCommerce

Keď kliknete na kartu „Nastavenia vzorkovníkov“, dostanete sa na hlavnú stránku nastavení doplnku. Okamžite uvidíte 7 kariet. Tie obsahujú:

  • Jednoduché
  • Pokročilé
  • Výkon
  • Štýl
  • Archív/Obchod
  • Špeciálny atribút
  • Návody

Poďme si ich spolu prejsť, aby sme videli, čo to všetko je.

Jednoduché

Toto sú jednoduché vizuálne štýly doplnku. Nastavte ich tak, ako chcete pre svoju stránku.

Pokročilé

Táto karta vám poskytne niektoré pokročilejšie možnosti pre tento doplnok variácií produktov WooCommerce.

Výkon

Existuje niekoľko rôznych možností výkonu. Pokračujte a vyberte si, čo by ste chceli na základe nastavenia a funkcií, ktoré máte.

Poznámka: Nasledujúce tri karty budú pre vás užitočné iba vtedy, ak používate profesionálnu verziu tohto doplnku vzorkovníka WooCommerce.

Štýl

Ak ste profesionálny používateľ, táto karta vám poskytne množstvo rôznych možností štýlu pre doplnok, aby bol ešte osobnejší.

Archív/Obchod

Rôzne možnosti štýlu pre archívy a obchod vašej lokality WooCommerce. Opäť pre profesionálnych používateľov.

Špeciálne atribúty

Posledná záložka pre profesionálne užívateľské nastavenia. Pokročilejšie možnosti pre katalóg a obrázky.

Návody

Tento doplnok farieb WooCommerce v skutočnosti prichádza s množstvom vstavaných video tutoriálov. Tu sa zaoberáme inštaláciou a nastavením nástroja. Ak však chcete konkrétnejšie alebo pokročilejšie možnosti, pozrite si ich sekciu s tutoriálmi priamo na hlavnom paneli.

Čítať:  Ako blogovať bez porušenia zákona

To je všetko! Úspešne ste nainštalovali a nastavili vzorky variácií pre WooCommerce. Poďme sa rýchlo pozrieť na to, ako pridať variácie produktov do svojich atribútov.

Pridajte variácie produktov WooCommerce

Ak chcete do produktu pridať variácie produktu WooCommerce, musíte najprv nastaviť atribúty. Ak áno, skvelé, ak nie, nastavte si ho takto. Pre tento príklad použijem iba atribút „Farba“.

Kliknite na Produkty > Atribúty, ktoré sa nachádzajú v ľavej ponuke vášho administračného panela WordPress.

Pridajte požadovaný atribút. V tomto prípade „Farba“.

Teraz prejdite trochu nadol a v rozbaľovacom poli „Typ“ vyberte, ako sa má tento atribút zobraziť. Toto bude na vás.

Teraz, keď je atribút pridaný, pokračujte a nakonfigurujte výrazy, ktoré chcete pre tento konkrétny atribút. V tomto prípade budú vaše podmienky odlišné farby, ktoré chcete pridať k produktom WooCommerce. Stačí kliknúť na odkaz „Konfigurovať podmienky“ a pridať toľko farieb, koľko chcete.

V tomto bode ste pridali požadované farby a teraz je všetko nastavené.

Pridajte atribúty a variácie k produktu

Kliknite na Produkty > Pridať nový v ponuke a otvorte novú stránku produktu pre váš web.

Posuňte sa nadol do sekcie s údajmi o produkte v editore a uistite sa, že ste v rozbaľovacej ponuke vo výbere produktu premennej WooCommerce.

V rozbaľovacej ponuke Vlastný atribút produktu vyberte atribúty, ktoré chcete pridať k svojmu produktu. V tomto príklade vyberieme „Farba“.

Čítať:  Advokátska kancelária SEO | 2024 Sprievodca hodnotením SEO pre právnikov

Kliknutím na tlačidlo „Vybrať všetko“ vyberiete všetky farby variácií produktov a pridáte ich. Alebo si môžete vybrať len tie, ktoré chcete. Potom kliknite na tlačidlo „Uložiť atribúty“.

Poznámka: Uistite sa, že je začiarknuté políčko „Použité pre variácie“.

Teraz kliknite na kartu „Variácie“. V rozbaľovacom poli Pridať variáciu vyberte možnosť „Vytvoriť variácie zo všetkých atribútov“. Tým sa automaticky vytvoria všetky variácie, ktoré vložíte zo všetkých atribútov, ktoré ste už vybrali.

Teraz uvidíte pridané všetky variácie produktov WooCommerce. Každý má svoju vlastnú rozbaľovaciu ponuku. Stačí vyplniť všetky tieto položky tak, ako ich chcete zobraziť na stránke vášho produktu.

Pridajte ceny, kód SKU, zásoby, obrázky variácií a čokoľvek iné z dostupných možností produktov.

Po dokončení pridávania relevantných údajov zverejnite svoj produkt a skontrolujte ho. Uvidíte, že všetky vzorky WooCommerce boli pridané podľa vášho nastavenia a teraz máte profesionálnejšiu a užívateľsky príjemnejšiu webovú stránku.

Záverečné myšlienky

Pridanie variabilného produktu WooCommerce nie je ťažké. V skutočnosti vám WooCommerce už túto schopnosť dáva. Ak však chcete pridať vzorky farieb a skutočne upraviť svoje variácie produktov WooCommerce, potom je pridanie doplnku, ako je ten vyššie, perfektnou voľbou.

Pridanie takejto funkcie na webovú stránku elektronického obchodu vám pomôže uspieť.

Aké ďalšie doplnky ste použili na pridanie rôznych typov vzorkovníkov WooCommerce na vaše produktové stránky? Zistili ste, že je to pre používateľov vašich stránok príťažlivejšie?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE