Ako pridať zvuky do Soundboard v Discord

Discord nikdy neprestane zapôsobiť pri pridávaní vylepšení do svojich už tak pútavých kanálov. Jedným z nedávnych príkladov je zvuková doska. Teraz môžu používatelia počas hlasových rozhovorov prehrávať krátke zvukové klipy. Sú to väčšinou reakčné zvuky, ktoré sa majú používať ako emotikony, len prostredníctvom zvuku. Možnosť zvukovej dosky je však k dispozícii iba pre používateľov počítačov, nie možnosť mobilnej aplikácie.

Ako pridať zvuky do Soundboard v Discord

Tento článok vám ukáže, ako pridať zvuky na zvukovú dosku Discord.

Pridávanie zvukov do Discord Soundboard

Funkcia zvukovej dosky nie je dostupná pre každého. Aj keď používate počítačovú verziu, nemusí sa zobraziť. Discord to totiž aktívne testuje pre náhodných používateľov a potrvá nejaký čas, kým ho predstavia všetkým. Tieto klipy však budete môcť stále počuť, ak ich používajú iné profily Discord.

Predpokladajme, že ste jedným zo šťastných používateľov s ozvučnicou vo verzii pre stolné počítače. V takom prípade budete mať tiež možnosť prispôsobiť si ich. Ak chcete vytvoriť vlastné zvuky, váš súbor musí spĺňať špecifické požiadavky vrátane:

 • Váš súbor musí mať maximálne päť sekúnd.
 • Váš súbor musí byť vo formáte MP3.
 • Nesmie mať viac ako 512 kb.
Čítať:  9 marketingových nástrojov sociálnych médií, ktoré potrebujete v roku 2024

Pred odovzdaním sa uistite, že máte zvuk pripravený na pracovnej ploche. Ak klip spĺňa vyššie uvedené požiadavky, môžete prejsť k nahrávaniu:

 1. Prejdite do ľavej časti obrazovky a vyberte jednu z dostupných ikon servera pomocou hlasového rozhovoru.
 2. Vyberte jeden z kanálových hlasových rozhovorov umiestnených na ľavej karte obrazovky. Hlasové rozhovory majú vedľa seba ikonu reproduktora.
 3. Vstúpte do rozhovoru a kliknite na ikonu hudobnej noty pod možnosťou „Aktivity“.
 4. Kliknite naň a otvorí sa karta s dostupnými zvukmi. Kliknite na možnosť „Pridať zvuk“ s ikonou +.
 5. Postupujte podľa pokynov na obrazovke pre váš zvuk. Musíte nahrať súbor, priradiť mu názov a emoji a upraviť hlasitosť.
 6. Vyberte možnosť „Nahrať“ a začnite používať zvuk.

Tu to máte; zvuky môžu byť jednoduchým spôsobom, ako reagovať na to, čo ľudia hovoria v hlasovom rozhovore. Nástroj je dobre viditeľný a ľahko prístupný. Ak sa nenachádza na karte Aktivity, pravdepodobne nepatríte medzi používateľov, ktorí túto funkciu ešte nedostali.

Zakázanie možností zvukovej dosky na Discord

Zatiaľ čo zvukové dosky môžu byť zábavným a pútavým doplnkom hlasového rozhovoru, môžu byť aj nepríjemné. Našťastie Discord umožňuje používateľom zakázať zvuky, ktoré sa objavujú na zvukovej doske. Môžete to urobiť takto:

 1. Vyberte server, pre ktorý chcete vypnúť možnosti zvukovej dosky.
 2. V ponuke vľavo kliknite na „Nastavenia servera“.
 3. Prepnutím zvukovej dosky ju deaktivujete.

Nezabudnite, že musíte byť správcom, aby ste to mohli deaktivovať pre celý server. Správcovia môžu tiež vypnúť možnosť pre konkrétny kanál na serveri a nechať ju otvorenú pre ostatných. Môžete to urobiť aj takto:

 1. Zadajte svoj server a vyberte „Upraviť kanál“.
 2. Vyberte kartu „Povolenia“.
 3. Kliknutím na „x“ nepovolíte alebo zakážete členovi odosielať zvuky do zvukovej dosky.
Čítať:  Ako zdieľať videá TikTok na Instagrame (bez vodoznaku)

Prispôsobenie zvukov pre celý Discord Server

Jednou zo skvelých vecí na zvukovej doske Discord je jej špecifické prispôsobenie. Ak ste správcom servera, môžete nahrať svoje vlastné zvuky každému používateľovi servera, nielen svojmu účtu. Postup:

 1. Otvorte svoj server z ponuky vľavo.
 2. Na ľavej karte vyberte „Nastavenia servera“.
 3. V ľavom menu kliknite na možnosť „Soundboard“.
 4. Ak ich chcete odstrániť, vyberte možnosť „x“ alebo ich upravte pomocou ikony ceruzky.
 5. Kliknutím na možnosť „Nahrať“ predstavíte nové zvuky.

Nové zvuky sa zobrazia každému členovi na vašom serveri. Môžete však tiež vypnúť možnosť používateľa nahrávať vlastné zvuky:

 1. V nastaveniach servera vľavo kliknite na roly „Roly“.
 2. Pod možnosťou povolení vypnite možnosť „Spravovať výrazy“.

To zabráni všetkým používateľom pridávať ďalšie zvukové klipy na váš server. Predpokladajme, že chcete túto možnosť úplne zrušiť. V takom prípade je najlepšie odstrániť každý zvuk a vypnúť možnosť „Spravovať výrazy“.

Získajte viac slotov pre Discord Soundboard

Možnosť zvukovej dosky má osem slotov pripravených pre akýkoľvek zvuk, ktorý si vyberiete. Dobrou správou je, že toto číslo môžete zvýšiť posilnením servera. Posilnenie servera z neho robí vyššiu úroveň a ďalšie výhody, ako napríklad viac slotov na zvukovú dosku, prichádzajú s vyššou úrovňou. Získate 24 slotov pre prvú úroveň, 25 pre druhú a 48 pre tri. Majte na pamäti, že posilnenie servera vyžaduje platbu. Tu je návod, ako môžete zlepšiť svoj server:

 1. Prejdite na server a vyberte „Nastavenia servera“.
 2. Kliknite na „Zvýšenie servera“.
 3. Postupujte podľa pokynov na obrazovke vrátane vášho výberu servera a vyberte si, koľko navýšení chcete dostávať, potvrďte svoj spôsob platby a dokončite nákup.
Čítať:  Ako sa odhlásiť z Facebook Messenger

Váš server bude automaticky posilnený. Dostanete ďalšie sloty na ozvučnicu spolu s ďalšími výhodami.

Používanie aplikácií Soundboard na Discord

Aj keď môžete server Discord neustále aktualizovať novými zvukmi, môžete použiť aj zábavné predvolené nastavenia. Existuje niekoľko zvukov vhodných pre rôzne situácie. Ich efektívne používanie môže pridať trochu zábavy, ale sú tiež skvelé na reakcie pri hraní hier alebo rozhovoroch s priateľmi. Niektoré z dostupných zvukov zahŕňajú:

 • Kriket – Tento zvuk pomáha prelomiť ľady v tichom serveri. Používatelia naň môžu kliknúť aj pre rýchlu reakciu na nevtipný vtip.
 • Golf Clap – Zvuk tlieskania je k dispozícii na reakciu na pôsobivé výkony počas herných stretnutí alebo na vyjadrenie súhlasu počas rozhovoru.
 • The Quack – použite kačací zvuk kreatívne pre komediálny efekt.
 • Vzduchový klaksón – možno budete chcieť použiť zvuk vzduchového klaksónu, aby ste upútali niečiu okamžitú pozornosť počas hry. Pokúste sa však upraviť hlasitosť, aby ste nestrašili svojich priateľov.

často kladené otázky

Bude ozvučná doska dostupná pre Discord mobile?

V súčasnosti je zvuková doska k dispozícii iba pre počítačovú aplikáciu. Nie je jasné, či má Discord v úmysle túto funkciu plne integrovať do mobilnej verzie. Používatelia mobilných zariadení však môžu počas hlasových rozhovorov stále počuť zvukové dosky iných používateľov počítačov.

Získam aktualizáciou Discordu na ploche zvukovú dosku?

Desktopová verzia Discord v automatických aktualizáciách systému Windows. Môžete to však skontrolovať výberom „CTRL + R“. To prinúti aplikáciu znova skontrolovať všetky dostupné aktualizácie a funkcie.

Čítať:  Ako zistiť, ktorú tému WordPress stránka používa

Dajte o sebe vedieť v hlasovom rozhovore

Zvuková doska je nepochybne skvelý spôsob, ako upútať niečiu pozornosť v hlasovom rozhovore Discord. To z neho robí cennú funkciu pri hraní hier a pri obyčajnej komunikácii s priateľmi. Prístup k nemu je jednoduchý. Prejdite na hlasový rozhovor a nájdite ikonu hudobnej noty. Ďalšie zvuky môžete pridať kliknutím na možnosť „Pridať zvuk“. Táto možnosť však zatiaľ nie je dostupná pre každého.

Našli ste možnosť zvukovej dosky dostupnú vo vašej aplikácii Discord Desktop? Bolo pre vás jednoduché aktualizovať nové zvuky? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE