Ako propagovať svoj blog: 26 osvedčených taktík na rok 2024


Hľadáte spôsoby, ako propagovať svoj blog? Publikovanie úžasného obsahu je len jednou časťou blogovania. Ak teda chcete zažiť skutočný rast, budete musieť propagácii svojho blogu venovať toľko, ak nie viac času.

Existuje mnoho spôsobov, ako propagovať svoj blog, ale nie všetky fungujú pre vás, v závislosti od vašej oblasti.

V tejto príručke sme rozdelili 26 propagačných taktík do rôznych kategórií, takže rýchlo nájdete tie, s ktorými chcete začať.

Poďme začať!

Tablet Obsahu

Úlohy pred povýšením

Táto príručka sa zameriava na spôsoby propagácie blogu po napísali a zverejnili ste obsah.

Existuje však niekoľko krokov, ktoré by ste mali vykonať ešte predtým, než stlačíte tlačidlo publikovať, aby ste sa uistili, že váš blog je v špičkovom stave.

Väčšina z nich sa sústreďuje na to, aby bol váš blog príjemným zážitkom pre návštevníkov pri prezeraní vašich stránok. Napríklad zabezpečiť, aby sa vaše stránky načítali rýchlo a vyzerali rovnako dobre na počítačoch a mobilných zariadeniach.

Okrem toho budete chcieť zabezpečiť, aby pavúky vyhľadávacích nástrojov našli a prehľadali vašu lokalitu, aby boli všetky vaše stránky indexované a dali sa vyhľadávať.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si tieto základné pokyny predtým, ako prejdete na nižšie uvedenú propagačnú taktiku:

Dobre, teraz je váš blog pripravený, začnime ho šíriť!

Späť na začiatok

Ako propagovať svoj blog predplatiteľom

E-mail zostáva jedným z najlepších kanálov na propagáciu vášho blogu.

V skutočnosti, napriek všetkým mobilným aplikáciám na odosielanie správ, počet denných e-mailov na celom svete sa očakáva nárast z 281 miliárd v roku 2018 na viac ako 347 miliárd v roku 2023:

štatistika počet e-mailov za deň na celom svete 2017-2023

A v rovnakom období sa predpokladá, že počet používateľov e-mailu porastie z 3,8 miliardy na 4,4 miliardy.

1. Pošlite svoj zoznam e-mailom

Ľudia očakávajú vaše e-maily. Preto sa pridali k vášmu zoznamu.

60 % spotrebiteľov prihláste sa na odber e-mailového zoznamu značky a dostávajte propagačné správy v porovnaní s 20 % spotrebiteľov, ktorí sledujú značky na sociálnych sieťach, aby získali ponuky:

ako chcú spotrebitelia dostávať propagačné správy

Takže pokračujte a pošlite svoj zoznam e-mailom, keď na svojom blogu zverejníte nový obsah a keď budete mať špeciálne ponuky na propagáciu.

Pre viac informácií si pozrite nášho Ultimate Guide to Email Marketing.

2. Pridajte k svojim e-mailom podpis

Okrem marketingu je e-mail stále obľúbeným komunikačným kanálom vo všetkých vekových skupinách:

používanie e-mailu v nás podľa veku

Jedným zo spôsobov, ako propagovať svoj blog prostredníctvom bežnej e-mailovej komunikácie, je pridať e-mailový podpis, ktorý obsahuje odkaz na váš najnovší príspevok.

Napríklad, WiseStamp umožňuje pridať svoju fotografiu, webovú stránku, sociálne odkazy a blogový príspevok:

wisestamp podpis online obchodníka

3. Presmerujte prvých komentujúcich na stránku s poďakovaním

Prvých komentátorov je dobré presmerovať na stránku s poďakovaním, pretože vám to umožňuje privítať ich na blogu a rozvíjať s nimi vzťah, ako aj priblížiť ich k registrácii do vášho zoznamu adresátov.

Čítať:  Ako strategicky uverejňovať príspevky do skupín na Facebooku pomocou Buffer

Môžete ľahko vytvoriť krásnu stránku s poďakovaním SeedProd.

SeedProd-landing-page-builder

SeedProd je najlepší nástroj na tvorbu cieľovej stránky pre WordPress pomocou drag and drop. Dodáva sa s množstvom šablón, ktoré vám pomôžu začať, a pomocou vopred pripravených blokov vstupných stránok môžete svoju stránku prispôsobiť ľubovoľným spôsobom.

Tu je príklad stránky s poďakovaním, ktorú môžete vytvoriť pomocou SeedProd:

ďakujem šablóna stránky seedprod

4. Oslovte svojich neodberateľov pomocou upozornení push

Nie každý sa chce prihlásiť na odber e-mailových zoznamov, takže alternatívnym prístupom je posielanie upozornení push:

push notifikácia pushengage

Pomocou upozornení push môžete svojim pravidelným čitateľom poslať upozornenie na nové blogové príspevky alebo akékoľvek iné aktualizácie, o ktorých chcete, aby vedeli. Pomocou aplikácie ako PushEngagemôžete odosielať upozornenia do prehliadača predplatiteľa, aj keď sa nenachádzajú na vašej webovej lokalite.

Späť na začiatok

Zdieľanie obsahu na sociálnych médiách je vynikajúci spôsob, ako propagovať svoj blog, získať viac zdieľaní a v konečnom dôsledku zvýšiť návštevnosť vašich stránok.

Ale predtým, ako začnete zdieľať, musíte mať zavedenú stratégiu sociálnych médií:

  • Vyberte si pre svoj blog najrelevantnejšie sociálne siete.
  • Spojte sa s ľuďmi v týchto sieťach a budujte vzťahy.
  • Prispievajte do skupín sociálnych médií a podeľte sa o svoje odborné znalosti.

Sociálne médiá sú obojsmerný komunikačný kanál. Nenahovárajte sa na vybranej sociálnej sieti, napíšte správu a odíďte. Urobte si čas medzi zdieľaním svojho obsahu a zapojte sa do kontaktu s ostatnými.

5. Vyberte položku Vaše siete sociálnych médií

Existuje množstvo sociálnych sietí, z ktorých si môžete vybrať, a nie je prekvapením, že Facebook je najobľúbenejší:

celosvetové sociálne siete statista zoradené podľa počtu používateľov v roku 2019

Oplatí sa však vybrať niekoľko, ktoré sú relevantné pre vašu oblasť, a sústrediť sa na tie, než aby ste sa príliš rozťahovali.

Pew Research má niekoľko užitočných demografických údajov, ak si nie ste istí, kde sa váš cieľ môže stretnúť.

Napríklad:

  • Instagram (67 %) a Snapchat (62 %) sú obľúbené medzi mladými ľuďmi vo veku 18-29 rokov. Ale na druhej strane, Facebook je obľúbený vo všetkých vekových kategóriách.
  • Iné demografické vzorce ukazujú, že ženy (42 %) ju užívajú takmer trikrát častejšie Pinterest ako muži (15 %).
  • Využíva ho približne polovica absolventov vysokých škôl a tých, ktorí žijú v domácnostiach s vysokými príjmami LinkedInv porovnaní s 10 % alebo menej medzi tými, ktorí nenavštevovali aspoň nejakú vysokú školu, alebo tými v domácnostiach s nižšími príjmami.

6. Pripojte sa (alebo si založte vlastnú) do skupín sociálnych médií

Skupiny sociálnych médií vám dávajú skvelú príležitosť skočiť a podeliť sa o svoje odborné znalosti. Ak sa stanete zdrojom, ktorý môžete navštíviť, pomáha budovať dôveru a členovia skupiny s väčšou pravdepodobnosťou navštívia váš blog, aby získali ďalšie zdroje.

Kľúčom je pripojiť sa k skupinám sociálnych médií, ktoré sú relevantné pre vaše odvetvie. Napríklad, ak prevádzkujete blog o varení, má zmysel pripojiť sa k skupinám súvisiacim s varením, a nie k skupinám súvisiacim so všeobecným blogovaním.

Ak nemôžete nájsť skupinu vo svojom výklenku, tak prečo neuvažovať o jej založení? Napríklad WPBeginner spustil a Skupina WordPress poskytovanie pomoci pre laikov, ktorý má teraz viac ako 20 000 členov:

Facebooková skupina WPBeginner

Predstavte si, že propagujete svoj blog publiku tejto veľkosti!

POZOR: Prevádzka veľkej skupiny vyžaduje veľa práce, takže sa uistite, že máte šírku pásma.

Ďalšou možnosťou na preskúmanie sociálnych médií je Nástenky skupiny Pinterest a Kmene Tailwind. Oboje môže pomôcť propagovať váš blog a prilákať viac návštevníkov na vaše stránky.

7. Používajte stránky vzájomného zdieľania

Stránky vzájomného zdieľania ako Virálny obsah Bee a Triberr pracovať na systéme kreditov. Keď zdieľate obsah iných ľudí, získavate kredity, ktoré vám potom umožňujú uverejňovať váš obsah a následne ho môžu zdieľať iní ľudia.

8. Vyskúšajte stránky General Social Bookmarking Sites

Social Bookmarking stránky ako Reddit a Flipboard vám umožní uverejňovať svoj obľúbený obsah (vrátane obrázkov a videí) a používať značky na ich usporiadanie. Ostatní používatelia potom môžu pridávať vaše príspevky na svoje nástenky a zdieľať ich so svojím publikom.

Tieto stránky majú zvyčajne hlasovací systém, v ktorom môžu používatelia hlasovať za svoje obľúbené príspevky. Ak bude váš príspevok zdieľaný alebo ak bude váš príspevok schválený, môžete očakávať väčšiu návštevnosť vášho blogu.

9. Priblížte si miesta so sociálnymi záložkami

Špecializované stránky sociálnych záložiek slúžia komunitám špecifickým pre dané odvetvie. Zdieľanie obsahu v týchto komunitách znamená, že pritiahnete a zapojíte podobne zmýšľajúcich ľudí. Tu je niekoľko príkladov výklenkov:

Čítať:  7 najlepších doplnkov vstupnej stránky WordPress na zvýšenie konverzií

Reddit je jednou z najväčších online komunít s odhadom 17 miliónov používateľov mesačne a má tiež subreddits ktoré ponúkajú viac záujmovo orientovaných výklenkov.

10. Propagujte svoj blog na fórach ako Quora

Webové fóra sú ďalším zdrojom, ktorý môže zvýšiť návštevnosť vášho blogu. Tieto online komunity vám umožňujú vytvoriť si autoritu zdieľaním a uverejňovaním užitočného obsahu. Mnohé vám neumožňujú odkazovať priamo na vaše blogové príspevky, takže sa budete musieť zapojiť do diskusií a zabezpečiť, aby ste mali skvelý životopis autora, ktorý obsahuje odkaz na vašu stránku.

Ak chcete nájsť relevantné fórum, môžete skúsiť toto vyhľadávanie: intitle:forum {niche}

Napríklad, intitle:fórové jedlo vráti tieto výsledky:

ako nájsť fóra o jedle

Quora je populárne fórum otázok a odpovedí, ktoré môže vášmu blogu priniesť veľkú návštevnosť.

Uistite sa, že máte dobrý životopis autora, ktorý obsahuje odkaz na vašu stránku:

príklad quora autor bio

A poskytnite podrobné odpovede na otázky, ktoré obsahujú odkazy na iné stránky, ako aj na vaše:

príklad odpovede quora

Odpovede na otázky o Quore sa môžu tiež umiestniť vo výsledkoch vyhľadávania. Napríklad vyhľadávací dopyt „ako prehrávať hudbu a nahrávať na iPhone“ je na prvom mieste:

príklad quora iphone

Čo je skvelé, ak je váš blog o telefónoch iPhone! Teraz môžete urobiť dve veci:

  1. Napíšte blogový príspevok na túto tému, ktorý plne odpovie na otázku.
  2. Naskočte na Quora, poskytnite lepšiu odpoveď na otázku vo fóre, ktoré odkazuje na váš nový super príspevok, a získajte viac vystavenia blogu.

Môžete tiež použiť filtre rozšíreného vyhľadávania v SEMrush na nájdenie vlákien Quora súvisiacich s vašou špecializáciou. Povedzme napríklad, že máte blog o výcviku šteniatok.

V SEMrush vyberte SEO Toolkit z hlavného menu:

vyberte seo toolkit z ponuky semrush

Potom zadajte quora.com v Organický výskum > Pozície správa:

príklad semrush quora

Ďalej zadajte svoje kľúčové slová (napr. výcvik šteniatka) do rozšírený filter a vyberte Top 5 pozícií nájsť relevantné vlákna na zacielenie:

príklad filtra semrush quora

Teraz môžete komentovať tieto vlákna v Quore a propagovať svoj blog.

11. Spustite Giveaway

Prevádzka online darčekov je skvelý spôsob, ako zvýšiť návštevnosť svojho blogu, získať viac odberateľov e-mailov a zvýšiť zapojenie sa do sociálnej siete. Darček k narodeninám WPBeginnera priťahoval viac ako 36 000 položky:

WPBeginner darček k narodeninám

Predstavte si, že o toto číslo sa rozšíri váš zoznam e-mailov!

Jedným z najlepších spôsobov, ako propagovať svoj darček, je udeľovať bonusové položky za zdieľanie na sociálnych sieťach. Napríklad OptinMonster ponúkal ďalšie položky na zdieľanie Black Friday Giveaway na rôznych sociálnych sieťach:

príklad rozdávania sociálnych akcií optinmonster

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, postupujte podľa nášho podrobného sprievodcu, ako spustiť darčeky na vašom blogu WordPress.

Späť na začiatok

Ako propagovať svoj blog na iných stránkach

V tejto časti sa pozrieme na niektoré lokality tretích strán, ktoré môžete použiť na propagáciu svojho blogu.

12. Znovu publikujte svoje existujúce príspevky na iných platformách

Aj keď je skvelé publikovať nový obsah na svojom blogu, na iných platformách, ako sú LinkedIn a Medium, prichádzate.

Syndikácia obsahu je proces opätovného zverejnenia vášho obsahu na iných stránkach. To znamená, že môžete osloviť širšie publikum. A ak sa tomuto publiku páči váš obsah, je pravdepodobné, že navštívi váš blog a bude hľadať viac.

Brian Dean z Backlinko znovu zverejnil jeden zo svojich starších blogových príspevkov na LinkedIn a získal viac ako 3 800 zobrazení.

backlinko zobrazenie starého článku na LinkedIn

Nie je to zlé na trochu kopírovania a vkladania!

A čo sankcie za duplicitný obsah?

Dobrou správou je, že médium automaticky pridáva kanonické značky, keď použijete ich nástroj na opätovné publikovanie. Nemusíte sa teda obávať problémov s duplicitným obsahom. Ak však znova publikujete na LinkedIn, budete musieť pridajte kanonické značky manuálnepomocou nástroja ako Yoast SEO.

13. Zmeňte účel svojich blogových príspevkov v iných formátoch

Šikovný spôsob, ako zobraziť váš obsah na nových miestach, je zmeniť účel vašich existujúcich blogových príspevkov. V podstate to znamená transformáciu obsahu do iného formátu, ako je napríklad infografika, prezentácia SlideShare alebo video:

proces opätovného použitia obsahu

Obrovský úspech má napríklad Ana Hoffman z Traffic Generation Cafe prepracovanie obsahu do prezentácií SlideShare.

Jej prípadová štúdia ukazuje, že dostala viac 200 tisíc zobrazení od 9 prezentácií (slide decks) over 30 dní. Nárazový efekt bol 1400 návštev na jej webovú stránku a niekoľko hodnotenie na prvej stránke na Google, ktoré by predtým nemala.

Čítať:  Ako pridať začiarkavacie políčko do Notion

14. Zvážte agregátory obsahu

Agregácia obsahu funguje podobným spôsobom ako syndikácia obsahu. Agregátory obsahu automaticky zhromažďujú obsah zo zdrojových stránok a zverejňujú ho na svojich stránkach s jasným odkazom späť na pôvodný zdroj.

3 populárne agregátory obsahu sú:

Ak sa váš obsah objaví na jednom z týchto miest, pomôže to propagovať váš blog a prilákať nových návštevníkov na vaše stránky.

Späť na začiatok

Ako propagovať svoj blog prostredníctvom vzťahov

Vzťahy a partnerstvá, ktoré si vytvoríte s inými blogermi, influencermi a vašim publikom, môžu byť obrovskou pomocou pri propagácii vášho blogu.

Ale musíte k tomu pristupovať správnym spôsobom. Budovanie vzťahov je obojsmerná vec a začína tým, že dávate.

Je lepšie byť darcom ako prijímateľom, však?

Tiež by ste mali začať v malom počte svojich najbližších kontaktov, než sa rozrastiete a oslovíte prominentnejších influencerov.

Tu je niekoľko spôsobov, ako propagovať svoj blog prostredníctvom vzťahov.

15. Odpovedzte na každý komentár na svojom blogu

Ak požiadate publikum, aby zanechalo komentár a oni si na to nájdu čas, neignorujte ho. Je to neslušné. Pravidelne im poďakujte za komentár a odpovedzte na všetky otázky, ktoré môžu mať:

reagovať na komentáre blogu

Odpovedanie na komentáre vám umožňuje vybudovať aktívnu komunitu na vašom blogu. Vybudujte si verné publikum, ktoré naozaj ocení váš blog a bude netrpezlivo očakávať váš ďalší obsah.

16. Komentujte Iné blogy

Zanechanie užitočných komentárov na iných blogoch vo svojom výklenku vám môže pomôcť vybudovať si autoritu. Vlastníci blogu a ďalší pravidelní komentátori uvidia vaše meno a začnú si všímať, čo chcete povedať.

Postupom času, keď sa s týmito ľuďmi spájate na rôznych kanáloch, si vybudujete dlhodobé vzťahy. A keď príde čas požiadať ich o pomoc pri propagácii alebo zdieľaní časti vášho obsahu, budú pripravení zasiahnuť.

Jedinou výhradou je, že si musíte vybrať blogy, ktoré majú aktívnu sekciu komentárov a komunitu. V opačnom prípade budete mať malú návratnosť svojho úsilia.

17. Budujte obojsmerné vzťahy so svojimi rovesníkmi a influencermi

Využitie influencerov na pomoc pri propagácii vášho obsahu namiesto snahy osloviť toto publikum na vlastnú päsť môže byť obrovskou pomocou. Ale to sa nestane cez noc. A to znamená dávať aj prosiť.

Nájdite si čas na spojenie s jednotlivcami, ktorí môžu ovplyvniť vašu cieľovú skupinu. Zdieľajte ich obsah a bavte sa s nimi skôr, než budete žiadať niečo na oplátku.

Tu sú 3 spôsoby, ako môžete využiť influencerov na propagáciu svojho obsahu:

Spomeňte vo svojich príspevkoch influencerov

Dajte influencerom vedieť, že ste zverejnili príspevok, ktorý na nich odkazuje. Nemusíte ich žiadať o zdieľanie. Ak je to dobrý obsah a sú radi, že je s ním spojené ich meno, prirodzene budú obsah zdieľať.

Rozhovor s influencerom

Požiadajte influencera, aby odpovedal na otázku alebo poskytol cenovú ponuku, ktorú zahrniete do pripravovaného príspevku. To zvyčajne funguje ako pochúťka, pretože to vášmu obsahu dodáva väčšiu autoritu. A opäť, ak ste k tomu pristúpili správnym spôsobom, väčšina influencerov bude rada zdieľať obsah so svojím publikom.

Rozhovor so skupinou influencerov

Môžete posunúť veci o krok ďalej a pozvať skupinu influencerov alebo odborníkov, aby prispeli na váš blog. Kľúčom k tejto práci je zamerať sa skôr na kvalitný vstup než na vysoký počet príspevkov.

Inými slovami, je lepšie vyhnúť sa príspevkom typu „127 expertov xxx“, pretože to oslabuje „odborník“ alebo „vplyv“. Radšej choďte na menší skupinový pohovor, ktorý poskytuje skutočnú kvalitu. Napríklad, 14 chýb e-mailového marketingu, ktorým sa musíte vyhnúť.

18. Informujte ľudí, ktorých ste spomenuli

Ak ste do svojho blogového príspevku zahrnuli citácie, referencie alebo odborné príspevky, potom nezabudnite upozorniť týchto ľudí, aby ste im poďakovali za ich príspevky a oznámili im, že príspevok je zverejnený.

e-mail ľuďom spomenutým vo vašom príspevku

Ak to urobíte správne, ocenia zmienku a radi budú šíriť informácie o vašom blogu. Ak však náhodne pridáte ľudí a pošlete im e-mail, môže to pôsobiť ako spam.

Všetko závisí od budovania a udržiavania vzťahov.

Späť na začiatok

Ako propagovať svoj blog pomocou vystupovania hostí

Na pozadí budovania vzťahov a budovania siete začnite hľadať príležitosti, kde môžete vystupovať ako hosť v súhrnoch, rozhovoroch a na iných blogoch. Kľúčom ku každému z týchto vystúpení hostí je vygenerovať spätný odkaz na vašu stránku alebo konkrétny obsah. Vždy by ste mali dostať odkaz na životopis autora, ale hľadajte spôsoby, ako do svojho materiálu pridať aj kontextové odkazy.

Čítať:  Ako pridať alebo aktualizovať svoj životopis na LinkedIn

19. Publikujte príspevky hostí na iných blogoch

Hosťovské príspevky sú efektívnym spôsobom propagácie vášho blogu. Okrem písania super obsahu na relevantné blogy vo svojom výklenku skúste ponúknuť motiváciu, aby ste priviedli čitateľov späť na váš blog, napríklad bezplatný kontrolný zoznam alebo e-knihu.

Čitateľov k nej pozýva napríklad Henneke Duistermaat hosťovský príspevok na Copyblogger a získajte jej kurz písania s občerstvením:

henneke duistermaat príspevok hosťa na copyblogger

Tento stimul je veľmi dôležitý pre publikum Copyblogger!

20. Vystupujte ako hosť na podcastoch

Popularita podcastov každým rokom rastie. Rozhovor s hostiteľom podcastu je ďalším spôsobom, ako sa podeliť o niekoľko odborných tipov a rád na budovanie dôveryhodnosti.

Tu webový konzultant Gill Andrews zdieľa tipy na copywriting na Marketing Study Lab podcast:

Gill Andrews hosťujúci podcast v laboratóriu marketingových štúdií

A rovnako ako v prípade príspevku hosťa, dostanete odkaz späť na vašu stránku.

Ak hľadáte podcasty, na ktorých sa chcete zobraziť, začnite vyhľadávaním v službe Google pomocou výrazu „podcasty prijímajúce hostí“ alebo podobne. Môžete tiež vyhľadať aplikáciu podcastov a nájsť relevantné relácie, ktoré by ste mohli kontaktovať.

Existujú bezplatné adresárové stránky, ako je napr Adresár hostí rozhovorov a Hostia podcastu, kde nájdete podcasty, ktoré hľadajú hostí. Budete musieť ďalej skúmať stránky, aby ste zistili, či by boli pre vás vhodné.

A existujú aj platené služby ako Interview Connections a Rozhovor s Valetom ktoré si vás môžu rezervovať v podcastoch.

21. Vystúpte ako hosť na živom videu

Živé videovysielania na kanáloch sociálnych médií, ako sú Facebook a Instagram, tiež ponúkajú ďalšiu príležitosť, ako sa dostať pred nové publikum a prilákať ľudí na váš blog.

Rovnako ako v prípade podcastov, možno už poznáte niektoré účty sociálnych médií, ktoré prevádzkujú tieto typy vysielania, ktoré môžete kontaktovať a opýtať sa. Napríklad, Facebooková skupina copywriterov moderuje živé rozhovory:

príklad živého vysielania na facebooku

Skúste vyhľadať na Facebooku a Instagrame relevantné relácie, v ktorých by ste sa mohli objaviť.

22. Zapojte sa do príspevkov Roundup a oslovte nové publikum

Ak poznáte kolegov blogerov alebo spisovateľov vo svojom výklenku, ktorí spravujú súhrnné príspevky, potom je dobré dostať sa na ich radar. Dajte o sebe vedieť a povedzte, že by ste boli ochotní prispieť k ich ďalšiemu súhrnnému príspevku.

Na nájdenie týchto príležitostí môžete použiť rozšírené vyhľadávanie Google: intitle:“expertný prehľad“ + vaše odvetvie/kľúčové slovo

Napríklad, intitle:expert zhrnutie + bitcoin vráti tieto výsledky:

príklad zhrnutia bitcoinového experta

Späť na začiatok

Ak máte rozpočet na investovanie do taktiky platenej propagácie, vyskúšajte niektoré z týchto možností.

23. Reklamy na sociálnych sieťach

Všetky hlavné sociálne siete ponúkajú rôzne formy reklamy. Napríklad:

Ako už bolo spomenuté, inzerujte iba v sieťach, kde je vaša cieľová skupina.

Začať, pozrite si tohto krátkeho sprievodcu inzerciou na sociálnych sieťach a Sprievodca OptinMonster reklamami na Facebooku.

24. Propagácia Quuu

Quuu Promo pomáha propagovať váš blog tým, že prinúti relevantných ľudí, aby zdieľali váš obsah so svojím publikom:

quuu podporovať

Môžete napríklad umiestniť svoj obsah ako vhodný pre odvetvie elektronického obchodu a ľudia v tomto výklenku by zdieľali obsah na Facebooku, Twitteri a LinkedIn so svojím publikom.

Zdieľaný obsah nemá vedľa seba žiadnu „Sponzorovanú reklamu“, pretože ho zdieľajú skutoční ľudia. Cena začína od 40 USD za akciu a trvá 30 dní.

25. Reddit Ads

Náklady na reklamu Redditu sú lacnejšie ako iné sociálne siete. Nate Shivar má vynikajúceho sprievodcu ako inzerovať na Reddite.

26. Marketingové reklamy vo vyhľadávačoch

Nehľadajte ďalej ako Google Adwords alebo Bing Ads ak chcete investovať do reklám vo vyhľadávačoch.

Späť na začiatok

Zabaliť sa

To je množstvo propagačných taktík, ktoré vám pomôžu propagovať váš blog. Ale prosím, nepokúšajte sa robiť všetky naraz, pretože sa budete cítiť preťažení. Navyše, nie všetky taktiky budú relevantné pre vaše odvetvie alebo medzeru.

Urobte si čas, vyskúšajte niekoľko taktík a otestujte, čo funguje pre vás a vašu oblasť. A potom sa ohláste a dajte nám vedieť v komentároch, čo sa vám najviac osvedčilo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE