Ako propagovať svoj firemný blog na LinkedIn

LinkedInUpdate

LinkedIn je profesionálna sieť, ktorá sa v súčasnosti môže pochváliť viac ako810 miliónov používateľov okolo sveta. Je to výkonná platforma – a stále viac spoločností a zamestnancov ju uznáva ako integrálnu súčasť vytvárania obchodných sietí.

Stáva sa viac ľudí aktívny používateľov profesionálnej siete a využívať jej dosah na propagáciu seba, svojich spoločností, produktov a služieb. Propagácia vášho firemného blogu na LinkedIn pre vaše kontakty a širšiu sieť dáva zmysel.

Či už publikujete blog pripojený s vašou firmou alebo blogovanie je dôležité vlastnosť z propagácia vášho blogu na LinkedIn môže:

  • poskytnúť nové príležitosti na budovanie vašej profesionálnej prítomnosti online
  • ďalej posilnite svoju pozíciu odborníka v tomto odvetví
  • zvýšiť návštevnosť a zacieliť na čitateľov na váš blog a web
  • pomôcť iniciovať rozhovory a zapojenie iných odborníkov

Ako teda propagovať svoj obchodný blog na LinkedIn? Môže to byť také jednoduché, ako nastaviť a zabudnúť – ale budete chcieť zvážiť všetky svoje možnosti optimálneho zapojenia.

Odkaz z vášho profesionálneho profilu

To je samozrejmé, ale v prípade, že ste boli tak zaneprázdnení blogovaním, že vám uniklo to, čo je zrejmé (a to nesúdim – zanedbával som pridávanie odkazov na svoj vlastný profil, kým som nezačal písať tento príspevok!), pridajte odkaz na váš blog z vášho profilu LinkedIn.

Čítať:  385 vybraných mien tímov Pickleball

Do sekcie Kontaktné informácie vo svojom profile môžete pridať až tri odkazy na webové stránky a blogy – a hoci je táto oblasť často minimalizovaná, je to miesto, kde si nové kontakty o vás overia ďalšie informácie.

Odkaz zo stránky vašej spoločnosti

Ak vlastníte firmu alebo spravujete sociálne odkazy pre svoju spoločnosť, uistite sa, že máte na LinkedIn nastavenú firemnú stránku.

Z informácií na stránke vašej spoločnosti môžete vytvoriť odkaz na svoj firemný blog a uverejňovať aktualizácie pre sledovateľov vašej spoločnosti presne rovnakým spôsobom, ako uverejňujete aktualizácie zo svojho profesionálneho profilu.

Uverejnite aktualizáciu

Hneď ako zverejníte príspevok na svojom firemnom blogu, skopírujte odkaz na tento nový príspevok a vložte ho do poľa Zdieľať aktualizáciu na domovskej stránke LinkedIn.

Odkaz vyzve na pridanie ukážky nového obsahu do textového poľa. Ak je to potrebné, upravte text ukážky, pridajte riadok s ukážkou do poľa aktualizácie a uverejnite príspevok – buď do celej siete LinkedIn, alebo iba do vašich spojení.

Automatizujte svoje zdieľania

Ak máte v úmysle zdieľať obsah svojho firemného blogu s vašou sieťou LinkedIn, no zabudnete to urobiť, existuje aplikácia, ktorá môže tento proces zautomatizovať (prirodzene).

Aplikácia WordPress od LinkedIn synchronizuje vaše príspevky na firemnom blogu WP s vaším profilom LinkedIn, čo vám umožňuje nastaviť a zabudnúť na zdieľania príspevkov na LinkedIn.

Zdieľajte informácie so skupinami

Skupiny LinkedIn sú neuveriteľne aktívne, takže sa pripojte k niekoľkým existujúcim skupinám súvisiacim s vašou firmou a oblasťou odbornosti alebo založte novú skupinu a zdieľajte relevantné príspevky zo svojho obchodného blogu s členmi skupiny.

Čítať:  Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť vo WordPress

Zapojte sa do svojich spojení

LinkedIn nie je len statický priestor na prezentáciu vášho zamestnania. Je to profesionálna sieť… tak sa pustite do siete!

Venujte chvíľu tomu, aby ste sa pozreli na svoj informačný kanál LinkedIn a zistite, o čom hovoria vaše kontakty. Ak majú otázku, na ktorú si myslíte, že odpovedá jeden z vašich firemných blogových príspevkov, uveďte priateľskú odpoveď s odkazom na váš obsah.

Ak zdieľajú informácie alebo správy o konkrétnej oblasti záujmu a vy ste napísali blogový príspevok, ktorý by mohol skutočne pridať určitú hodnotu do diskusie, pripojte sa ku konverzácii a vytvorte odkaz na svoj obsah.

Áno, LinkedIn je platforma pre profesionálov, ale ako každá iná sociálna sieť, kľúčom k väčšej angažovanosti a budovaniu nasledovníkov je vytváranie skutočných spojení s ľuďmi, zdieľanie vášho obsahu a pridaná hodnota.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE