Ako propagovať videá YouTube 6 jednoduchými spôsobmi

Väčšina manažérov sociálnych médií a marketérov robí túto chybu pri propagácii videí na YouTube: umiestňuje odkazy na svoje videá na iných kanáloch sociálnych médií a nazýva to každý deň.

V tomto článku vás naučíme šesť taktík, ktoré môžete použiť na propagovanie svojich videí na YouTube a dosiahnutie zaangažovanosti a zhliadnutí, o ktorých ste vždy snívali.

6 stratégií na propagáciu videí na YouTube

YouTube je domovom miliónov videí. A aj keď je váš video obsah vynikajúci, každý deň je pre ľudí ťažšie si ho v tomto mori hluku všimnúť.

Tu je niekoľko taktík, ktoré môžete použiť na propagáciu svojho videa YouTube, zlepšenie celkovej doby pozerania a zvýšenie dosahu.

Taktika č. 1: Optimalizujte svoje videá pre vyhľadávanie

Predstavte si, že sa vaše video YouTube zobrazuje vo vyhľadávaní Google, keď niekto zadá konkrétne kľúčové slovo. Vaše videá rýchlo naberú silu, keď získate viac organických zhliadnutí a širší dosah. Znie to idylicky, však?

Napríklad, keď do vyhľadávacieho panela Google zadáte kľúčové slovo „rozmarná úprava výzdoby“, uvidíte videá YouTube, ktoré hodnotia odporúčaný úryvok a zobrazia sa v hornej časti stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP).

Áno, pristávajú nad tradičnými výsledkami organického vyhľadávania (tie modré hypertextové odkazy na blogové príspevky, ktoré poznáme a milujeme).

Čo fungovalo

Tieto videá YouTube prekonali svojich konkurentov na prvej stránke Google, pretože použili osvedčené postupy YouTube SEO (napríklad pridávanie relevantných kľúčových slov do názvov videí).

Vezmime si ako príklad YouTube video Alexandry Gater, ktoré sa objavuje na druhej pozícii.

Video má optimalizovaný názov a popis s cielenými kľúčovými slovami: náladová výzdoba obývačky, náladový priestor, obývačka.

Keďže video obsahuje tieto kľúčové slová v názve a v popise videa, je pravdepodobné, že zvýši výsledky vyhľadávania.

Tvorkyňa tiež pridala kapitoly do svojho videa na YouTube, čo pomáha publiku nájsť konkrétnu časť videa, ktorú si chcú pozrieť. Je to také jednoduché ako kliknutie na presnú časť videa.

Tieto malé detaily uľahčujú publiku skenovanie videa a vysielajú pozitívne signály do vyhľadávačov.

Ako implementovať

1. Identifikujte cieľové kľúčové slová pre svoje video na YouTube a zahrňte ich do názvu.

2. Pridajte podrobný popis videa a zahrňte ho spätné odkazy na svoje sociálne profily, zoznam e-mailov, blog atď.

Čítať:  Ako nájsť niekoho na TikTok s používateľským menom alebo bez neho

3. Pridajte automatickú kapitolu videa, aby ste naše video rozdelili do rôznych sekcií, aby sa vaše video dalo pozerať.

Taktika č. 2: Krížová propagácia svojich videí na YouTube

Keď nahráte svoje video na YouTube, vaša práca sa nekončí. Svoje videá YouTube by ste mali propagovať aj na iných platformách.

Skúste napríklad iné sociálne platformy, iné komunity, ktoré vaše publikum aktívne používa, alebo dokonca svoju webovú stránku.

Kľúč? Identifikujte platformy, na ktorých je vaše publikum najaktívnejšie, a krížovo propagujte svoje videá na týchto konkrétnych platformách.

Je vaše publikum aktívne v komunitách Slack, FB alebo Discord? Zdieľajte video na týchto kanáloch.

Máte newsletter? Vložte videá do svojich bulletinov a zdieľajte ich so svojimi odberateľmi

Ste aktívny na platformách sociálnych médií okrem YouTube? Vytvorte krátky príspevok a zdieľajte svoje video na sociálnych sieťach.

Pozrite sa, ako tento tvorca propaguje svoj kanál YouTube pomocou tradičného príspevku na LinkedIn.

Čo fungovalo

Zdieľala príspevok na LinkedIn, v ktorom vyzdvihla ukážku z videa na YouTube. Na konci vyzvala divákov, aby klikli na odkaz a pozreli si celé video.

Ako implementovať

Vyberte platformu sociálnych médií, na ktorej je vaše publikum aktívne. V tomto prípade sme zvolili LinkedIn. Potom vytvorte obsah LinkedIn – textový príspevok s podrobnosťami z vášho videa YouTube.

Zvýraznite vo svojom príspevku niekoľko bodov z videa a ukončite príspevok výzvou na akciu, aby si publikum pozrelo video.

💡Pro tip #1: Brownie body za pridanie odkazu do sekcie komentárov. Povzbudzuje ľudí, aby interagovali s vašimi príspevkami dlhšie.

Týmto spôsobom tiež nasmerujete používateľov, aby si pozreli vaše video priamo na YouTube (pre najlepší zážitok zo sledovania). To je sila kríža – propagácie.

💡Pro tip #2: Uistite sa, že dodržiavate základný formát písania príspevkov na LinkedIn‌. Zahrňte háčik, použite odrážky a biele miesta na zlepšenie čitateľnosti vášho príspevku.

A pre tých, ktorí sú v tomto odvetví noví, hľadajú rady v online zdrojoch alebo marketingové knihy pre začiatočníkov môže zmeniť hru. Tieto cenné zdroje ponúkajú poklad stratégií a tipov špeciálne prispôsobených tým, ktorí začínajú svoju cestu v odvetví digitálneho marketingu.

Taktika č. 3: Vytvorte zoznamy videí

Jeden z najviac podceňovaných tipov pre každého automatizované podnikanie na YouTube je usporiadať videá do zoznamu videí. Keď sú všetky vaše videá usporiadané ako zoznamy videí, pomáha to objaviť vaše videá a zvyšuje celkovú dobu pozerania videa.

Keď sa doba pozerania vášho videa zvýši, algoritmus YouTube dostane signál, že váš obsah stojí za zverejnenie v sekcii kanálov a komentárov YouTube.

Tento vytúžený scenár zvyšuje vaše šance na pritiahnutie ďalších divákov k vašim videám priamo v rámci platformy. Môžete dokonca získať miesto na stránke trendov.

Takže tento krok nepreskočte. Usporiadajte relevantné videá s podobnou tematikou do zoznamu videí.

Čítať:  Telegram YouTube Downloaders

Napríklad Ranveer Brar, indický šéfkuchár a tvorca obsahu na YouTube, prehľadne usporiadal svoje videá (s vlastnými miniatúrami) do rôznych zoznamov skladieb, ako sú „Recepty na rezance“, „Recepty na mango“, „Recepty na chlieb“ atď.

Čo fungovalo

Keďže tieto videá majú podobný obsah na rovnakú tému, usporiadal ich do jedného konkrétneho zoznamu videí‌. Tieto zoznamy skladieb uľahčujú jeho predplatiteľom nájsť recepty s podobnými prísadami alebo témami.

Ako implementovať

Vyhľadajte videá na YouTube, ktoré ste vytvorili na rovnakú tému. Ďalej identifikujte, aký typ videí chcete zaradiť do jedného konkrétneho zoznamu videí. Potom definujte názov zoznamu videí a začnite pridávať videá do zoznamu videí.

Poznámka: Pokračujte v pridávaní videí do svojho zoznamu videí, pretože vašu knižnicu zapĺňajú nové videá.

Taktika č. 4: Vytvorte sériu videí na YouTube

Kategorizácia videí do zoznamov videí nie je jediným spôsobom, ako zvýšiť celkovú dobu pozerania videa. Môžete vytvoriť prispôsobenú sériu videí.

Prostredníctvom týchto sérií videí si môžete vybrať konkrétnu tému alebo tému, rozdeliť ju na rôzne podtémy a vytvoriť videá, o ktoré sa vaše publikum zaujíma.

Tieto špecifické série videí vzbudia zvedavosť publika a povzbudia ich, aby si pozreli viac vašich videí a dozvedeli sa viac. Zamyslite sa nad rozdelením každého videa na menšie časti. Vaše publikum tak bez váhania klikne na (a pozrie si) ďalšie video v sérii.

Napríklad Descope, riešenie overovania bez hesla, vytvorilo vysvetľujúce video o implementácii OAuth a aktuálnej chybe ovplyvňujúcej aplikácie Azure AD OAuth.

Čo fungovalo: Keďže séria videí sa točí okolo autentifikácie bez hesla, diváci vedia, že séria videí je náučná, ktorá im pomôže do detailov pochopiť tému. A skontrolujú ďalšie aktualizácie týkajúce sa aktuálnej chyby (a ak je oprava k dispozícii).

Ako implementovať: Dva prvky série videí fungujú dobre:

1. Téma série videí

2. Deň a čas zverejnenia

Pri vytváraní série videí sa najprv rozhodnite pre hlavnú tému, ktorej sa chcete venovať. Napríklad na voľnej nohe. Teraz si vyberte podtémy, ktorým sa budete v jednotlivých videách venovať. Napríklad:

Prvá časť: Hovorte o zručnostiach potrebných na to, aby ste sa stali nezávislými pracovníkmi.

Druhá časť: Podeľte sa o to, ako môžete nájsť výklenok. Povedať o ako nájsť svoje miesto na YouTube vytvoriť pútavý obsah, ktorý zareaguje na vašu cieľovú skupinu.

Tretia časť: Diskutujte o tom, ako môžete nájsť klientov prostredníctvom chladného dosahu.

Štvrtá časť: Vysvetlite, ako vybudovať svoju osobnú značku, aby ste získali viac klientov.

Keďže ste pre každé video definovali podtému, bude jednoduchšie propagovať video naprieč a dať tak vašej cieľovej skupine vedieť, akú hodnotu im každá časť videa poskytne.

Taktika č. 5: Využite živé vysielanie

Nie je nič lepšie ako interakcia s publikom v reálnom čase. Buduje zmysel pre komunitu a zvyšuje angažovanosť, čo vám pomáha propagovať vaše videá YouTube.

Čítať:  Ako previesť video TikTok na MP4

Živé vysielanie vám umožňuje diskutovať o obsahu vašich videí, odpovedať na niektoré otázky a budovať dôveru u vášho publika.

Pozrite si živé prenosy Ali Abdal, tvorca YouTube, ktoré hostil v priamom prenose YouTube.

Čo fungovalo

Ali Abdaal usporiadal rozhovory s ďalšími odborníkmi a tvorcami vo svojom živom vysielaní na YouTube.

Počas živého vystúpenia s nimi diváci komunikovali prostredníctvom sekcie komentárov, zdieľali ich názory a dokonca im kládli otázky k videu (čo zlepšuje zapojenie). Keďže sa ľudia zapájajú prostredníctvom živého vysielania, je pravdepodobné, že sa vrátia na Aliho kanál YouTube a budú si pozerať jeho videá.

Ako implementovať

Predbežné oznámenie: Naplánujte si svoj priamy prenos niekoľko dní pred odovzdaním video obsahu. Propagujte živé vysielanie na svojich platformách sociálnych médií.

Zasnúbenie: Interagujte so svojím publikom počas živého vysielania, skúste odpovedať na niektoré z jeho otázok a porozprávajte sa o pripravovanom obsahu, aby ste svojich odberateľov zaujali.

Rozprávanie príbehov: Zdieľajte spätnú väzbu týkajúcu sa vášho obsahu. Čo ťa inšpirovalo k vytvoreniu tohto videa? Zdieľanie takéhoto príbehu môže spôsobiť, že diváci budú viac emocionálne investovaní.

Výzva do akcie: Povzbuďte svojich divákov, aby sa prihlásili na odber vašich kanálov, zdieľali vaše videá a zapli upozornenia, aby dostávali pripomienky vášho nového alebo pripravovaného videa.

Taktika #6: Spolupracujte s influencermi

Keď spolupracujete s influencermi, vaše videá oslovia širšie publikum a váš obsah si viac všíma. To znamená, že váš obsah si pozrie viac ľudí a zvýši sa doba pozerania videa. Výsledok? Svoje marketingové ciele môžete ľahko splniť.

HackerEarth napríklad spolupracuje s náborovými influencermi a odborníkmi, kde hovoria o konkrétnej téme – nábor, nábor a diverzita.

Čo fungovalo

Keďže video YouTube obsahuje influencerov, ovplyvňovatelia budú pravdepodobne znova zdieľať video YouTube na svojich príslušných platformách. A ich nasledovníci sa naladia, aby si vypočuli ich konkrétne postrehy.

Ako implementovať

Najprv si vyberte špecializovaných influencerov. V tomto prípade HackerEarth využil náborových influencerov. Ďalej sa rozhodnite, ako s nimi chcete spolupracovať.

Chcete sa navzájom vykričať?

Alebo s nimi chcete urobiť rozhovor na svojom kanáli YouTube?

Keď to urobíte, propagujte video na svojich kanáloch. Požiadajte ovplyvňovateľov, aby propagovali video YouTube na svojich príslušných platformách. A voilá. Reťazová reakcia interakcie s vaším videom.

Skontrolujte svoje analýzy na YouTube, aby ste určili najvýkonnejších ovplyvňovateľov vašej značky a zdvojnásobte obsah s týmito tvorcami.

Bonus: Skontrolujte si svoju prítomnosť na YouTube

Pomocou analytického balíka YouTube od spoločnosti Sprout Social môžete hĺbkovo analyzovať výkonnosť svojho kanála, analyzovať pútavosť vášho obsahu, sledovať konverzácie využívajúce značky a hashtagy, ktoré vás zaujímajú, a dokonca získať odporúčania, ako zvýšiť interakciu s vaším kanálom.

Ale to nie je všetko – Sprout Social ide nad rámec toho, aby vám pomohol zúžiť špecifiká pomocou analýzy hashtagov YouTube, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre značky videí YouTube.

Čítať:  Google hovorí o používaní skratiek ako „napr.“ a o tom, či by to bol problém vo vyhľadávaní

Podrobný výkon kanála: Získajte komplexný prehľad o výkonnosti svojho kanála vrátane metrík, ako sú zhliadnutia, celková doba pozerania, odberatelia a ďalšie.

Analýza zapojenia: Sledovaním metrík, ako sú hodnotenia Páči sa mi, komentáre a zdieľania, analyzujte, do akej miery je váš obsah YouTube pútavý.

Sledovanie konverzácií: Sledujte konverzácie, v ktorých sa spomínajú značky a značky hash, ktoré vás zaujímajú, a získate tak cenné informácie o tom, čo ľudia hovoria o vašom kanáli.

Analýza hashtagov: Získajte podrobné informácie o výkonnosti svojich značiek videa na YouTube, čo vám umožní optimalizovať váš obsah a zlepšiť viditeľnosť.

Analýza konkurencie: Buďte o krok vpred pred svojimi konkurentmi odhaľovaním ich stratégií, analýzou ich metrík zapojenia a identifikáciou príležitostí na rast.

Analýza sentimentu: Pochopte nielen to, čo, ale aj to, ako ľudia vnímajú váš kanál, pomocou funkcie analýzy sentimentu Sprout Social, ktorá poskytuje prehľad o pocitoch, ktoré stoja za konverzáciami súvisiacimi s vaším obsahom.

Odporúčania: Dostávajte prispôsobené odporúčania, ako zvýšiť mieru zapojenia a zlepšiť výkonnosť vášho kanála YouTube.

Vďaka rozsiahlej súprave analytických funkcií YouTube od Sprout Social môžete sledovať a analyzovať metriky, na ktorých vám najviac záleží, získať cenné štatistiky a naplno využiť potenciál svojich marketingových aktivít na YouTube.

Záverečné slová

Propagácia vašich videí YouTube je kľúčová pre rozšírenie dosahu vášho videa a prilákanie väčšieho počtu divákov k vášmu obsahu. Je to ako otvorenie brány pre širšie publikum a potenciálnych predplatiteľov.

Pamätajte, že každá senzácia na YouTube začína jedným zhliadnutím. Váš obsah by mohol byť ďalší na trendovej stránke so správnym propagačným tlakom. Teraz choďte von a ukážte svetu, čo môžete ponúknuť.

Ak ste pripravení riešiť krížovú propagáciu svojich videí YouTube, môžete sa zaregistrovať na bezplatnú skúšobnú verziu na Sprout Social.

Autor Bio

Guillaume je digitálny marketingový špecialista, ktorý sa zameriava na zvládnutie stratégie dosahu v uSERP a na správu obsahu vo Wordable. Mimo práce si užíva svoj expatský život v slnečnom Mexiku, číta knihy, túla sa a sleduje najnovšie relácie v televízii.

Súvisiace články

6 najlepších nástrojov YouTube Analytics pre rok 2024 na sledovanie metrík videa

7 najlepších tipov na rast vášho kanála YouTube + hacky na speňaženie

často kladené otázky

1. Môžete zaplatiť YouTube za propagáciu svojich videí?

Áno, pomocou karty Propagácie v Štúdiu YouTube môžete vytvárať jednoduché reklamné kampane na propagáciu svojich videí. Alebo ak hľadáte rozšírené možnosti, môžete prejsť na funkcie reklám na YouTube v službe Google Ads.

2. Koľko peňazí je potrebných na propagáciu videa na YouTube?

Cena za videoreklamy YouTube sa pohybuje od 0,10 do 0,30 USD za zobrazenie (alebo za kliknutie). Priemerná kampaň stojí 10 USD na deň.

3. Ktoré sociálne médiá sú najlepšie na propagáciu kanála YouTube?

Krížová propagácia na Facebooku, LinkedIn alebo Instagrame môže robiť zázraky pri propagácii vášho kanála YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE