Ako resetovať prístupový kód pre iPhone

Ak ste niekedy zabudli svoj prístupový kód pre iPhone, viete, aké to môže byť nepohodlné. Všetky vaše kontakty, fotografie, účty sociálnych médií a ďalšie; bezpečne ukrytý medzi uzamknutou obrazovkou, ale nemôžete sa dostať k žiadnej z nich. Možno ste nedávno resetovali prístupový kód a nepamätáte si, čo to bolo? Alebo ste možno chvíľu nepoužívali telefón a zabudli ste svoj prístupový kód?

Ako resetovať prístupový kód pre iPhone

Bez ohľadu na problém, spoločnosť Apple sa uistila, že môžete resetovať svoj zabudnutý prístupový kód pre iPhone (alebo iPad alebo iPod). Dúfajme, že ste svoje zariadenie zálohovali nedávno, pretože pri tomto procese môžete stratiť niektoré zo svojich najnovších údajov. Tento článok vysvetlí niekoľko spôsobov, ako môžete resetovať prístupový kód pre iPhone.

Pred resetovaním prístupového kódu si budete musieť vybrať spôsob obnovenia továrenského nastavenia zariadenia. Bohužiaľ, toto je zvyčajne nevyhnutný predpoklad na resetovanie prístupového kódu pre iPhone, ak ste ho zabudli. Preto sa odporúča, aby ste svoje zariadenie často zálohovali; ak ste predtým nezálohovali, údaje vášho zariadenia sa neuložia.

Pred pokračovaním sa tiež uistite, že poznáte heslo Apple k Apple ID priradenému k telefónu. Po vykonaní resetu bude váš telefón v podstate úplne nový, pokiaľ ide o softvér. Keď však prejdete procesom nastavenia, budete potrebovať Apple ID a heslo, aby ste obišli aktivačný zámok spoločnosti Apple.

Tablet Obsahu

Režim obnovenia: Krok 1

Ak chcete začať, musíte vložiť svoje zariadenie Režim obnovenia. Tento proces vyžaduje kombináciu tlačidiel používanú na to, aby váš počítač fungoval s telefónom. Kombinácia gombíkov sa líši podľa značky a modelu. Posuňte zobrazenie nadol, kde nájdete konkrétne pokyny pre svoje zariadenie.

iPhone 8 až iPhone 14

Veci sa trochu zmenili, pokiaľ ide o to, ako resetovať jeden z novších modelov iPhone, ktorý nemá tlačidlo Domov. Počítač budete musieť používať rovnako ako pri starších modeloch. Pred pripojením a vykonaním nižšie uvedených možností resetovania prepnite svoj iPhone do režimu obnovenia.

 1. Zatiaľ nepripájajte telefón k počítaču. Dlho stlačte bočné tlačidlo kým vám telefón neponúkne posúvač na vypnutie. Potiahnite posúvač cez hornú časť obrazovky a vypnite ho.

 2. Stlačte tlačidlo zvýšiť hlasitosťpotom znížiť hlasitosťa potom dlho stlačte tlačidlo bočné tlačidlo znova pri pripájaní k počítaču. Nedržte tri tlačidlá spolu, tlačidlá v poradí.

Ak ste to urobili správne, váš telefón bude pripomínať snímku obrazovky vyššie.

iPhone 7

Ak máte model iPhone 7, stále môžete resetovať svoj prístupový kód, ale ide o mierne odlišnú kombináciu tlačidiel:

 1. Pripojte telefón k počítaču a súčasne stlačte tlačidlo tlačidlo zníženia hlasitosti. Držte tlačidlo, kým sa na telefóne nezobrazí obrazovka obnovenia.

iTelefón 6S alebo starší

Ak máte starší model iPhone, stále môžete resetovať svoj prístupový kód, ale opäť ide o trochu inú kombináciu tlačidiel:

 1. Vypnite svoj iPhone, zapojte ho do počítača a podržte domovské tlačidlo kým telefón nezobrazí obrazovku režimu obnovenia.

Režim obnovenia: Krok 2

Ak ste nikdy nesynchronizovali s iTunes alebo ste nenastavili Nájsť môj iPhone v iCloude, režim obnovenia je vašou jedinou možnosťou na obnovenie zariadenia – výkon, ktorý vymaže zariadenie a jeho prístupový kód a umožní vám nastaviť nový.

 1. Najprv pripojte svoj iPhone k počítaču a otvorte iTunes. Keď je vaše zariadenie pripojené, vynútite jeho reštart podržaním všetkých troch tlačidiel (zvýšiť hlasitosť, znížiť hlasitosťa prebudiť sa/spať.)

 2. Stretnete sa s možnosťou Obnoviť alebo Aktualizovať. Vyberte Obnoviťváš iPhone potom stiahne softvér pre vaše zariadenie.

 3. Po dokončení procesu sťahovania môžete svoje zariadenie nastaviť a používať.
Čítať:  Ako zmeniť profilový obrázok na Instagrame

Alternatívna metóda: Obnovte svoj prístupový kód pomocou iTunes

how_to_reset_iphone_passcode_itunes

Ak ste už predtým synchronizovali svoje zariadenie s iTunes, môžete svoje zariadenie a jeho prístupový kód vymazať zo softvéru. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Pripojte svoje zariadenie k počítaču, s ktorým synchronizujete, a otvorte iTunes, ak sa zobrazí výzva na zadanie prístupového kódu, skúste iný počítač, s ktorým ste synchronizovali. Ak to nefunguje, uchýlite sa k režimu obnovenia.

 2. Počkajte, kým iTunes zosynchronizuje vaše zariadenie a vytvorí zálohu. Po dokončení synchronizácie a zálohovania kliknite na Obnovte iPhone (alebo príslušné zariadenie).

 3. Vyberte svoje zariadenie v iTunes a vyberte najrelevantnejšiu zálohu podľa dátumu a veľkosti.

 4. V procese obnovy vášho iOS zariadenia sa dostanete na Nastaviť obrazovke. Tu klepnite na Obnoviť zo zálohy iTunes.

Alternatívna metóda: Obnovenie továrenských nastavení na diaľku pomocou iCloud

Ak nemáte telefón pri sebe, ale je stále pripojený k sieti Wi-Fi alebo mobilným dátam, môžete reset vykonať na diaľku. Táto metóda bude fungovať aj vtedy, ak nemáte prístup k telefónu, aj keď ho nemáte pri sebe. Jediný dôvod, prečo to nebude fungovať, je, že máte nastavené 2FA a nemôžete dostať kód na svoje telefónne číslo v záznamoch alebo na iné zariadenie Apple s vaším appleID.

 1. Prihláste sa do iCloud a kliknite Nájdi môj iPhone.

 2. Kliknutím na zariadenie resetujete.

 3. Kliknite Vymazať iPhone.

Pokiaľ má vaše zariadenie stabilné internetové pripojenie, automaticky vymaže všetok obsah a nastavenia. Reštartujte telefón, prihláste sa do svojho Apple ID a nastavte ho. Môžete si vybrať, či ho chcete obnoviť z iCloudu, alebo ho nastaviť ako úplne nové zariadenie.

Nastavenie prístupového kódu pre iPhone na začiatku alebo keď poznáte svoj prístupový kód

how_to_reset_iphone_passcode_settings

Keď prvýkrát nastavíte svoj iPhone, zobrazí sa otázka, či chcete nastaviť prístupový kód. Ak tento krok preskočíte – alebo si nastavíte prístupový kód a neskôr si to rozmyslíte, môžete ho nastaviť alebo resetovať neskôr. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov.

 1. Zamierte k “Nastavenie.”

 2. Prejdite nadol, kým nenájdete “Dotknite sa ID a hesla.”

 3. Vyberte buď „Zapnúť prístupový kód“ alebo “Zmeniť prístupový kód.” Prvý bude vyžadovať, aby ste jednoducho nastavili nový prístupový kód, zatiaľ čo druhý bude vyžadovať, aby ste pred zmenou na nový zadali váš aktuálny prístupový kód.

Čítať:  Ako zmeniť svoje používateľské meno na Instagrame

Jednoduché; kým nezabudnete svoj prístupový kód a nebudete musieť zariadenie vymazať a začať odznova, v takom prípade si pozrite časti vyššie.

často kladené otázky

Čo vyžaduje odomknutie prístupovým kódom na iPhone?

Občas dostanete výzvu na prístupový kód zdanlivo náhodne. Čo teda spôsobuje, že váš iPhone vyžaduje odomknutie prístupovým kódom? Existuje niekoľko spôsobov správania, ktoré deaktivujú odomykanie pomocou Face ID alebo odtlačku prsta. Sú nasledovné:

– Reštartujete alebo vypnete svoj iPhone.

– Váš iPhone nebol odomknutý 48 hodín.

– Od použitia prístupového kódu uplynulo 6,5 dňa a biometrické odomknutie nebolo použité 4 hodiny.

– Päťkrát ste vyskúšali Face ID alebo snímač odtlačkov prstov a vaše zariadenie sa neodomklo.

– Je aktivované núdzové SOS alebo funkcia Medical ID.

Resetuje Apple prístupový kód?

V podstate nie, ale stále vám môžu pomôcť, ak nemáte prístup k zariadeniu, ktoré ste si zakúpili. Či už nepoznáte Apple ID priradené k zariadeniu alebo je deaktivované, Apple vás prevedie krokmi na resetovanie zariadenia.

Ak potrebujete počítač a nemáte ho, navštívte najbližšiu pobočku Apple, kde získate ďalšiu pomoc (váš mobilný operátor pravdepodobne nebude mať túto možnosť, takže sa pripravte na výlet, ak vo vašej blízkosti nie je Apple Store .)

Za predpokladu, že nemáte svoje Apple ID, heslo alebo spôsob, ako získať 2FA, zavolajte na podporu spoločnosti Apple. Aktualizácia týchto informácií môže trvať niekoľko dní, možno budete musieť poskytnúť kartu v evidencii spoločnosti Apple a možno budete musieť poskytnúť doklad o kúpe (prepáčte, tu vám nepomôžu správy z Marketplace a Craigslist na Facebooku.)

Niekto mi predal iPhone, ktorý je stále uzamknutý. Čo môžem urobiť?

Po prvé, ak uvažujete o kúpe zariadenia Apple od jednotlivca, vykonajte transakciu v obchode vášho operátora. Tento dodatočný krok zabezpečí, že zariadenie bude aktivované a nebude mať žiadne problémy so zabezpečením. Ak ste si už zakúpili zariadenie v obchode tretej strany, navštívte tento obchod a nechajte ho vymeniť. Dôverujte nám; je jednoduchšie získať nový.

Čítať:  Ako odstrániť históriu minulých transakcií v službe Google Pay

Ak ste zariadenie zakúpili od jednotlivca, odomknutie je výlučne na tejto osobe. Apple neobnoví pôvodné Apple ID, ani vám nepomôže získať prístupový kód.

To je tak frustrujúce! Prečo je také ťažké resetovať prístupový kód?

Keď technickí používatelia myslia na Apple, myslia na nadštandardné zabezpečenie. Telefóny iPhone sú veľmi žiadaným artiklom pre zločincov, zlodejov a do istej miery aj pre podvodníkov. Za predpokladu, že máte na svojom iPhone všetko aktuálne (kontaktné číslo, e-mail, zálohy atď.), nebudete mať problém s resetovaním telefónu.

Aj keď budete musieť vymeniť svoj iPhone, je to pravdepodobne menej nákladné a menej starostí ako riešenie napadnutých bankových účtov, Apple ID a odhalených fotografií alebo osobných údajov.

Môžem odomknúť svoj telefón, ale zabudol som svoj prístupový kód času pred obrazovkou. Čo robím?

Nakoniec, predstavený s iOS 14, používatelia majú jednoduchý spôsob, ako zmeniť svoj prístupový kód času obrazovky.

1. Všetko, čo musíte urobiť (okrem uistenia sa, že váš telefón je aktualizovaný na iOS 14), je prejsť na “Nastavenie” a klepnite na “Čas obrazovky” možnosť.

2. Odtiaľto máte prístup k „Zabudol som prístupový kód času pred obrazovkou“ možnosť.

3. Zadajte prihlasovacie údaje Apple použité na vytvorenie prístupového kódu a zadajte nový. Potvrďte a máte hotovo.

Zabaliť sa

Ak máte všetky svoje informácie aktuálne, resetovanie prístupového kódu pre iPhone je jednoduchý proces. Ak to z akéhokoľvek dôvodu neurobíte, určite sa pri resetovaní prístupového kódu vášho iPhone stretnete s niekoľkými problémami. Po prečítaní tohto článku by ste mali byť dobre vybavení na oba scenáre.

Máte nejaké tipy, triky alebo otázky týkajúce sa resetovania prístupového kódu na zariadení Apple? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE