Ako rozšíriť svoj distribučný zoznam e-mailov

E-mail je osvedčený nástroj, ktorý vám môže pomôcť vyhrať online marketingový boj. Nie každému sa to však podarí.

Ak sa chcete tešiť z výsledkov e-mailového marketingu, ktoré chcete, čo musíte urobiť? No, musíte dodržiavať osvedčené postupy e-mailového marketingu. Musíte si tiež vybrať tú správnu softvérovú platformu pre e-mailový marketing.

Dnes sa vrhneme na ďalšiu tému, ktorá je rozhodujúca pre váš úspech v e-mailovom marketingu – váš e-mailový distribučný zoznam. Presnejšie povedané, ako vytvoriť zoznam e-mailov. Nielenže sa budeme baviť o tom, ako vytvoriť veľký zoznam adries, ale aj o tom, ako vytvoriť kvalitný a zaujatý zoznam.

Zaujmite holistický prístup

Rozšírenie zoznamu e-mailov si vyžaduje tri veci: ponuku alebo dôvod, aby sa ľudia zaregistrovali, spôsob, ako túto ponuku dostať pred ľudí – a trpezlivosť.

Jeff Moriarty prevádzkuje malé klenotníctvo a online spoločnosť. Jeho spoločnosť zhromažďuje e-maily od ľudí, ktorí prichádzajú do obchodu s dopytom na sociálnych sieťach, s platenými reklamami na generovanie potenciálnych zákazníkov v miestnej oblasti a s kontextovými reklamami na jeho webovej stránke. „Za posledné tri roky sme náš zoznam vybudovali z nuly na niečo vyše 7 000 predplatiteľov,“ hovorí Jeff. „Chce to čas, ale implementujte len niekoľko stratégií a bude sa to stavať samo.

Komunikáciu luxusnej módnej značky má na starosti Nicole Rohde Maxwell-Scott. Jedným z ich hlavných marketingových zameraní v posledných rokoch bolo rozširovanie ich zoznamu adresátov. Svoju domovskú stránku optimalizovali na registráciu e-mailov, na spodok každej stránky umiestnili trvalú registráciu e-mailu a vytvorili kontextové okno, ktoré povzbudzuje návštevníkov webu, aby sa prihlásili na odber najnovších ponúk a uvedenia produktov na trh. “Fungovalo to skvele,” hovorí Nicole. “Teraz máme viac ako 25 000 predplatiteľov po celom svete.”

Či už ste malé klenotníctvo alebo medzinárodná luxusná značka, taktika sa v skutočnosti až tak nelíši.

Vypracujte ponuku

Najprv, vžiť sa do topánok potenciálnych odberateľov zoznamu e-mailov. Keď niekto zvažuje, že vám dá svoju e-mailovú adresu, pýta sa sám seba: „Čo z toho mám?“ Takže keď sa ich snažíte presvedčiť, aby sa pridali k vášmu zoznamu, povedzte im, čo z toho pre nich bude, ak tak urobia.

„Úprimnou pravdou je, že väčšina ľudí sa o váš zoznam nemôže zaujímať menej – potrebujú vedieť, ako z toho môžu profitovať,“ hovorí Stephen Hart, generálny riaditeľ spoločnosti Prepínač karietprvá webová stránka na porovnanie spracovania platieb v Spojenom kráľovstve.

Vzdelávať prostredníctvom obsahu

Mnoho online obchodníkov vytvára užitočnú písomnú „špeciálnu správu“ alebo iné časti obsahu, ktoré vytvárajú zoznamy e-mailov, podporujú značky a pomáhajú zvyšovať predajné čísla. Toto je osvedčená možnosť, ktorú môžete zvážiť.

Čítať:  Roku nefunguje? Takto sa to dá opraviť

Táto písomná správa sa často označuje ako a olovený magnet, časť obsahu, ktorú poskytnete odberateľom, keď sa prihlásia do vášho distribučného zoznamu e-mailov. Ponuka správneho oloveného magnetu výrazne zvýši vaše sadzby za odber e-mailov. Čo teda predstavuje „správny vodiaci magnet“ pre vaše podnikanie? To závisí, ale musí to nejakým spôsobom súvisieť s produktmi, ktoré ponúkate vo svojom elektronickom obchode.

Povedzme napríklad, že predávate vybavenie na domáce fitness cvičenie. Členovia vašej cieľovej skupiny sa budú prirodzene zaujímať o správnu výživu. Takže správa na tému „Potraviny, ktorým sa treba vyhnúť, ak chcete brušné svaly po šiestich baleniach“ by s nimi pravdepodobne zarezonovala.

„Mojou najúspešnejšou taktikou bolo balenie bezplatnej správy o ťažkom probléme a používanie platenej návštevnosti na rozšírenie môjho zoznamu,“ hovorí Jeffrey Nelson zo spoločnosti Salesachievers, Inc. “Prehľady by mali hovoriť o tom, čo a prečo, a vynechať, ako, aby ste mohli speňažiť svoj zoznam.”

„Organizujeme webináre a poskytujeme e-knihy na našej stránke, ktoré si vyžadujú e-mailovú registráciu, aby ste mohli získať prístup,“ hovorí Dennis Cassøe z marketingového nástroja pre informačné kanály. WakeupData (nástroj na optimalizáciu informačného kanála údajov o produktoch). “Tieto boli najúspešnejšie, pretože okamžite ukázali hodnotu registrácie pre potenciálneho zákazníka – vo forme užitočného obsahu.”

Simon Slade, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti SaleHoo, výskumná komunita pre internetové obchody, navrhuje inzerovanie e-mailových bulletinov ako „kurzy“, ktoré sa predávajú. „Spotrebiteľov oveľa viac zaujíma ‚kurz‘, ktorý sľubuje užitočné informácie a špecifikácia počtu splátok napovie potenciálnym zákazníkom, čo môžu očakávať.“

Kurz sa môže zmeniť na príležitosť na konverziu. „Zamerajte sa na vynikajúci obsah pre prvých šesť edícií s občasným mäkkým predajom a potom prejdite na predaj v siedmom e-maile s tvrdým predajom,“ spomína Slade.

Ponorte sa do svojho obsahu

Ruggero Loda, z Guru bežeckých topánok, stránka s recenziami bežeckých topánok, nechala svojho interného bežeckého trénera vypracovať maratónsky tréningový plán, aby nalákal na odber e-mailov. “Toto bolo veľmi dobre prijaté,” hovorí. “Ľudia nám píšu každý týždeň a ďakujú nám za to.”

Posunuli to však ešte o krok ďalej. „Naším prvým rozhodnutím o expanzii bolo začať ponúkať nielen plán na maratón, ale aj plán na každú vzdialenosť (5 km, 10 km, polmaratón). Tento prístup zdvojnásobili našu sadzbu predplatného.

Poskytnite exkluzívne zľavy

„Rozhodli sme sa použiť náš zoznam e-mailov na to, aby sme tým, ktorí sa k nemu prihlásili, ponúkli exkluzívne zľavy,“ hovorí Stephen Hart Prepínač kariet. „V porovnaní s predchádzajúcimi kampaňami, ktoré sme skúšali, sme zaznamenali výrazné zlepšenie miery registrácie, keď sme začali ponúkať stimul – približne o 35 %.

Poskytujte zábavu

Vix Meldrewtrénerka e-mailového marketingu, začala na svojej stránke vytvárať kvízy pomocou kvízový tvorca prvej generácie Interact. „Na svojej webovej stránke používam službu Interact a v súčasnosti mi rastie priemerne 20 až 50 predplatiteľov denne,“ hovorí.

Čítať:  Recenzie Gold City Ventures: Recenzie kurzu E-Printables

Aplikácie typu Spin-the-wheel sú na stránkach elektronického obchodu čoraz populárnejšie a premieňajú zhromažďovanie e-mailov na zážitok v štýle Vegas. Jeden vlastník elektronického obchodu pripisuje vyskakovacie okno otáčajúce sa koleso s rastúcimi e-mailovými registráciami o 131 %.

Zvážte darčeky

Darčeky o produktoch sú čoraz obľúbenejším a efektívnejším prostriedkom na zhromažďovanie odberateľov e-mailov. Online marketér Naresh Vissa opisuje úspešnú kampaň pre klienta s podcastom:

„Rozdali sme bezplatné digitálne predplatné plateného bulletinu, ak ľudia zadali svoj e-mail na vstupnú stránku, ktorú sme vytvorili na jednoduchom URL. Počas podcastov sme pripojili URL do vysielania. Vďaka tejto kampani sme v priebehu jedného mesiaca vybudovali náš zoznam adresátov pre viac ako 10 000 predplatiteľov.“

Ruggero Loda, z Guru bežeckých topánok, hovorí, že darčeky nielen konvertujú vysokou rýchlosťou, ale môžu sa stať virálnymi a „25 až 30 percent ľudí, ktorí vidia našu stránku s mesačnými ponukami topánok, sa prihlási na odber nášho e-mailového bulletinu.“ Navyše, súťažná aplikácia, ktorú používajú, Gleam.io, umožňuje ľuďom zdieľať darčeky so svojimi priateľmi výmenou za viac príspevkov. Dostanú väčšiu šancu vyhrať a „na našej strane získame bezplatnú virálnu reklamu nášho zoznamu e-mailov“.

Marketing vašej ponuky

Najúspešnejším spôsobom, ako zvýšiť počet registrácií e-mailov, sú kontextové okná. Používajú ich takmer všetci majitelia firiem, ktorých sme sa zúčastnili. „Vyskakovacie okná na webových stránkach sú dobré, pretože sú nenáročné na údržbu a väčšinou sa o seba starajú,“ hovorí Richard George, digitálny marketingový Print4Hospitality ktorá vytvára tlačené produkty pre luxusné hotely.

Musíte sa však rozhodnúť, čo je pre vaše publikum vhodné – a čo vám vyhovuje ponúknuť.

Ktoré vyskakovacie okná sú najlepšie pre váš obchod?

Ruggero Loda z Running Shoes Guru prestal spúšťať niektoré kontextové okná, aj keď mali najvyššiu mieru konverzie. „Po chvíli sme sa rozhodli proti tomu, pretože ich veľa ľudí nenávidelo a prvoradé je poskytnúť používateľom ten najlepší zážitok na webe,“ hovorí.

Hoci Loda úplne neopustila vyskakovacie okná.

„Práve teraz zaznamenávame najväčší úspech s kontextovými oknami so zámerom ukončenia, ktoré sa objavia len vtedy, keď sa používateľ pokúsi opustiť webovú stránku,“ hovorí. “Nie sú rušivé, pretože ich vidia iba používatelia, ktorí sa chystali opustiť stránku.” Loda hovorí, že je spokojný s mierou konverzie – 1 % ich denných návštevníkov sa zmení na odberateľov e-mailov.

Louis Wood, majiteľ elektronického obchodu DefendItYourself so zameraním na produkty zabezpečenia domácnosti, hovorí, že kontextové okno so zámerom odchodu, ktoré používa, má trikrát väčší počet konverzií ako statický formulár v pätách stránky.

Loda poznamenáva, že kontextové okná so zámerom ukončenia majú jednu nevýhodu – v skutočnosti nefungujú na mobilných zariadeniach. „Ale,“ pokračuje, „som tiež presvedčený, že ľudia na mobilných zariadeniach majú ešte menšiu toleranciu voči rušivým zážitkom, takže kým nenájdeme lepšie riešenie, žiadne vyskakovacie okná pre mobilných návštevníkov.“

Vyskakovacie správy

Vo vašom zozname e-mailov prihlasovací formulára na akomkoľvek inom mieste, kde sa snažíte presvedčiť návštevníkov, aby sa prihlásili na odber, „predávajte“ ich za hodnotu, ktorú im prinesú vaše e-maily. Povedzte im žiarivým výrazom plným výhod, prečo by chceli investovať svoj čas a energiu do vašich e-mailov. Zahrňte konkrétnu, účinnú výzvu na akciu, ktorá prinúti divákov, aby sa pridali k vášmu zoznamu.

Čítať:  Ako hrať zoznam skladieb Spotify s Alexou

Prihlasovacie formuláre na váš e-mailový distribučný zoznam môžu mať vplyv na efektivitu vašej e-mailovej marketingovej kampane. Takže sa oplatí učiť sa od firiem ktoré robia tento kritický krok správne.

Robom Powellomktorá pomáha blogerom zvyšovať návštevnosť, má konkrétne odporúčanie pre veľmi dôležité tlačidlá s výzvou na akciu v kontextových správach: „Používajte silné akčné slová, ktoré vyjadrujú jasný prínos, ako napríklad „Začať“, „Pripojiť sa“, alebo ‘Stiahnuť’.“

Steven Macdonald z SuperOffice.com pomohla rozšíriť ich zoznam z nuly na 10 000 odberateľov. Jedna jednoduchá taktika na posielanie správ urobila veľký rozdiel. Hovorí: „Keď sme zahrnuli sociálne overovanie (spoločnosti ako Coca-Cola, Breitling a Emirates, ktoré dostávajú naše týždenné aktualizácie, aby mohli rozvíjať svoje podnikanie), skutočne sme začali vidieť, ako sa náš zoznam rozrastá.“

“Moja najlepšia rada je všetko otestovať rozdelením!” Tak hovorí McKinzie Bean, mentor a kouč pre blogerov. „Otestujte svoje vstupné stránky, nadpisy, skutočné e-maily, grafiku atď. Testovaním môžete výrazne zvýšiť mieru konverzie, ako aj návratnosť investícií.“

Ďalšie taktiky zberu e-mailov

Vyskakovacie okná a správy na mieste sú najefektívnejším spôsobom, ako získať e-mailové registrácie, ale niektoré z týchto ďalších taktík môžu fungovať aj pre vás.

Zúčastnite sa online komunít

Nemusíte čakať, kým ľudia prídu na vašu stránku, aby ste mohli profitovať z vašej odbornosti – môžete im ju priniesť priamo. Jeden obchodník našiel úspech pri odpovedaní na otázky na Quora. „Mnoho otázok o Quore si vyžaduje profesionálnu odpoveď,“ hovorí Ketan Pande, zakladateľ spoločnosti Goodvitae, webstránka pre podnikateľov. „Zistil som, že ak správne skombinujete fotografie, text a emócie, vaša odpoveď sa môže stať virálnou. Raz som napísal odpoveď, ktorá získala viac ako 5 000 kladných hlasov, a na koniec odpovede som pridal odkaz na svoju vstupnú stránku. Táto konkrétna odpoveď mi pomohla získať 150 odberateľov za dva dni.“

Navštevujte udalosti – alebo sa držte

Brian Sheehan je marketingovým a obchodným manažérom v Hollingsworth, spoločnosť pre riadenie dodávateľského reťazca. Na svojom webe majú vyskakovacie okná, ale e-maily zbierajú aj osobne. „Na veľtrhoch (zúčastňujeme sa ich 12 ročne) zbierame e-maily ponúkaním darčekov,“ hovorí. “Tieto udalosti zbierajú asi 500 až 800 e-mailov.”

Ak podnikáte vo veľkom objeme a predaji, táto taktika nemusí dávať zmysel, no ak sa snažíte rozvíjať trvalé vzťahy, stojí za zváženie. „Pre nás neexistuje žiadna náhrada za to, že pôjdeme von a prihlásime ľudí osobne,“ hovorí Adam Cole, spoluriaditeľ Grant Park Academy of the Arts. „Konverzáciu jeden na jedného nič nenahradí. Ide to pomaly. Vytvára tiež klientov, ktorí naozaj chcú byť na našom zozname a majú tvár, ktorú pomenujú.“

Nadšení fanúšikovia! Nielen „predplatitelia“

Ako horlivý a ambiciózny e-mailový obchodník chcete mať veľký zoznam e-mailových distribútorov. To je obdivuhodný cieľ, ale veľkosť zoznamu je len časťou vzorca úspechu e-mailového marketingu. Čo je oveľa dôležitejšie? Kvalita. A zasnúbenie. Chcete zoznam, ktorý je zasnúbený.

Čítať:  40 najlepších pracovných miest, kde pracujete sami

Je lepšie mať 1 000 odberateľov, ktorí sú vašimi dychtivými kupujúcimi, fanúšikmi a ambasádormi značky, ako mať 10 000 neaktívnych e-mailových odberateľov. Hľadajte teda spôsoby, ako váš zoznam zaujať a zapojiť do vašich e-mailov.

Ako? Skúste znova zaujať neaktívnych odberateľov, zostaňte hyper-sústredení na obsah a použite pútavý copywriting.

Znovu zapojte neaktívnych odberateľov

Vytvorte segment zoznamu e-mailov svojich odberateľov, ktorí neotvorili vaše e-maily za jeden mesiac. Pošlite im e-mail na „opätovné zapojenie“ so špeciálnym magnetom alebo iné prémiové ponuky, aby ste ich nabili energiou a zapojili sa do obsahu vášho e-mailu.

Buďte hyper-zameraní

Nesnažte sa byť so svojimi e-mailovými marketingovými správami „všetko pre všetkých“. Je to klišé, ale pravda, ak sa snažíte osloviť každého, nakoniec neoslovíte nikoho.

Takže veľmi dobre pochopte svoje hlavné publikum. Napíšte hyper-zameraný obsah e-mailového marketingu, ktorý ich osloví. Aj keď sa nemusíte nutne snažiť byť kontroverzní a nechcete uraziť ľudí mimo vašej cieľovej skupiny, nezameriavate sa ani na to, aby ste s nimi zarezonovali.

„Nezameriavajte sa príliš na to, kto sa odhlásil,“ hovorí Melis Sawerschel, zakladateľka značky online štýlu Ona je rebelka. „Ľudia, ktorí nemajú záujem, ale zostávajú na vašom zozname, sú drahší ako tí, ktorí svoj nezáujem vyjadria tým, že sa odhlásia. Zrušenie odberu v skutočnosti robí láskavosť pre vašu firmu.“

Zapojenie copywritingu je nevyhnutnosťou

Napíšte obsah e-mailového marketingu, ktorý si vaši čitatelia skutočne chcú prečítať. Ako? Okrem predchádzajúcich rád použite skvelé princípy a techniky copywritingu. Naučte sa písať konverzačne. Nepíšete upchatý, formálny akademický výskum. Máte a konverzácia v tlači. Zamyslite sa nad tým, ako by ste sa počas obeda stýkali so starým priateľom a píšte obsah e-mailu tak, ako by ste hovorili. Tiež píšte na pomerne základnej úrovni, nie ako keby ste sa rozprávali s miestnosťou plnou kandidátov na doktorandské štúdium. Nepoužívajte priemyselný žargón.

Jedným z najlepších spôsobov, ako pochopiť, ako písať konverzačné, pútavé a zároveň presvedčivé e-maily, je pozorovať a rozoberať e-mailové marketingové kampane spoločností, ktoré robia e-mail dobre. tento článok uvádza sedem príkladov. Pri čítaní venujte zvláštnu pozornosť časti o Birchboxe. Všimnite si, ako konverzačne pôsobí ich kópia e-mailu. Pozrite sa, ako často sú zahrnuté slová „vy“ a „váš“.

Úspešný rast zoznamu e-mailov vám dáva to najlepšie z oboch svetov

Dnes sme hovorili o osvedčených krokoch, ktoré vám pomôžu vybudovať počet odberateľov zoznamu e-mailov. Hovorili sme aj o kvalite zoznamu budov. Vzájomne sa nevylučujú. V snahe o úspech v e-mailovom marketingu si môžete vychutnať oboje. Tieto kroky vám pomôžu vybudovať veľký a kvalitný e-mailový zoznam plný nielen predplatiteľov, ale aj horlivých sledovateľov a nadšených kupujúcich.

Premeňte viac predplatiteľov na predaj so spravovaným hostingom WooCommerce

Váš obchod bude vždy v dobrých rukách s plne spravovaným hostingom WooCommerce od Hostinger. Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE