Ako rozšíriť svoju členskú stránku

Členské stránky sú obľúbeným spôsobom speňaženia blogu. Naučiť sa, ako rozšíriť svoju členskú stránku, je kľúčom k zvýšeniu opakujúcich sa príjmov vašej firmy.

Predaj členstiev má pozitívny vplyv na hospodársky výsledok podniku. Keď sa zaregistrujete a udržíte si viac členov, vaše príjmy z obnovení rastú. V tomto príspevku preskúmame proces rozširovania členskej stránky.

5 krokov na rozšírenie členskej stránky:

1. Vytvárajte a dodávajte hodnotu

2. Optimalizujte proces registrácie

3. Vypracujte a zrealizujte marketingový plán

4. Zvýšte zapojenie členov

5. Podporujte odporúčania

Krok 1: Vytvorte a doručte hodnotu

Úspešné členské stránky majú presvedčivé hodnotové ponuky. Keď sa potenciálni členovia dostanú na váš web, musia vedieť, čo ponúkate a akú hodnotu im členstvo poskytuje.

Ekonomika predplatného každý rok rastie. Viac ľudí sa prihlasuje na opakované členstvá a odbery ako kedykoľvek predtým. Zvýšená popularita predplatného znamená, že spotrebitelia pravidelne vyhodnocujú opakujúce sa poplatky, ktoré prichádzajú na ich bankové účty. Ak vaša členská stránka neprináša zákazníkom hodnotu, neobnovia sa.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze s TikTok

Pôsobivé hodnotové ponuky pre členské stránky

Úspora času alebo peňazí

Peniaze sú najhmatateľnejšou hodnotou, ktorú môžete svojim členom ponúknuť. Ak im členstvo ušetrí peniaze, obnovia sa, pokiaľ ušetria viac, ako sú náklady na členstvo. Aj keď nie každý vie vypočítať peňažnú hodnotu úspory času, čas je obmedzený zdroj. Zaneprázdnení ľudia radi zaplatia za členstvo, ktoré ponúka výraznú úsporu času.

Dosiahnutie cieľa.

Život, diéta, fitness a finanční tréneri predávajú členstvo, pretože ľudia si cenia dosahovanie cieľov, ako je dostať sa do formy alebo pripraviť sa na dôchodok.

Učenie zručnosti.

Môžete nájsť video na YouTube, kde sa dozviete takmer čokoľvek. Účinnosť pokynov sa však líši. Pomôcť ľuďom zvládnuť zručnosti, ako je zdokonaľovanie ich golfového švihu až po pečenie tej najlepšej ciabatty, poskytuje vynikajúci základ pre rozšírenie vášho členstva.

Hľadanie komunity.

Spoločenské kluby a organizácie existujú vo fyzickom svete, pretože ľudia túžia po komunite. Poskytovanie pútavej a bezpečnej online komunity by mohlo byť ďalším základom pre členskú stránku.

Ak stále máte problémy s vývojom vhodných ponúk členstva pre vašu stránku, pozrite si tento príspevok o našich najlepších nápadoch na členskú stránku pre vaše ďalšie podnikanie.

Krok 2: Optimalizujte svoj proces registrácie

Keď objasníte, prečo by sa niekto chcel zaregistrovať na vašu členskú stránku, odstráňte čo najviac prekážok. Zbytočné trenie v procese registrácie môže znížiť váš konverzný pomer.

Čítať:  Ako navrhnem efektívnu domovskú stránku pre svoj blog WordPress?

Okrem dodržiavania osvedčených postupov zabezpečenia elektronického obchodu na uchovávanie informácií o platbách v bezpečí, optimalizácia vašich registračných formulárov znížením počtu povinných polí, ponúkaním viacerých možností platby a zjednodušením prehľadnosti vašej cenovej štruktúry.

Krok 3: Vytvorte a vykonajte marketingový plán

V tomto bode ste vytvorili členstvo, ktoré si ľudia budú chcieť kúpiť, a uľahčili ste im registráciu. Teraz už len musíte dať svojmu cieľovému publiku vedieť o vašich ponukách členstva. Ak chcete získať podrobný návod, čo zahrnúť do svojho marketingového plánu, prečítajte si náš príspevok o vytvorení marketingového plánu na rast členstva. Na vysokej úrovni začnite určením, kto si s najväčšou pravdepodobnosťou kúpi vaše členstvo a kde ho môžete osloviť.

Marketingové kanály pre rast členstva zahŕňajú:

  • Digitálna zobrazovacia reklama
  • Organické a platené sociálne médiá
  • Webináre
  • Email marketing
  • Produktové alebo značkové partnerstvá a sponzorstvá

Okrem vypracovania marketingového plánu na získanie nových členov budete musieť ponúknuť existujúcim členom na obnovenie.

Krok 4: Zvýšte zapojenie členov

Zapojenie členstva poháňa rast. Keď členovia pravidelne interagujú s vaším obsahom a navzájom, je pravdepodobnejšie, že si svoje členstvo obnovia. Aktívni členovia zažívajú a oceňujú hodnotu, ktorú vaša stránka poskytuje. Aktívni členovia tiež s väčšou pravdepodobnosťou odporučia vaše členstvo svojim priateľom a kolegom. Ak chcete získať ďalšie tipy na optimalizáciu členskej stránky pre zapojenie, prečítajte si náš príspevok o zlepšení zapojenia členov.

Krok 5: Podporujte odporúčania

Ústny marketing často konvertuje rýchlejšie ako všeobecný digitálny dosah. Ak ste dodržali každý krok v tomto procese, posledným krokom je motivovať svojich aktívnych členov, aby pozvali svojich priateľov.

Čítať:  Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť Instagramu v roku 2024

Tipy na zvýšenie počtu odporúčaní členstva:

  • Vytvorte exkluzívnu bezplatnú skúšobnú verziu. Uľahčite zdieľanie svojich stránok pre členov tým, že im poskytnete exkluzívny odkaz, aby sa ich priatelia zaregistrovali na bezplatnú skúšobnú verziu.
  • Ponúknite bonus. Odmeňte členov, ktorí odporúčajú ľuďom zľavy alebo ďalší obsah alebo produkty.
  • Spustite pridružený program. Členov môžete motivovať aj tým, že ponúknete pridruženú alebo odporúčaciu províziu.

Začnite rozvíjať svoju členskú stránku ešte dnes

Ak sa snažíte prísť na to, ako rozšíriť svoju členskú stránku, nemáte čas starať sa o technickú infraštruktúru svojho webu. Chcete sa zamerať na vytváranie hodnotného obsahu a pôsobivých marketingových kampaní, nie sa snažiť zistiť rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org.

Vytvorenie členskej stránky na WordPress je najjednoduchším riešením. Vďaka množstvu doplnkov na pridanie funkcií členstva na vašu stránku je to rýchly a cenovo dostupný spôsob vytvorenia členskej stránky.

A ak si vytvoríte členskú stránku na WordPress, budete potrebovať plne optimalizovaného hostiteľa, aby ste maximalizovali svoje úsilie.

Zvážte plne spravovaný hosting WordPress od spoločnosti Hostinger. Je optimalizovaný pre WordPress, takže váš web bude vždy bleskurýchly a bezpečný.

Vyberte si svoj plán a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE