Ako rýchlo obnoviť svoj web WordPress: Komplexný sprievodca

Zažili ste niekedy nočnú moru WordPress? A možno ste si priali, aby existovalo veľké červené tlačidlo, ktoré by mohlo odstrániť vašu webovú stránku? Nie si sám.

Neexistuje žiadny argument, že WordPress je kráľom v správe obsahu, ale niekedy sa veci vymknú spod kontroly a postačí resetovacie tlačidlo. Koniec koncov, váš web môže využiť druhú šancu.

Tu je dobrá správa: Existuje spôsob, ako môžete uložiť svoje webové stránky a stále sa zbaviť nechceného obsahu. Resetovanie WordPress znamená, že môžete prerobiť svoju značku bez bolesti zo straty samotnej webovej stránky.

Resetovanie WordPress vám poskytuje východiskový bod so zložitou, únavnou a nákladnou prácou pri vytváraní webovej stránky. Namiesto úplného zoškrabania webu ho môžete vrátiť do továrenského nastavenia, ako nový.

A viete čo? Svoj WordPress môžete resetovať tak často, ako potrebujete, ale nerobte si z toho zvyk.

Dozviete sa krok za krokom, ako resetovať WordPress s pluginom alebo bez neho a kedy to potrebujete urobiť. A bonusové body za to, že sa naučíte, kedy neresetovať svoju stránku WordPress.

Tu je to, čo sa naučíte:

Prečo možno budete musieť obnoviť svoj web WordPress

Pochopenie, kedy a prečo je potrebné reštartovať alebo resetovať svoj web WordPress, je rovnako dôležité ako vedieť, ako na to. Tak prečo by ste preboha potrebovali odstrániť všetku tvrdú prácu na svojich webových stránkach?

Predtým, ako na to odpoviete, musíte pochopiť rámec WordPress.

Ako funguje web WordPress?

WordPress je systém na správu obsahu (CMS), ktorý prevádzkuje 100% otvorený zdrojový kód, ktorý vám umožňuje rýchlo a jednoducho vytvárať webové stránky. Spája sériu súborov, doplnkov a tém do databázy s hostiteľskou spoločnosťou. Je to prepojenie medzi tým, čo na web vložíte, a tým, čo zobrazuje naživo.

Kedy obnoviť webovú stránku WordPress

Existuje niekoľko dôvodov, od estetiky webu po bezpečnosť. Nižšie uvádzame niekoľko hlavných dôvodov.

 • Hackovanie: Kybernetická bezpečnosť je dnes hlavným problémom digitálneho obchodu viac ako kedykoľvek predtým. Táto neustále rastúca hrozba sa zameriava na kľúčové obchodné a osobné údaje prostredníctvom hackerov a phishingu. Môžete zablokovať a vytvoriť úplné blokovanie hackerskej cesty resetovaním stránky WordPress.
 • Padá web a nízka rýchlosť: Stránka, ktorej načítanie trvá večnosť, je katastrofa. Nielenže máte mizerný vzťah s vyhľadávačmi, ale nepáči sa to ani Googlu. Resetovaním webovej stránky WordPress zaistíte, že váš systém bude vyčistený od nepotrebných údajov, ktoré zapĺňajú váš disk.
 • Rebranding a zmena účelu webu: Zmena značky a zmena účelu existujúcich webových stránok si vyžaduje reset WordPress, aby sa odstránili existujúce prispôsobenia, doplnky a obsah. S WordPressom môžete začať odznova na svojom „novšom“ webe.
 • Vývoj webu: Či už pracujete na webovej lokalite klienta alebo vytvárate webovú stránku pre zábavu, navrhovanie webovej lokality vyžaduje skúšobnú lokalitu na testovanie tém, doplnkov a nového kódu. Resetovanie WordPressu po stagingu vám umožní znovu použiť toto prostredie na prípravu s inými projektmi.
Čítať:  Problémy Samsung Galaxy S23 a ako ich opraviť

Ako obnoviť WordPress pomocou doplnku

1. Nainštalujte doplnok WP Reset.

2. Otvorte WP Reset.

3. Prejdite nadol na časť Obnovenie lokality a kliknite na ňu.

4. Do poľa zadajte „reset“ a kliknite na tlačidlo Reset Site.

5. Potvrďte vyskakovacie okno kliknutím na Reset WordPress.

Aj keď je možné obnoviť WordPress bez doplnku, jeho používanie je jednoduchšie a rýchlejšie. Okrem toho vám doplnok poskytuje väčšiu kontrolu nad tým, čo sa má odstrániť, bez toho, aby ste našli konkrétne umiestnenie súboru. Témy a doplnky môžete znova aktivovať po resetovaní, hneď po preinštalovaní WordPress.

WP Reset je najslušnejší doplnok na resetovanie WordPress s viac ako 400 000 stiahnutiami. Má prepínače, ktoré umožňujú prispôsobené resetovanie. Po dokončení resetovania môžete urobiť snímky na porovnanie. Získate kompletný shell z vášho webu, rovnako ako nová inštalácia WordPress.

Hlavnou výhodou pri používaní doplnku WP Reset na obnovenie webovej stránky WordPress je, že si môžete ponechať svoje používateľské meno a heslá. Môžete aktivovať aj predtým nainštalované témy a doplnky.

Upozorňujeme, že bezplatná verzia WP Reset nefunguje s viacerými lokalitami.

Prvým krokom pred reštartovaním vašej stránky WordPress je vytvorenie zálohy vašej stránky pomocou a Zálohovací doplnok WordPress. Záloha webovej stránky je dôležitá, pretože zaisťuje, že sa vaše súbory úplne nestratia.

1. Nainštalujte WP Reset

Stiahnite si doplnok z úložiska WordPress tak, že prejdete na Pluginy > Pridať nové.

Čítať:  Kontrolný zoznam SEO pre YouTube – ohodnoťte svoje videá na prvom mieste

2. Otvorte WP Reset

Ísť do Nástroje > WP Reset.

3. Prejdite nadol na časť Obnovenie lokality a kliknite na ňu

4. Napíšte „Reset“ do poľa a kliknite na tlačidlo Reset Site

Pred resetovaním webu WordPress urobte snímku webu. Snímka sa hodí po resetovaní, keď potrebujete znova nainštalovať prispôsobenia, ako sú doplnky a témy.

Ak chcete urobiť snímku, kliknite na Vytvorte snímku tlačidlo v sekcii Site Reset v rámci doplnku WP Reset na obnovenie WordPress.

Ďalej do potvrdzovacieho poľa napíšte „reset“ a kliknite Obnoviť stránku.

5. Potvrďte vyskakovacie okno kliknutím na Reset WordPress

Následné vyskakovacie okno s potvrdením sa vás opýta, či chcete pokračovať v resetovaní WordPress. Stlačte tlačidlo Obnoviť WordPress pokračovať.

Budete presmerovaní na Informačný panel WordPress a zobrazí sa správa, že ste resetovali WordPress.

Teraz ste úspešne resetovali svoju stránku WordPress.

Ak chcete odstrániť témy: WP Reset > Nástroje > Odstrániť témy.

Ďalej kliknite Odstrániť všetky témy > kontextové okno Potvrdiť.

Odstránenie doplnkov: WP Reset > Nástroje.

Teraz kliknite Odstrániť doplnky > Potvrdiť kontextové okno.

Ďalšie nástroje na resetovanie WordPress

Okrem obľúbeného doplnku WP Reset existujú aj ďalšie nástroje v užitočnom úložisku WordPress pri resetovaní vášho webu. Môžete si ich vyskúšať aj vy.

 • Obnovenie WordPressu: Tento nástroj resetuje WordPress na predvolené nastavenia a odstráni všetok obsah a prispôsobenia webových stránok.
 • Resetovanie databázy: Doplnok na jedno kliknutie na obnovenie databázových tabuliek na WordPress.
 • WP-Optimalizácia: Tento doplnok má funkciu čistenia databáz WordPress.
 • Pokročilý reset WordPress: Pomocou tohto nástroja môžete na svojom webe WordPress spustiť obnovenie databázy.

Ako obnoviť WordPress bez doplnku

Môže niekto obnoviť stránku WordPress bez doplnku? Áno môžeš. Nikto nehovorí, že je to jednoduché, ale je to možné aj pre začiatočníkov.

Na rozdiel od jednoduchého resetovania WordPress vyššie pomocou doplnku WP Reset je manuálny reset WordPress o niečo viac ako niekoľko kliknutí. Musíte sa prihlásiť do svojho klientskeho účtu cPanel alebo FTP, vytvoriť novú databázu stránok, odstrániť súbory a znova spustiť skript WordPress.

Tu sú kroky, keď chcete obnoviť WordPress bez resetovacieho doplnku:

1. Prihláste sa do cPanel z vášho hostingového klientskeho portálu.

2. Prejdite na databázy a kliknite MySQL databázy.

3. Identifikujte databázu vašej lokality a kliknite na Odstrániť možnosť pod Akcie tab.

Čítať:  Zvládnite umenie vystupovať na verejnosti (a urobte svoje prezentácie tak, aby boli pozitívne zapamätateľné)

4. Prejdite nadol na Vytvorte novú databázu oddiele.

5. Pomenujte svoju novú databázu a kliknite Vytvorte databázu.

6. Prejdite na Pridať nového používateľa vyberte novú databázu a predchádzajúce používateľské meno a udeľte všetky predchádzajúce povolenia správcovi WordPress (z rozbaľovacej ponuky).

7. Kliknite Pridaťa prejdite na Správca súborov v cPaneli.

8. Vyberte public-HTML a odstráňte priečinok wp-content.

9. Po dokončení budú všetky témy a doplnky preč. Na dokončenie resetovania musíte znova spustiť skript WordPress. Stále však musíte znova nainštalovať WordPress.

10. Vo svojom prehliadači zadajte [your domain name/wp-admin/install.php]; napríklad nexcess/wp-admin/install.php. Presmeruje vás na obrazovku, kde vyplníte relevantné podrobnosti WordPress, ako je názov stránky, používateľské meno a prístupový kód.

11. Kliknite na nainštalovať WordPress. Prihláste sa na nasledujúcu obrazovku pomocou svojho používateľského mena a hesla a budete hotoví. Úspešne ste resetovali WordPress bez doplnku.

Ako obnoviť viac stránok WordPress

Funkcia viacerých stránok WordPress vám umožňuje mať podadresáre pod koreňovou doménou. Toto usporiadanie pomáha vašej webovej lokalite udržiavať poriadok a efektívne priraďujete konkrétne webové stránky.

Čo sa teda stane, keď chcete resetovať svoju multistránku WordPress? Proces je podobný vyššie uvedenému, len to musíte urobiť pre každú podlokalitu vo vašom kolektíve viacerých lokalít. Jednoznačne môžete resetovať viacero lokalít, ale tento proces bude trochu náročný a bude sa opakovať.

Kedy neresetovať svoj web WordPress

Jedno zlé jablko neskazí celý košík, len to jedno jablko.

Chybný dizajn alebo jednoduchá rekonfigurácia vás nemusí stáť celý reset WordPressu. Môžete jednoducho zmeniť to, čo je potrebné zmeniť, alebo odstrániť konkrétne časti vášho webu. Nástroje ako WP Reset alebo panel WordPress na deaktiváciu doplnkov, zmenu tém alebo odstránenie príspevkov niekoľkými kliknutiami.

Uveďme niekoľko prípadov, kedy nie je potrebné obnoviť web WordPress.

 • Pri prepracovaní časti vašej webovej lokality (témy a doplnky): Ak pracujete na sekcii webu WordPress alebo potrebujete odstrániť niekoľko stránok z webu, nie je potrebné ničiť celú. Môžete jednoducho použiť cieľ doplnku a odstrániť alebo resetovať dotknuté súbory, databázy alebo doplnky. V prípade potreby sa snažte minimalizovať reštarty uvedením konkrétnych oblastí, ktoré môžu potrebovať zlepšenie, aby bola webová stránka lepšia. Pracujte na týchto konkrétnych oblastiach a odporúčaniach, čo šetrí veľa času a zdrojov.
 • Pri zmene poskytovateľa hostiteľa (migrácia webu): Výber dobrého poskytovateľa webhostingu je o krok bližšie k tomu, aby bol online. Ak má vaša webová lokalita problém s načítaním alebo nedokáže primerane hostiť váš obsah, je čas sa presťahovať. Ale migrácia z jednej hostingovej služby na druhú by nemala byť na úkor obsahu vašich webových stránok. Môžete jednoducho migrovať pomocou doplnku alebo manuálnej metódy migrácie WordPress a nechať svoj web nedotknutý.
 • Pri odstraňovaní celého webu: Keď sa zatlačí a budete musieť odstrániť svoj web, jednoducho to urobte. Viete, niekedy chcete projekt natrvalo uzavrieť alebo niečo podobné. Nie je žiadúce prejsť na ďalšiu míľu, aby ste ho resetovali, zatiaľ čo vy chcete len zahodiť celý web WordPress. Odstráňte svoju webovú stránku WordPress a urobte s ňou – webovú stránku WordPress nemusíte resetovať.
Čítať:  Stojí Magento Enterprise Edition za tú cenu?

Záverečné myšlienky: Ako rýchlo obnoviť webovú stránku WordPress

Resetovanie webových stránok je dôležité pre bezpečnosť a estetiku vášho webu. Aj keď to nie je obľúbená činnosť každého, naučiť sa resetovať WordPress vám môže pomôcť zotaviť sa z hackerských útokov, zlyhaní webových stránok a úloh súvisiacich s redizajnom webu.

Upozorňujeme, že kvôli menším aktualizáciám, ako sú zmeny tém a migrácia webových stránok, nemusíte svoju stránku WordPress resetovať. Niekedy vás jednoduché riešenie, ako je získanie spoľahlivého hostingu, môže zachrániť pred pádmi, hackermi a pomalými rýchlosťami webových stránok.

Najlepšie vlastnosti, ktoré treba hľadať u dobrého poskytovateľa hostingu WordPress pre vašu firmu, sú:

 • Cenová dostupnosť; vyhovujúca hostingová spoločnosť musí zodpovedať vášmu rozpočtu. Cenová dostupnosť závisí od vašich potrieb veľkosti disku, čo ovplyvňuje, aké balenie si vezmete.
 • Kapacita a šírka pásma; Akú veľkosť máš momentálne na disku? Zmení pridanie prispôsobení veľkosť disku? 40 % spotrebiteľov si myslí, že webová stránka by sa mala načítať do dvoch až troch sekúnd. Váš poskytovateľ hostingu musí mať značnú šírku pásma a servery, aby vyhovoval vašim potrebám.
 • Zabezpečenie (SSL, SFTP a zálohy); všetky servery by mali byť bezpečné a odolné voči hackerom alebo narušeniam bezpečnosti. Váš hostingový server by mal udržiavať vaše údaje v bezpečí v každom bode.
 • Technická podpora (24/7); popredajné služby sú vrcholovými determinantmi lojality zákazníkov. Vyberte si poskytovateľa s technikmi a službami starostlivosti o zákazníkov, ktorý sa stará o vaše podnikanie.
 • Zálohy webových stránok; v prípade daždivého dňa, ako bude váš poskytovateľ riešiť pády servera? Majte hostingovú spoločnosť s dostatočným šifrovaním serverov a záložnými servermi pre používateľské údaje.

Hostinger je renomovaný poskytovateľ hostingu WordPress so spoľahlivými službami a 24/7 podporou. Prečo si vybrať Hostinger? Zavolajte nám ešte dnes a zistite, aký hostingový balík pre vás máme.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE