Ako sa môžu značky pripojiť ku generácii Z pomocou video obsahu

Zistiť, čo presne oddeľuje každú novú generáciu, môže byť takmer nemožné. Neexistujú žiadne stanovené kritériá. Je to také jednoduché ako móda? Alebo politika? Chuť do hudby, možno? Dokonca aj skutočné plynutie času veľmi málo objasňuje, kto patrí do akej kategórie a prečo – v závislosti od toho, koho sa pýtate, môže na konci každého generačného obdobia nastať obrovské množstvo prekrývania. A keď máte niekoľko mileniálov, ktorí sú ešte na vysokej škole a iní majú 45 rokov, môže niekto skutočne zaradiť všetky svoje divoko odlišné životné skúsenosti do jedinej monolitickej skupiny?

Aj keď by ste mohli stráviť väčšiu časť večného hašterenia, keď sa Boomers postupne vytratili do Gen X, jedna generácia má pomerne jasné demarkery, ktoré ju odlišujú od tých, ktoré prišli predtým: Gen Z. Narodený z 1995 až 2010členovia Gen Z sú prví legitímni „digitálni domorodci“ – nazývajú sa tak, pretože nikdy nepoznali svet bez internetu, rozšíreného používania mobilných telefónov a sociálnych médií. Koncepty, ktoré sa predchádzajúcim generáciám zdali ako sci-fi, sú pre Gen Z úplne všedné a hladko sa integrujú do štruktúry ich každodenného života. Globálna prepojenosť? Nekonečný obsah? Tieto nemožné atrakcie sú štandardnou záležitosťou pre veľkú väčšinu generácie Z žijúcej v rozvinutom svete. Pochopenie toho, čo sa deje v ich mysli (a prečo), sa stáva zložitou skladačkou obsahu a vášne pre tých, ktorí nemajú svoj jedinečný pohľad.

Čítať:  Vytváranie pútavého obsahu sociálnych médií a kampaní pomocou nástrojov AI

Očakáva sa, že Gen Z čoskoro prekoná 32 % svetovej populáciepravdepodobne neexistuje žiadna skupina na svete, ktorá by bola pre obchodníkov s videoobsahom dôležitejšia. Ako však môže vaša značka alebo spoločnosť zužitkovať dramatický vzostup Gen Z autenticky príťažlivým spôsobom – a to všetko bez prekročenia vášho rozpočtu?

Pochopenie Gen Z

Poznať svoje publikum je vo všeobecnosti prvým krokom k prispôsobeniu sa jeho špecifickým želaniam, potrebám a záujmom. Našťastie pre obchodníkov s obsahom je jednou zo základných definujúcich čŕt Gen Z ako celku ich jedinečná kultúrna extroverzia – silná, spaľujúca túžba dostať sa von a tvoriť, skúmať a konzumovať. Aj keď sa to nemusí nevyhnutne rovnať materiál spotreba (alebo, trochu jasnejšie povedané, „kupovanie vecí“), znamená to, že majú intenzívne, hmatateľné nadšenie, ktoré by sa vaša značka mala pokúsiť využiť – na rozdiel od predchádzajúcej generácie X, ktorá bola známa nedostatkom motivácie. a ambície. Veď ako predať niekomu, kto tvrdí, že nič nechce?

Hoci mnohí môžu tvrdiť, že sú otvorene antikapitalisti, členovia Generácia Z má zhruba o 50 % vyššiu pravdepodobnosť, že bude chcieť začať podnikať, než mileniáli. Oni sú ambicióznych mladých jedincov, s ašpiráciami, ktorým zodpovedá iba ich vášeň pre zmenu. To sa vzťahuje aj na skutočnosť, že 60 % príslušníkov generácie Z chce mať vplyv na svet okolo seba, v porovnaní s iba 39 % ich kolegov z milénia. Celkovo sa zdá, že Gen Z sa stará oveľa viac ako predchádzajúce generácie, a teda aj o podporu značiek a spoločností, ktoré zdieľajú ich široké hodnoty.

Čítať:  Ako vypnúť vibrácie na iPhone?

Rishad Tobaccowala, riaditeľ pre rast v Publicis Groupe, opisuje Gen Z ako „znecitlivené“ z rokov nepretržitého vystavenia marketingu obsahu. Mnohí dospeli do bodu, že sotva rozoznávajú (alebo ich nezaujíma) rozdiel medzi značkovými a nezávislými médiami. Výsledkom je oveľa pohodlnejšie interakcie a opätovné zdieľanie obsahu zo značkových zdrojov na viacerých platformách.

Väčšina z nich je online, keďže členovia Gen Z minú v priemere 3,4 hodiny sledovania internetových videí každý deň. Viac ako 70 % spotreby obsahu Gen Z pochádza zo streamovaniaa celá tretina tohto streamovania je mobilná – čo sa stane obzvlášť účinným údajom, keď si uvedomíte, že viac ako polovica dospievajúcich generácie Z používa svoje telefóny na nakupovanie online. A ani tieto čísla úplne nevystihujú ich technicky zdatnú povahu; v priemere, Gen Z používa takmer dvakrát toľko obrazoviek ako Millenials robiť vo svojom každodennom živote.

v súhrne Gen Z sa veľmi stará a chce sa podieľať na skutočnej zmene… ale závisí aj od pohodlia sociálnych médií, ktoré takmer neustále stimulujú. To vytvára vysoko horľavý osobnostný profil, kde chuť do jedla a apatia idú ruka v ruke.

Čo chcú?

Pred podrobným popisom toho, čo Gen Z chce, je dôležité uznať, čo nenávidí: Neautentickosť. Po tom, čo vyrastali v mediálnom humbuku a „falošných správach“, je pre nich obzvlášť dôležité uistiť sa, že oslovujú značku alebo spoločnosť skutočným spôsobom. Len 24 % členov Gen Z pripisuje nízku hodnotu autenticite, pričom 28 % si to váži obzvlášť vysoko.

Čítať:  Chytré hodinky Fossil Gen 6 sa môžu nabiť na 80% za 30 minút

Videoobsah zostáva jedným z najlepších spôsobov, ako sa spojiť s publikom generácie Z autentickým (alebo zdanlivo autentickým) spôsobom Už teraz sa na celom svete denne pozerá viac ako 500 miliónov hodín YouTube. 85 % z generácie Z už používa YouTube, pričom 35 % ich označilo za svoju primárnu platformu sociálnych médií. Video je jednoznačne jedným z najdôležitejších médií, ktoré Gen Z používa na vyjadrenie, a môže byť skvelým spôsobom, ako sa vyhnúť nástrahám tradičného marketingu obsahu. Stačí sa pozrieť na hviezdy YouTube Emma Chamberlainováktorej celá osobnosť je postavená na akejsi ultraautenticite, ktorá pretína nadprodukovaný šmrnc, ktorý preferujú staršie webové osobnosti.

Chamberlainova práca je stále vysoko choreografická a profesionálne spracovaná, ale dokáže ju prezentovať ako autentickú. Marketéri by sa mohli poučiť z jej príkladu skúmaním lo-fi estetiky, intímnych emócií jeden na jedného a extrémne jemného brandingu – skrátka, umiestnením „obsahu“ pred „marketing“.

Členovia Gen Z chcú byť vnímaní ako spolupracovníkov, nie spotrebiteľov, čo je jeden z dôvodov, prečo uprednostňujú známe hviezdy ako Chamberlain pred nedotknuteľnými hollywoodskymi celebritami. Zvážte propagáciu výziev na akciu, ktoré podporujú obsah vytvorený používateľmi; urobte z Gen Z súčasť vašej video marketingovej kampane na každej úrovni, namiesto toho, aby ste ich držali na diaľku ako pasívnych pozorovateľov.

58 % dospelých nad 35 rokov sa zhodujú v tom, že „dnešné deti majú viac spoločného so svojimi globálnymi rovesníkmi ako s dospelými vo vlastnej krajine“. To znamená, že váš obsah musí mať pocit, akoby pochádzal od niekoho v ich pozícii – a čo je lepším spôsobom, ako využiť obsah vytvorený členmi Gen Z jeden pre druhého? Využite tento nevyčerpateľný zdroj a použite ho na podporu svojich vlastných tvorivých ambícií.

Čítať:  Ako zistiť, či si niekto pozrel vaše video TikTok

Záverečné myšlienky

Keď sa odvolávate na Gen Z, nezabudnite, že máte čo do činenia s 44 miliárd dolárov kúpnej sily; číslo, ktoré sa vyšplhá až na 600 miliárd dolárov, keď vezmeme do úvahy vplyv, ktorý má Gen Z na finančné návyky ich rodičov. Ale preorientovanie vašej stratégie videoobsahu tak, aby vyvolalo angažovanosť generácie Z, je viac než len krátkodobé uchvátenie peňazí. Toto je dlhodobý tvorivý pivot spojiť sa s možnou najväčšou a najsilnejšou spotrebiteľskou demografickou skupinou v histórii – a zasievanie semien tohto spojenia začína teraz, u vás.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE