Ako sa vyhnúť chybám vo výskume kľúčových slov, ktoré môžu ovplyvniť vašu SEO stratégiu

Nedarí sa vám vylepšiť vašu SEO hru? Ak ste niekedy mali problémy s dobrým umiestnením pre určité kľúčové slová, potom presne viete, aké to môže byť frustrujúce. A aj keď vôbec nemáte problémy s hodnotením, možno budete chcieť zlepšiť svoje hodnotenie. Veď kto chce tráviť čas prácou na niečom, z čoho nevidí výsledky? Bohužiaľ, niektoré bežné chyby pri výskume kľúčových slov spôsobujú firmám veľa problémov.

Výskum kľúčových slov je jedným z najdôležitejších aspektov SEO. Táto úloha zohráva významnú úlohu pri určovaní pozície vašej lokality na stránkach s výsledkami vyhľadávania Google (SERP). Dôvodom je, že Google sa pri optimalizácii svojich stránok vo veľkej miere spolieha na kľúčové slová, ktoré si vyberiete.

Či už hľadáte nových alebo súčasných zákazníkov, má zmysel optimalizovať svoje stránky podľa kľúčových slov a tém, ktoré týchto potenciálnych klientov zaujímajú. Týmto spôsobom vaše úsilie nakoniec zvýši návštevnosť vašich stránok a zvýši vaše šance na ich víťazstvo.

Existujú bežné chyby, ktoré sa zvyknú prejaviť u mnohých SEO profesionálov, a potom sú tu aj tie, ktoré nie sú až také bežné. Pokiaľ ide o výskum kľúčových slov, je veľmi ľahké urobiť chyby, ktoré vás v konečnom dôsledku budú stáť hodnotenie a vašu návštevnosť.

Nikdy nerobím žiadny prieskum kľúčových slov

Najväčšou chybou, ktorú robia profesionáli v oblasti SEO, je, že vôbec nerobia výskum kľúčových slov. Je to publikovanie obsahu a publikovanie obsahu bez akéhokoľvek kontextu alebo zacielenia, aby ste šli po frázach s vyšším objemom vyhľadávania.

To je obrovská chyba, pretože vás to ponecháva otvoreným konkurentom, ktorí si urobili domácu úlohu.

Možno už identifikovali, čo ľudia hľadajú, a používajú tieto informácie na vytváranie obsahu, ktorý je zacielený na tieto vyhľadávania.

Ak nevykonávate žiadny prieskum kľúčových slov, môžete prísť o množstvo príležitostí.

Ak so SEO len začínate, určite by ste mali začať prieskumom kľúčových slov. Predtým, ako sa pohnete vpred, musíte pochopiť základy. Keď sa dozviete o rôznych typoch kľúčových slov, budete ich môcť efektívne používať.

Používanie kľúčových slov, ktoré nie sú relevantné

Výber irelevantných kľúčových slov je ďalšou chybou, ktorá vás môže stáť vaše úsilie v oblasti SEO.

Musíte nájsť kľúčové slová, ktoré sú relevantné pre celkovú, široko vyklenutú tému vášho blogového príspevku. Tieto kľúčové slová by mali súvisieť s vaším produktom alebo službou a mali by pomôcť podporiť hlavnú tému.

Povedzme napríklad, že prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu, ktorá predáva motocykle.

Vaším cieľom by bolo nájsť kľúčové slová, ktoré súvisia s motocyklami a ich dielmi.

Ide o dva vysoko konkurenčné trhy, takže by ste sa mali vyhnúť výberu kľúčových slov ako „ako opraviť motocykel“ alebo „oprava motocykla“. Namiesto toho by ste mali hľadať konkrétne slová, ktoré používajú spotrebitelia pri vyhľadávaní motocyklov.

Väčšina ľudí by napríklad pravdepodobne skončila pri hľadaní konkrétnej značky motocykla, ktorú vlastnia, a potom by nasledoval ich problém. Ako napríklad „Oprava motocyklov Yamaha“. Alebo „ako vymeniť motor motocykla Yamaha (model #)“. Konkrétnejšie kľúčové slová môžu zacieliť na konkrétnejší zámer používateľa.

Keď identifikujete tieto kľúčové slová, môžete písať blogové príspevky a iný obsah, ktorý sa zameriava na tieto frázy.

Čítať:  Ako zarobiť viac peňazí s 5 SEO taktikami WooCommerce

Vytvorením vysoko hodnotného obsahu, ktorý odpovedá na otázky a rieši problémy, pritiahnete návštevníkov z organických výsledkov vyhľadávania.

Konkurencia je pre vami zvolené kľúčové slová príliš ťažká

Možno ste si už vybrali zoznam kľúčových slov. Možno ste ho už začali používať na vytváranie obsahu. Narazili ste však na problém: vaša konkurencia je pre tieto kľúčové slová príliš vysoká a vaša stránka má nízku autoritu, takže so svojím hodnotením v skutočnosti nemôžete nič urobiť, pretože by to bolo príliš ťažké.

V takýchto prípadoch možno budete chcieť zvážiť zmenu stratégie. Ak máte problémy s dobrým umiestnením pre určité kľúčové slová, možno je čas vyskúšať niečo nové.

Namiesto toho, aby ste sa snažili konkurovať veľkým značkám, možno sa budete chcieť zamerať na menšie špecializované stránky. To vám umožní získať oveľa lepšiu trakciu a vybudovať si dôveru u potenciálnych zákazníkov.

Vytváranie menších špecializovaných stránok vám tiež umožňuje zamerať sa na väčšiu špecifickosť vašich tém a skutočne doplniť váš blog o maximálny obsah vysokej kvality.

Ignorovanie kľúčových slov s možnosťami Long-Tail

Aj keď by ste mali cieliť na kľúčové slová s veľkým objemom, neznamená to, že by ste mali ignorovať kľúčové slová s dlhým chvostom. V skutočnosti by ste sa mali uistiť, že do prieskumu kľúčových slov zahrniete aspoň nejaké longtailové kľúčové slová.

Longtail kľúčové slová sú tie, ktoré nemusia mať nevyhnutne veľa vyhľadávaní za mesiac, ale stále sú relevantné, pretože ich ľudia skutočne vyhľadávajú. Uvedomujem si, že to môže znieť protirečivo, ale v skutočnosti to tak nie je. Tieto typy kľúčových slov zahŕňajú kľúčové slová, ako sú sezónne kľúčové slová, kľúčové slová viac špecifické pre značku a model pri práci s určitými produktmi elektronického obchodu a iné typy kľúčových slov.

Majú tendenciu byť menej konkurencieschopné ako krátke kľúčové slová, čo znamená, že budete mať väčšiu šancu na ich umiestnenie.

Ak sa však rozhodnete používať iba krátke kľúčové slová, prídete o veľkú návštevnosť. A naopak, ak sa rozhodnete zamerať len na kľúčové slová s dlhým koncom, váš obsah nebude optimalizovaný pre správne publikum. Takže musíte nájsť rovnováhu medzi oboma.

Nemyslíte na používateľský zámer výsledkov vyhľadávania, na ktoré zacieľujete

Keď robíte prieskum kľúčových slov, musíte myslieť na to, čo používatelia hľadajú, keď zadávajú dopyt. Musíte tiež myslieť na zámer vyhľadávania (známy aj ako zámer používateľa) za týmto dopytom.

Existuje niekoľko rôznych typov zámerov používateľa:

Informačný zámer – ide o kľúčové slová, v ktorých je zapečený výskumný komponent a tieto kľúčové slová sú vo všeobecnosti informatívne a obsahujú vysokokvalitné články založené na výskume.

Navigačný zámer – Kľúčové slová založené na navigačnom zámere sú tie typy kľúčových slov, ktoré ľudia používajú, keď sa snažia dostať na váš web z výsledkov vyhľadávania.

Transakčný zámer – Za týmito typmi kľúčových slov je v prvom rade nákupný zámer a sú naplnené ľuďmi, ktorí sú v záverečnej fáze nákupného lievika a pripravujú sa na nákup vášho produktu alebo služby. Sú tiež známe ako kľúčové slová s vysokou konverziou.

Komerčný investigatívny zámer – Ide o kľúčové slová, ktoré sú primárne súčasťou vyhľadávaní, ktoré ľudia vykonávajú pri hľadaní produktu alebo služby. Nie sú striktne informatívne, pretože nie sú len výskumné. A nie sú striktne transakčné, pretože nie sú v poslednej fáze zúženia.

Namiesto toho sú tieto kľúčové slová súčasťou výskumu, ktorý by ste mali robiť a ktorý vedie k nájdeniu relevantných kľúčových slov, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho článku.

Neidentifikovanie správneho používateľského zámeru vašich kľúčových slov môže viesť k výberu nesprávneho kľúčového slova, a to nechcete. To je dôvod, prečo je nájdenie správneho kľúčového slova takou dôležitou súčasťou každej úspešnej SEO stratégie. Pretože to bude diktovať typ obsahu, ktorý píšete, a vo výsledku výrazne zlepší vašu obsahovú stratégiu.

To je tiež dôvod, prečo je pochopenie zámeru používateľa rozhodujúce pri identifikácii kľúčových slov, na ktoré by ste chceli zacieliť, a prečo samotné publikovanie obsahu na publikovanie obsahu môže viesť k zlyhaniu.

Čítať:  Ako opraviť mince TikTok, ktoré sa nezobrazujú alebo nefungujú

Povedzme napríklad, že ste predávali produkt s názvom „X“ a niekto hľadal „X“. Čo by ste čakali, že uvidia? Očakávali by ste, že nájdu stránku plnú informácií o X alebo by ste očakávali, že nájdu transakčnú stránku o X?

Ak zacieľujete na informačné stránky, musíte vedieť, aký druh informácií používatelia hľadajú. Ide o recenzie produktov? Alebo je to technická podpora? Alebo sú to spravodajské články?

Odpoveď na túto otázku vám pomôže určiť, ako najlepšie optimalizovať váš obsah. Pomôže vám to tiež pochopiť, či by ste sa vôbec mali obťažovať optimalizáciou pre určité dotazy.

Tu príde vhod hlbšia analýza vyhľadávania. Použitím kombinácie vyhľadávania skutočných výsledkov vyhľadávania Google, ako aj Google Trends, môžete maximalizovať kľúčové slová, na ktoré zacieľujete, a zároveň ich vyvážiť s ľuďmi, ktorí ich skutočne hľadajú.

A môžete to tiež vyvážiť zámerom používateľa tohto SERP. Je zbytočné písať informačný článok o kľúčovom slove, ktoré je primárne transakčné, pretože sa vám môže stať, že sa nezhodujete so zámerom používateľa.

To je miesto, kde vám hlbší ponor do skutočnej analýzy SERP pomôže zlepšiť vaše vyhliadky na hodnotenie.

Neanalyzujem vašu konkurenciu

Vyzerá to ako naozaj základná vec na úrovni SEO 101: nemal by každý SEO profesionál analyzovať svoju konkurenciu? Áno. Nie je to však taká bežná základná úloha, ako si možno myslíte.

Niektorí možno nerobia analýzu konkurencie, pretože začali len publikovať obsah bez toho, aby veľa hľadeli na SEO. Ak to urobíte, znamená to, že necháte peniaze na stole, pretože lietate naslepo bez toho, aby ste dokázali identifikovať konkurenčné kľúčové slová, na ktoré by sa oplatilo zacieliť.

To je tiež dôvod, prečo môže obsah zlyhať a prečo by sa konkurenti mohli dostať dopredu, pretože samotný obsah nezohľadňuje zámer používateľa, faktory vo fyzickom SERP atď.

To je presný dôvod, prečo je chybou zamerať sa len na nástroje na výskum kľúčových slov, pretože vám chýbajú jemnosti v skutočnom SERP. To môže tiež ovplyvniť vašu stratégiu kľúčových slov, keď urobíte analýzu správne.

To je dôvod, prečo by analýza konkurencie mala byť súčasťou procesu výskumu kľúčových slov každého odborníka v oblasti SEO. Nielenže odhalíte, prečo sú vaši konkurenti umiestnení nad vami, ale môžete tiež identifikovať cieľové kľúčové slová ako súčasť vašej SEO stratégie.

Vždy by ste mali robiť analýzu konkurencie, ale mali by ste sa pozrieť aj na svoju vlastnú stránku. Takto môžete získať lepšiu predstavu o tom, čo funguje a čo nefunguje.

Analyzujte webové stránky svojich konkurentov. Pozrite sa na ich spätné odkazy, ich profily na sociálnych sieťach, štruktúru webových stránok atď.

Vykonajte tiež hlbšiu analýzu kľúčových slov a zistite, na čo sú zacielené. Zistite, o akých témach sa píše na stránke, ktorá sa zameriava na tieto kľúčové slová, a pochopte, ako zverejňujú svoj obsah.

Nezabudnite tiež vykonať SEO audit, aby ste mali prehľad o tom, čo vaše kľúčové slová robia pre váš web.

A uistite sa, že si nevyberáte kľúčové slová s takou vysokou konkurenciou, že by ste sa vyradili zo súťaže.

To je dôvod, prečo je analýza konkurentov v počiatočných fázach taká dôležitá.

Ignorovanie analýzy SERP

Už ste niekedy skutočne analyzovali SERP (stránku s výsledkami vyhľadávacieho nástroja) pre kľúčové slovo, na ktoré zacieľujete? Pozreli ste sa vlastne na to, aké stránky tam majú hodnotenie?

Ak nie, teraz je ten správny čas začať. Pretože nástroje pre kľúčové slová vám povedia len časť príbehu. Povedia vám objem vyhľadávania a dokonca vám môžu povedať aj zámer používateľa. Preto je zameranie sa len na nástroje pre kľúčové slová receptom na katastrofu.

Ak sa však pozriete na fyzický SERP, uvidíte rôzne aspekty, ktoré nástroj SEO nehlási. Uvidíte, ako stránka optimalizuje názvy stránok, meta popisy a ďalšie prvky.

Čítať:  Ako bezpečne aktualizovať WordPress

Uvidíte aj typy stránok, ktoré sa zobrazujú. Ak sa napríklad zámer používateľa zobrazuje ako informačný, ale niektoré transakčné stránky sa zobrazujú v SERP, stále to môže byť dobrý SERP. Nečakajte však, že vo svojom článku uvediete všetko o tomto SERP, ak ide o informačný článok.

To isté platí pre značku názvu. Ak optimalizujete pre konkrétne kľúčové slovo, uistite sa, že značky názvu zodpovedajú tomuto kľúčovému slovu. Neoptimalizujte sa na niečo iné.

Vďaka hlbšej analýze SERP môžete zistiť slabé stránky vášho existujúceho SEO a zlepšiť ich.

Zacielenie na jedno kľúčové slovo na individuálny príspevok

Kedysi to bolo tak, že ste zacielili na jedno kľúčové slovo na príspevok. Teraz však spoločnosť Google zlepšila svoje kontextové a sémantické chápanie.

To znamená, že podporné kľúčové slová a súvisiace kľúčové slová sú kľúčové slová, ktorým chcete venovať pozornosť pri písaní obsahu.

Ak to chcete urobiť, použite nástroj ako Surfer SEO alebo Frase, ktorý vám pomôže optimalizovať váš obsah pomocou týchto súvisiacich kľúčových fráz.

Buďte opatrní pri výbere jednotlivých kľúčových slov. Sú široké a majú vysoký objem vyhľadávania, čo znamená, že je veľmi ťažké ich zoradiť.

Namiesto toho sa uistite, že váš zoznam kľúčových slov obsahuje rôzne kľúčové slová so zdravým objemom vyhľadávania, ako aj kľúčové slová, ktoré nemusia mať veľký objem vyhľadávania, ale môžu mať vysokú pravdepodobnosť, že budú vyhľadávané. Dôvodom je to, že Google nenahlasuje všetko, ale môžete nakloniť misky váh vo svoj prospech tým, že zabezpečíte, aby ste mali veci, ktoré ľudia hľadajú.

Zamerajte svoje zacielenie na kľúčové slová len na kľúčové slová s veľkým objemom

Počuli ste niekedy o citáte „Zem poskytuje dostatok na uspokojenie potrieb každého človeka, ale nie chamtivosti každého človeka“?

Toto nikdy nemôže byť pravdivejšie, keď sa použije na výskum kľúčových slov. Snaha siahnuť po kľúčových slovách s vysokým objemom môže mať vplyv na váš mesačný objem vyhľadávania, no môže to mať negatívny vplyv inde.

Existujú napríklad realistické kľúčové slová a nereálne kľúčové slová. Nerealistické kľúčové slová sa zameriavajú na tie kľúčové slová, ktoré majú len vysoký objem vyhľadávania, čo znamená, že sa pre ne nikdy neumiestníte, kým si dostatočne nevybudujete svoju autoritu.

Realistické kľúčové slová sú kľúčové slová, ktoré môžete zatiaľ hodnotiť. Aj keď nemusia priniesť nevýslovné množstvo mesačného objemu vyhľadávania, pomôžu vám vybudovať si autoritu, pretože píšete články, ktoré pokrývajú tieto témy. Okrem toho pomáhajú ukázať, že sa môžete za niečo zaradiť.

Analýza obchodného zámeru kľúčového slova, konkurenčná analýza a identifikácia cieľových zákazníkov sú všetko dôležité súčasti tohto procesu. Bez tejto analýzy v podstate lietate naslepo.

To je tiež dôvod, prečo je dôležité nájsť realistické kľúčové slová, ktoré môžete hodnotiť. A hoci nemusia byť hnacou silou významného objemu vyhľadávania (to príde neskôr), pomôžu vám inými spôsobmi.

To je tiež dôvod, prečo je zameranie sa len na výrazy hlavy chybou. Výrazy v hlavičke sú výrazy, ktoré sú ústredným bodom vašej obsahovej stratégie. Potrebujete však aj podporné kľúčové slová a témy, aby ste to posilnili.

Nerobte tú chybu, že by ste sa zamerali len na vysokoobjemové kľúčové frázy, len aby ste šli po každom možnom kúsku vysokoobjemovej návštevnosti. V dôsledku toho vám môže chýbať les pre stromy.

Zameranie sa len na dlhé kľúčové slová s nízkym až žiadnym objemom

Z rovnakého dôvodu je katastrofou pre akúkoľvek marketingovú stratégiu obsahu iba zameranie sa na kľúčové frázy s dlhým chvostom s nízkym a žiadnym objemom.

Keďže sa zameriavate len na tieto typy kľúčových slov, možno nebudete takí úspešní, ako keby ste sa zamerali na lepšie hľadané výrazy.

A to je dôvod, prečo zamerať sa len na kľúčové slová s veľkým objemom, aby ste na svoje stránky priviedli státisíce návštevnosti, je tiež chybou.

Čítať:  Ako stiahnuť video TikTok bez vodoznaku

Vyváženým prístupom a prieskumom vašich cieľových zákazníkov, ako aj uistením sa, že ste si vybrali správne kľúčové slová na základe iných atribútov v tomto článku, môžete upevniť svoju obsahovú stratégiu a urobiť ju tak stabilnejšou.

Nevyberáte kľúčové slová s dostatočným objemom vyhľadávania

Aj keď prístup založený len na veľkom objeme nie je najlepší, platí to aj naopak: kľúčové slová bez dostatočného objemu vyhľadávania môžu znamenať katastrofu.

Keď robíte prieskum kľúčových slov, chcete nájsť všetky relevantné kľúčové slová pre každý jednotlivý príspevok alebo stránku.

Ak máte napríklad blogový príspevok o tom, „ako používať Excel“, potom chcete nájsť všetky súvisiace kľúčové slová, ako napríklad „Výukový program programu Excel“ a „tipy programu Excel“.

Toto dáva zmysel nie? Takže, ak sa chystáte napísať jeden blogový príspevok týždenne, potom chcete maximalizovať úsilie, ktoré vynaložíte na tento príspevok.

Váš mix kľúčových slov by mal obsahovať aj dostatočný objem vyhľadávania, aby ste boli úspešní. Ak váš mix kľúčových slov nemá dostatočný objem vyhľadávania, možno nezacielite na dostatok ľudí, ktorí hľadajú…no…čokoľvek.

Nehodnotiť, či vaše úsilie bolo úspešné…alebo nie

Po tom, čo je všetko povedané a urobené, priebežné podávanie správ a vyhodnocovanie vašich výsledkov je tiež dôležitou súčasťou vášho výskumu kľúčových slov.

Ak nevieš, ako na tom si, kde môžeš očakávať zlepšenie a posun vpred?

Aspoň raz za mesiac sa uistite, že kontrolujete Google Search Console, Google Analytics a zisťujete, čo presne prinášajú vaše kľúčové slová.

Chcete tiež pochopiť, ako vaše kľúčové slová konvertujú, a to zvyčajne znamená, že na vašej stránke máte proces konverzie (napríklad kontaktný formulár, telefónne číslo alebo niečo iné).

Vždy by ste sa mali snažiť o udržanie rovnakej návštevnosti mesiac po mesiaci a neustále pracovať na jej zlepšovaní.

Ak utrpíte stratu jeden mesiac, je možné, že vás zasiahla aktualizácia algoritmu Google. Alebo ľudia môžu hľadať inak. Mohlo vás zasiahnuť aj niečo horšie: aktualizácia jadra, v takom prípade to znamená, že kvalita stránok je väčším faktorom.

V každom prípade je kritickým krokom, ktorý by ste nemali vynechať, uistiť sa, že vykonávate pravidelné hodnotenie toho, ako sa darí vašej lokalite.

Na vyhodnotenie kľúčových slov používajte iba nástroje

Tu niektorí ľudia robia najväčšie chyby v kľúčových slovách. Používajú iba nástroje na vyhodnotenie svojich kľúčových slov a tiež siahajú len po tých, ktoré majú vysoký objem vyhľadávania.

Keď používate iba nástroje na vyhodnocovanie kľúčových fráz, robíte chybu, že si nevyberáte kľúčové slová, ktoré môžu byť relevantné aj pre vašu stránku, a tieto kľúčové slová nemusia mať najvyšší objem vyhľadávania.

Okrem toho môžete výrazne zúžiť svoje zameranie, čo znamená, že vám chýbajú podporné kľúčové slová, kľúčové slová v jednotnom čísle, kľúčové slová s presnou zhodou, všeobecné kľúčové slová a iné typy kľúčových slov, ktoré by ste mohli nájsť, ak by ste vykonali tento hlbší prieskum.

Spravidla odporúčame vykonať analýzu SERP spolu s použitím týchto nástrojov pre kľúčové slová. Možno zistíte, že ste nakoniec nechceli použiť túto konkrétnu frázu.

Výskum kľúčových slov je plný nebezpečenstva, ale správna náležitá starostlivosť vám môže pomôcť dokončiť prácu

Výskum kľúčových slov má cenu zlata. A to je dôvod, prečo je vykonanie správneho výskumu kľúčových slov spolu s uistením sa, že vykonáte prieskum SERP, jednou z najlepších kombinácií úspechu.

Teraz by ste mali pochopiť, prečo len zacielenie na určité typy kľúčových slov môže v konečnom dôsledku znamenať zlyhanie vašej stratégie SEO a prečo ignorovanie ostatných môže znamenať záhubu.

To je miesto, kde sa solídna stratégia výskumu kľúčových slov môže vyplatiť dividendy z výsledkov vašej webovej stránky počas dlhšieho časového obdobia.

A tu sa môže hodiť aj váš SEO profesionál.

Tým, že sa uistíte, že pre každý článok sa vždy vykoná správny prieskum kľúčových slov, nakoniec vyjdete ako víťaz.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE