Ako si vybrať tému WordPress – 10 tenkých…

Hľadáte najlepšiu tému WordPress pre svoj web? Pristáli ste na správnom mieste, pretože tento blog pojednáva o všetkom o výbere správnej témy pre váš web WordPress.

Ideálna téma WordPress by mala byť dobre optimalizovaná, spoľahlivá, zameraná na výkon a nemala by byť zameraná len na šumivé prvky. Iste, neoptimalizovaná, esteticky príjemná téma vás dostane do očí, ale môže stiahnuť vašu stránku do SERP.

Ale s dostupnosťou tisícov tém WordPress môže byť výber tej správnej náročný. Sme tu, aby sme vám pomohli, pretože tento blog podrobne popisuje funkcie potrebné pre najlepšiu tému WordPress a diskutuje o faktoroch, ktorým sa musíte vyhnúť.

Plne optimalizovaný spravovaný hosting WordPress

Spustite svoj ďalší cloudový podnik s naším vyhradeným spravovaným hostingom pre WordPress a zažite bezkonkurenčný výkon, jednoduchú integráciu nástrojov tretích strán, vyhradený systém na správu obsahu a slobodu výberu obľúbenej témy WordPress.

Poďme sa rýchlo ponoriť a objaviť 10 tipov, ako si vybrať tému WordPress, aby ste si mohli vybudovať pevný základ pre svoj web.

Tipy na výber témy WordPress

 • Urobte si správne priority

Prvým krokom pri výbere témy WordPress je pochopenie vašich požiadaviek. Opýtajte sa seba (alebo svojho tímu) všetky relevantné otázky, aby ste získali väčšiu jasnosť:

 1. Kto je vaša cieľová skupina?
 2. Aký je zámer vášho publika?
 3. Chcete predať svoje služby alebo vytvoriť jednoduchú blogovaciu stránku?

Po vytvorení kontrolného zoznamu všetkých svojich požiadaviek môžete určiť priority svojich potenciálnych možností.

Tiež by som vám odporučil analyzovať stránky vašich konkurentov a zistiť, akú tému používajú. Vyhodnoťte svoje zistenia na základe svojich pozorovaní a odpovedzte na nasledujúce:

 1. Ktorá konkrétna sekcia sa vám páčila?
 2. Aké oblasti môžete zlepšiť?
 3. Koľko funkcií chcete?
Čítať:  3,5 mm zvuk vs USB Type-C: Dobré, zlé a budúcnosť

Pridajte všetky tieto informácie do svojho ‘kontrolný zoznam’a začnite odtiaľ.

 • Bezplatné vs platené – ktorý z nich je lepší?

Nájdete tu bezplatné aj platené témy Úložisko WordPressa ich výber závisí od vašich požiadaviek. Prémiové témy tvrdia, že majú kvalitný kód, atraktívny dizajn a vo všeobecnosti sú dôveryhodnejšie.

Ale niekedy sú všetky takéto tvrdenia nepravdivé. A verte tomu alebo nie, niektoré bezplatné témy sú rovnako dobré ako prémiové témy. Neexistuje teda žiadna záruka získania správnej investičnej hodnoty z platenej témy.

To znamená, že platené témy majú mnoho výhod, ktoré väčšine bezplatných tém chýbajú, ako je lepšia spravovateľnosť, profesionálna podpora a vizuálne príťažlivé dobre kódované šablóny.

Na druhej strane dobrá bezplatná téma dodržiava všetky štandardy kódovania a pravidelne sa aktualizuje pomocou bezpečnostných záplat, hoci vám môže poskytnúť obmedzené možnosti. Najlepšou praxou je vybrať si tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám, či už je to platená alebo bezplatná možnosť.

 • Responzívna téma je záchranca života

viac ako 59 % všetka návštevnosť webu prichádza cez mobilné telefóny. Vzhľadom na toto obrovské číslo by ste sa mali obávať o vhodnosť svojej stránky pre mobilné zariadenia. Musíte zabezpečiť, aby bol váš web WordPress dobre optimalizovaný pre všetky zariadenia.

Našťastie veľa populárnych tém WordPress ponúka responzívny dizajn, ktorý automaticky upravuje rozloženie na základe veľkosti obrazovky. To však neznamená, že sa môžete slepo spoľahnúť na predvolenú štruktúru.

Zakaždým, keď zmeníte svoj motív, vždy skontrolujte, či web funguje správne alebo nie. Novú tému môžete otestovať v rôznych prehliadačoch a mobilných zariadeniach a zistiť, či funguje správne.

Google používa hlavne obsah stránky mobilná verzia na indexovanie, čo znamená, že Google namiesto indexovania stránky pre počítače použije na pochopenie údajov verziu vašej stránky určenú pre mobilné zariadenia. A ak vaša téma nereaguje, vaše šance na objavenie sa v SERP sa dramaticky znížia.

 • Vyberte si prispôsobiteľnú tému

Ak budete mať šťastie, možno nájdete motív, ktorý vyzerá úplne dokonale a začiarkne všetky políčka požadovaného dizajnu rozloženia.

Šance sú však dosť malé a pravdepodobne by ste chceli uvoľniť svoje kreatívne schopnosti, aby ste dosiahli požadovaný dizajn. Ak to znie ako vy, vyberte si tému s maximálnymi možnosťami prispôsobenia. Vo všeobecnosti vám dobrá prispôsobiteľná téma umožní prispôsobiť šablóny, farebnú schému, rozloženie, dizajn loga, výber písma, miniaplikácie a ďalšie možnosti.

Čítať:  Aký veľký je vlastne 32-palcový televízor?

Tiež by som odporučil hľadať tému, ktorá ponúka funkciu tmavého režimu na uľahčenie ľuďom, ktorí nenávidia agresívne biele svetlá.

Môže sa to zdať ako samozrejmosť, ale vždy je lepšie zvoliť tému, ktorá je kompatibilná s doplnkami. Doplnky zohrávajú obrovskú úlohu pri pridávaní funkcií a funkcií na webovú stránku WordPress.

Hoci väčšina tém WordPress je dnes kompatibilná s doplnkami WordPress, niektoré môžu mať obmedzenia.

Napríklad, ak chcete tému, ktorá ponúka funkciu drag-and-drop, mali by ste si vybrať tému, ktorá sa nedodáva so vstavaným tvorcom, pretože vás uzamkne s predvolenými možnosťami. Namiesto toho si chcete vybrať tému, ktorá sa dobre integruje s doplnkami na tvorbu stránok, ako sú Elementor a Divi.

 • Pozrite si časť Zásady a podpora

Aj keď máte dobré znalosti WordPress, môžu nastať situácie, keď sa budete musieť spoľahnúť na zákaznícku podporu. A predstavte si to sklamanie, keby ste o jedenástej hodine zistili, že vaša téma neponúka žiadnu podporu.

Väčšina platených tém ponúka 6-12 mesiacov bezplatnej zákazníckej podpory. Túto podporu môžete obnoviť za príplatok a získať všetky hlavné aktualizácie vydané vývojármi. Pred investovaním do témy si však musíte prečítať politiku podpory témy.

S bezplatnými témami môžete alebo nemusíte mať možnosť podpory. Niektoré témy poskytujú technickú podporu prostredníctvom fór WordPress.org, čo je veľmi užitočné, ale je to len komunita.

Okrem toho môžete vždy nainštalovať doplnok, aby ste získali ďalšie funkcie, čo opäť pokrýva náš zámer získať tému, ktorá podporuje doplnky.

 • Skontrolujte hodnotenia a recenzie

Dobré hodnotenia a pozitívne recenzie sú spoľahlivými indikátormi dobrej témy WordPress. Pomáhajú vám spoznať výhody a nedostatky z pohľadu používateľa.

Našťastie WordPress veľmi uľahčuje vyhľadávanie recenzií. Poskytuje sekciu recenzií v Úložisko tém WordPress ktoré vám pomôžu urobiť kvalifikované rozhodnutie. Zrejme sa budete chcieť vyhnúť témam so zlým hodnotením a rozhodnete sa pre tie s vysokým hodnotením.

 • Optimalizovať pre vyhľadávač

Mnoho ľudí tento bod v skutočnosti nezohľadňuje, ale vo vašom marketingovom úsilí má veľkú hodnotu. Vaša téma WordPress hrá dôležitú úlohu v celkovej digitálnej prítomnosti vášho webu. Dobre kódovaný kód témy pomáha vyhľadávacím prehľadávačom lepšie porozumieť vášmu webu a umiestniť ho na SERP.

Teraz môže byť pre vás ťažké analyzovať, či je kód vhodný pre SEO alebo nie, veľa tém vám to skutočne hovorí v sekcii pre vývojárov. Jednoduchý vzorec je zvoliť si ľahké a rýchlo sa načítavajúce témy. Ak téma spĺňa obe požiadavky, ste na správnom smere.

Čítať:  Chráňte svoje stránky WordPress pomocou dvojfaktorovej autentifikácie

Môžete tiež použiť doplnok WordPress SEO a ďalej optimalizovať svoje webové stránky pre výsledky vyhľadávania.

Je dôležité, aby ste si vybrali tému, ktorá sa pravidelne aktualizuje. Základný softvér WordPress je neustále vylepšovaný o nové funkcie a bezpečnostné opravy. Teraz, ak váš motív nie je vhodný pre tieto aktualizácie, máte sklon k mnohým problémom.

Preto je dôležité udržiavať svoju tému aktualizovanú a sviežu, aby ste sa vyhli chybám, problémom so zabezpečením a zlepšili sa výkon vášho webu. Najlepšou praxou je hľadať tému, ktorá dostáva aktualizácie každé 3 mesiace. Tento časový rámec je dobrým znamením, aby ste si boli istí, že nepoužívate nič, čo je zastarané.

 • Vsaďte na jednoduchosť nad zložitosťou

Nakoniec, pri výbere WordPress témy narazíte na množstvo honosných a štýlových tém, ktoré sa zdajú byť vašou odpoveďou na všetko.

Pamätajte, že čím viac štýlov web používa, ako sú animácie, rozloženie a podobne, tým bude zaostalejšie. Vždy sa teda uistite, že váš motív je jednoduchý, no zároveň vysoko prispôsobiteľný, aby ste sa mohli pohrať s nastaveniami a znova popustiť uzdu svojej kreativite.

Ak je vaša téma naplnená množstvom efektných prvkov, vaše publikum sa bude cítiť trochu stratené. Urobte to jednoduché, presné a k veci.

Čomu sa treba vyhnúť pri výbere témy WordPress

Teraz už viete, čo hľadať v téme WordPress, ale viete, čomu sa vyhnúť? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám s tým pomôžu.

 • Nevyberajte si nadupanú tému

Nadupaná téma je téma nabitá množstvom nepotrebných funkcií. Teraz, keď máte dostatok možností a funkcií, znie to ako dobrá vec, ale môže to zničiť používateľskú prívetivosť vašej stránky.

A zle optimalizovaná stránka ovplyvňuje vašu rýchlosť, čo následne ničí vaše hodnotenie, čo vedie k nízkym konverziám…

Namiesto toho chcete hľadať odľahčenú tému, niečo pod 1 MB. Ak po pridaní vašich údajov dosiahne 2-3 MB – je to dobré znamenie.

Či už si nainštalujete tému alebo zistíte chybu, ktorá narúša váš dizajn, budete potrebovať oficiálnu podporu, aby ste zachránili situáciu. A ak téma nemá žiadnu podporu, len sedíte.

Čítať:  Stále je horúco a tak sú aj najlepšie tweety WordPress z augusta 2024

Skúste sa teda vyhnúť témam, ktoré nepodporujú. Vždy môžete získať pomoc z fóra komunity WordPress, ale je to menej transparentné.

Nakoniec je dôležité vybrať si tému WordPress zostavenú s ohľadom na dostupnosť. Neprístupná webová stránka nielenže vylučuje špecifické potreby publika, ale môže spôsobiť aj vás právne problémy.

Téma môže byť označená ako prístupná, ale odporúčam to ručne skontrolovať. Niektoré indikátory zahŕňajú optimalizáciu čítačky obrazovky, výber farby kontrastu, klávesové skratky a ďalšie.

Zhrnutie

Pomalé, nafúknuté a nespoľahlivé témy sú pre váš web veľkým problémom. Sú škodlivé z hľadiska nákladov a funkčnosti, čo sťažuje ich vyskúšanie bez narušenia vašej stránky.

Dúfajme, že podľa tipov uvedených v tomto blogu si môžete vybrať tému WordPress vhodnú pre vašu stránku. Ak chcete preskočiť zdĺhavý proces, tu je niekoľko blogov, ktoré vám s výberom pomôžu:

Odporúčame vám tiež zvoliť si spravovaného poskytovateľa hostingu WordPress, aby ste získali spoľahlivé skúsenosti. Naša hostingová služba WordPress ponúka:

Skontrolujte naše plány hostenia WordPress alebo sa porozprávajte so zákazníckou podporou, aby ste našli ten správny plán a tému pre vás.

Otázka: Nejaké odporúčania pre najlepšiu tému WordPress?

Najlepšou praxou je zvoliť si tému WordPress, ktorá je spoľahlivá, citlivá, prispôsobiteľná, jednoduchá a kompatibilná s poprednými doplnkami. Výber najlepšej témy WordPress tiež do značnej miery závisí od vašich obchodných potrieb a požiadaviek na funkcie.

Otázka: Môžeme zmeniť tému WordPress?

Áno, vždy môžete zmeniť tému WordPress a prepnúť na novú. WordPress vám dáva veľkú flexibilitu; prispôsobiteľnosť sa však líši od témy k téme. Ale pamätajte, že ďalšia téma, na ktorú prejdete, podporuje všetky vaše súčasné funkcie.

Otázka: Koľko tém môžem použiť?

Naraz môžete na WordPress aktivovať iba jednu tému. Na svoj informačný panel WordPress si však môžete nainštalovať rôzne témy a aktivovať tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašej vízii.

Otázka: Aké sú čo robiť a čo nie pri výbere témy WordPress?

Urobte to

Urobte si zoznam všetkých funkcií, ktoré chcete
Vyberte si responzívnu tému s dobrým výkonom
Zvážte nákup prémiovej témy
Otestujte tému skôr, ako do nej investujete
Skontrolujte kompatibilitu (ako pluginy atď.)

nie

Vyhnite sa témam s negatívnymi recenziami
Ak má príliš veľa možností, pravdepodobne má nízky výkon
Dvakrát si rozmyslite, či téma nemá aktívnu podporu

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE