Ako si vybrať tému WordPress

predstavený obrázok

Nastavenie webovej stránky WordPress nie je ťažké. V skutočnosti, čiastočne kvôli jednoduchému použitiu, WordPress teraz predstavuje 30 percent webových stránok existujúcich cez internet. Zásluhu na úspechu WordPressu má sčasti aj obrovský rozsah bezplatných a prémiových tém a doplnkov ponúkaných pre platformu. Témy poskytujú estetický dizajn vašej webovej stránke WordPress, zatiaľ čo doplnky rozširujú funkcie, ktoré by ste na svojich webových stránkach chceli.

Pluginy si vyberáte na základe funkcií, ktoré potrebujete pre svoj web. Výber správnej témy (alebo dizajnu) je oveľa subjektívnejším rozhodnutím. Toto rozhodnutie by malo brať do úvahy nielen estetiku, ale aj mnohé ďalšie hľadiská, na ktoré väčšina používateľov WordPress, ktorí prvýkrát používajú WordPress, neprestáva myslieť. V tomto blogovom príspevku vám pomôžeme s kontrolným zoznamom požiadaviek, ktoré by ste mali zvážiť pred výberom témy WordPress.

Čistý a prehľadný dizajn

Tento prvý bod je celkom zrejmý… Návštevníci webových stránok úplne oceňujú webovú stránku, ktorá má jednoduché a čisté rozloženie, so sofistikovanou a hladkou navigáciou. Čistý a jasný dizajn témy nie je len o vzhľade a pocite, ale aj o požiadavke na zabezpečenie bezproblémovej používateľskej skúsenosti návštevníkov vašich webových stránok. Čistá a jasne navrhnutá webstránka zlepší konverzný pomer vašej webovej stránky. Z tohto dôvodu vám vždy odporúčame, aby ste sa pomýlili smerom k jednoduchému a nie zložitému a vyhýbali sa bláznivým novým navigačným paradigmám, ktoré môžu vyzerať cool, no vašim návštevníkom sťažujú život.

Rýchlo

rýchlosť

Rýchlosť načítania vášho webu je dôležitá. V týchto časoch je to jeden z najvýznamnejších faktorov ovplyvňujúcich konverzný pomer. Podľa prieskumu, ak váš web zaberie viac ako 2 sekundy na načítanie návštevníci ho veľmi rýchlo opustia. Očakávajú, že sa váš web načíta takmer okamžite. Preto je výber témy WordPress s optimalizovanou rýchlosťou kľúčovým krokom pri navrhovaní vašich webových stránok.

Čítať:  Recenzie aplikácie Rover: Oplatí sa pracovať pre Rover v roku 2024?

Dôležité je poznamenať, že rýchlosť načítania webových stránok nie je založená len na kvalite vášho webového hostiteľa (pozrite si naše odporúčania pre najrýchlejších hostiteľov WordPress). Čisto nakódovaná téma tiež pomôže rýchlejšiemu načítaniu vašich stránok. Odporúčame tiež, aby ste minimalizovali počet doplnkov, ktoré používate na svojej stránke…čím viac doplnkov vo všeobecnosti, tým je web pomalší. Ak chcete otestovať potenciálnu tému, môžete spustiť ukážky tém prostredníctvom online služby testovania výkonu, ako je napr GTmetrix a/alebo Google PageSpeed ​​Insights.

Responzívny dizajn vhodný pre mobilné zariadenia

citlivý

Zmienka o potrebe webovej stránky priateľskej k mobilom by nemala byť ani v roku 2019. Bez ohľadu na tému a publikum vašej stránky musia byť všetky webové stránky responzívne a plne pripravené na mobilné zariadenia.

Ako uvádza Statista v roku 2018 bolo 52,2 percenta celkovej návštevnosti webových stránok na celom svete generovaných prostredníctvom mobilných telefónov, oproti 50,3 percenta v predchádzajúcom roku. Mobilné zariadenia v súčasnosti predstavujú polovicu všetkých zobrazovaných globálnych webových stránok. Responzívna téma WordPress je preto absolútnou nevyhnutnosťou. Na základe flexibilných mriežok a dopytov na médiá CSS, responzívna téma zaisťuje, že váš web bude správne reagovať na rôzne veľkosti a orientácie obrazovky.

Majte tiež na pamäti, že veľa ľudí vyhľadáva na svojich mobilných zariadeniach. Ak vaša stránka nie je vhodná pre mobilné zariadenia, Google nebude hodnotiť vašu stránku vo výsledkoch mobilného vyhľadávania. Také jednoduché.

Čítať:  4 spôsoby, ako zakázať extrémny jas pre HDR videá YouTube na vašom telefóne

Môžete otestovať tému pre mobilnú pripravenosť. Stačí skopírovať adresu URL ukážkovej stránky témy a prilepiť ju na stránku Google Test vhodnosti pre mobilné zariadenia stránku.

SEO Friendly

Toto je jedna z vecí, ktorú je ťažké posúdiť, ak nie ste odborníkom na technické SEO. Stačí povedať, že rýchlosť stránky a prijateľnosť pre mobilné zariadenia sú tiež hodnotiacimi faktormi a už sme sa nimi zaoberali. Okrem toho sa chcete uistiť, že téma sa dobre hrá s jedným z populárnych doplnkov SEO, ako je Yoastaby ste mohli prevziať úplnú kontrolu nad všetkými dôležitými aspektmi SEO na stránke vášho webu.

Jednoduchosť prispôsobenia

prispôsobenie

Pre mnohých majiteľov nemusia predbalené dizajnové prvky v téme vyhovovať presne tomu, čo chcú. Preto je veľmi užitočné mať tému WordPress, ktorú možno ľahko prispôsobiť. Možnosť zmeniť dizajn svojej webovej stránky bez použitia kódu skutočne uľahčuje život a môže vám ušetriť skutočné peniaze, keď nemusíte najímať front-end vývojára zakaždým, keď chcete urobiť malú zmenu. Prispôsobiteľné témy vám umožňujú vyladiť a prispôsobiť každý jednotlivý prvok lokality, aby ste mohli vytvoriť jedinečnú lokalitu, ktorá zodpovedá vašej vízii.

Niektoré témy sú tiež súčasťou balenia alebo podporujú jeden z populárnych doplnkov na tvorbu stránok, ako je napr Beaver Builder alebo Elementor ktoré pridávajú ďalšiu flexibilitu a možnosti prispôsobenia bez kódu pre rozloženia, nielen pre farby a veľkosti písma.

Kompatibilné s rôznymi prehliadačmi

Ak sa nad tým zamyslíte, existujú doslova desiatky kombinácií operačných systémov a prehliadačov medzi všetkými návštevníkmi vášho webu a chcete, aby sa váš web načítal jednotne pre všetkých používateľov. Je to dôležité, pretože ak váš motív nie je kompatibilný s určitým prehliadačom, prídete o návštevnosť používateľov, ktorí používajú tento určitý prehliadač na prístup k webovým stránkam. Nástroje ako Browsera sú dobrým spôsobom, ako to otestovať.

Čítať:  Ako aktualizovať TikTok v roku 2024

Preklad + viacjazyčný pripravený

Mnohé webové stránky chcú vyhovieť miestnemu, ako aj medzinárodnému publiku, aby mohli rozvíjať svoje podnikanie široko-ďaleko v niekoľkých geografických lokalitách. Prekážkou tohto účelu však môže byť obmedzenie jazyka. Ak je pre vás dôležitý medzinárodný trh, budete potrebovať viacjazyčný jazyk Téma WordPress alebo taký, ktorý podporuje jeden z populárnych viacjazyčných doplnkov, napr WPML alebo polylang.

Zákaznícka podpora pred a po predaji

Tento bod v kontrolnom zozname môže zmeniť hru pri výbere témy WordPress. Môžete sa zamilovať do témy kvôli mnohým úžasným funkciám, ktoré ponúka, ale ak vám vývojár témy po nákupe neposkytne potrebnú zákaznícku podporu, celkový účel bude zmarený. V skutočnosti je to dobrý dôvod na zváženie prémiovej témy, pretože bezplatné témy majú oveľa menšiu podporu (zo zrejmých dôvodov).

Preto sa predtým, ako investujete do platenej témy, musíte uistiť, že okno podpory tejto témy je k dispozícii nepretržite alebo aspoň ponúka rýchle časy odozvy v prípade, že by ste s ňou mali technický problém. Aby ste sa uistili, že vaši vývojári tém spĺňajú očakávania, môžete si pozrieť ich otázky verejnej podpory, aby ste zistili, či ich systém podpory funguje dobre a či sa zdá, že odráža rýchlosť.

Podpora pre pluginy

V úložisku WordPress je k dispozícii toľko doplnkov, z ktorých si môžete vybrať, a často chceme získať doplnok tretej strany, ktorý na našu webovú stránku pridáva určité funkcie. Tu bude mať prvoradý význam kompatibilná téma, ktorú je možné spracovať a integrovať s týmito doplnkami tretích strán. Z tohto dôvodu je dobré vopred vedieť, aké doplnky chcete zahrnúť na svoje stránky. Ak existujú nejaké zvláštne a úžasné funkcie, ktoré chcete pridať pomocou doplnku tretej strany, môžete sa pred zakúpením témy obrátiť na vývojára a skontrolovať, či bude kompatibilná.

Čítať:  Ako spravovať viacero účtov sociálnych médií bez stresu

Mali by sme však poznamenať (ako samotní vývojári tém), že je doslova nemožné, aby vývojár otestoval každú kombináciu všetkých doplnkov s ich témami a vo väčšine prípadov nekompatibilita nie je problémom témy, ale skôr problémom s rôznymi zásuvnými modulmi, ktoré nie sú navzájom kompatibilné. .

Spoľahlivý obchod s témami

Toto je veľmi dôležitý bod v kontrolnom zozname na výber témy. Často hľadáme témy, ktoré ponúkajú obrovské zľavy a zdá sa, že spĺňajú našu potrebu určitých funkcií. Pred investovaním peňazí však musíme byť opatrní. Výber motívu z obľúbeného a spoľahlivého obchodu s témami je bezpečnejšou stávkou. Spoľahlivé obchody ponúkajú témy z renomovaných vývojárov ktorí nesú zodpovednosť za svoj produkt a poskytujú náležité služby. Akékoľvek peniaze, ktoré by ste mohli ušetriť na lacnejšej téme z nejakej náhodnej webovej stránky, sa vám nebudú zdať také dobré, ak neskôr zistíte, že téma je zle kódovaná s chybami a (áno, niekedy!) vírusmi.

Recenzie

Predtým, ako miniete akékoľvek zo svojich peňazí na určitú tému WordPress, musíte prejsť niekoľkými online recenziami, aby ste sa uistili, že téma funguje tak, ako bolo sľúbené v ponuke predaja. Pri čítaní týchto recenzií si tiež uvedomíte určité nevýhody alebo sivé oblasti, s ktorými sa stretávajú zákazníci s týmito témami, čo bude pre vás dobré.

Záver

Podľa vyššie uvedeného kontrolného zoznamu si môžete byť istí, že téma, ktorú ste si nakoniec vybrali, splní svoj účel a nebude vám spôsobovať nočné mory, pokiaľ ide o prácu s jej funkciami, prvkami, kvalitou podpory a všetkým ostatným.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE