Ako si vybudovať dokonalý branding na Instagrame pre svoju firmu

Instagram je jednou z najpopulárnejších platforiem sociálnych médií, ktorú môže každý obchodník využiť na podporu obchodného rastu. Je to veľmi dôležitý kanál sociálnych médií na oslovenie väčšieho publika a zvýšenie povedomia o značke. Ak teda nemáte dobrú stratégiu budovania značky Instagram, prichádzate o niečo veľké!

Podľa Oberla dosiahol Instagram 1 miliardu aktívnych používateľov mesačne, čo z neho robí perfektnú cestu na predaj vašich produktov. S viac ako 500 miliónmi používateľov každý deň môže Instagram určite zvýšiť váš predaj.

prečo? Vizuálny obsah je nevyhnutný pre marketingovú stratégiu podniku. Keďže Instagram je vizuálny informačný kanál, umožňuje vám nadviazať osobnejšie spojenie s vašimi potenciálnymi zákazníkmi, čím sa zvýši angažovanosť.

Okrem toho je táto platforma zlatou baňou nápaditých nápadov a užitočnej spätnej väzby, ktorú môžete použiť na vývoj a inovácie.

Prečo budovať značku Instagramu?

Zamerajme sa na tieto 3 hlavné body.

Dôvera značky

Keď vaši klienti dôverujú vášmu podnikaniu, znamená to, že ste si ich dôveru získali. A keď zákazníci dôverujú vašej značke, znamená to, že vaša značka dôsledne plnila svoje sľuby a zostala verná svojim hodnotám. Značka Instagramu je skutočne užitočná, keď si chcete vybudovať dôveru u svojho publika.

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je personalizácia. Vytváranie personalizovaného obsahu dôsledne pomáha vášmu klientovi identifikovať vašu značku, a tak dôverovať vašej značke viac ako ostatným.

Povedomie o značke

Z Instagramu môžete vyťažiť maximum tak, že využijete nástroje určené len pre firemných používateľov na zvýšenie povedomia o značke.

Čítať:  Je aplikácia Truth Social pre iPhone a Android zadarmo?

Povedomie o značke je dôležité, pretože pomáha vášmu publiku porozumieť vašej značke a lepšie sa s ňou cítiť.

Keď bude vaša značka Instagramu konzistentná, ľudia budú môcť identifikovať vašu značku na viacerých platformách. Keďže poznajú vašu značku, budú mať tendenciu nakupovať od vás viac v porovnaní s ostatnými, ktorí sú im cudzí.

Generovať návštevnosť

Instagram je platforma plná užitočných nástrojov a funkcií na zvýšenie návštevnosti. So správnou stratégiou budovania značky Instagram môže byť táto platforma vašou rýchlou vstupenkou k väčšiemu počtu kliknutí a konverzií. Aj keď nemôžete prepojiť štandardný príspevok na Instagrame, neznamená to, že platforma nemôže zvýšiť návštevnosť vašich stránok. Berte na vedomie, že môžete optimalizovať svoj bioodkaz na Instagrame a urobiť oveľa viac pre svoj marketing.

Značky, ktoré sú na Instagrame

Predtým, ako sa budeme zaoberať niektorými stratégiami na budovanie značky Instagramu, povedzme si niekoľko príkladov značiek, ktoré na Instagrame prekvitajú.

1. Nike

Jeden skvelý príklad značky s dobrým brandingom na Instagrame je Nike. Páči sa mi, ako obsahujú pôsobivé príbehy a dôsledne sa zameriavajú na svoje poslanie upriamiť pozornosť na športovcov a príbehy topánok.

2. Tiffany & Co

Tiffany & Co. je ďalším príkladom značky, ktorá to na Instagrame zabíja. Opiera sa o svoje poslanie poskytovať inovatívne návrhy šperkov a odborné remeselné spracovanie, pričom umožňuje slobodu experimentovať so sviežou kreativitou. Hoci sa zameriavajú na luxus, Tiffanny & Co vlieva do ich krmiva zábavu a hravosť.

3. So Worth Loving

Podpora sebalásky a dôstojnosti je taktikou odevnej značky –So Worth Miling používa na lepšiu interakciu so svojimi zákazníkmi. Jej poslaním je šíriť pozitívne myšlienky a zároveň propagovať svoj rad produktov. Aby sa spojilo poslanie a propagácia, príspevky So Worth Loving citujú štýlovú grafiku medzi obrázkami orientovanými na produkty.

Ako vybudovať značku Instagramu pre vašu firmu

Zverejňovanie príspevkov každý deň na Instagram je ťažké. Bez stratégie budovania značky Instagram je pravdepodobnejšie, že preskočíte dni a prídete o návštevnosť a zapojenie.

A s viac ako 500 miliónmi používateľov denne by ste tento výkonný sieťový motor určite nechceli ignorovať.

Po prejdení niektorých víťazných značiek na Instagrame si poďme povedať, ako môžete vylepšiť svoju stratégiu.

Čítať:  10 najlepších spoločností, ktoré vynikajú v digitálnom marketingu

Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete zvážiť na spustenie značky Instagram:

Načrtnite svoje ciele budovania značky Instagram

Tu sú dôležité dôvody, prečo je konkrétne nastavenie cieľov dôležité pre vašu značku na Instagrame.

1. Zodpovednosť

Vaše ciele vás vedú k zodpovednosti. Jasným definovaním svojich cieľov môžete postupovať podľa konkrétnych krokov a akcií, aby ste splnili potreby svojho podnikania a zdôvodnili svoje povinnosti.

2. Rozpočtové

Mohli by ste mať veľa peňazí za platené reklamy alebo by ste sa mohli laserovo zamerať na tvorbu obsahu. Bez ohľadu na prípad je načrtnutie vašich cieľov kľúčom k tomu, aby ste zistili, čo musíte urobiť, aby ste videli výsledky, a aby ste ušetrili peniaze za neefektívne príspevky na Instagrame.

3. Venujte väčšiu pozornosť údajom

Vaše ciele vás môžu povzbudiť, aby ste venovali väčšiu pozornosť údajom. Pochopenie toho, čo hýbe ihlou, pokiaľ ide o interakciu, kliknutia a výnosy, vám môže pomôcť vytvoriť vysokovýkonnú kampaň na Instagrame.

2. Vytvorte si profil na Instagrame, ktorý možno označiť za značku

Aby ste mohli efektívne označovať svoj Instagram, musíte poznať základy brandingu profilu na Instagrame!

Značka profilu znamená, že všetko, čo ľudia môžu vidieť na vašom profile, im musí pomôcť rozpoznať vašu značku.

Okrem obsahu, ktorý uverejňujete vo svojom informačnom kanáli Instagram, niektoré z vecí, ktoré musíte na svojom Instagrame označiť, sú vaša profilová fotografia, používateľské meno, životopis a najdôležitejšie príbehy.

Poďme diskutovať o niekoľkých tipoch, ako môžete optimalizovať svoj profil na Instagrame:

Založte si podnikateľský účet

Zriadenie podnikateľského účtu je bezplatné. Umožňuje vám pridávať odkazy na vaše príbehy Instagramu, kde k nim môžu diváci pristupovať jednoduchým potiahnutím prstom nahor! Toto je funkcia exkluzívna pre firemné účty.

Jeden bod na zapamätanie je, že musíte pridať odkaz na svoj životopis, pretože to môže výrazne zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok.

Optimalizujte svoj profilový obrázok

Väčšina spoločností používa svoje logá ako svoj profilový obrázok. Štandardný profilový obrázok Instagramu má veľkosť 110 x 110 pixelov. Preto je dôležité poznamenať, že čím menej podrobností na svoju profilovú fotografiu uvediete, tým lepšie.

Optimalizujte svoj životopis

Zlepšenie vášho životopisu pridaním krátkej a výstižnej vety je ďalším spôsobom, ako môže vaša značka získať „WOW faktor“.

Čítať:  Ako nájsť influencery z YouTube: 7 základných taktík pre spojenie so správnymi tvorcami

Môžete vytvoriť aspoň 3 vety, ktoré popisujú vašu spoločnosť alebo vaše poslanie. To vášmu publiku ukáže, aké by to bolo s vami spolupracovať.

3. Nastavte obsah, ktorý možno označiť

Uistenie sa, že obsah, ktorý vložíte do svojho informačného kanála Instagram, je zarovnaný, je dokonalým spôsobom, ako začať budovať značku Instagramu. Ako môžete vidieť, značky, ktoré sme mali ako príklad skôr, používajú túto stratégiu pre svoju značku.

Vďaka nastaveniu obsahu, ktorý možno označiť, ľudia rozpoznajú vašu značku na viacerých platformách, čo vedie k zvýšeniu konverzií.

4. Poštovný vzdelávací obsah

Aby ľudia dôverovali vašej značke, musia dobre poznať vaše produkty a služby. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je uverejniť obsah, ktorý ich bude vzdelávať.

Keď ľudia rozumejú vašim produktom a službám naozaj dobre, budú si naďalej vyberať vás a nie vašich konkurentov. Uverejňovanie vzdelávacieho obsahu je tiež spôsob, ako si vybudovať dobrý vzťah so svojimi sledovateľmi. Budú mať pocit, že nechcete, aby u vás len nakupovali, ale chcete aj zlepšiť ich znalosti.

5. Buďte konzistentní v brandingu na Instagrame

Keď ste si už nastavili obsah, ktorý možno označiť, a načrtli ste svoje ciele, ďalším dôležitým krokom k optimalizácii brandingu na Instagrame je konzistentnosť.

Dôslednosť je kľúčom k tomu, aby vaši zákazníci nezabudli na vašu značku. Ale musíte mať na pamäti, že konzistentnosť je iná ako ohromenie vašich zákazníkov. Aby ste zabránili tomu, aby vaša značka prešla cez palubu, môžete skúsiť uverejniť niečo vo svojom príbehu na Instagrame namiesto toho, aby ste to vždy zverejňovali na svojom informačnom kanáli Instagram.

6. Sledujte svoju analýzu Instagramu

Povedzme, že už používate dokonalú stratégiu budovania značky Instagram, ale otázkou je, ako si môžete byť tak istý, že funguje pre vašu firmu?

Sledovanie vašich výsledkov je odpoveďou! Ak budete venovať veľkú pozornosť rastu publika a počtu interakcií, získate informácie o tom, čo funguje a čo by sa dalo zlepšiť. Vaša analýza vám môže pomôcť posúdiť efektivitu vašej stratégie a ukázať vám vplyv vášho obsahu na vaše publikum.

Čítať:  Ako často by mala naša spoločnosť vykonávať modernizáciu technológie?

7. Vytvorte sprievodcu štýlom značky Instagram

A Sprievodca štýlom je súbor pokynov, ktoré by mal váš tím dodržiavať, aby sa ubezpečil, že všetok obsah, ktorý vytvorí, popisuje vašu značku.

Je dôležité vytvoriť si sprievodcu štýlom, pretože vďaka nemu budete konzistentní so všetkým, čo vkladáte do svojho informačného kanála.

Niektoré z dôležitých faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri vytváraní sprievodcu štýlom, sú:

Veľkosť

Uverejnením fotografií s rovnakou veľkosťou a rozlíšením môže byť vaša značka lepšie rozpoznateľná. Je to jeden zo spôsobov, ako zlepšiť svoj vizuálny prenos a zároveň zabezpečiť, aby to bolo príjemné pre oči vášho publika.

Titulky

Titulky na Instagrame sú obmedzené na 2 200 znakov na príspevok. Znamená to, že máte dostatok priestoru na vzdelávanie publika – a pritom ste kreatívni. Váš tím sa môže rozhodnúť použiť krátky alebo dlhý popis v závislosti od toho, ako by ste chceli vykresliť posolstvo svojej značky.

Paleta farieb

Typ farby, ktorú by ste mali zahrnúť do svojho informačného kanála, je tiež šikovným spôsobom, ako posilniť stratégiu budovania značky Instagram.

Pevná paleta farieb profilu môže pomôcť vášmu kanálu vyzerať čisto a usporiadane. To tiež pomôže vášmu publiku spomenúť si na vašu značku aj mimo vášho profilu.

Tón a hlas značky

Nakoniec, zameranie sa na osobnosť vašej značky vám pomôže prísť s dokonalými titulkami pre váš informačný kanál.

Toto je veľmi dôležitá súčasť vášho sprievodcu štýlom, pretože vám povie, ako by ste mali reagovať a zaujať svojich zákazníkov.

Či už chcete byť priateľskí alebo profesionálni, alebo chcete svojej značke dodať humor, je dôležité dať hlas vašej značky na papier.

Stratégia značky Instagram vám pomôže zabezpečiť váš úspech

Dúfam, že vám tento článok pomôže uvedomiť si dôležitosť značky Instagram pre vašu firmu.

Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených krokov, ušetríte čas a peniaze a zároveň zabezpečíte, že budete svojim zákazníkom poskytovať lepšie služby.

Budovanie stratégie budovania značky Instagramu je pre váš tím tak dôležité, aby uspel na sociálnych médiách.

Tak na čo čakáš? Začnite vytvárať svoju vlastnú stratégiu, aby ste dosiahli lepšie výsledky vo svojom marketingu TERAZ!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE