Ako si vytvoriť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, keď začínate ako webový vývojár na voľnej nohe

Posledných pár hodín ste pracovali na projekte klienta. Je to časť backendu, ktorú sa snažíte opraviť. Ale máte pocit, že ste blízko. Mali ste skončiť o 17:00. Teraz je 18:30.

V mysli ti prebleskne myšlienka: “Naozaj by som mal prestať pracovať.” Ale ty si myslíš, že si to skoro rozlúštil. Takže sa vrátite späť k svojmu kódu a pokračujete.

To je realita pre niektorých z nás – zápas o rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom vývojárov webu. A nie je to len prípad webových vývojárov alebo softvérových inžinierov. Môžete byť spisovateľ, ktorý dokončuje svoju poslednú kapitolu, alebo generálny riaditeľ, ktorý sa snaží vymazať množstvo e-mailov, ktoré vám boli zaslané.

Je ťažké chcieť prestať, keď máte pocit, že ste v tom tok. Tá ďalšia funkcia, tá ďalšia webová stránka HTML. Je to tiež ťažké, keď sa snažíte rozvíjať podnikanie ako webový vývojár na voľnej nohe, aby ste si to užili slobody malo by vám to dať, ale váš voľný čas ide na prácu na vašich projektoch.

Je to taký odlišný život v porovnaní s prácou softvérového vývojára, pracujúceho niekde v Amazone alebo Microsofte, ktorí ponúkajú štruktúrovanú kariéru s benefitmi v oblasti zdravotnej starostlivosti.

Ak vám práca zaberá väčšinu času, netrápte sa. Pozrieme sa na to, prečo je rovnováha medzi pracovným a súkromným životom taká dôležitá a ako povedať nie, urobiť si tvrdú zastávku a získať ďalšiu pomoc zlepší rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom.

Dôležitosť rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom vývojárov webu

Keď začnete, všetko sa zdá byť v poriadku povedať áno. Prichádza k vám projekt za projektom. Máte výhodu práce na diaľku.

Vstávate skoro, aby ste sa zbavili pracovného zaťaženia a pracovali dlho do noci. Začína to byť viac ako práca na plný úväzok, keď ste naozaj chceli, aby to bolo len na čiastočný úväzok. A prevádzka vášho startupu niečo stojí.

Ak nedosiahnete správnu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, môže to poškodiť váš osobný život.

Vaše vzťahy medzi rodinou a priateľmi môžu trpieť nedostatkom času a pozornosti, ktorú im venujete.

Môžete trpieť syndrómom vyhorenia, nechce sa vám nič robiť, cítite sa nemotivovaný robiť tie najjednoduchšie úlohy, nemáte kreatívnu iskru, ktorú ste mali predtým, čo je pre vývoj webu nevyhnutné.

Možno je to ťažké si predstaviť, ale trávenie menej času prácou vás môže v skutočnosti zvýšiť produktivitou. Na Islande think tank Autonómia uskutočnili experimenty znižujúce počet pracovných dní.

Vo viacerých podnikoch hlásili zlepšenie blahobytu a „podobnú úroveň poskytovania služieb, ktoré sa zachovali na zúčastnených pracoviskách, aj keď na ich poskytovanie bolo potrebných menej hodín práce“.

Čítať:  10 doplnkov WordPress, ktoré využívajú AI a strojové učenie

Ale ako to môžete dosiahnuť pre seba?

Web Developer Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom

Ak chcete dosiahnuť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom vývojárov webu, je dôležité zabrániť tomu, aby vám práca prebrala čas. Musíte si uvedomiť, že VY ste na prvom mieste, a to musíte uprednostniť.

Tu sú tri spôsoby, ako zlepšiť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom ako front-end vývojár alebo vývojár s plným zásobníkom.

1. Povedať nie

Dostať sa do prvého zamestnania je jeden z najlepších pocitov. Niekto vložil dôveru do vášho talentu a zručností, aby pre neho vytvoril webovú stránku. A zarábate peniaze tým, že robíte niečo, čo máte radi.

Postupom času získate viac ľudí, ktorí budú chcieť vaše služby, a kým sa nazdáte, nemáte počas dňa ani týždňa čas na to, aby ste to všetko spravovali.

To je miesto sila povedať nie Môže byť ľahké povedať áno každému projektu, ktorý sa vám postaví do cesty, ale kedy to dokončíte? Pracovať niekoľko dní cez noc?

Vytvorte si filter, aby ste vedeli, kedy úlohe povedať áno alebo nie. Hovoríte áno len niektorým typom firiem? Povedzte áno prácam, ktoré platia nad určitú sumu? Hovoríte nie, ak máte X pracovných miest, na ktorých práve pracujete?

Tieto filtre môžu zabrániť tomu, aby ste boli preťažení a vystresovaní, a pomôžu vám s rovnováhou medzi pracovným a súkromným životom vývojárov webu.

Čítať:  Výber alternatívy React pre vaše témy a doplnky WordPress

2. Nastavenie pevného zastavenia

Byť webovým vývojárom na voľnej nohe znamená, že ste svojim vlastným šéfom. Svoj pracovný čas si môžete naplánovať sami. Ak sa chcete zobudiť o 10:00 a začať pracovať, môžete. Ak sa chystáte prijať konkrétny projekt, aby ste sa naučili nový programovací jazyk, môžete.

Problémom toho, že ste svojim vlastným šéfom, je, že nikto nezatvorí kanceláriu a nepožiada vás, aby ste odišli. Alebo, ak ste vzdialený pracovník, nikto vám neposiela správy, aby ste prestali pracovať. O vašu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom vývojárov webu sa nestará nikto iný ako vy.

Ako už bolo spomenuté, dlhé hodiny nie sú dobré pre vašu produktivitu ani zdravie. Môže sa stať, že vaša pracovná doba bude viac ako 12 hodín denne. Pracujete 12 hodín denne, kde si nájdete čas na zdravé stravovanie, cvičenie a trávenie času so svojimi priateľmi?

Preto musíte nastaviť tvrdú zastávku. V určitú dennú dobu alebo po toľkých hodinách prestanete robiť, odložíte CSS a JavaScript, vypnete počítač a idete si oddýchnuť.

Sledujte Netflix. Choďte na skalné lezenie. Urobte nejaké akvarelové maľby.

Nech je to čokoľvek, uistite sa, že to nesúvisí s prácou a že vás to dostane z vášho pracovného prostredia. Musíte si dať čas na dobitie batérií a zresetovanie mysle.

3. Získajte ďalšiu pomoc

Ďalším spôsobom, ako pracovať na rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom vývojárov webu, je získať pomoc pri práci. To môže byť rôznymi spôsobmi.

Čítať:  Ako pridať peniaze na kartu Cash App v obchode v roku 2024

Môže to byť outsourcing správcu niekomu, aby vám dal viac času na životne dôležitú prácu.

Na rýchlejšie dosiahnutie vašich cieľov by to mohlo byť použitie nástrojov, ako je Hostinger StoreBuilder. Alebo použite službu ako Zapier automatizovať časť vašej práce.

Alebo pomocou frontend frameworkov ako napr Reactjs alebo Hranatá pomôcť urýchliť vývoj.

Urobte si zoznam akcií, ktoré vykonávate denne alebo týždenne a podľa projektu, aby ste videli, čo by ste mohli outsourcovať, automatizovať alebo s čím získať pomoc.

Záverečné myšlienky: 3 spôsoby, ako dosiahnuť zdravú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom vývojárov webu

Keď začínate ako webový vývojár na voľnej nohe, môže byť jednoduché prijať čo najviac úloh pri vytváraní webových aplikácií a pracovať tak dlho, ako je potrebné na dokončenie projektu. Realita je však taká, že to z dlhodobého hľadiska negatívne ovplyvní váš život.

Len si nezabudnite nájsť čas pre seba.

Ak je jedným z vašich projektov pomôcť klientovi vybudovať internetový obchod, Hostinger StoreBuilder vás dokáže spustiť bez písania jediného riadku kódu a využitia výkonu WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE