Ako si vytvoriť svoj vlastný web za 15 minút

V najnovšej epizóde Ask an SEO Brian hovorí o tom, ako si vytvoriť svoj vlastný web za 15 minút (alebo tak).

Tu diskutuje o všetkom od vašich nastavení DNS, cez nastavenia servera až po používanie WHM, CPanel, Namecheap a ďalšie.

Nezabudnite dať lajk a prihlásiť sa na odber aj nášho kanála YouTube pre úplne novú epizódu hneď po týždni!

Dobrý deň, vitajte v Ask an SEO Episode 17. Chceli ste sa niekedy naučiť, ako vytvoriť svoj vlastný úplne nový web od začiatku? No, ukážem vám to v tomto videu. Toto video predpokladá, že už máte vlastnú hostingovú službu, ku ktorej máte plný prístup…

Máte tiež názov domény a máte tiež tému webovej stránky, ktorú ste si vybrali. Tak poďme na to. Dobre. Tu sme vo WHM a pristupujeme k nášmu hostingovému účtu. A tu vytvoríme náš úplne nový hostingový účet.

Vložím to do vlastnej domény. Potom už len náhodné heslo. A ja len idem…pre všetky tieto, väčšinou môžete mať tendenciu ponechať tieto nastavenia tak, ako sú. Sú len určité situácie, kedy ich budete chcieť zmeniť.

A pre tieto nastavenia tu dole ich nemusíte nevyhnutne meniť. Ak z akéhokoľvek dôvodu nechcete povoliť prístup CGI alebo čokoľvek iné. Chcete zmeniť tému CPanel? Ty to dokážeš. Ale v každom prípade, pre nastavenia smerovania pošty mám tendenciu zvoliť automatickú detekciu konfigurácie.

A pokiaľ ide o nastavenia DNS, na týchto konkrétnych nastaveniach už nikdy nebudete musieť nič meniť. Poďme teda ďalej a kliknite na Vytvoriť pre tento účet. Doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo.

A toto všetko sme teraz plne vytvorili. Dobre, toto je miesto, kam vlastne ideme a nasmerujeme doménu. Takže teraz, keď máme vytvorený úplne nový webhostingový účet? Musíme len prejsť a skutočne nasmerovať skutočnú doménu.

Na tento účel používame Namecheap a našu doménu tu: best-attorneys-lawyers.com. A práve teraz sa chceme uistiť, že používame náš vlastný DNS. Takže nastavenia DNS, ktoré sme vytvorili, sa nám ukázali v poslednom kroku.

Čítať:  3 spôsoby, ako flexibilný spravovaný hosting prináša výhody vašej...

Pokračujeme a zadáme tu. Potom sa uistite, že nemáme žiadne preklepy. Potom – skontrolujte to. A mali by sme ísť. OK, teraz, keď sme určili názov našej domény a zriadili hostingový účet, teraz musíme prejsť do CPanel a vytvoriť – alebo implementovať – SSL/TLS

pre našu doménu. Ideme teda sem a klikneme na toto. A tu vlastne SSL nemáme vôbec nastavené. Takže budeme pokračovať a spustíme automatické SSL pre názov domény.

Toto je automatický spôsob vytvorenia SSL certifikátu, ktorý je plne platný a všetko. Takže ideme ďalej a urobíme to. Doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo doo.

Tu to bude chvíľu trvať a potom prejdeme k ďalšiemu kroku. Chceme len počkať, kým sa červená zmení na zelenú. V poriadku. Toto sú všetky tieto malé domény. No, konkrétne, toto nie je až také dôležité.

Toto nechcete preskočiť. Pokiaľ, samozrejme, z akéhokoľvek dôvodu nevytvárate webovú stránku, ktorá používa nezabezpečenú implementáciu, v takom prípade môžete. A skutočne, rozdiel medzi nimi je ten, že pre https chcete použiť tento druh bezpečnej implementácie na stránkach, ktoré majú citlivé informácie o zákazníkoch.

Takže čokoľvek ako kreditné karty a podobné veci, ktoré budete na stránke akceptovať, bude dôležité implementovať. Ak teraz budete mať stránku založenú na informáciách, kde v skutočnosti nikto nič nerobí, potom pokiaľ ide o citlivé informácie, pravdepodobne vám prejde http bez protokolu SSL. Je to významné.

Zdá sa však, že náš protokol SSL je teraz plne implementovaný, takže môžeme prejsť na ďalší krok. OK, teraz, keď máme úplne novú doménu, máme hostingový účet a máme na to SSL certifikát.

Teraz môžeme pokračovať a ísť do CPanel a nainštalovať WordPress. Takže tu, práve tu sme v účte CPanel pre našu doménu, ktorú sme vytvorili na našej hostingovej spoločnosti. Takže poďme ďalej a posúvajte sa nadol, kým neuvidíme tieto skripty, ktoré môžeme spustiť.

Čítať:  Ako vyrobiť balzam na pery na predaj online: Kompletný sprievodca elektronickým obchodom

A uvidíte, že tu existuje konkrétny skript s názvom WordPress. To je to, čo použijeme na automatické vytvorenie inštalácie WordPress. My sa ale preklikneme na WordPress. A teraz môžete vidieť, že to ide do Softaculous, čo je softvérový balík používaný na automatické generovanie inštalácií WordPress. Čo teda budeme robiť ďalej

kliknite na tlačidlo nainštalovať teraz. Áno, skryte to heslo. Čo sa týka protokolu, nechám ho predvolený, pretože máte rôzne protokoly. Môžete si vybrať z www s http, www s https, https samostatne a http.

A tie sú skutočne vecou osobných preferencií. Takže mám rád kratšie adresy URL, takže kliknem na https. Samotná doména by sa mala vyplniť automaticky. Nechcete vypĺňať „adresár“, pretože ak tu vytvoríte priečinok, v podstate sa vytvorí priečinok, v ktorom bude váš WordPress

inštalácia bude umiestnená. Chceme to nainštalovať do koreňového adresára domény. Pokiaľ ide o nastavenia lokality, nemusíte tu nič meniť, pokiaľ s nimi nerobíte nič špeciálne, pretože môžete… budeme pokračovať a upravíme tieto…

…v našej inštalácii WordPress. Takže ďalej, pre účet správcu, budem pokračovať a vytvorím správcu. Potom si tu vytvorím heslo. A mám rád obmedzenie pokusov o prihlásenie pomocou Loginizer v prípade, že sa niekto pokúsi hacknúť stránku.

Pokúšajú sa o prihlásenie hrubou silou, toto by to zablokovalo. Kedykoľvek budete mať viac ako tri pokusy a – Loginizer – zablokujete všetky tieto pokusy. Je to pekný spôsob, ako chytiť všetkých ľudí, ktorí by mohli hackovať vaše stránky alebo čokoľvek iné.

A rád používam klasický editor. Tým sa vlastne štandardne nainštaluje klasický editor. Nie som fanúšikom Gutenberga. A nepotrebujem inštalovať tvorca webových stránok ani nič podobné. Niektoré z týchto možností sa v skutočnosti nainštalujú s našou fyzickou témou, do ktorej sa chystáme pridať

Čítať:  Ako vytvoriť obsahové boxy vo WordPress (s CSS)

WordPress už čoskoro. V prípade rozšírenej možnosti ich naozaj nemusíme meniť, pokiaľ nechcete implementovať zálohu alebo nechcete automaticky aktualizovať doplnky WordPress. Vo všeobecnosti je to dobrý nápad, ak web skutočne sledujete.

Môžete ísť a zmeniť čokoľvek, ak dôjde k nejakým konfliktom alebo čomukoľvek inému. Ale ak to bude problém monitorovať alebo čokoľvek iné, chcete to nechať tak a ponechať inštaláciu tak, ako je.

Vo väčšine prípadov však chcete doplnky a témy aktualizovať automaticky. Týmto spôsobom sa môžete uistiť, že používate najaktuálnejšiu možnú verziu. A pokiaľ ide o podrobnosti o inštalácii, pošlite mi tento e-mail.

Umiestnenie zálohy. Nemienim to meniť. Nemusím to robiť hneď. Takže kliknem na inštaláciu. A nainštalovali sme našu úplne novú inštaláciu WordPress. Jéj! Takže k ďalšiemu kroku. Dobre.

Ako vidíte, toto je naša úplne nová webová stránka s možnosťami, ktoré sme pridali v poslednom kroku. Toto je téma a všetko. Vidíte, že naša doména je práve tu a podobne. Ďalej môžeme prejsť k inštalácii našej WordPress témy.

OK, ďalej musíme zmeniť niekoľko nastavení v php.ini. A v niektorých prípadoch by ste mohli mať…nemáte prístup alebo nemáte spôsob, ako ho fyzicky vytvoriť, jeden by musel byť vytvorený alebo čokoľvek iné. V takom prípade musíte tieto informácie získať od správcu servera.

Ale v tomto prípade máme prístup. Takže vás tu trochu prevediem týmto procesom. A tak idem do CPanel a prejdem do správcu súborov a prejdem do public_html. Teraz, v našom prípade to nebolo…php.ini nebolo vytvorené a musíme ho vytvoriť

a zadajte niekoľko možností pre požiadavky témy. A s týmto právom tu môžeme jednoducho kliknúť na súbor a potom kliknúť na upraviť. A tieto nastavenia necháme rovnaké. Kliknite na upraviť. Teraz môžete aktualizovať max_execution_time, max_input_time, limit pamäte.

A max_file_size. Ideme do toho a ušetríme to naozaj rýchlo. Zatvorte ho a to je pre tento krok všetko. Dobre, teraz, keď máme nastavené aspoň základy, poďme sa pozrieť a importovať nejaké tie demo dáta.

Čítať:  Ako založiť módny blog a urobiť ho slávnym v roku 2024

Takže ideme do toho a pozrieme sa na panel tém, na ukážkové údaje. Chceme urobiť úplný import. Pokračujem a zbavím sa varovania, pretože máme novú inštaláciu WordPress.

a tu pre rozšírené nastavenia chceme importovať v podstate všetko. A teraz začnem s importom. Vo väčšine prípadov si nemusíte robiť starosti s grafikou, ako je táto, ktorá sa nezobrazuje na skutočnej palubnej doske, pretože sa niekedy stáva, že veci nie sú vždy udržiavané.

Vývojári neaktualizujú alebo sa grafika presúva, nebola správne aktualizovaná a tak ďalej a tak ďalej. Chvíľu to tu trvá. Ale netreba sa báť. Pri niektorých veciach, v závislosti od nastavení atď., môže chvíľu trvať, kým sa niektoré z týchto vecí naplnia,

Takže to necháme len tak sa zaľudniť. Nikdy nechceme kliknúť na tlačidlo alebo niečo podobné a jednoducho nerobiť niečo iné, kým sa napĺňa, pretože potom môžete spôsobiť problémy s inštaláciou WordPress. Ideme ďalej a necháme tomu čas.

Dobre. To je konečný produkt našej dnešnej práce. Toto je webová stránka s aktivovanou témou, ktorá bola úplne vytvorená s naším novým procesom, a tak ďalej a tak ďalej. Ideme na stránky a vidíme tu všetko a vidíme, ako takmer všetko vyzerá celkom dobre.

Chceme ísť na náš blog a dokonca môžeme vidieť jednotlivé blogové príspevky. Takže vôbec nie zlé. A to je pre náš dnešný malý návod na tvorbu webových stránok všetko. Dobre. To je pre dnešnú 17. epizódu Ask an SEO všetko, dúfame, že sa vám dnešný návod na vytvorenie úplne novej webovej stránky od začiatku páčil.

A nezabudnite dať like a prihlásiť sa na odber nášho kanála YouTube pre úplne novú epizódu každý týždeň. Toto odhlasuje Brian Harnish. Prajem pekný deň!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE