Ako si založiť blog pre mamu a zarobiť peniaze v roku 2024


Zaujíma vás, ako začať blog pre mamy? Ak sa chcete dozvedieť viac o blogoch pre mamu zostaňte doma a o tom, ako pomocou nich získať peniaze navyše pre vás a vašu rodinu, ste na správnom mieste. V tomto príspevku vám ukážeme, ako si založiť blog pre mamu a zarobiť peniaze online.

Blogovanie sa v posledných rokoch stalo jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze ako mama doma. A založiť si blog je v dnešnej dobe jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Ale aj keď je spustenie blogu jednoduché, vybudovať úspešný blog pre mamu nie je také jednoduché, ako zdieľať svoje rodičovské tipy online a sledovať, ako sa peniaze valia. Zarábanie peňazí na blogu mamy si vyžaduje čas a tvrdú prácu.

Ak si ochotný dať si tú prácu, čítaj ďalej.

Ukážeme vám, ako si založiť blog pre mamu, krok za krokom a zarábať peniaze.

pripravený? Poďme!

Príklady blogov pre mamy, ktoré zarábajú peniaze

Skôr než začneme o tom, ako začať s blogom pre mamy, možno sa pýtate, či blogy pre mamy zarábajú peniaze?

Oni robia!

Existuje veľa úspešných blogov pre mamy, ktoré zarábajú peniaze online. A niektorí z nich prinášajú veľké peniaze!

Ak ste stále skeptickí, koľko peňazí môžu blogy pre mamy zarobiť, pozrite si tieto blogy pre mamy a rodinu, ktoré zarábajú peniaze:

Ľahký život bábätka

Príklad blogu pre mamu Easy Baby Life

Easy Baby Life je blog pre mamičky, ktorý ponúka rady pre mamičky a oteckov o tehotenstve a pôrode, dojčení, tipy na starostlivosť o bábätko, tipy pre batoľatá a ďalšie. Tento blog pre mamu založila Paula Dennholt po narodení svojho najmladšieho dieťaťa a rozhodla sa, že sa chce podeliť o to, čo sa naučila, s ostatnými novými rodičmi.

Podľa správ o príjmoch Easy Baby Life z roku 2017 blog robil viac ako 4 000 dolárov mesačne.

Swaddles n’ Bottles

zavinovačky-n-bottles-mom-blog

Blog Swaddles n’ Bottles sa zameriava hlavne na tehotenstvo, pôrod, starostlivosť o novorodenca a dojčenie.

Swaddles n’ Bottles zarobili v novembri 2017 8 100 dolárov a 11 180 dolárov v decembri 2017, podľa ich výkazov o príjmoch.

Caroline, majiteľka Swaddles n’ Bottles, vlastní aj Little Learning Club a The Basics of Blogging. Všetky 3 webové stránky začala od nuly a teraz zarábajú spolu 6 čísel ročne!

Realistická mama

zarábajúci-blog-realistický-mama

Blog Realistic Mama ponúka rady na rôzne témy vrátane rád o manželstve a rodičovstve, DIY projektov, ako zarobiť peniaze ako mama, ktorá zostane doma, a ďalšie.

Blog založila mama Alida a vďaka úspechu blogu mohol jej manžel opustiť prácu na plný úväzok, aby pomohol s prevádzkou webovej stránky.

Blog Realistic Mama prináša viac 20 000 dolárov mesačne podľa správ o príjmoch.

Ako sme už spomenuli, vyžaduje si to veľa času a tvrdej práce, kým sa dostanete na úroveň zarábania peňazí, na ktorej sú tieto blogy o pobyte doma. Ale, je to možné!

Takže, ak ste pripravení zarobiť peniaze ako mama, postupujte podľa nasledujúcich krokov!

Ako začať blog pre mamu (krok za krokom)

1. Vyberte si svoj výklenok

Prvým krokom k začatiu blogu pre mamu je vybrať si svoje miesto. Blogový výklenok je téma alebo predmet, o ktorom budete písať na svojom blogu.

Výber oblasti blogu je dôležitý, pretože udrží váš obsah zameraný, uľahčí vašej cieľovej skupine, aby vás objavila online, a pomôže vám vybudovať si lojálnych fanúšikov.

Možno si hovoríte, no, ak si zakladám blog pre mamu, to je moje miesto, však? Nie tak celkom.

V rámci širokej témy blogov pre mamy si môžete vybrať z množstva rôznych výklenkov.

Napríklad Mom on Timeout je blog o jedle, ktorý zdieľa chutné rodinné recepty.

blog-pekna-mama-on-timeout

Ak by mama na Timeout písala o jedle, cestovaní, DIY, rodičovských radách a kráse, bolo by ťažké prilákať lojálnych nasledovníkov čitateľov, ktorí sa zaujímajú o všetky tieto rôzne témy.

Ale pretože sa držia 1 výklenku, je pre nich jednoduchšie prilákať cieľovú skupinu, ktorá si prečíta všetky ich blogové príspevky a prihlási sa na odber ich e-mailového spravodaja.

Čítať:  6 fantastických nástrojov kalendára sociálnych médií pre zaneprázdnených obchodníkov

Ak sa chcete rozhodnúť pre svoj blogový výklenok, premýšľajte o tom, čo vás zaujíma a aké témy by boli užitočné a zaujímavé pre iných rodičov.

Ak chcete získať inšpiráciu, pozrite si tieto nápady na blog:

 • Rodičovské rady
 • Rozpočtovanie a osobné financie
 • Zdravie a životný štýl
 • DIY a crafting
 • Varenie a pečenie
 • Samostatne zárobková činnosť
 • Vzdelávanie

Keď ste si vybrali blog, ktorý sa vám páči, je čas vybrať si názov pre svoj blog.

2. Vyberte názov blogu

Teraz je čas začať kreatívne! Výber mena pre svoj blog je zábava, ale nie je to rozhodnutie, ktoré by ste mali robiť ľahkovážne.

Názov vášho blogu je často prvá vec, ktorú o vás ľudia uvidia online, takže je dôležité, aby ste urobili dobrý prvý dojem.

Dobrý názov blogu by mal byť jedinečný a upútať pozornosť čitateľov. Malo by to však pomôcť ľuďom pochopiť, o čom je váš blog.

Napríklad, ak pomenujete svoj blog Milovník jogy online ale ty píšeš o tom, že si mamou novonarodených dvojčiat, to je mätúce. Vyberte si názov, ktorý lepšie vystihuje váš blog.

Ťažko si vybrať názov blogu? Tu je niekoľko príkladov na inšpiráciu:

Mama Nápady na názov blogu

1. Technicky zdatná mama

mama-meno-blogu-nápad-tech-dôvtipná-mama

Mama bloggerka, Leticia Barr, skombinovala svoje miesto so slovom „mama“, aby vytvorila názov svojho blogu – Tech Savvy Mama. Perfektný názov pre blog, ktorý vzdeláva rodičov o bezpečnom používaní technológií doma a v škole.

2. Začiatočnícke mamičky

nováčik-mamičky-názov-blogu

Majiteľ Rookie Moms mal pri výbere názvu blogu na zreteli svoju cieľovú skupinu. Rookie Moms je o zdieľaní rád pre úplne nové mamičky.

3. Deti jedia farebne

deti-jedia-vo-farebne-mama-blog

Kids Eat in Color nie je len roztomilý názov, ale je relevantný aj pre oblasť blogu. Hlavným cieľom blogu je naučiť rodičov, ako prinútiť svoje deti jesť zeleninu a skúšať nové jedlá.

4. Beauty & The Beastons

krása-a-beastons-rodiny-názov-blogu

Zvážte použitie mena svojej rodiny, aby ste si vymysleli zábavný názov blogu, ako napríklad Beauty & The Beastons pre svoj rodinný blog. Ich názov je hra na populárny Disney film Kráska a zviera. Celkom chytľavé, že?

Dúfajme, že tieto úžasné názvy blogov pre mamy pomôžu podnietiť vašu predstavivosť.

Môžete tiež použiť Blog Tyrant’s Free Domain Name Generator na vytvorenie názvu blogu.

blog-name-generator-blogu-tyran

Jednoducho zadajte 1 alebo 2 nápady na kľúčové slová do generátora a okamžite zobrazí veľa nápadov na názvy blogu, s ktorými sa môžete pohrať.

3. Vyberte platformu blogovania

Keď ste si vybrali miesto na blogu a názov blogu, je čas začať budovať svoj blog.

Najprv si musíte vybrať správnu blogovaciu platformu.

Mnoho mamičiek bude v pokušení vybrať si bezplatnú blogovaciu platformu, aby ušetrili peniaze, čo je pochopiteľné, pretože peniaze môžu byť pri výchove rodiny obmedzené. Ale výber bezplatnej blogovacej platformy nie je tou najlepšou voľbou, ak chcete začať úspešný blog pre mamu.

Na väčšine bezplatných platforiem na blogovanie nemôžete svoj blog speňažiť. A schopnosť speňažiť svoj blog je nevyhnutná, ak chcete zarábať peniaze ako mama.

Preto odporúčame ako platformu na blogovanie používať WordPress.org.

platforma wordpress-org-blogging-

S WordPress.org máte úplnú kontrolu nad svojím blogom a môžete ho speňažiť ľubovoľným spôsobom. Navyše je to najpopulárnejšia blogovacia platforma na svete, ľahko použiteľná a vysoko prispôsobiteľná.

A používanie WordPress.org je bezplatné – všetko, za čo musíte zaplatiť, je webhosting a názov domény! Povedzme si o tom v ďalšej časti.

4. Založte si blog WordPress

Ako sme spomenuli vyššie, môžete použiť WordPress.org na založenie blogu pre mamu zadarmo.

Všetko, za čo musíte zaplatiť, sú:

 • Web hosting – Webhosting je miesto, kde sú všetky súbory vašich webových stránok uložené online. Potrebujete webhosting, aby bol váš blog aktívny na internete.
 • Názov domény – Názov domény je webová adresa, ktorú používatelia zadajú do svojich prehliadačov, aby sa dostali na vašu stránku. Napríklad názov našej domény je www.blogtyrant.com.

Pre váš webhosting a názov domény odporúčame použiť Bluehost.

Bluehost ponúka najlepšiu webhostingovú službu. V skutočnosti to oficiálne odporúča samotný WordPress.

Navyše je cenovo dostupný, spoľahlivý a ponúka inštaláciu WordPress jedným kliknutím.

Ešte lepšie je, že čitatelia Blog Tyrant získajú špeciálnu zľavu 60 % s Bluehost, ktorý prichádza s bezplatným názvom domény, bezplatným certifikátom SSL a ďalšími!

S Bluehost získate všetko, čo potrebujete na spustenie úspešného blogu pre mamu, bez toho, aby ste museli míňať veľa peňazí.

Ako nastaviť blog s Bluehost

Ak chcete začať s Bluehost, kliknite na vyššie uvedený odkaz na exkluzívnu ponuku Bluehost. Keď tam budete, kliknite na Začať tlačidlo, ako je znázornené na obrázku nižšie:

bluehost-start-a-blog

Na ďalšej stránke sa zobrazí výzva na výber cenového plánu. Vyberte si najlepší cenový plán pre vaše potreby a pokračujte.

Čítať:  Prečo spameri útočia na stránky WordPress?

Ďalším krokom je výber názvu domény. Môžete si vytvoriť novú doménu alebo použiť doménu, ktorú vlastníte.

bluehost-choose-free-domain-name

Ak ste si ešte inde nezakúpili doménu, vyberte si Vytvorte novú doménu a do textového poľa zadajte názov blogu, ktorý ste vybrali v kroku 2. Kliknite Ďalšie pokračovať.

Teraz zadajte informácie o svojom účte a vyberte si plán účtu. 36-mesačný účtovný plán vám poskytne najlepšiu hodnotu.

bluehost-package-information

Keď skončíte, dostanete e-mail s vašimi prihlasovacími údajmi. Po prihlásení do účtu Bluehost prejdite na stránku Moje stránky tab. Kliknite Prihláste sa do WordPress a zadajte svoje prihlasovacie údaje.

bluehost-wordpress-login

Keď ste prihlásení, kliknite na Vytvoriť stránku.

install-wordpress-bluehost

Sprievodca inštaláciou WordPress od Bluehost vás potom požiada, aby ste pomenovali svoj web a vybrali si slogan (voliteľné).

bluehost-wordpress-installation

Po zadaní názvu stránky a kliknutí Ďalšie, vyberte názov svojej domény z rozbaľovacej ponuky na ďalšej stránke. Adresár môžete nechať prázdny a Bluehost ho vyberie za vás. Kliknite Ďalšie po dokončení.

bluehost-install-wordpress

Teraz sa začne proces inštalácie WordPress, môže to trvať niekoľko minút. Keď je nainštalovaný WordPress, uvidíte správu o úspechu, ako je tá nižšie:

wordpress-úspešne-nainštalovaný

Na tejto stránke sa zobrazia podrobnosti o vašej webovej lokalite a tiež dostanete e-mailové potvrdenie s odkazom na oblasť správy vášho webu WordPress.

To je všetko!

Teraz, keď máte svoj blog WordPress nastavený, je čas, aby vyzeral úžasne!

5. Prispôsobte si dizajn blogu

Ak váš blog nevyzerá pekne, väčšina ľudí sa ani nebude obťažovať čítať ho. Ako teda dosiahnuť, aby váš blog vyzeral tak krásne ako ostatné blogy mamičiek, ktoré vidíte online?

Nebojte sa, nemusíte byť dizajnér, aby ste to dosiahli.

Keď si vytvoríte blog pomocou WordPress.org, získate prístup k tisíckam tém WordPress, bezplatných aj prémiových, ktoré majú ďalšie funkcie. Pomocou tém blogu WordPress môžete dať blogu svojej mamy profesionálny vzhľad v okamihu!

Odporúčame vám, aby ste si vybrali tému WordPress, ktorá predstavuje váš blogový výklenok, ale aj takú, ktorá je jednoduchá. Výber čistého a jednoduchého dizajnu udrží zameranie na váš úžasný obsah.

Napríklad téma Family Board by sa skvele hodila na blogy pre mamy:

family-board-wordpress-theme

Existuje veľa tém WordPress navrhnutých špeciálne pre rodinné a mamičkovské blogy. Pozrite si tento zoznam najlepšie témy WordPress pre rodinné blogy nájsť dokonalý dizajn pre vás.

Môžete tiež použiť plugin ako SeedProd na vytvorenie úplne vlastnej témy WordPress pre váš blog mamy nie je potrebné žiadne kódovanie.

Tvorca webových stránok SeedProd pre WordPress

Dodáva sa s viac ako 300 profesionálne navrhnutými šablónami webových stránok, ktoré vám pomôžu rýchlo začať. Potom môžete použiť nástroj na vytváranie drag and drop a viac ako 90 vopred pripravených blokov na jednoduché prispôsobenie šablón vašim potrebám. Môžete pridať bloky, ako sú nadpisy, obrázky, tlačidlá, sociálne profily, komentáre na Facebooku, formuláre na výber a ďalšie.

Pokyny krok za krokom nájdete v našom návode, ako vytvoriť vlastnú tému WordPress pomocou SeedProd.

6. Stiahnite si dôležité doplnky WordPress

Po nainštalovaní perfektnej témy WordPress pre blog mamy si stiahnite nejaké doplnky WordPress.

Doplnky WordPress vám umožňujú pridať ďalšie funkcie na váš web, aby bol výkonnejší a pomáhal mu lepšie fungovať. Na trhu je k dispozícii viac ako 56 000 doplnkov WordPress, bezplatných aj platených.

Ako teda viete, ktoré z nich potrebujete na svojom blogu?

Tu je krátky zoznam základných doplnkov WordPress, ktoré potrebujete:

1. Všetko v jednom SEO

všetko v jednom seo plugine

All in One SEO vám pomôže optimalizovať váš blog pre vyhľadávače. Vaša cieľová skupina tak ľahšie objaví váš blog online a pomôže vám zvýšiť návštevnosť.

Aj keď neviete nič o optimalizácii pre vyhľadávače, tento doplnok vám uľahčuje zvýšenie SEO. All in One SEO ponúka bezplatnú verziu pluginu a a prémiová verzia.

2. Google Analytics pre WordPress – MonsterInsights

plugin monsterinsights-google-analytics-plugin

MonsterInsights vám pomôže nakonfigurovať Google Analytics na vašom webe WordPress. To uľahčuje sledovanie návštevnosti vašich webových stránok, zisťovanie, ktoré blogové príspevky dosahujú najlepšiu výkonnosť, a ďalšie.

Keď budete tieto štatistiky sledovať, pomôže vám to zvýšiť návštevnosť vášho blogu a budete môcť poskytnúť svojmu publiku viac obsahu, o ktorý sa zaujíma.

S týmto doplnkom môžete začať bezplatne alebo ho môžete upgradovať na prémiová verzia MonsterInsights pre výkonnejšie funkcie.

3. WPForms

wpforms-contact-form-plugin

Pomocou WPForms môžete ľahko vytvárať kontaktné formuláre pre svoj web WordPress. Mať kontaktný formulár je dôležité, pretože umožňuje vašim čitateľom kontaktovať vás, čo je skvelé na zapojenie sa.

S WPForms môžete začať zadarmo. Existujú tiež prémiové plány ktoré si môžete zakúpiť na vytvorenie iných typov formulárov, ako sú prieskumy, a získať prístup k ďalším funkciám.

4. WP Super Cache

wp-super-cache-plugin

Pomalé načítanie stránky môže ľudí odviesť. WP Super Cache však zrýchli váš blog, urýchli jeho načítanie pre vašich čitateľov a optimalizuje ho pre lepší zážitok.

WP Super Cache má bezplatnú verziu a prémiovú verziu doplnku.

Čítať:  Ako vytvoriť filter príbehov na Instagrame

5. Sucuri

sucuri-security-plugin

Spoločnosť Sucuri bude chrániť váš web pred hackermi pravidelným skenovaním vašich stránok na hrozby a upozornením na akékoľvek problémy. S blogom si dáš veľa práce, takže ho budeš chcieť chrániť.

Sucuri je zadarmo na použitie. Majú tiež prémiovú verziu s viacerými funkciami.

Toto je len niekoľko základných doplnkov, s ktorými odporúčame začať. Ak chcete, aby bol váš blog ešte výkonnejší, pozrite si náš zoznam najlepších doplnkov WordPress pre blogy.

A ak ste novým používateľom WordPress, prečítajte si nášho sprievodcu, ako nainštalovať doplnky WordPress.

7. Vytvorte svoj prvý blogový príspevok

Ďalším krokom k vytvoreniu blogu pre mamu je samozrejme vytváranie blogových príspevkov! Koniec koncov, nechceli by ste, aby ľudia našli váš blog, ale nemali na ňom čo čítať.

O čom by teda mali byť vaše prvé blogové príspevky?

Spomeňte si na blog, ktorý ste si vybrali v prvom kroku tohto návodu. O akých témach môžete písať a ktoré súvisia s týmto výklenkom?

Ak sa vaša mama na blogu venuje rozpočtovaniu a osobným financiám, premyslite si zoznam súvisiacich nápadov, ako napríklad:

 • Domáce podniky pre mamičky
 • Ako zarobiť peniaze pobytom doma mami
 • Ako vytvoriť rodinný rozpočet na potraviny
 • Tipy na kupóny pre začiatočníkov

Ak potrebujete pomoc s nápadmi na blogové príspevky, pozrite si svoju konkurenciu.

Hľadajte blogy, ktoré majú rovnaké miesto ako vy, aby ste videli, o čom píšu.

Ak sa budete držať napríklad rozpočtovania a osobných financií, môžete si pozrieť, o akých témach píše blog Wealthy Single Mommy, a použiť ich ako inšpiráciu:

blog-príspevok-nápady-mama-blog

Venujte zvýšenú pozornosť najobľúbenejším blogovým príspevkom vašej konkurencie. Najpopulárnejšie blogové príspevky s najväčším počtom komentárov a zdieľaní vám ukážu, čo vašu cieľovú skupinu najviac zaujíma.

Keď budete mať zoznam niekoľkých nápadov, začnite písať!

Ďalšie tipy nájdete v našom sprievodcovi, ako napísať dobrý blogový príspevok.

8. Propagujte svoj blog

Teraz musíte dať ľuďom vedieť, že váš blog existuje. Čím viac budete propagovať svoj blog, tým viac čitateľov budete mať.

Nebojte sa, nemusíte míňať veľa peňazí na reklamu, aby ste svoj blog propagovali veľa ľudí online.

Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete svoj blog bezplatne propagovať:

Pripojte sa k skupinám a fóram pre mamičky

Existuje množstvo online skupín a fór, kde mamičky kladú otázky, zdieľajú tipy a navzájom si chatujú. Stačí rýchlo vyhľadať Google a nájsť nejaké:

google-search-for-mami-forums

Môžete sa pripojiť k týmto skupinám a fóram a propagovať svoj blog. Zúčastnite sa konverzácií, poskytnite užitočné rady a pridajte odkaz na jeden z vašich cenných blogových príspevkov. Je to skvelý spôsob, ako rozvíjať vzťahy a prilákať viac čitateľov na váš blog.

Nezabudnite skontrolovať pravidlá skupiny, aby ste sa uistili, že máte povolené zdieľať odkazy na svoj blog, inak vás môžu vyhodiť.

Zdieľajte svoje blogové príspevky na sociálnych sieťach

Zdieľanie vašich blogových príspevkov na sociálnych sieťach je jednoduchý a efektívny spôsob, ako prilákať na vašu stránku viac čitateľov. A takmer každý je dnes na sociálnych sieťach, takže tam musíte byť aj vy.

Tu je návod, ako Mommy Diary zdieľa svoje najnovšie blogové príspevky na svojej Facebook stránke:

mama-dennik-facebook-post

Ak chcete vytvoriť úspešné príspevky na sociálnych sieťach, potrebujete:

 • Pútavý obrázok – Obrázky vynikajú na sociálnych sieťach. Takže, keď zdieľate svoje blogové príspevky na sociálnych médiách, nezabudnite zahrnúť obrázky blogu.
 • Popis a výzva na akciu (Call to Action) – Pomocou titulku povedzte čitateľom, o čom je váš príspevok, a pridajte výzvu na akciu, ktorá čitateľom povie, čo majú robiť ďalej, napríklad „Prečítajte si môj najnovší blogový príspevok tu.“
 • Relevantné hashtagy – Hashtagy uľahčia vašej cieľovej skupine, aby vás našla. Pozrite sa, aké hashtagy používajú iné blogerky od mamičiek vo svojich príspevkoch a pridajte ich k svojim. Niektoré príklady môžu zahŕňať #MommyBlogger alebo #MommyTips.

A ak chcete rýchlo zvýšiť sledovanosť svojich sociálnych médií, vložte na svoj blog informačný kanál sociálnych médií. Pomôže vám to predstaviť vaše sociálne profily vašim existujúcim čitateľom a oni môžu naštartovať vaše sledovanie a zvýšiť vašu angažovanosť.

Na svoj blog môžete pridať informačný kanál sociálnych médií pomocou Smash Balloon.

doplnok sociálnych kanálov rozbiť balón

s Smash Balloon, môžete na svoje stránky jednoducho vložiť informačné kanály z Facebooku, YouTube, Twitteru a Instagramu. Kanály sú tiež úplne prispôsobiteľné. Môžete si vybrať, aký typ obsahu chcete zobraziť, či sa majú zobrazovať komentáre a hodnotenia Páči sa mi a mnoho ďalšieho.

Takto by mohol vyzerať informačný kanál Facebooku na vašom blogu:

facebookový kanál zo smash balloon

Existujú tiež lite verzie pluginov, ak si ich chcete zadarmo vyskúšať.

Príspevok hosťa na iných blogoch

Hosťovský príspevok je, keď napíšete blogový príspevok na webovú stránku niekoho iného. Zakaždým, keď sa zverejní jeden z vašich príspevkov pre hostí, mali by ste na konci článku dostať pole so životopisom autora s odkazom vedúcim späť na vašu webovú stránku.

Čítať:  Google Pixel Buds Pre vs Pixel Buds A-Series: Ktoré púčiky sú najlepšie?

Páči sa ti to:

hosť-blog-autor-bio-príklad

Hosťovské blogovanie je skvelý spôsob, ako sa predstaviť novému publiku.

Len sa uistite, že hosť uverejňuje príspevok na blogu v rovnakom výklenku ako vy. Týmto spôsobom viete, že aj ich čitatelia budú mať záujem o váš obsah.

Ďalšie užitočné tipy nájdete v našom sprievodcovi uverejňovaním príspevkov pre hostí.

Dobre, tento návod nie je len o tom, ako založiť blog pre mamu, ale aj o tom, ako zarobiť peniaze!

Pozrime sa teda na to, ako speňažiť svoj blog mamy.

9. Speňažte svoj blog

Jednoduché písanie blogových príspevkov a ich zverejňovanie na vašom webe vám nezarobí peniaze. Ak chcete zarábať peniaze online, musíte svoj blog speňažiť.

Ako to teda robíte?

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako speňažiť blog mamy. Poďme sa pozrieť na niektoré z najpopulárnejších stratégií:

Affiliate marketing

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze na blogoch pre mamy, je affiliate marketing.

Čo je affiliate marketing?

Affiliate marketing je, keď na svojom blogu propagujete produkty iných firiem. Zakaždým, keď niekto klikne na jeden z vašich pridružených odkazov a kúpi produkt, získate províziu.

Začnite s affiliate marketingom zapojením sa do affiliate programov, ako je ShareASale.

shareasale-affiliate-program-pre-mamicke-blogy

Na ShareASale nájdete množstvo produktov pre deti a mamičky, ktoré môžete propagovať na svojom blogu.

A pozrite si náš zoznam najlepších pridružených sietí a programov, ku ktorým sa dnes môžete pripojiť.

Prijmite sponzorované blogové príspevky

Ďalším spôsobom, ako môžete zarobiť peniaze propagáciou produktov na svojom blogu, sú sponzorované blogové príspevky. Sponzorovaný príspevok je, keď vám spoločnosť platí za písanie o jej produkte alebo službe na vašom blogu. Môžete napríklad dostať zaplatené za napísanie príspevku s recenziou produktu.

V niektorých prípadoch môže spoločnosť dokonca napísať príspevok za vás – potom stačí príspevok zverejniť a dostať zaplatené.

Môžete jednoducho vytvoriť formulár na prijímanie sponzorovaných blogových príspevkov WPForms.

plugin wpforms na vytvorenie formulára sponzorovaného blogového príspevku

Pomocou funkcie nahrávania súborov môžete spoločnostiam umožniť, aby predložili svoje požiadavky alebo odovzdali dokončený sponzorovaný príspevok priamo vám. WPForms sa navyše integruje s platobnými bránami, ako sú PayPal a Stripe, takže môžete okamžite vyberať sponzorované poplatky za príspevky.

Ak chcete začať so sponzorovanými blogovými príspevkami, pozrite si nášho sprievodcu, ako získať sponzorované príspevky pre svoj blog.

Inzerujte so službou Google Adsense

Môžete tiež zobrazovať reklamy na svojom blogu pomocou služby Google Adsense, aby ste zarobili peniaze. Začnite vytvorením bezplatného účtu Google Adsense. Potom Google na vašej webovej stránke zobrazí reklamy, ktoré sú zacielené na vaše publikum a váš obsah.

Tu je príklad jedného z blogu Pregnant Chicken:

google-adsense-ad-mom-blog

Zakaždým, keď jeden z návštevníkov vášho webu klikne na reklamu, zarobíte peniaze.

Nastavenie je jednoduché, preto pridajte Google Adsense do svojho blogu WordPress ešte dnes.

Ak ste sa obávali, ako založiť blog pre mamu a zarobiť peniaze, nemusíte sa viac báť! Toto sú 3 jednoduché spôsoby, ako môžete zarobiť peniaze na blogu svojej mamy.

A to je len začiatok! Pozrite si nášho sprievodcu, ako speňažiť blog, aby ste získali ziskovejšie stratégie.

10. Vytvorte zoznam e-mailov

Je tu jeden posledný krok k založeniu úspešného blogu pre mamy:

Vytvorenie zoznamu e-mailov!

Keď sa spýtate mamičiek blogerov, čo by chceli vedieť pred založením blogu, mnohí povedia, že by chceli vedieť, aké silné bolo vytváranie zoznamu e-mailov.

Pozrite si výhody e-mailového marketingu:

 • Doručujte svoje najnovšie blogové príspevky priamo do doručenej pošty čitateľov, aby ste zvýšili zapojenie.
 • Budujte zmysluplné vzťahy prostredníctvom osobnej, pravidelnej komunikácie.
 • Zarábajte peniaze propagáciou svojich pridružených odkazov alebo vlastných produktov, ako sú e-knihy, priamo vašim odberateľom.

Ako vidíte, zoznam e-mailov vám pomôže vytvoriť základňu verných fanúšikov a rozšíriť váš blog.

Ako vytvoríte zoznam e-mailov? Začnite vytvorením e-mailového prihlasovacieho formulára pomocou OptinMonster.

S OptinMonster môžete ľahko vytvárať krásne formuláre optin, ako je ten nižšie, aby ste povzbudili návštevníkov vašich webových stránok, aby sa stali predplatiteľmi.

optinmonster-e-mail-optin-form

Použitím formulárov na prihlásenie k e-mailu na svojom blogu môžete rýchlo zvýšiť svoj zoznam e-mailov.

Ak chcete získať ďalšie tipy, pozrite si naše rýchle a jednoduché hacky, ako získať viac odberateľov e-mailov a ako vytvoriť sprievodcu e-mailovým bulletinom.

Začnite úspešný blog pre mamu ešte dnes

To je zábal!

Dúfame, že vám tento príspevok ukázal, ako založiť blog pre mamu a zarobiť peniaze. Teraz si môžete privyrobiť pre svoju rodinu z pohodlia domova.

A časom a tvrdou prácou možno svoj blog pre mamu zmeníte na biznis na plný úväzok!

Skôr ako začnete svoj blog pre mamu, nezabudnite si prečítať náš kontrolný zoznam na spustenie blogu, aby ste sa uistili, že máte všetko, čo potrebujete.

A nezabudnite prihláste sa na odber nášho e-mailového spravodaja pre ďalšie užitočné tipy na blogovanie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE