Ako skontrolovať organickú návštevnosť v službe Google Analytics

Pokiaľ ide o meranie úspešnosti a vplyvu vášho webu, organická návštevnosť je jednou z najdôležitejších metrík, ktoré môžete analyzovať.

Zatiaľ čo väčšina ostatnej návštevnosti je získaná alebo vyžiadaná, organická návštevnosť je návštevnosť au naturel.

Ľudia vás našli prostredníctvom vyhľadávačov, z vlastnej vôle.

Zatiaľ čo sociálna a platená návštevnosť má svoje miesto, organická návštevnosť je z dlhodobého hľadiska vaším chlebíkom.

Tu sa dozviete, ako používať poprednú svetovú platformu na webovú analýzu –Google Analytics—kontrolovať organickú návštevnosť, analyzovať, odkiaľ pochádza a čo to znamená.

Ešte lepšie je, že vám ukážem, ako diagnostikovať príčinu náhleho poklesu organickej návštevnosti, a ukážem vám ďalšie nástroje organickej návštevnosti, ktoré vám môžu pomôcť tam, kde služba Google Analytics zaostáva.

Fáza 1: Kontrola organickej návštevnosti

Ak ste už zvládli organické dopravné koliečka, môžete túto časť preskočiť.

Ale ak vaše údaje Google Analytics nie sú filtrované (alebo ak neviete, či áno), nie tak rýchlo! Je dôležité mať položený dobrý základ predtým, ako prejdete na ďalšie časti.

Prejdeme si základy toho, ako skontrolovať, či sa pozeráte na tie správne údaje, prečo by ste si mali nastaviť IP (alebo iný) filter a čo v praxi znamená kontrola organickej návštevnosti.

A. Priraďte svoj kód sledovania Google Analytics

Prvé veci: váš kód sledovania Google Analytics.

Existuje veľa zdrojov o tom, ako skutočne nastaviť kód sledovania, ktorým sa tu nebudeme venovať. Skôr vám poskytnem kontext a základné tipy, aby ste sa uistili, že viete, čo sa deje s vaším kódom sledovania a vašimi stránkami.

Predtým, než sa dostanete nad organickú návštevnosť, chcete sa uistiť, že kontrolujete správny dopravy.

Ak to chcete urobiť, musíte nájsť a porovnať kód sledovania na svojej stránke s kódom sledovania vo svojom účte Google Analytics.

Skontrolujte, či existuje kód sledovania

Zábavný fakt:

Môžete prejsť na ľubovoľnú stránku a vyhľadať kód sledovania Google Analytics.

Jednoducho prejdite na webovú stránku a kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť „Zobraziť zdrojový kód stránky“. Toto je spôsob, ako nahliadnuť do back-endového kódu akejkoľvek webovej stránky.

Ak v spodnej časti nevidíte „Zobraziť zdrojový kód stránky“, znamená to, že ste klikli pravým tlačidlom myši na nejaký typ objektu.

Ako to povedať? V hornej časti ponuky po kliknutí pravým tlačidlom sa zobrazia možnosti „Kopírovať“, „Uložiť“ a podobné možnosti, ako keby ste sa pokúšali uložiť obrázok alebo niečo podobné.

Pokúste sa nájsť nejaké biele miesto bez objektu (nie na obrázku, posúvači, prehrávači videa atď.), aby sa v dolnej časti ponuky po kliknutí pravým tlačidlom zobrazilo „Zobraziť zdrojový kód stránky“. Môžete tiež jednoducho použiť kombináciu klávesov Ctrl + U a zobraziť zdrojový kód stránky.

Teraz stlačte Ctrl + F pre „UA-“, aby ste našli kód sledovania Google Analytics.

Ak nájdete stránku s viacerými kódmi sledovania, znamená to, že služba Google Analytics bola pre túto stránku nastavená viackrát.

Je možné, že stránka bola používaná niekoľkými rôznymi marketingovými agentúrami, ktoré neposlali svoje analýzy (nedbalé), alebo sa môže stať, že správcovia webu sledujú viac ako jednu verziu stránky (high-tech).

Pre väčšinu z nás najlepšie je držať sa jedného kódu sledovania aby sme sa uistili, že náš zber údajov je presný.

Nájdite svoj kód sledovania v správcovi služby Google Analytics

Chcete sa uistiť, že kód, ktorý ste našli v zdrojovom kóde stránky, je rovnaký ako kód v sekcii Správca služby Google Analytics.

Čítať:  Google: Na poskytovanie ďalších informácií spoločnosti Google by sa mali používať súbory Sitemap. Nie ako hlavná navigácia

Prejdite do sekcie Správca (ozubené koliesko vľavo dole, ak ho nemôžete nájsť).

V strednom stĺpci pod Vlastníctvom kliknite na „Informácie o sledovaní“ a potom na „Kód sledovania“.

Potom uvidíte svoj kód sledovania v časti ID sledovania.

Chcete sa uistiť, že váš kód sledovania sa tu zhoduje s kódom, ktorý ste našli v zdrojovom kóde.

Môžete tiež skontrolovať, či je správne pripojený, kliknutím na „prehľady návštevnosti v reálnom čase“, ktoré v reálnom čase zobrazujú počet aktívnych používateľov, teda ľudí na vašom webe práve teraz. Mali by ste byť schopní sledovať, ako sa číslo zvyšuje o jednu, ak sa dostanete na stránku, a potom klesať o jednu, ak kliknete mimo stránky.

Skúste to skontrolovať pomocou možnosti Odoslať testovaciu prevádzku.

B. Vynechajte údaje pomocou filtra IP

Pri práci s údajmi v službe Google Analytics – najmä s organickými údajmi – sa chcete uistiť, že v nich nie ste.

Inými slovami: Môžete vidieť veľa zobrazení na novej stránke, ktorú ste vytvorili, alebo na novom blogovom príspevku, ktorý ste napísali, aj keď v skutočnosti všetku tú návštevnosť tvoríte len vy a iní nepodstatní ľudia (spolupracovníci, vaša mama atď. .).

Ak sa nefiltrujete, pozeráte sa na svoje vlastné kliknutia a zobrazenia, čo zvyšuje a skresľuje vaše údaje.

Aby ste sa uistili, že sa pozeráte na údaje, ktoré skutočne odrážajú to, čo chcete (ľudia, ktorí nie ste vy, vaši zamestnanci, vaši klienti atď.), môžete nastaviť filtre. Tieto filtre odfiltrujú všetky tieto irelevantné údaje a ponechajú vám údaje, ktoré skutočne chcete.

Aj keď existuje niekoľko spôsobov, ako nastaviť filtre, takmer vždy používam filtre IP. Pomocou filtrov IP si vyberáte adresy IP, ktoré chcete odfiltrovať z údajov.

Jednoducho prejdite na Google a zadajte „moja IP adresa“ a on vám povie, čo to je. Odfiltrujte adresy IP z ľubovoľného miesta, ktoré považujete za relevantné, čo bude pravdepodobne zahŕňať minimálne vaše pracovisko a váš domov (pre vás a ostatných, ktorí na stránke pracujú).

Najprv vytvorte nové zobrazenie, do ktorého pridáte filtre.

Najlepšie je ponechať predvolené zobrazenie „Všetky údaje webových stránok“ na pokoji (bez filtrov), pre prípad, že by ste ho neskôr potrebovali. Údaje, ktoré boli odfiltrované zo zobrazenia, nemôžete získať spätne, takže je najlepšie vytvoriť nové zobrazenie.

Pomenujte ho napríklad „Filter IP adries“. Potom vytvorte filter pre každú adresu IP, ktorú chcete odfiltrovať, napríklad:

Každý filter pomenujte podľa toho, odkiaľ je adresa IP a koho to je (tj „Adresa IP domu – sivá“, „IP adresy do práce – Brady“), aby ste sa neskôr nemýlili, čo presne ste odfiltrovali.

Keď je všetko nastavené, uistite sa, že sa pri kontrole analýzy pozeráte na toto zobrazenie.

C. Základy kontroly organickej návštevnosti

Teraz, keď si môžete byť istí, že údaje vo vašej službe Google Analytics sú 1. správne a 2. nie sú navýšené o váš vlastný čas na stránke, je čas skontrolovať organickú návštevnosť.

Na ľavom bočnom paneli kliknite na položku Publikum a potom na položku Prehľad.

Ak chcete zobraziť organickú návštevnosť, kliknite na sivé pole Všetci používatelia, ktoré vás presmeruje na obrazovku nižšie. Rolovaním nájdite v zozname segmentov položku „Organic Traffic“, vyberte ju a stlačte tlačidlo Použiť.

Pri takomto nastavení uvidíte údaje všetkých používateľov modrou a organickú návštevnosť oranžovou.

Ak by ste radšej videli iba organickú návštevnosť, segmentu Všetci používatelia sa môžete zbaviť takto:

Môže však byť užitočné zobraziť všetkých používateľov spolu s organickou návštevnosťou.

Napríklad priemerné trvanie relácie je oveľa dlhšie pre organickú návštevnosť ako pre všetku návštevnosť. Miera odchodov je tiež výrazne nižšia pre organickú návštevnosť.

Kombináciu týchto dvoch faktorov možno interpretovať tak, že kvalitu organickej návštevnosti je vyššia ako priemer celej návštevnosti, zatiaľ čo množstvo organickej návštevnosti je asi tretina celkovej návštevnosti používateľov.

Čiarový graf zobrazuje používateľov, nie relácie. Môžete si to predstaviť ako počet ľudí ktorí navštívili vašu stránku, a nie počet návštev vašej stránky.

Čítať:  Ak Google vašu stránku neprehľadáva, zvýšte kvalitu

V nižšie uvedenom čiarovom grafe môžete vidieť nejaké skoky v údajoch všetkých používateľov, o ktorých viete, že nepochádzajú z organickej návštevnosti. V tomto konkrétnom prípade sú tieto skoky hlavne výsledkom e-mailových kampaní z tejto B2B webovej stránky s jednou ženou.

V predvolenom nastavení sa na displeji zobrazuje posledný týždeň, ale rozsah dátumov môžete zmeniť na ľubovoľný údaj v pravom hornom rohu.

Tu je rýchly prehľad v jednoduchom jazyku toho, čo znamenajú čísla pod čiarovým grafom pre zvolený rozsah dátumov:

  • Používatelia – Všetci jedineční používatelia. To znamená, že ak webovú stránku navštívite dvakrát, stále sa počítate ako jeden používateľ.
  • Noví používatelia – Ľudia, ktorí navštívili vaše stránky prvýkrát v danom rozsahu dátumov.

Vo vyššie uvedenom príklade môžete vidieť, že väčšina používateľov je pre tento rozsah dátumov nová. Modré a zelené kruhové grafy na pravej strane vám poskytujú vizualizáciu nových a vracajúcich sa používateľov.

  • Relácie – Počet návštev vašej stránky. Ak jeden používateľ navštívi webovú stránku trikrát, každá z týchto troch návštev sa pripočíta k tomuto číslu.
  • Počet relácií na používateľa – Priemerný počet relácií na používateľa. V podstate to len rozdeľuje relácie podľa používateľov za vás.
  • Zobrazenia stránky – Počet stránok zobrazených používateľmi na vašej lokalite. Každá zobrazená stránka sa počíta, aj keď jeden používateľ navštívi rovnakú stránku dvakrát počas jednej relácie.

Ak napríklad prejdete na domovskú stránku lokality, potom prejdete na inú stránku a potom sa znova vrátite na domovskú stránku, započíta sa to ako tri zobrazenia stránky.

  • Stránky / relácia – Priemerný počet zobrazení stránky na reláciu.
  • Priem. Trvanie relácie – Priemerný čas strávený každým používateľom na vašej stránke na reláciu.
  • Miera odchodov – Najviac nepochopená metrika zo všetkých. Keď niekto „odskočí“ z vášho webu, znamená to, že prišiel na váš web a odišiel, pričom vstúpil na váš web a opúšťal ho z tej istej stránky, bez akýchkoľvek ďalších interakcií s webom. Môžete si to predstaviť ako všetky relácie, v ktorých používateľ počas relácie navštívil iba jednu stránku a potom odišiel.

Podľa vlastných slov Googlemiera odchodov je „percento všetkých relácií na vašej lokalite, v ktorých používatelia zobrazili iba jednu stránku a spustili iba jednu požiadavku na server Analytics.“

Čím vyššia je vaša miera odchodov, tým viac používateľov s jedným prístupom ste mali. Hoci mnohí obchodníci považujú vysokú mieru okamžitých odchodov za zlú, nemusí to tak byť, najmä ak sa pozeráte na údaje pre jednotlivé stránky.

Fáza 2: Zistite, odkiaľ pochádza vaša organická návštevnosť

Je čas odhodiť tréningové kolesá a ponoriť sa hlbšie do vašej organickej návštevnosti a toho, odkiaľ vlastne pochádza.

O tom, ako ste „získali“ používateľov prostredníctvom rôznych metrík, sa väčšinou môžete dozvedieť na karte „Akvizícia“ vľavo.

Odpoveď: Aké platformy použili organickí používatelia, aby vás našli?

Prejdite na „Acquisition“, „All Traffic“ a nakoniec na „Source/Medium“.

Údaje uvedené nižšie môžu vyzerať trochu čudne (a nie sú veľmi užitočné), ak pre túto oblasť služby Google Analytics vyberiete segmenty „Všetci používatelia“ a „Organická návštevnosť“.

Vyjdite zo „Všetci používatelia“, aby ste získali prehľad o tom, odkiaľ pochádzajú vaši organickí používatelia (nemusíte sa obávať, tento segment môžete vrátiť späť pomocou niekoľkých kliknutí, kedykoľvek budete chcieť).

Keďže pracujeme s organickou návštevnosťou, môžete očakávať, že uvidíte Google, Bing a ďalšie vyhľadávače.

Ak sa ľudia dostali na váš web prostredníctvom sociálnych médií, považuje sa to skôr za „sociálnu návštevnosť“ než za organickú. Podobne, ak sa niekto dostal na vašu stránku z inej stránky (to znamená, že máte spätný odkaz, máte šťastie!), nazýva sa to „návštevnosť zo sprostredkovania“, ktorá je tiež oddelená od organickej návštevnosti.

Existuje tiež „priama návštevnosť“ (keď niekto zadá priamo vašu doménu) a „platená návštevnosť“ (nevysvetľuje).

Ak dúfate, že sa na návštevnosť pozriete z iného miesta ako z vyhľadávačov, potom sa budete chcieť zamerať na iný typ návštevnosti.

B. Aké zariadenia použili organickí používatelia, aby vás našli?

Mobil sa vo svete SEO a organickej návštevnosti veľmi mení.

Čítať:  Spoločnosť Google môže vykonať ručnú akciu v súvislosti so zoznamami receptov, ktoré používajú štruktúrované označenie pre recepty

Keďže čoraz viac používateľov používa svoje telefóny a tablety, Google tlačil na správcov webu, aby boli ich stránky vhodnejšie pre mobilné zariadenia. Začalo to odmeňovaním stránok, ktoré boli vhodné pre mobilné zariadenia, čo znamená, že boli pohotové a rýchle.

Nedávno Google prešiel na indexovanie a hodnotenie stránok podľa ich mobilnej verzie (napr.Mobile-first indexing“), nie ich počítačová verzia.

Pomocou indexovania na prvom mieste pre mobilné zariadenia sa budete chcieť uistiť, že mobilná verzia vášho webu je na účely hodnotenia aktuálna. Napriek tomu, ak ste B2B spoločnosť, je pravdepodobné, že väčšina ľudí, ktorí navštívia vašu stránku, tak urobí zo svojho stola v práci a nie cez telefón.

Neberte to však za slovo – najlepšie je skontrolovať si svoju vlastnú návštevnosť, aby ste videli, koľko ľudí je v skutočnosti na mobilných zariadeniach a koľko ľudí používa počítač.

Ak chcete zistiť, na ktorých zariadeniach boli organickí používatelia, keď prešli na váš web, vráťte sa do časti Publikum, potom do časti Mobily a nakoniec do časti Prehľad. Ak chcete vedieť, či vaši používatelia skresľujú Android alebo Apple, môžete vybrať položku „Zariadenia“.

C. Kde sa geograficky nachádzajú vaši používatelia?

Zistenie, odkiaľ sú vaši používatelia, vám môže pomôcť zistiť, či váš web oslovuje relevantných ľudí. Ak ste napríklad miestna firma, návštevnosť z veľkej diaľky je celkom irelevantná.

Ak chcete zistiť, kde sa nachádzajú vaši používatelia, prejdite na položku Publikum, potom na položku Geografické údaje a položku Poloha. Uvidíte globálne predvolené nastavenie, ktoré vám ukáže, koľko organickej návštevnosti máte z ktorých krajín.

Ak chcete zobraziť návštevnosť v podrobnejšom meradle, máte dve možnosti:

1. Zmeňte „Primárna dimenzia:“ Môžete zmeniť svoju primárnu dimenziu z krajín na mestá. To bude zahŕňať dopravu zo všetkých miest na celom svete.

2. Vyberte si krajinu: Ak sa chcete zamerať len na svoju krajinu (povedzme USA), môžete kliknúť priamo na USA, čím sa vám zobrazí návštevnosť iba z USA.

Odtiaľ sa môžete preklikať na konkrétny štát USA a pozrieť si premávku v meste práve z tohto stavualebo môžete zmeniť svoju primárnu dimenziu z „Región“ na „Mesto“, aby ste videli premávku zo všetkých miest USA (vo všetkých štátoch). Pohrajte sa s tým, aby ste sa uistili, že získate rozdiel.

D. A čo organické kľúčové slová a hodnotenia?

Je to pravda – môžete prejsť na „Akvizícia“, potom na „Kampane“ a „Organické kľúčové slová“ a zobraziť niektoré zo svojich organických kľúčových slov – údajne.

Ak ste však v posledných rokoch sledovali nástroje SEO, budete vedieť, že bezplatné nástroje Google, ktoré pomáhajú s kľúčovými slovami, sú čoraz nespoľahlivejšie (a úprimne povedané, zbytočné).

Napríklad a 2015 experiment od Moz ukázal nezrovnalosti medzi tým, čo vám ukazuje bezplatný Plánovač kľúčových slov Google, a skutočnosťou. Na rovnakú poznámku (a novšie), Údaje o objeme kľúčových slov v službe Google AdWords sa ukázali ako nespoľahlivé.

Nenechajte sa zmiasť tým, že si myslíte, že Google poskytuje bezplatné a hodnotné informácie o čomkoľvek, čo súvisí s jeho algoritmom organického hodnotenia. Ak chcete získať prehľad o svojich kľúčových slovách a hodnotení, pravdepodobne za to budete musieť zaplatiť prostredníctvom jedného z mnohých úžasných a výkonných nástrojov SEO.

Akokoľvek je Google Analytics skvelý, nepokrýva všetko, najmä pokiaľ ide o ťažké hity, ako sú informácie o kľúčových slovách a spätných odkazoch.

Fáza 3: Pochopenie vašich organických používateľov

Teraz, keď už viete, ako nájsť organickú návštevnosť a ako našli vás, je čas zahodiť bicykel za skúter a ponoriť sa do správania používateľov.

A. Ako sa organickí používatelia pohybujú na vašich stránkach?

Moja obľúbená časť Google Analytics! Prejdite na položku Správanie a potom na položku Tok správania a zistite, ako sa používatelia pohybujú na vašich stránkach.

Zobrazuje všetky rôzne cesty, ktorými používatelia prešli vašou stránkou, od najbežnejších po najmenej bežné.

Skutočnou hodnotou tu je zistiť, či používatelia prechádzajú po vašom webe tak, ako bolo zamýšľané.

Môžete zistiť, kde a prečo ľudia „odchádzajú“ (červená) a použiť tieto informácie na optimalizáciu používateľského lievika.

B. Ako sa organickí používatelia správajú na konkrétnych stránkach?

Prejdite na „Správanie“ a potom na „Obsah lokality“ a pozrite si „Všetky stránky“, „Vstupné stránky“ a „Výstupné stránky“.

Čítať:  Outsourcing Link Building? Tu je návod, ako na to

Všetky stránky vám poskytnú pohľad na všetky stránky navštívené na vašom webe, kdekoľvek v používateľskom toku. Vstupné stránky si prezerajú iba stránky, na ktoré ľudia vstúpili, a výstupné stránky sa zameriavajú výlučne na stránky, cez ktoré ľudia opustili váš web.

Profi tip:

Ak pracujete s obmedzenými zdrojmi, ale chcete optimalizovať svoje stránky pre mobilné zariadenia, môžete skontrolovať, ktoré stránky sú konkrétne častejšie navštevované prostredníctvom mobilných zariadení ako počítačov.

Ak máte napríklad kamenný obchod, je možné, že stránky s polohou budú mať vyšší podiel návštev z mobilných zariadení ako iné stránky na vašom webe. Môžete uprednostniť, aby tieto stránky boli čo najviac vhodné pre mobilné zariadenia.

Na snímke obrazovky nižšie som tu dostal stĺpec „Kategória zariadenia“ výberom možnosti „Sekundárna dimenzia“ „Kategória zariadenia“.

Teraz sa údaje rozdelia a zobrazia sa jeden riadok pre x-stránku, ktorá bola používateľmi na počítači, a ďalší riadok pre rovnakú x-stránku, ktorá bola používateľmi mobilných zariadení.

So sekundárnymi dimenziami môžete robiť veľa. Pozrite sa, aké sú možnosti, pohrajte sa s nimi a zamyslite sa nad tým, čo teraz zobrazujú údaje s vybratou novou sekundárnou dimenziou.

Fáza 4: Diagnostika náhleho poklesu organickej dopravy

Čas na motocykli: diagnostika náhleho poklesu organickej dopravy.

Keď to robíte, uistite sa, že máte otvorenú myseľ, pozerajte sa všade a hrajte sa s rozsahmi dátumov, aby ste hľadali zmeny.

Raz som napríklad zistil, že pokles návštevnosti nového klienta skutočne bol dobrá vec.

Ako? Boli to miestny obchod v meste s bežným názvom (myslite: Springfield). Ukázalo sa, že všetka ich stratená premávka bola pre nich aj tak irelevantná, pretože to bola stratená doprava z iných Springfieldov ďaleko. Tento druh návštevnosti nebol užitočný pre podnikanie môjho klienta a nebol užitočný ani pre používateľov v iných mestách s názvom Springfield.

V tomto prípade by ste mohli povedať, že Google sa opravoval sám.

Tu je niekoľko miest, ktoré treba hľadať, keď zisťujete, prečo došlo k poklesu organickej návštevnosti, vrátane niektorých vecí, ktoré ste sa naučili vyššie:

  • V službe Google Analytics skontrolujte, či ste nezaznamenali pokles prevažne mobilných používateľov, a získajte viac informácií o indexovaní na prvom mieste pre mobilné zariadenia
  • V Google Analytics skontrolujte, či nedošlo k poklesu návštevnosti z konkrétneho zdroja/média
  • V službe Google Analytics skontrolujte geografickú polohu svojej návštevnosti pred a po poklese
  • Použite Ahrefs na kontrolu svojich konkurentov a zistite, či nemohli „ukradnúť“ vašu organickú návštevnosť prostredníctvom hodnotenia

Ako získať väčšiu kontrolu nad údajmi o organickej návštevnosti služby Google Analytics

Pripútajte sa masliakom. Ak chcete získať maximálnu kontrolu nad údajmi o organickej návštevnosti v službe Google Analytics, nehľadajte ďalej než na Doplnkový nástroj Google Analytics.

Umožňuje vám jednoducho importovať údaje zo služby Google Analytics do Tabuliek Google, kde si môžete vytvárať vlastné grafy a výpočty. Nemusíte vedieť, ako kódovať alebo robiť niečo fantastické so skriptami, ale predtým, ako sa ich pokúsite použiť doma, sa odporúča mať dobrý prehľad o možnostiach a vzorcoch tabuliek.

Ak ste šialenec s údajmi ako ja a uprednostňujete nastavovanie vecí v tabuľkových procesoroch namiesto toho, aby ste hľadali riešenia s informačnými panelmi služby Google Analytics, ktoré jednoducho nefungujú správne, toto je pre vás.

Doplnok tiež umožňuje jednoduché a rýchle vytváranie vlastných analytických správ zadarmo.

Ak chcete tento nástroj používať efektívne, musíte presne pochopiť, čo s údajmi je. Je toho veľa doplnková dokumentácia pomôcť.

Nenechajte sa zastrašiť niektorými back-end skriptami, ktoré zobrazuje niektorá z dokumentácie – nemusíte sa do žiadneho z nich ponoriť, aby ste tento nástroj mohli efektívne používať.

Keď to pochopíte, práca s ním je celkom jednoduchá a môže vám pomôcť oveľa hlbšie pochopiť vašu organickú návštevnosť.

Záver

Keďže vyhľadávače sa neustále menia a reklamy stále nachádzajú kreatívne spôsoby, ako nás bombardovať, sledovanie organickej návštevnosti je teraz dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

So službou Google Analytics a podpornými nástrojmi, ako sú Ahrefs a doplnok Google Analytics, môžete jedným ťahom prejsť z tréningových kolies o organickej premávke na poriadneho jazdca na motorke!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE