Ako skontrolovať skóre ľahkosti čítania Flesch Kincaid pre vaše príspevky a stránky

flesch kincaid ľahké čítanie

Algoritmy používané na meranie relevantnosti a online obsahu sa neustále menia. A ak chcete byť vyššie na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov, musíte sa uistiť, že váš obsah je optimalizovaný pre tieto algoritmy.

Zatiaľ čo sa mnohí ľudia snažia optimalizovať svoj online obsah pomocou kľúčových slov na všetkých správnych miestach, ponúkajú jedinečný, relevantný obsah a využívajú metaznačky, zabúdajú na ďalší faktor, ktorý je rovnako dôležitý – čitateľnosť.

V tomto príspevku vám ukážeme, ako môžete skontrolovať skóre jednoduchosti čítania Flesch Kincaid vo WordPress pomocou niektorých užitočných doplnkov. Budeme sa venovať aj niektorým tipom a trikom, ktoré môžete použiť na zlepšenie skóre jednoduchosti čítania Flesch Kincaid vášho online obsahu. Ale skôr ako začneme, pozrime sa na to, aká je čitateľnosť vlastne merané.

Ako sa meria čitateľnosť pomocou testu čítania Flesch Kincaid?

Hoci Google nemusí explicitne považovať čitateľnosť za hodnotiaci faktor vo svojom algoritme, zo širšieho hľadiska je čitateľnosť dôležitá. Ak je obsah, ktorý zverejňujete na svojich webových stránkach, príliš náročný na čítanie alebo pochopenie, je pravdepodobnejšie, že vaše publikum bude hľadať informácie inde.

Čítať:  499 vybraných mien domovov dôchodcov

The Test ľahkosti čítania Flesch Kincaid určuje, aké ťažké je porozumieť pasáži napísanej v angličtine. Na výpočet skóre jednoduchosti čítania používa faktory, ako je počet slov vo vete (dĺžka vety) a počet slabík na slovo. Čím vyššie skóre; tým ľahšie je úryvok pochopiť. A čím nižšie je skóre vášho obsahu; tým ťažšie je to pochopiť.

Napríklad, ak váš obsah pozostáva z krátkych viet s priemerne dvoma slabikami na slovo, dosiahne skóre takmer 100 v teste ľahkosti čítania Flesch Kincaid. Tu je návod, ako skóre čitateľnosti sú interpretované…

Úrovne Flesch Kincaid

skóre Školská úroveň
100 až 90 5. trieda
90 až 80 6. trieda
80 až 70 7. trieda
70 až 60 8. až 9. ročník
60 až 50 10. až 12. ročník
50 až 30 vysoká škola
30 ku 0 Absolvent vysokej skoly

Vo väčšine prípadov sa skóre ľahkosti čítania Flesch Kincaid medzi 60 a 70 považuje za dobré pre online obsah.

Ako skontrolovať skóre ľahkosti čítania Flesch Kincaid vo WordPress

V tejto časti uvedieme pravidlo pre dva z najlepších doplnkov – Yoast SEO a FD Word Statistics – ktoré vám môžu pomôcť zmerať skóre jednoduchosti čítania Flesch Kincaid pre vaše príspevky a stránky WordPress.

Yoast SEO

yoast seo

Yoast SEO je výkonný doplnok WordPress, ktorý je navrhnutý tak, aby vám pomohol zlepšiť optimalizáciu vášho webu pre vyhľadávače. Dodáva sa aj s funkciou analýzy čitateľnosti, ktorá funguje tak, že analyzuje obsah vašich blogových príspevkov a stránok a pomocou testu ľahkosti čítania Flesch Kincaid vypočíta skóre čitateľnosti.

Čítať:  6 najlepších plánovacích nástrojov TikTok v roku 2024

yoast seo správa dobrá

The Čitateľnosť v sekcii Yoast SEO zobrazuje kompletnú správu vášho online obsahu po jeho analýze. Povie vám, koľko získala vaša kópia v teste ľahkosti čítania Flesch Kincaid a interpretuje ju aj vám.

yoast seo správa chudobná

Ak napríklad váš obsah skóroval zle v teste ľahkosti čítania Flesch Kincaid, doplnok vám poskytne užitočné tipy, čo môžete urobiť, aby ste dosiahli vyššie skóre. Najlepšie na doplnku Yoast SEO je, že je neuveriteľne efektívny. To znamená, že na základe výsledkov môžete vykonať úpravy a prehodnotiť obsah z hľadiska čitateľnosti.

Štatistika FD Word

fd štatistika slov

Doplnok FD Word Statistics používa na výpočet čitateľnosti vášho obsahu test ľahkosti čítania Flesch Kincaid aj test Gunning Fog. Vyhodnocuje vaše blogové príspevky a stránky a zobrazuje analýzu ich písania priamo pod editorom príspevkov.

Analýza písania obsahuje informácie o počte viet, ktoré ste použili, a o tom, ako váš obsah skóroval v troch rôznych testoch čitateľnosti – Gunning Fog, Flesch a Flesch Kincaid Reading Ease.

štatistická správa fd word

Výnimočnou funkciou, ktorú FD Word Statistics ponúka, je, že vyhodnocuje váš obsah oproti trom rôznym testom čitateľnosti. Na rozdiel od doplnku Yoast SEO vám však neposkytuje podrobnú interpretáciu toho, čo znamenajú skóre čitateľnosti a čo môžete urobiť pre ich zlepšenie.

3 tipy na zlepšenie skóre ľahkosti čítania Flesch Kincaid

Zlepšenie čitateľnosti obsahu môže potenciálne zvýšiť zapojenie používateľov, znížiť mieru odchodov z vašej stránky a zlepšiť mieru konverzie. Lepším skóre v teste Flesch Kincaid Reading Ease máte väčšiu šancu zvýšiť čas, ktorý vaši návštevníci strávia na vašej stránke.

Čítať:  Ako vytvoriť profil zákazníka na základe údajov o predaji

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť na zlepšenie skóre ľahkosti čítania Flesch Kincaid vášho obsahu:

Tip 1: Používajte krátke, výstižné vety

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré treba mať na pamäti, je, že vaša cieľová skupina má ako celok široký rozsah schopností čítať. To znamená, že niektorí z vašich čitateľov môžu čítať na vysokej škole, zatiaľ čo iní môžu čítať na úrovni 8. ročníka.

Z tohto dôvodu je dobré používať krátke, výstižné vety vždy, keď je to možné. Môžete napríklad skúsiť rozdeliť jednu dlhú vetu na dve kratšie. Podobne namiesto veľkých slov, aby zneli inteligentnejšie, skúste použiť menšie, ktoré sú ľahšie zrozumiteľné.

Tip 2: Uistite sa, že je váš obsah ľahko skenovateľný

Zabezpečiť, aby bol obsah vašej webovej stránky stráviteľný pre každého čitateľa pomocou kratších odsekov a veľkého množstva nadpisov a podnadpisov, je skvelý spôsob, ako zlepšiť ich čitateľnosť. To vám umožní sústrediť sa a dodávať nápady v kúskoch, ktoré sa dajú ľahko skenovať.

Okrem toho môžete tiež skúsiť nahradiť dlhé zoznamy oddelené čiarkami rýchlymi odrážkami, kedykoľvek je to možné. Kľúčovou výhodou, ktorú z toho získate, je, že skimmery na prvý pohľad získate dobrú predstavu o tom, čo v príspevku uvádzate.

Tip 3: Použite konverzačný tón

Písanie v konverzačnom tóne automaticky zvyšuje čitateľnosť vášho obsahu. Napríklad vás to núti používať aktívne hlasové vety viac ako pasívne hlasové vety. Takže namiesto písania niečoho ako Na večeru Jane zjedla šesť kreviet radšej napíšeš Jane o šiestej krevety pri večeri. Ako môžete povedať, aktívna hlasová veta je kratšia ako pasívna.

Čítať:  Ako predávať šablóny Canva na Etsy v niekoľkých jednoduchých krokoch v roku 2024

Okrem toho pomocou konverzačného tónu budete pôsobiť ľudskejšie a okamžite upútate pozornosť publika. A v dôsledku toho s väčšou pravdepodobnosťou vytvoríte zapojenie používateľov a povzbudíte čitateľov, aby začali diskusie.

Záver

Nastolením rovnováhy vo svojom písanom online obsahu môžete výrazne zlepšiť skóre čitateľnosti Flesch Kincaid a zabezpečiť, aby bol váš obsah zrozumiteľnejší pre viac ľudí. Poďme si rýchlo zrekapitulovať tipy, ktoré si môžete osvojiť na zlepšenie svojho skóre ľahkosti čítania Flesch Kincaid:

  1. Používajte krátke, výstižné vety, aby ste uspokojili široké spektrum čitateľských schopností cieľového publika.
  2. Uistite sa, že váš obsah sa dá ľahko skenovať, aby skimmery zostali na vašej stránke a prečítali si celý príspevok od začiatku do konca.
  3. Počas písania používajte konverzačný tón, aby ste zvýšili zapojenie používateľov a povzbudili svojich čitateľov, aby začali diskusie.

Analyzovali ste svoj obsah z hľadiska čitateľnosti? Ktoré nástroje boli podľa vás najužitočnejšie? Dajte nám vedieť komentárom nižšie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE