Ako skryť posledné videnie pred jednou osobou na Instagrame

Chcete vedieť, ako skryť posledné videnie pred jednou osobou na Instagrame?

Instagram vždy vydáva podobné funkcie pre iné bežné platformy sociálnych médií. Dôvod, pýtate sa? Každý vlastník aplikácie sociálnych médií chce, aby jeho platforma mala čo najväčší počet používateľov. A vyzerá to tak, že Instagram túto súťaž vyhrá.

S viac ako miliardou používateľov sú mnohí lojálni a používajú ho nielen na posúvanie a skúmanie, ale aj na komunikáciu. V skutočnosti ho značný počet ľudí považuje za primárnu aplikáciu na odosielanie priamych správ.

Aby ste ešte viac spoznali Facebook Messenger a Whatsapp, jedna z najnovších funkcií vám umožňuje zdieľať a zobrazovať stav aktivity. Vývojári to však posúvajú na ďalšiu úroveň a umožňujú vám skryť naposledy videnú osobu na Instagrame alebo túto funkciu úplne zakázať.

Čítajte ďalej a zistite, ako na to!

Kto môže vidieť, keď ste aktívny na Instagrame

Na rozdiel od Facebook, ktorý zobrazuje váš status všetkým priateľom, Instagram je v tomto smere trochu iný. Ak chcete svojim priateľom na Instagrame oznámiť, že ste online, musíte si zapnúť Stav aktivity. To vám tiež ukáže ich stav. To však neznamená, že vaše posledné videnie bude viditeľné pre všetkých.

Čítať:  25 Amazon Marketplaces, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše podnikanie v roku 2024

Instagram umožňuje iba účtom, ktoré sledujete, a ľuďom, ktorým ste poslali správy, aby videli, kedy ste momentálne alebo naposledy aktívny v aplikácii.

Toto vylučuje všetkých vašich sledovateľov, ktorých nesledujete, a ľudí, ktorých sledujete, ale ešte ste im neposlali priamu správu.

Podobne, ak je váš účet verejný, každý, kto vás sleduje, nebude môcť zobraziť vašu poslednú návštevu, pokiaľ ho nesledujete späť alebo mu nenapíšete správu. Ak teda túto funkciu v aplikácii Instagram zakážete, nikto nebude môcť vidieť vašu poslednú návštevu, rovnako ako vy neuvidíte ich.

Ako skryť naposledy videné na Instagrame

Hoci vedieť, kedy je niekto online alebo bol naposledy aktívny v aplikácii, môže byť občas prospešné, má to aj svoje nevýhody. Nikto nechce byť obťažovaný, keď je zaneprázdnený prácou, a určite nechcete, aby si niekto prezeral váš stav aktivity, keď ho ignorujete. V takýchto prípadoch je najlepším spôsobom skrytie vašej poslednej návštevy na Instagrame.

Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

 1. Spustite Instagram aplikáciu z domovskej obrazovky vášho zariadenia.
 2. Ďalej prejdite do svojho profilu klepnutím na Ikona profilu z lišty v spodnej časti.
 3. Klepnite na hamburgerové menu z pravého horného rohu.
 4. Teraz vyberte nastavenie.
 5. Nakoniec zapnite prepínač vedľa Zobraziť stav aktivity.

Upozorňujeme, že nie všetci, ktorých sledujete alebo ktorých sledujete, uvidia váš stav aktivity. To znamená, že ho budú môcť zobraziť iba jednotlivci, ktorým ste poslali správu alebo ktorých sledujete.

Môžem skryť posledné videnie pred jednou osobou na Instagrame

Zatiaľ čo Instagram nedáva používateľom priamu možnosť skryť svoju poslednú návštevu pred konkrétnymi ľuďmi, stav aktivity môžete skryť nepriamo. Keď tak urobíte, vybraní ľudia na vašom Instagrame neuvidia, kedy ste aktívni, a nebudú môcť vidieť, kedy ste naposledy.

Čítať:  Ako si vybrať správny softvér portálu udalostí pre vaše potreby

Ako skryť posledné videnie pred jednou osobou na Instagrame

Ak vás zaujíma, ako na Instagrame skryť naposledy videnú osobu pred jednou osobou, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. To zahŕňa obmedzenie ich účtu, zrušenie sledovania alebo zablokovanie používateľa. Ak budete postupovať podľa ktorejkoľvek z týchto metód, budete môcť ľahko skryť svoj stav aktivity pred určitými ľuďmi v aplikácii Instagram.

Teraz si prejdime podrobne každú metódu:

1. Obmedzte používateľa.

Funkcia Instagram Restrict je skvelý spôsob, ako prevziať kontrolu nad svojím účtom a vyhnúť sa sledovateľom, s ktorými máte problém, bez toho, aby ste ich zablokovali alebo prestali sledovať. Keď obmedzíte používateľa Instagramu, vaše príbehy, príspevky, kotúče a životy budú pre neho stále viditeľné. Existuje však niekoľko vecí, ktoré sa budú líšiť.

Títo jednotlivci neuvidia vašu poslednú návštevu spolu s tým, či ste si prečítali ich DM a niekoľko ďalších výhod. Toto je jeden z najlepších spôsobov, ako skryť vašu poslednú návštevu pred vybranými používateľmi na Instagrame.

Postup:

 1. Najprv otvorte Instagram aplikáciu z telefónu.
 2. Potom klepnite na Ikona vyhľadávania zo spodného panela a potom ťuknite na panel vyhľadávania.
 3. Teraz zadajte ich používateľské meno a kliknite na ich profil vo výsledkoch vyhľadávania.
 4. Keď budete v ich profile, klepnite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu.
 5. Vyberte Obmedziť.
 6. Nakoniec klepnite na Odmietnuť zo správy, ktorá sa zobrazí.

Ďalším plusovým bodom obmedzenia používateľa je, že Instagram používateľov neupozorní, keď obmedzíte ich účet. Stále si teda môžete navzájom bez problémov prezerať obsah.

2. Zrušte sledovanie používateľa.

Keďže Instagram umožňuje ľuďom, ktorých sledujete, zobraziť vašu poslednú aktivitu, môžete pred nimi skryť svoj stav aktivity jednoduchým zrušením sledovania ich účtu. Majte na pamäti, že jednotlivec, ktorého prestanete sledovať, skôr či neskôr zistí, že ste ho prestali sledovať.

Čítať:  15 najlepších marketingových agentúr cestovného ruchu, ktoré treba zvážiť v roku 2024

Tu je to, čo musíte urobiť, aby ste prestali sledovať používateľa na Instagrame:

 1. Otvor Instagram a prejdite na kartu Hľadať výberom položky Ikona vyhľadávania odspodu.
 2. Teraz vyhľadajte rukoväť používateľa a vyberte to isté z výsledkov vyhľadávania. Prípadne môžete vyhľadať ich profil v priamych správach, ak ste im v minulosti posielali správy.
 3. Klepnite na Sledovanie a potom vyberte Prestať sledovať z možností, ktoré sa zobrazia.

Môžete tiež zrušiť sledovanie používateľov podľa nasledujúcich krokov:

 1. Z Instagram prejdite do aplikácie Profil tab.
 2. Teraz klepnite na Sledovanie.
 3. Posuňte zobrazenie nadol a vyhľadajte používateľa, ktorého chcete prestať sledovať. Môžete tiež vyhľadať ich používateľské meno na vyhľadávacom paneli v hornej časti.
 4. Teraz klepnite na Sledovanie vedľa ich používateľského mena.
 5. Nakoniec vyberte Prestať sledovať na potvrdenie.

Prečítajte si tiež: Čo sa stane, keď prestanete sledovať niekoho na Instagrame

3. Zablokujte používateľa.

Ak sa už nechcete spájať s instagramovým účtom a zároveň si želáte skryť pred nimi vašu poslednú návštevu, najlepšou možnosťou je používateľa jednoducho zablokovať. Týmto spôsobom si nebudú môcť prezerať váš profil, príspevky, kotúče atď. Okrem toho Instagram neupozorní ani nepošle správu, keď zablokujete používateľa.

Na druhej strane zablokovaný účet môže stále vidieť vaše komentáre k príspevkom iných ľudí, ale nemá prístup k vášmu profilu.

Tu je postup, ako zablokovať účet na Instagrame:

 1. OTVORENÉ Instagram.
 2. Teraz prejdite na kartu Hľadať výberom položky Ikona vyhľadávania prítomný na dne.
 3. Potom vyhľadajte používateľa, ktorého chcete zablokovať, klepnutím na panel vyhľadávania.
 4. Vyberte ich profil z výsledkov vyhľadávania.
 5. Potom vyberte tri zvislé bodky z pravej hornej časti obrazovky.
 6. Klepnite Blokovať.
 7. Vyberte Blokovať @ a nové účty, ktoré môžu vytvoriťa potom klepnite na Blokovať znova.
 8. Prečítajte si tiež: Môžete zabrániť ľuďom, aby videli vaše príspevky na Instagrame

  Často kladené otázky (FAQ):

  1. Čo vlastne znamená Active Now na Instagrame?

  Instagram zobrazuje zelenú bodku na ikone jeho profilu, aby ukázal, kedy je používateľ v aplikácii práve online. Ak chcete jednoducho zistiť, kto je aktívny v aplikácii Instagram, prejdite do svojich správ.

  Všetci používatelia, ktorí sú momentálne online, budú prítomní v hornej lište. Všimnite si, že stav Aktívny teraz zobrazuje ľudí, ktorí aplikáciu práve používajú. Neznamená to, že títo používatelia niekomu posielajú správy.

  2. Ako presne je Instagram aktívny teraz?

  Stav Aktívny teraz nie je najpresnejší, pokiaľ ide o zobrazenie aktuálne online účtov. Používatelia hlásili, že zo strany Instagramu je priemerné desaťminútové oneskorenie.

  To znamená, že ak niekoho vidíte online, je možné, že opustil aplikáciu, no Instagram ešte neaktualizoval svoj stav.

  Niektorí používatelia môžu byť tiež online, ale ich stav aktivity môže pred aktualizáciou až desať minút zobrazovať stav offline.

  Zbalenie: Ako skryť posledné videnie pred jednou osobou na Instagrame

  Aby som to zhrnul, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete skryť svoj stav aktivity pred vybranými používateľmi na Instagrame. Môžete jednoducho obmedziť ich účty, aby ste im zabránili v zobrazení vašej poslednej návštevy alebo stavu aktivity. Úlohu navyše dokončíte aj ich zrušením sledovania a zablokovaním.

  Toto uzatvára náš návod, ako skryť naposledy videnú osobu na Instagrame pred jednou osobou. Ak máte ďalšie nejasnosti alebo otázky, môžete využiť sekcie komentárov nižšie. Budeme sa snažiť čo najlepšie vám pomôcť.

  Súvisiace témy:

  Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Čítať:  21 spôsobov, ako získať viac sledovateľov na TikTok pomocou súkromného účtu

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE