Ako skryť správy v WhatsApp

WhatsApp je populárny spôsob, ako zostať v kontakte s priateľmi, rodinou a spolupracovníkmi. Niekedy však môžu byť vaše rozhovory citlivého charakteru, veci, ktoré nechcete zdieľať s ostatnými. Je príliš bežné, že ľudia okolo vás nevedome pozerajú na váš telefón, keď máte otvorený WhatsApp, a možno nechcete, aby videli, s kým ste četovali.

Ako skryť správy v WhatsApp

Ak vás zaujíma, či existuje spôsob, ako môžete skryť svoje správy na WhatsApp, už nehľadajte. Tento článok sa bude zaoberať skrytím správ a upozornení na zariadeniach iPhone a Android.

Ako skryť správy v WhatsApp na iPhone

Nech už sú vaše dôvody na skrytie správ WhatsApp akékoľvek, dá sa to urobiť. Najpopulárnejšou metódou je ich archivácia. Tým sa umiestnia do špeciálneho archívneho priečinka, ktorý nie je okamžite viditeľný po spustení aplikácie.

Ďalšou možnosťou je pridať do aplikácie ďalšiu úroveň zabezpečenia, ak nechcete na svojom iPhone útek z väzenia a spúšťanie aplikácií tretích strán na skrytie vašich správ. Je tiež možné skryť upozornenia WhatsApp. Všetky tieto metódy pokryjeme nižšie.

Skrytie správ

Najjednoduchší spôsob, ako skryť správu WhatsApp, je pomocou funkcie archívu. Po archivácii četu nebude okamžite viditeľný, keď budete mať aplikáciu otvorenú. Stále však budete mať prístup k týmto archivovaným četom. Ak sa chcete dozvedieť, ako archivovať správy, postupujte takto:

 1. Spustiť WhatsApp na vašom iPhone.
 2. Nájdite čet, ktorý chcete skryť, a potiahnite prstom doľava.
 3. Klepnite na tmavomodrú Archív ikonu.
Čítať:  Prečo na nich záleží a ako uzavrieť ďalšie ponuky v roku 2024

Keď budete mať aplikáciu otvorenú, tento čet už nebude viditeľný. Archivované diskusie môžete jednoducho zobraziť potiahnutím prsta smerom nadol, čím sa zobrazí odkaz Archivované rozhovory priamo pod oknom vyhľadávania. Klepnite naň a zobrazte svoje skryté rozhovory.

Skrytie správ bez archivácie

V súčasnosti môžete správy WhatsApp skryť iba ich archiváciou. Existujú aplikácie tretích strán, ktoré vám pomôžu pri skrývaní správ, ale najprv by ste museli svoj iPhone prepadnúť z väzenia. Útek z väzenia ruší vašu záruku a neodporúča sa, pokiaľ presne neviete, ako na to.

Jedinou ďalšou dostupnou možnosťou je pridať do telefónu ďalšiu úroveň zabezpečenia vyžadovaním Touch alebo Face ID na odomknutie WhatsApp. Tým zabránite ostatným získať prístup k vašim chatom. Ak chcete nastaviť ID, postupujte takto:

 1. Spustiť WhatsApp.
 2. Klepnite na nastavenie.
 3. Vyberte účtu a potom Ochrana osobných údajov.
 4. Nájdite a stlačte Zámok obrazovky.
 5. V závislosti od vášho iPhone uvidíte Vyžadovať Face ID alebo Vyžadovať Touch ID.
 6. Kliknutím na prepínač vedľa neho túto funkciu zapnete.
 7. Vyberte, ako dlho to nadobudne účinnosť. Vaše voľby sú Okamžite, Po 1 minúte, Po 15 minútacha Po 1 hodine.

Teraz budete mať ďalšiu vrstvu zabezpečenia na skrytie svojich správ a na otvorenie aplikácie budete potrebovať vaše Face ID alebo Touch ID.

Skrytie upozornení

Možno budete chcieť skryť svoje upozornenia WhatsApp. Ak máte súčasne viacero aktívnych rozhovorov, tieto upozornenia môžu byť rušivé. Túto funkciu môžete ľahko vypnúť zmenou nastavení vášho iPhone. Tu je postup:

 1. Klepnite na ikonu Ikona nastavení na vašom iPhone.
 2. Nájdite a vyberte Upozornenia a potom WhatsApp.
 3. V závislosti od vášho operačného systému sa tento ďalší krok môže líšiť.
  • Ak vidíte Povoliť upozorneniakliknite na prepínač a nastavte ho na Vypnuté pozíciu.
  • Ak máte Zobraziť ukážky možnosť, stlačte ju a vyberte Nikdy.
Čítať:  Ako pridať hudbu do príbehu, príspevku alebo kotúča Instagramu

Podľa týchto krokov sa vám už nebude zobrazovať upozornenie, keď dostanete novú správu WhatsApp.

Ako skryť správy v WhatsApp na zariadení s Androidom

Každý používateľ WhatsApp má svoje dôvody na skrývanie správ na svojom zariadení s Androidom. Skrytie správ je možné vykonať pomocou funkcie archivácie WhatsApp alebo aplikácie tretej strany. Upozornenia na správy sa tiež dajú ľahko skryť zmenou nastavení zariadenia. Našťastie je vykonanie týchto zmien jednoduchý proces.

Skrytie správ

Môže prísť čas, keď budete chcieť skryť určité správy na WhatsApp. Našťastie je to niečo, čo sa dá dosiahnuť. Najrýchlejším spôsobom je ich archivácia. Rýchlym potiahnutím a klepnutím môžete skryť akúkoľvek správu. Ak chcete archivovať správu WhatsApp na svojom zariadení s Androidom, postupujte takto:

 1. Klepnite na WhatsApp na vašom Androide.
 2. Nájdite správu, ktorú chcete archivovať, a dlho klepnite.
 3. Stlačte tlačidlo Ikona archívu v pravom hornom rohu obrazovky.

Táto správa bude teraz presunutá do priečinka Archív. Keď aplikáciu otvoríte, nebudete ju môcť vidieť. Ak ho chcete zobraziť, prejdite nadol do spodnej časti obrazovky a stlačte ďalej Archivované rozhovory.

Skrytie správ bez archivácie

Jediný spôsob, ako skryť správy WhatsApp bez archivácie alebo použitia aplikácií tretích strán, je obmedziť prístup k aplikácii. Dá sa to dosiahnuť úpravou nastavení ochrany osobných údajov. Pridanie ďalšej vrstvy zabezpečenia sťaží ostatným prístup k vašim správam WhatsApp. Postup:

 1. Spustite aplikácie a vyberte nastavenie.
 2. Klepnite účtu a vyberte si Ochrana osobných údajov.
 3. Stlačte tlačidlo Zámok na odtlačky prstov. V závislosti od toho, ktoré zariadenie s Androidom používate, sa vaše možnosti môžu líšiť.
 4. Kliknite na prepínač vedľa Odomknite pomocou odtlačku prsta alebo akoukoľvek inou zobrazenou metódou.
 5. Vyberte, ako rýchlo sa toto bezpečnostné opatrenie použije, keď je aplikácia nečinná. Možnosti zahŕňajú Okamžite, Po 1 minútea Po 30 minútach.
Čítať:  Ako si vybrať správne marketingové a reklamné kanály

Ak chcete svoje správy skryť bez toho, aby ste ich archivovali pomocou aplikácie tretej strany, postupujte takto:

 1. Stiahnite si a nainštalujte GBWhatsApp.
 2. Spustite novú aplikáciu.
 3. Zaregistrujte aplikáciu pomocou svojho telefónneho čísla.
 4. Vyberte správu, ktorú chcete skryť, a klepnite na ikona troch bodiek.
 5. V rozbaľovacej ponuke klepnite na Skryť.
 6. Zobrazí sa vzorovaná obrazovka. Vyberte vzor hesla na implementáciu kódu zámku.

Táto správa bude teraz skrytá a uzamknutá. Ak chcete zobraziť svoje skryté rozhovory s GBWhatsApp, budete musieť overiť vzor hesla.

Skrytie upozornení

Vďaka viacerým simultánnym chatom WhatsApp môžete byť bombardovaní upozorneniami zakaždým, keď dostanete novú správu. Tieto upozornenia môžu byť nielen rušivé, ale môžu byť aj nepríjemné. Našťastie ich môžete vypnúť zmenou nastavení WhatsApp. Ak ich chcete vypnúť, postupujte takto:

 1. Kliknite na nastavenie na vašom zariadení so systémom Android.
 2. Vyberte Aplikácie a upozornenia a potom Aplikácie.
 3. Nájdite a vyberte si WhatsApp.
 4. Vypnúť Všetky upozornenia WhatsApp.

Po zmene nastavení už nebudete dostávať upozornenia, keď budete mať novú chatovú správu.

Vysvetlenie skrytia správ a upozornení WhatsApp

Svoje správy a upozornenia WhatsApp môžete jednoducho skryť na zariadení iPhone alebo Android pomocou funkcie archívu. Týmto presuniete vybrané rozhovory do špeciálneho priečinka, ktorý sa priamo nezobrazuje v aplikácii. Upozornenia sa dajú ľahko skryť vykonaním zmeny v nastaveniach aplikácie. Skrytie správ bez ich archivácie nie je jednoduché, ale existujú aplikácie tretích strán, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

Čítať:  Ako zobraziť vzájomných priateľov v Snapchate

Chceli ste skryť správy na WhatsApp? Použili ste metódy uvedené v tomto článku? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE