Ako skryť svoje telefónne číslo v telegrame

Ak máte záujem o zabezpečenú komunikáciu, pravdepodobne ste už počuli o telegrame, cloudovej službe správ a VOIP. Telegram umožňuje používateľom anonymne odosielať správy, fotografie, video streamy, zvukové súbory a ďalšie súbory.

Napriek všetkému humbuku však Telegram nie je mimoriadne bezpečná komunikačná aplikácia. Správy sú šifrované iba na strane klienta a odborníci na kryptografiu kritizovali bezpečnostnú architektúru aplikácie. Napríklad všetky kontakty a správy sú uložené spolu s ich dešifrovacími kľúčmi a aplikácia nemá žiadne end-to-end šifrovanie pre správy. Ukázalo sa tiež, že vlastný šifrovací protokol Telegramu má značné problémy s bezpečnosťou a spoľahlivosťou.

Z týchto dôvodov mnohí používatelia stále posielajú správy prostredníctvom telegramu, ale chcú sa pri používaní služby anonymizovať.

Presnejšie povedané, veľa ľudí by chcelo používať telegram, ale skryli ho telefónne čísla z aplikácie. Tento článok vás prevedie tým, ako to urobiť.

Môžem skryť svoje telefónne číslo v telegrame?

Keď sa zaregistrujete na odber telegramu, musíte aplikácii udeliť povolenie na uskutočňovanie a prijímanie hovorov na telefóne a dať aplikácii svoje telefónne číslo. Bohužiaľ, ak sa chcete prihlásiť do telegramu na svojom primárnom telefóne, musíte sa týchto informácií vzdať.

Telegram však toto číslo nepoužíva na komunikáciu s vami a nezdieľa číslo s ostatnými používateľmi. Používateľské meno na vašom účte sa stane vaším identifikačným tokenom pre službu.

Ostatní používatelia telegramu uvidia vaše telefónne číslo iba vtedy, ak ich máte uložené v telefóne a synchronizujete svoje kontakty s telegramom. To zahŕňa priateľov, kohokoľvek vo vašich telefónnych kontaktoch a kohokoľvek, s kým ste dobrovoľne zdieľali svoje telefónne číslo.

Čítať:  [Answered] Ako skryť príspevky pred niekým na Instagrame

Ide o jednoduchý systém, ktorý zachováva zdanie súkromia. Pokiaľ si číslo danej osoby nepridáte do kontaktov v telefóne, uvidí iba vaše používateľské meno v telegrame. Existuje však spôsob, ako skryť svoje telefónne číslo v telegrame. Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

 1. Otvorte telegram a klepnite na Nastavenie, umiestnený v ľavom dolnom rohu.
 2. Klepnite Súkromie a bezpečnosť.
 3. Klepnite na Telefónne číslo.
 4. Klepnite na jednu z nich Moje kontakty (vaše kontakty uvidia vaše telefónne číslo) alebo Nikto (nikto neuvidí vaše telefónne číslo).

Vďaka tomu nebude nikto vidieť vaše telefónne číslo prostredníctvom aplikácie. Nezabúdajte však, že vaše telefónne číslo bude stále pripojené k vášmu účtu.

Ďalšie tipy na ochranu osobných údajov v telegrame

Telegram sa snaží zachovať vaše súkromie v rámci aplikácie. Správy sú uložené vo vašom zariadení, nie na serveroch Telegramu, čím sú chránené pred zvedavými očami.

Keď je správa vymazaná, vymaže sa pre obe strany, takže môžete ovládať, čo druhá osoba vidí v chate. Existuje však niekoľko ďalších vylepšení, ktoré môžete vykonať v termináli, aby boli vaše konverzácie ešte súkromnejšie.

Tu je len niekoľko spôsobov, ako zvýšiť bezpečnosť telegramu.

Samozničujúce chaty

Telegram má funkciu tajného rozhovoru, ktorá využíva šifrovanie typu end-to-end a vo vopred nastavenom čase sa zničí. Pre tieto rozhovory budete musieť nastaviť časovač, ale okrem toho je proces automatický. Pre tie chaty, ktoré nikdy nechcete, aby vás našli, je to veľmi skvelá funkcia.

 1. Otvorte tajný rozhovor v telegrame.
 2. Vyberte trojbodkovú ikonu ponuky.
 3. Vyberte Nastavte časovač samodeštrukcie a nastavte čas.

Po spustení časovača budú všetky správy v rámci tejto chatovej relácie po vypršaní vymazané. Okrem toho Telegram deaktivuje funkciu snímania obrazovky vášho smartfónu, keď ste v tajnom rozhovore, čím pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Skryť snímky obrazovky z galérie telefónu

Ak nechcete, aby sa snímky obrazovky vášho telegramu zobrazovali v galérii médií vášho telefónu, môžete ich skryť. Môžete presne určiť, ktoré médiá sa môžu a nemôžu zobrazovať mimo telegramu, čo vás môže ochrániť pred náhodným odhalením obrázkov pri posúvaní fotografií.

Čítať:  Ako poslať správu na Facebooku viacerým priateľom

V systéme Android:

 1. Vyberte položku Telegram nastavenie.
 2. Klepnite na Nastavenia četu.
 3. Prepnúť Uložiť do galérie na Vyp.

V systéme iOS:

 1. Otvor nastavenie aplikácie.
 2. Vyberte Ochrana osobných údajov a fotografie.
 3. Prepnúť telegram vypnúť.

Tieto médiá si budete môcť aj naďalej prezerať v rámci telegramu, no nebudú viditeľné nikde inde na vašom zariadení.

Nastavte prístupový kód

Ak majú k vášmu telefónu prístup iní a chcete si zachovať svoje súkromie, môžete nastaviť prístupový kód pre telegram. Toto uzamkne aplikáciu a zabráni komukoľvek inému v tom, aby ju mohol používať alebo prezerať, pokiaľ nepozná váš prístupový kód.

 1. Otvorte telegram a klepnite na nastavenie.
 2. Klepnite Súkromie a bezpečnosť.
 3. Klepnite Prístupový kód Zamknúťpotom Zapnite prístupový kód.
 4. Ak sa zobrazí výzva, zadajte a znova zadajte prístupový kód.

Odteraz budete musieť pri prvom spustení telegramu zadať svoj PIN. Uistite sa, že si zapamätáte svoj PIN alebo ho uložte na bezpečnom mieste – je to jediný spôsob, ako získať prístup k vášmu účtu Telegram.

Skryť naposledy zobrazené pre vybrané kontakty v telegrame

Ako pravdepodobne viete, Telegram ukazuje ostatným ľuďom, kedy ste aplikáciu použili naposledy. Ak sa snažíte niekomu vyhnúť alebo chcete četovať bez toho, aby vás niekto videl, postupujte podľa týchto krokov.

 1. OTVORENÉ nastavenie v aplikácii Telegram.
 2. Vyberte Súkromie a bezpečnosť.
 3. Klepnite Naposledy videný & Online.
 4. Vyberte buď Všetci, Moje kontaktyalebo Nikto.

Ako vytvoriť telegramový účet bez vášho telefónneho čísla

Ako je uvedené vyššie, vidíte, že neexistuje spôsob, ako sa prihlásiť do telegramu bez toho, aby ste im poskytli telefónne číslo. Ide o to, že to nemusí byť VAŠE číslo.

Keďže Telegram používa toto číslo iba na prvotné overenie účtu, nemusíte mu dávať číslo, ktoré sa s vami akýmkoľvek spôsobom spája. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete nastaviť telegram, pričom nezostane žiadne vysledovateľné spojenie s vašou skutočnou identitou.

Čítať:  Môžete nahlásiť súkromný účet TikTok? Vysvetlené

Požičajte si pevnú linku

Na prihlásenie do telegramu nemusíte používať mobilný telefón. Ak nemôžete prijať SMS, Telegram zavolá na hlasové číslo a dá vám overovací kód. Na svete stále existujú telefónne automaty a niektoré z nich dokonca prijímajú aj prichádzajúce hovory.

Prípadne si môžete telefón požičať v knižnici alebo v obchode. Mnohé zdravotnícke zariadenia majú vo vestibule verejné telefóny, na ktoré môžu ľudia telefonovať. Ak môžete prijať jeden hovor z telegramu, môžete použiť toto číslo a byť nevystopovateľný.

Použite Google Voice

Google Voice je služba VOIP poskytovaná spoločnosťou Google. Účet Google Voice vám poskytne miestne telefónne číslo, ktoré musí byť prepojené s účtom Google, ale vytvorenie nového anonymného účtu Google je jednoduché.

 1. Odhláste sa zo všetkých svojich účtov Google.
 2. Zaregistrujte si nový účet Google.
 3. Keď budete mať nový účet, pripojte ho k novému účtu Google Voice
 4. Vyberte telefónne číslo
 5. Zaregistrujte sa na odber telegramu a ako kontaktné číslo uveďte svoje číslo Google Voice.
 6. Získajte autorizačný kód zo svojho účtu Google Voice a zadajte ho do telegramu.

Použite dočasné číslo

Ak sa vám nechce prechádzať cez obruče pri vytváraní nového pseudonymu Google, môžete sa prihlásiť na odber čísla horáka. Akýkoľvek počet služieb vám poskytne a dočasné telefónne čísloalebo dokonca druhé číslo, bez toho, aby ste museli robiť veľa v spôsobe overovania alebo zisťovania vašej identity.

Existuje niekoľko stránok, ktoré môžete použiť, ale Bezplatné telefónne číslo má bezplatnú službu, ktorá je tu ideálna pre vaše účely. Z tejto stránky môžete získať dočasné číslo úplne zadarmo, číslo, ktoré sa potom recykluje a neskôr znova a znova používa iní ľudia.

Keďže táto stránka a Telegram sú úplne neprepojené spoločnosti, nebude existovať žiadne spojenie, ktoré by preukázalo, že ste konkrétny používateľ, ktorý použil toto dočasné číslo na registráciu do Telegramu.

 1. Navštívte bezplatné telefónne číslo a vyberte jedno zo zobrazených čísel.
 2. V telegrame zadajte číslo, ktoré ste vybrali
 3. Počkajte, kým sa na FreePhoneNum zobrazí SMS z Telegramu s overovacím kódom.
 4. Zadajte tento overovací kód do telegramu.
Čítať:  Ako používať doplnok jednoduchých zdieľaných tlačidiel vo WordPress

Použite horák telefón

Stále je možné kúpiť staré funkčné telefóny (t. j. telefóny, ktoré nie sú smartfónmi, ale stále fungujú v mobilnej sieti) z miest, ako sú obchody so sekáčmi alebo na súkromnom trhu. Alebo si môžete za pár dolárov kúpiť cudzí starý telefón, na ktorom je ešte dočasne SMS služba.

Toto je trochu temná časť sveta ďalšieho predaja telefónov, pretože všetky tieto telefóny sa vo všeobecnosti kupujú špeciálne na páchanie trestných činov, ale samo osebe nie je nezákonné mať telefón, ktorý s vami nie je spojený.

Keď budete mať telefón, použite ho na registráciu do telegramu a potom ho vyhoďte. Potom sa môžete prihlásiť do telegramu na svojom hlavnom telefóne pomocou používateľského mena a hesla telegramu a svoju identitu už nebudete musieť overovať. Len sa uistite, že máte v Nastaveniach vypnuté „Dvojfaktorové overenie“, aby ste sa uistili, že toto telefónne číslo už nikdy nebudete potrebovať.

často kladené otázky

Môžem skryť svoje priezvisko v telegrame?

Bohužiaľ, Telegram nám nedovolí skryť svoje meno alebo priezvisko pred ostatnými. V aplikácii si však môžete zmeniť meno. Klepnite na tri vodorovné čiary v ľavom hornom rohu a klepnite na nastavenie. Na tejto novej stránke kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu. V ponuke vyberte Upraviť meno. Zadajte meno, ktoré chcete zobraziť, a kliknite na začiarknutie v pravom hornom rohu.

Záverečné myšlienky

Aj keď to nie je najbezpečnejšia aplikácia na odosielanie správ, Telegram ponúka určité zabezpečenie a existuje niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť, aby bola aplikácia ešte bezpečnejšia. Podľa vyššie popísaných tipov si môžete jednoducho anonymne nastaviť účet Telegram a upraviť svoje nastavenie tak, aby ste chránili svoje súkromie.

Máte nejaké ďalšie tipy na zvýšenie bezpečnosti telegramu? Podeľte sa o ne v komentároch nižšie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE