Ako speňažiť blog v roku 2024 – 15 osvedčených a ziskových spôsobov


Zaujíma vás, ako speňažiť blog? Aj keď je blogovanie pre mnohých príjemným koníčkom, je to tiež skvelý spôsob, ako zarobiť peniaze online.

Určite vás tiež poteší, že speňaženie blogu je dnes jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Takže, možno ste si už založili blog a už nejaký čas píšete úžasné príspevky… ale stále zarábate nula dolárov?

Je čas to zmeniť! Ale ako to robíte?

V tomto príspevku vám ukážeme, ako speňažiť blog a zarobiť peniaze online pomocou 15 overených a výnosných spôsobov.

Začnime!

1. Spustite affiliate marketing

Ak hľadáte spôsoby, ako speňažiť blog, mali by ste sa pozrieť na affiliate marketing.

Affiliate marketing je jedným z najbežnejších spôsobov, ako blogeri zarábajú peniaze. Pomocou affiliate marketingu propagujete produkty iných firiem. Zakaždým, keď si niekto zakúpi produkt prostredníctvom jedného z vašich pridružených odkazov, získate províziu.

Povedzme teda, že vaša provízia je 5 USD za každý predaj. Ak si 100 ľudí kúpi produkt kliknutím na váš partnerský odkaz, zarobíte 500 dolárov – cha-ching!

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť produkty na propagáciu na svojom blogu, je zapojiť sa do pridružených programov, ako sú:

affiliate-marketing-shareasale-speňaženie-a-blogu

Zaregistrujte sa a prehliadajte pridružené siete, ako sú tieto, aby ste našli pridružené produkty, ktoré môžete propagovať. V podstate existuje pridružený program pre každé odvetvie alebo oblasť; móda, jedlo a pitie, vzdelávanie, zdravie a ďalšie.

Najlepšie je vybrať produkty súvisiace s výklenkom vášho blogu. Výberom produktov, ktoré súvisia s vašou špecializáciou, viete, že vaše publikum o ne bude mať záujem a pravdepodobnejšie si ich kúpi.

Napríklad, ak je obsah vášho blogu o fitness, mali by ste propagovať produkty súvisiace s fitness, ako je športové oblečenie, cvičebné vybavenie atď.

Keď si vytvoríte svoju pridruženú stránku a začnete získavať návštevnosť, môžete ju použiť OptinMonster odomknúť ešte viac affiliate príjmov.

Napríklad spoločnosť Top 6 Digital vytvorila túto možnosť ukončenia s cieľom propagovať svoje pridružené odkazy a zvýšili svoje príjmy o 30 %!

promotion-affiliate-links-optinmonster

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako speňažiť blog pomocou affiliate marketingu, pozrite si našu konečnú príručku o tom, ako začať s affiliate marketingom.

Reklama je zvyčajne to, čo vám ako prvé napadne, keď premýšľate o tom, ako založiť blog za účelom zisku.

Jednoduchý spôsob, ako speňažiť blog pomocou reklám, je pomocou služby Google Adsense. Google Adsense je reklamná sieť prevádzkovaná spoločnosťou Google, ktorá zobrazuje reklamy na webových stránkach. Keď návštevník klikne na reklamu na vašej stránke, zarobíte peniaze.

Reklamy, ktoré sa budú zobrazovať na vašom blogu, sú zacielené na obsah stránky a publikum.

Napríklad typy reklám, ktoré sa zobrazujú na cestovateľskom blogu Adventurous Kate, súvisia s cestovaním. Tu je jeden pre medové týždne:

google-adsense-priklad-speňaženie-a-blogu

Navyše pridanie služby Google Adsense na váš blog je veľmi jednoduché. Po nastavení sa reklamy zobrazujú automaticky.

Pomocou takéhoto nástroja môžete tiež sledovať, koľko mincí AdSense zarábate a ktoré reklamy dosahujú najlepšiu výkonnosť MonsterInsights.

Ďalej vám ukážeme ďalší spôsob, ako speňažiť blog pomocou reklám.

3. Predaj reklamného priestoru priamo

Hoci nastavenie služby Google Adsense je jednoduché, množstvo peňazí, ktoré môžete zarobiť, je obmedzené. Možno by ste teda mali zvážiť priamy predaj reklamného priestoru na svojom blogu.

Priamym predajom reklamného priestoru vy nastaviť cenu. Namiesto platenia malej sumy za každé jednotlivé kliknutie na reklamu si môžete účtovať paušálnu sadzbu za bannerovú reklamu na svojom blogu. Účtovaním paušálnej sadzby môžete získať viac peňazí a spravovať to jednoduchšie ako sledovanie kliknutí.

Čítať:  Dôležitosť recenzií produktov pre stránky elektronického obchodu

Ak chcete nájsť firmy ochotné kúpiť reklamný priestor na svojom webe, môžete na svojom webe vytvoriť stránku Inzerujte tu alebo použiť platformu ako BuySellAds spojiť sa s firmami.

Priamy predaj reklamného priestoru je o niečo náročnejší na správu ako Google Adsense, pretože ste zodpovední za vyjednávanie cien, vymýšľanie podmienok a zmlúv, správu fakturácie a všetky ostatné podrobnosti.

Tento proces si však môžete trochu zjednodušiť pomocou nástroja, ako je AdSanity. AdSanity ponúka zjednodušenú správu reklám pre WordPress. Môžete jednoducho zobrazovať reklamy na svojich stránkach, sledovať zobrazenia a kliknutia a oveľa viac.

Chcete dostať zaplatené za písanie blogového príspevku? Ak je odpoveď áno, prijmite sponzorované blogové príspevky!

Sponzorovaný blogový príspevok je populárna stratégia speňaženia blogu. Stručne povedané, spoločnosť vám platí za vytváranie obsahu o jej produktoch na vašom blogu. Môžu dokonca napísať príspevok sami, takže všetko, čo musíte urobiť, je zverejniť.

Je to podobné, ako keď influenceri prijímajú sponzorstvo na propagáciu produktu na Instagrame alebo YouTube.

Ak máte skvelo vyzerajúci blog s kvalitným obsahom, konzistentným rozvrhom blogov a angažovanými čitateľmi, mnoho spoločností je ochotných zaplatiť za vás veľké peniaze za propagáciu ich produktov alebo služieb.

Ak sa chcete spojiť so spoločnosťami ponúkajúcimi platené príležitosti, môžete sa pripojiť k sieťam bloggerov, ako sú:

Môžete tiež priamo osloviť značky a zistiť, či by mali záujem o partnerstvo s vami.

Zostavte súpravu médií pomocou nástroja, ako je napr Canva. S vopred pripravenými šablónami Canva môžete zostaviť úžasnú mediálnu súpravu v okamihu.

media-kit-canva-blogging-for-profit

Vaša mediálna súprava by mala obsahovať podrobnosti o demografických údajoch vášho publika, návštevnosti blogu, zobrazeniach stránok, sledovanosti sociálnych médií a ďalšie štatistiky, ktoré by boli príťažlivé pre inzerentov. Potom pošlite svoju súpravu médií spoločnostiam, s ktorými by ste chceli spolupracovať.

Pamätajte však, že blogeri v Spojených štátoch musia dodržiavať pravidlá schválenia FTC tým, že dajú čitateľom nahlas a jasne najavo, že príspevok je sponzorovaný. Nezabudnite teda na začiatok príspevku uviesť správu ako „Tento príspevok sponzoruje spoločnosť XYZ“.

Pozrite si nášho sprievodcu, ako začať so sponzorovaným obsahom.

Teraz sa pozrime na ďalší spôsob, ako zvýšiť ziskovosť svojho blogu.

5. Získajte zaplatené za písanie recenzií

Platba za písanie recenzií je podobná prijímaniu sponzorovaných príspevkov hostí.

Vďaka plateným recenziám si môžete produkt vyskúšať, napísať o ňom recenziu na svoj blog a potom dostanete zaplatené!

Samozrejme, že chcete písať recenzie na produkty, ktoré sú relevantné pre váš blog a vaše publikum. Ak napríklad píšete blog o rozpočtovaní, kontrola rozpočtovania softvéru a aplikácií má väčší zmysel ako recenzia vysávačov.

V Blog Tyrant píšeme recenzie o nástrojoch a doplnkoch, ktoré by mohli byť užitočné pre blogerov, ako je táto recenzia PushEngage.

A ako sponzorované príspevky, môžete osloviť značky priamo alebo môžete použiť platformu ako PayPerPost spojiť sa so spoločnosťami, ktoré by mali záujem zaplatiť vám za recenziu.

6. Premeňte svoj blog na členskú stránku

Vaši najvernejší fanúšikovia budú ochotnejší zaplatiť za prečítanie väčšieho množstva vášho obsahu, pretože je pre nich práve tak cenný.

Keď zmeníte svoj blog na členskú stránku, je to ako zamknúť svoj obsah za dverami; prístup k nemu majú iba ľudia, ktorí majú kľúč (platené predplatné).

Používatelia môžu za získanie prístupu zaplatiť jednorazový poplatok alebo môžete používateľom účtovať mesačné predplatné, aby ste zo svojho blogu mohli získať opakované príjmy. Ako vidíte, predaj členstiev je skvelý spôsob, ako speňažiť blog.

Pomocou najlepších modulov pre členstvo môžete svoj blog rýchlo zmeniť na členskú stránku.

Odporúčame MemberPress, doplnok pre členstvo typu všetko v jednom.

Členský doplnok MemberPress

MemberPress sa ľahko nastavuje, ponúka výkonné pravidlá prístupu, ktoré vám umožnia presne rozhodnúť, aké stránky alebo príspevky môžu používatelia vidieť, umožňuje vám vytvárať nádherné stránky s cenami a ďalšie.

Postupujte podľa tohto návodu na vytvorenie stránky pre ziskové členstvo, kde nájdete podrobné pokyny.

7. Vytvorte súkromné ​​fórum

Namiesto toho, aby ste celú svoju webovú stránku zmenili na členskú stránku, môžete si vytvoriť súkromné ​​fórum, za prístup k nemu musia ľudia platiť.

Fórum je v podstate stránka na vašom webe, kde môžu členovia medzi sebou diskutovať o rôznych témach a získať od vás individuálnu radu.

Mať fórum je skvelý spôsob, ako zvýšiť angažovanosť a vybudovať komunitu okolo vášho blogu. Navyše s platenými odbermi môžete pre svoj blog vytvoriť zdroj príjmov.

Čítať:  Ako vytvoriť podnikateľský plán pre váš internetový obchod s oblečením

Môžete jednoducho vytvoriť súkromné ​​fórum na svojej webovej lokalite pomocou a WordPress doplnok fóra.

8. Napíšte Ebook

Predaj elektronických kníh je ďalším populárnym spôsobom speňaženia blogu a je to skvelý zdroj pasívneho príjmu.

Pasívny príjem je príjem, ktorý si vyžaduje malé alebo žiadne úsilie na zarábanie a udržanie. Keď píšete ebook, stačí ho napísať len raz. Potom môžete túto e-knihu znova a znova predávať svojim čitateľom.

Ak však chcete, aby sa vaša e-kniha predávala, musí byť dobrá.

Najdôležitejšie je, že téma vašej e-knihy musí byť zaujímavá pre vašu cieľovú skupinu. Blogerka Sarah Mae napísala ebook na základe otázky o odpustení, ktorú jej čitatelia často kladú.

ako-speňažiť-a-blog-písať-e-knihu

Môžete však tiež jednoducho vytvoriť e-knihu, ktorú si vaše publikum zamiluje, a to tak, že jeden z vašich najobľúbenejších blogových príspevkov zmeníte na e-knihu.

Napríklad, ak máte blogový príspevok o SEO, ktorý funguje naozaj dobre, urobte z neho podrobnejšiu elektronickú knihu pre svojich čitateľov.

Ďalšie tipy na písanie e-knihy, ktorá sa bude predávať, nájdete v tomto návode, ako vytvoriť e-knihu.

Ďalej poďme zistiť, aké ďalšie typy digitálnych produktov môžete predávať na svojom blogu.

9. Predávajte ďalšie digitálne produkty

Okrem elektronických kníh môžete svoj blog speňažiť aj predajom digitálnych produktov, ako sú šablóny, tlač, témy WordPress, videonávody, zvukové nahrávky, ako sú hudba alebo epizódy podcastov, a zoznam pokračuje. Ak máte zručnosti a digitálny produkt je pre vaše publikum užitočný, predajte ho!

Takto to robí scrapbookingový blog ScrapGirls, ktorý predáva scrapbookové šablóny a tlačové materiály, ktoré si ich čitatelia určite zamilujú.

speňažiť-a-blog-digital-products

Ak chcete na svojom webe predávať digitálne produkty, môžete použiť Jednoduché digitálne sťahovanie.

Easy Digital Downloads je doplnok, vďaka ktorému je predaj digitálnych produktov hračkou. Zahŕňa funkcie ako nákupný košík, správu zákazníkov, zľavové kódy a ďalšie.

Viac informácií nájdete v našej podrobnej recenzii Easy Digital Downloads.

10. Ponúkajte online kurzy

Ak chcete svoje publikum naučiť niečo hodnotné, môžete svoje odborné znalosti premeniť na online kurzy, ktoré si čitatelia môžu zaplatiť.

Na výučbu online kurzu nemusíte byť ani „expert“. Pokiaľ máte nejaké znalosti v predmete, o ktoré sa môžete podeliť s čitateľmi, môžete na svojom blogu predávať online kurzy.

Ak napríklad píšete blog o varení, môžete svojmu publiku predať lekcie varenia pomocou videa.

Coleova trieda je skvelým príkladom fotografického blogu, ktorý speňažil predajom kurzov:

speňažiť-a-blog-online-kurz

Môžete vytvoriť kurz v stiahnuteľnom balíku PDF alebo môžete použiť doplnok systému riadenia výučby (LMS).

Na vytvorenie online kurzu odporúčame použiť MemberPress. Ako sme už spomenuli, MemberPress je najlepším doplnkom pre členstvo vo WordPress. A MemberPress prichádza so vstavanými funkciami na jednoduché vytváranie, správu a predaj online kurzov.

Tu je návod, ako vytvoriť online kurz na vašom webe WordPress.

Vytvorením online kurzu môžete pomôcť ľuďom, stať sa autoritou vo svojom odvetví a zarobiť peniaze.

11. Usporiadajte platený webinár

Usporiadanie webinára je skvelý spôsob, ako propagovať svoj obsah, prezentovať svoje odborné znalosti a predávať svoje produkty. Je to efektívna taktika, ktorú používajú mnohí blogeri a marketéri.

Webinár je ako živé video školenie alebo online kurz s obdobím otázok a odpovedí na konci. Je to teda dobrý spôsob, ako komunikovať aj so svojím publikom.

Bezplatné webináre môžete použiť na propagáciu svojich existujúcich produktov alebo služieb, ak ste už svoj blog speňažili iným spôsobom. Alebo môžete predávať vstupenky na samotný webinár, ak máte cenné informácie, o ktoré sa chcete podeliť.

Ak chcete propagovať svoj webinár a získať viac registrácií, vytvorte vstupnú stránku webinára. Môžete si ho ľahko vytvoriť pomocou SeedProd#1 nástroj na tvorbu cieľovej stránky drag and drop pre WordPress.

SeedProd ponúka množstvo šablón vstupných stránok webinárov, ktoré vám pomôžu začať, a sú ľahko prispôsobiteľné.

webinar-landing-page-seedprod

Chcete ďalšie tipy, ako viesť úspešný webinár? Pozrite si toto sprievodca marketingom webinárov.

12. Zarábajte peniaze koučovaním

Máte cenné zručnosti a schopnosť naučiť ich ostatných?

Potom by ste mali zvážiť speňaženie svojho blogu spustením koučovacej služby.

Koučing je o poskytovaní individuálnych rád a tipov platiacim klientom. Napríklad tréner blogov môže svojim klientom poradiť, ako zvýšiť návštevnosť alebo rýchlejšie zostaviť zoznam e-mailov.

Čítať:  Ako napísať pilierové stránky pre SEO (s príkladmi)

Váš blogový výklenok určí typ koučingu, ktorý môžete ponúknuť. Napríklad, ak máte módny blog, môžete ponúknuť koučing a konzultácie, ktoré pomôžu vášmu publiku rozvíjať svoj osobný štýl.

Ľudí môžete trénovať po telefóne alebo prostredníctvom e-mailu, videorozhovoru alebo okamžitých správ. Tu je ako vytvoriť rezervačný formulár aby si vaši klienti mohli dohodnúť prvé stretnutie s vami.

13. Začnite pracovať na voľnej nohe, aby ste zarobili peniaze

Používanie svojho blogu na propagáciu seba ako nezávislého pracovníka je ďalším populárnym spôsobom, ako zarobiť peniaze online.

Vďaka práci na voľnej nohe nemusíte míňať čas ani peniaze na to, aby ste vytvorili produkt v predstihu na predaj, jednoducho ponúknete svoje služby.

Myslíte si, že nemáte žiadne služby, ktoré by ste mohli ponúknuť svojmu publiku? Mýlili by ste sa!

Ako bloger ste už skúsený spisovateľ, takže môžete firmám ponúkať služby písania na voľnej nohe. Blogovanie je to, ako mnohí spisovatelia na voľnej nohe začínajú.

Si skvelý v grafickom dizajne? Služby na voľnej nohe môžete ponúknuť startupom, ktoré potrebujú návrh loga alebo infografiku.

Môžete tiež získať prácu na voľnej nohe pre správu sociálnych médií, marketing obsahu, vedenie účtovníctva, webdizajn a oveľa viac.

Na nájdenie práce na voľnej nohe môžete použiť platformy na voľnej nohe, ako je Upwork. Na Upwork je však veľká konkurencia a berú percentá z vašich zárobkov.

Preto vám odporúčame použiť váš web na propagáciu vašich služieb na voľnej nohe. Najprv si na svojej stránke vytvorte kontaktný formulár, aby vás mohli osloviť potenciálni klienti. Môžete si ho ľahko vytvoriť pomocou WPForms.

WPForms

s WPForms, môžete pridať kontaktný formulár na svoju stránku v priebehu niekoľkých minút. Navyše môžete zbierať platby a podpisy od klientov na voľnej nohe priamo z vášho formulára!

Môžete tiež chladiť e-mailových klientov, s ktorými by ste chceli pracovať, alebo ich osloviť na LinkedIn. Týmto spôsobom je jednoduchšie vyčnievať z davu a máte viac pod kontrolou svoje online podnikanie.

14. Monetizujte s reklamným tovarom

Keď idete na koncert, zvyčajne uvidíte merch stôl, kde sa predávajú tričká s kapelami. Vedeli ste však, že blog môžete speňažiť aj pomocou reklamného tovaru?

Veľa úspešných blogerov predáva blogový tovar, ako sú tričká, čiapky, puzdrá na telefóny a iné fyzické produkty, na ktorých sú vytlačené logá alebo slogany svojich blogov.

Napríklad Evie Chapman, ktorá bloguje o káve, predáva zábavné reklamné predmety inšpirované kávou, ako je tento:

blog-merch-evie-chapman

Vaši najväčší fanúšikovia by radi podporili váš blog rozhýbaním vášho tovaru.

Tento návod môžete sledovať na ako vytvoriť automatický obchod s tričkami na vašom webe WordPressalebo sa pozrite začať s drop shipping.

Predaj produktov môže byť zložitý, ale s týmito možnosťami nie je potrebné, aby ste sami spravovali žiadne zásoby ani odosielali produkty.

Ak sa však zaujímate o elektronický obchod a predaj vlastných produktov, pozrite si nášho sprievodcu, ako založiť internetový obchod.

15. Prijímajte dary

Ak vaši čitatelia milujú váš obsah, niekedy vám dajú peniaze, ak o to požiadate.

Keď ľuďom poskytujete zábavný a hodnotný obsah zadarmo, nie je nič zlé na tom, ak žiadate o dary. Dokonca aj populárne webové stránky ako Wikipedia žiadajú od svojich používateľov dary.

Ak chcete zbierať dary od svojich čitateľov, môžete na svoj blog pridať tlačidlo darovania cez PayPal.

Bonusový tip: Vytvorte si zoznam e-mailov

Je tu ešte jedna vec, ktorú by ste mali urobiť, ak chcete zarábať peniaze blogovaním – vytvorte si zoznam e-mailov.

Najúspešnejší blogeri ľutujú číslo 1, že nezačali zostavovať zoznam skôr!

E-mailový marketing vám pomôže:

  • Zvýšte príjmy z affiliate marketingu
  • Generujte predaj svojej e-knihy
  • Získajte viac registrácií na webinár
  • Zvýšte počet registrácií do vášho online kurzu
  • Predajte viac tovaru
  • A viac

Pomocou e-mailového marketingu môžete propagovať čokoľvek, čo predávate, priamo svojmu publiku. Ľudia, ktorí sa prihlásia na odber vášho e-mailového zoznamu, sú tí, ktorí sa najviac zaujímajú o to, čo chcete povedať, čo z nich robí ľudí, ktorí sa s najväčšou pravdepodobnosťou zaregistrujú na váš kurz alebo si kúpia vašu e-knihu.

Ako teda vytvoríte zoznam e-mailov? Začnite vytvorením vyskakovacieho formulára optin na svojej webovej stránke s OptinMonster, ako je ten nižšie.

om-popup-ako-speňažiť-a-blog

Na obrazovke sa zobrazí vyskakovacie okno s možnosťou formulára a povzbudí používateľov, aby sa zaregistrovali; všetko, čo musí používateľ urobiť, je poskytnúť svoju e-mailovú adresu, aby mohol dostávať váš newsletter.

Čítať:  Pamäťový limit PHP a prečo ich potrebujete?

Tieto formuláre optin s vysokou konverziou vám pomôžu rýchlo vytvoriť zoznam e-mailov.

Ďalšie tipy nájdete v tomto príspevku rýchlych a jednoduchých hackov, aby ste získali viac odberateľov e-mailov.

Časté otázky o speňažovaní vášho blogu

Máte ešte ďalšie otázky o tom, ako speňažiť svoj blog?

Tu je niekoľko populárnych otázok, ktoré sa nás čitatelia pýtajú, ako zarobiť peniaze blogovaním:

Ako zarábajú blogy pre začiatočníkov?

Ľudia, ktorí práve začínajú blogovať prvýkrát, sa často pýtajú, ako zarobiť peniaze blogovaním ako začiatočníci. Kedy by ste teda mali začať speňažovať svoj blog? A ako budeš zarábať peniaze, keď si nový bloger?

Najlepšie na blogovaní je, že ktokoľvek môže začať blogovať a zarábať peniaze.

Na to, aby ste zarobili peniaze, nemusíte byť obľúbeným profesionálnym blogerom s veľkou návštevnosťou webových stránok, stačí vám pár čitateľov. Samozrejme, vaše príjmy budú začínať malé, ale ako váš blog rastie, vaše príjmy rastú s ním.

Pre mnohé z vyššie uvedených metód platí, že čím väčšiu návštevnosť máte, tým viac peňazí zarobíte. Pozrite si tento návod, ako zvýšiť návštevnosť svojho blogu, aby ste odomkli plný potenciál svojho blogu!

Medzitým môžete na svojom blogu stále zarábať, aj keď nemáte veľkú návštevnosť. Ponúkanie služieb ako blogger alebo spisovateľ na voľnej nohe je jedným z najlepších spôsobov, ako začať, pretože na zarábanie peňazí potrebujete len niekoľko klientov.

Ktorý blog je najlepší na zarábanie peňazí?

Výber najlepšej blogovacej platformy je dôležitým krokom, ak chcete, aby bol váš blog ziskový.

Mnoho začiatočníkov v oblasti blogovania je v pokušení vybrať si bezplatnú platformu na blogovanie, ako je WordPress.com, aby ušetrili peniaze. Potom sa nás často pýtajú, ako speňažiť blog WordPress. Bohužiaľ, s bezplatným blogom WordPress nemôžete speňažiť svoj blog alebo web.

Preto pri blogovaní za účelom zisku odporúčame používať WordPress.org. S blogom WordPress.org máte plnú kontrolu nad svojou stránkou, čo znamená, že svoj blog môžete speňažiť ľubovoľným spôsobom.

Viac podrobností o rozdieloch medzi týmito 2 blogovacími platformami nájdete tu Porovnanie WordPress.com vs. WordPress.org.

Potom si pozrite našu príručku o tom, ako založiť blog, aby ste mohli začať s najlepšou platformou, WordPress.org.

Ktoré typy blogov sú najobľúbenejšie?

Podľa údajov sú najziskovejšie blogovacie výklenky kreditné karty, hypotéky, financie, pôžičky a niekoľko ďalších. Ale pre väčšinu ľudí pokus založiť blog v jednom z týchto výklenkov nebude fungovať.

Namiesto toho by ste si mali vybrať miesto pre blogovanie, ktoré má potenciál byť ziskové a zároveň je to téma, ktorá vás nadchne.

Keď vás téma nadchne, budete mať väčšiu motiváciu pokračovať v práci na svojom blogu. Navyše, vaša vášeň bude žiariť z vášho písania, čo pomôže čitateľom spojiť sa s vami.

Metódy speňaženia uvedené vyššie budú fungovať takmer pre každú oblasť, takže nie je dôvod nútiť sa písať na nudné témy.

Koľko zarobí bloger za mesiac?

Množstvo peňazí, ktoré ako bloger zarobíte, závisí od mnohých faktorov: od stratégií speňaženia blogu, ktoré používate, v akej oblasti sa nachádzate, či máte skvelý obsah alebo nie, koľko práce tomu venujete a ďalších.

Blogovanie nie je program na rýchle zbohatnutie a môže si vyžadovať veľa času a úsilia, kým zo svojho blogu dosiahnete značný príjem.

Ako môžem začať úspešný blog?

Založiť si blog a zarábať peniaze znie úžasne, však? Ale ak ste vo svete blogov nováčik, možno si pomyslíte: „Kde mám vôbec začať?“

Nebojte sa, máme pre vás všetko!

Pozrite si nášho podrobného sprievodcu, ako si založiť blog a zarobiť peniaze. Táto príručka vás prevedie procesom založenia nového blogu vrátane:

Začnite speňažovať svoj blog ešte dnes

To je všetko! Ak ste premýšľali, ako vybudovať svoj vlastný blog od nuly, tieto osvedčené a ziskové stratégie speňaženia vám pomôžu.

Takže, teraz, keď už viete, ako speňažiť blog, vyberte si 1 alebo 2 z týchto stratégií a začnite zarábať na svojom blogu ešte dnes!

A s trochou tvrdej práce sa to, čo začína ako vedľajší zhon, môže zmeniť na príjem na plný úväzok!

Chcete na svoj blog prilákať viac čitateľov, aby ste zvýšili svoj potenciál zarábania peňazí? Potom si pozrite náš príspevok o tom, ako propagovať svoj blog.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE