Ako speňažiť Instagram: 8 najlepších spôsobov, ako zarobiť peniaze na Instagrame

Tvrdo ste pracovali na vytvorení ideálneho instagramového účtu pre vašu značku. Vyvinuli ste pútavý obsah, zdokonalili svoju estetiku a vybudovali angažovanú komunitu.

Teraz ste pripravení ťažiť z hodnoty, ktorú ste vytvorili. Ako teda môžete zarobiť peniaze na Instagrame?

Či už máte niekoľko tisíc alebo viac ako milión sledovateľov, za svoje úsilie môžete dostať zaplatené. Zistite, ako speňažiť svoj účet na Instagrame a preukázať návratnosť investícií (ROI).

Čo robiť pred speňažením Instagramu

Skôr ako venujete čas a zdroje zarábaniu peňazí na Instagrame, uistite sa, že váš účet je pripravený na speňaženie. Najprv skontrolujte, či ste vykonali kroky uvedené nižšie.

Napíšte presvedčivý životopis na Instagrame

Instagram vám poskytuje iba 150 znakov pre životopis vašej značky, takže je dôležité, aby sa každý znak rátal. Našťastie je to dostatok priestoru na krátky úvod, štipku osobnosti a výzvu k akcii (CTA). V tomto obmedzenom priestore môžete:

 • Vysvetlite, čo vaša značka ponúka alebo o čo ide
 • Ukážte hodnoty alebo osobnosť svojej značky
 • Zvýraznite svoj najnovší produkt alebo službu
 • Spomeňte hashtagy značky alebo kampane
 • Kultivujte dôveru a budujte autoritu
 • Označte partnerov, spoločné značky alebo mediálne zdroje
 • Inšpirujte akciu, ako sú kliknutia alebo predaje

Keďže Instagram vám umožňuje zahrnúť iba jeden odkaz, vyberajte múdro. Možno budete chcieť vytvoriť odkaz na svoju domovskú stránku, stránku elektronického obchodu alebo pridať odkaz na svoju stránku Stránka Pulselink pomocou Buffer.

Uverejňujte dôsledne na Instagrame

Ak chcete úspešne speňažiť Instagram, potrebujete publikum. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako prilákať sledovateľov, je pravidelne zverejňovať obsah. Neviete, čo uverejniť? Udržujte si priebežný zoznam nápadov na obsah, ako napríklad:

 • Predstavenie alebo spustenie nových produktov a služieb
 • Zobrazuje sledovateľom, ako používať vaše ponuky
 • Prezentácia výpredajov, zliav alebo časovo obmedzených ponúk
 • Oslava sviatkov a sezónnych udalostí
 • Propagácia vášho najnovšieho podcastu, videa alebo blogového príspevku
 • Predstavujeme partnerov alebo značky, ktoré sa vám páčia

Potom premeňte svoje nápady na obsahový kalendár s kópiou a kreatívami. Plánujte publikovať dôsledne, aby sledovatelia pravidelne videli váš obsah na svojich časových osách.

Publikujte obsah v správnom čase

Mali by ste uverejňovať príspevky na Instagrame niekoľkokrát denne alebo len párkrát za mesiac? Väčšina značiek sa zaväzuje uverejňovať príspevky aspoň niekoľkokrát týždenne, aby mali sledovatelia veľa šancí vidieť ich obsah.

Hoci je lákavé uverejňovať príspevky iba vtedy, keď sa vám to páči, lepšie výsledky dosiahnete, ak určíte správny čas na uverejňovanie príspevkov na sociálnych sieťach. Ak chcete nájsť najlepšie dni na uverejňovanie príspevkov na Instagrame, použite riešenie sociálnych médií, ako je Buffer.

Čítať:  Ako posielať súbory na Discord

Prejdite do prehľadu obsahu Buffer a potom prejdite nadol a skontrolujte odporúčania na publikovanie. Nájdite najlepšie časy na uverejňovanie na základe najvyššej interakcie alebo najväčšieho počtu oslovených ľudí.

Zaznamenajte si optimálne časy počas typického týždňa. Potom navrhnite plán Instagramu pre vašu značku. Keďže si môžete naplánovať obsah na Instagrame pomocou Buffer, nemusíte sa o zverejnenie starať hneď.

Vytvárajte vysokokvalitný obsah

Iste, vaše príspevky na Instagrame môžu občas minúť cieľ. Ale s trochou plánovania môžete poskytnúť vysokokvalitný obsah (takmer) zakaždým. Na zlepšenie kvality obsahu použite tieto tipy:

 • Vytvorte si jednoduchého sprievodcu štýlom, ktorý definuje estetiku vašej značky. Potom ho použite na vytváranie originálnych fotografií a videí, ktoré sledovatelia okamžite stotožnia s vašou značkou.
 • Fotografie publikujte s mierou, pretože nie sú jedinečné pre vašu značku. Ak sa rozhodnete zdieľať obrázky z akcií, nájdite príklady vysokej kvality na stránkach ako Pexels a Unsplash.
 • Neobmedzujte sa len na statické obrázky. Zverejňujte na Instagrame rôzny obsah vrátane Stories, Reels a IGTV. Pomocou prehľadov Buffer zistíte, aký typ obsahu rezonuje u vašich sledovateľov.

Zlepšite dosah pomocou hashtagov

Na zarábanie peňazí na Instagrame nepotrebujete milióny sledovateľov. Ale ani spojenie s viacerými ľuďmi nemôže uškodiť.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zlepšiť dosah Instagramu, je využiť hashtagy. Ak chcete správne používať hashtagy na sociálnych sieťach, postupujte podľa týchto pravidiel:

 • Pridajte až 30 hashtagov vrátane kombinácie značkových, popisných a trendových výrazov.
 • Vytvorte skupiny hashtagov v Buffer, aby ste ušetrili čas pri opätovnom používaní zoznamov výrazov.
 • Nenechajte sa zakaždým nútiť použiť maximum, pretože používanie nesúvisiacich hashtagov sa môže javiť ako spam.
 • Experimentujte s použitím rôznych počtov hashtagov, aby ste zistili, čo najlepšie funguje pre váš účet.
 • Ak chcete dosiahnuť maximálny dosah, vložte hashtagy do pôvodného titulku príspevku a nie do komentárov.

Vybudujte si silného nasledovníka

Ak chcete maximalizovať svoj potenciál speňaženia na Instagrame, potrebujete aktívnych sledovateľov. Zapojenie Instagramu môžete zvýšiť:

 • Byť autentický: Prijmite identitu svojej značky a použite ju na vytvorenie skutočných spojení s nasledovníkmi. Podeľte sa o svoje problémy a výzvy.
 • Začiatok konverzácií: Instagram funguje najlepšie ako platforma na konverzáciu s nasledovníkmi, nie na vysielanie nápadov. Rozprúďte diskusie a pýtajte sa.
 • Zvýraznenie fanúšikov: Váš účet na Instagrame sa nemusí týkať vašej značky. Zdieľajte obsah vytvorený používateľmi (UGC) aj od svojich sledovateľov. Týmto spôsobom môžete kričať na fanúšikov a pridať rozmanitosť do svojho kanála.

Spojte sa s instagramovými influencermi

Svoj účet na Instagrame môžete rozšíriť spojením s influencermi naprieč platformou. Použite sociálne CRM spoločnosti Buffer na identifikáciu svojich najzaujímavejších sledovateľov. Potom sa pozrite na ich profily na Instagrame, aby ste zistili, či majú potenciál ovplyvniť.

Môžete pridať používateľov do svojho zoznamu obľúbených alebo vytvoriť vlastné štítky na sledovanie ovplyvňovateľov. Váš tím môže tiež vytvárať interné poznámky, aby mali všetci rovnakú stránku o potenciálnych partneroch.

8 spôsobov, ako zarobiť peniaze na Instagrame

Po optimalizácii svojho profilu a stratégie sa vám bude ľahšie generovať hodnota cez Instagram. Teraz sa môžete naučiť, ako speňažiť účty na Instagrame, a vybrať si najlepšiu možnosť (možnosti) pre vašu značku alebo klienta.

Čítať:  Ako pridať video do CapCut

1. Predávajte produkty na Instagrame

Predáva vaša značka produkty priamo spotrebiteľom (DTC)? Máte e-shop? Na predaj produktov na Instagrame máte niekoľko možností:

 • Ukončenie predaja cez DM: Táto možnosť funguje lepšie, ak nemáte webovú stránku elektronického obchodu. Jednoducho požiadajte sledovateľov, aby vám poslali DM, aby uskutočnili nákup. Potom môžete predávať a prijímať platby priamo vo svojich DM, kde môžete okamžite začať zarábať peniaze.

2. Naučte nasledovníkov, ako niečo robiť

Robíte úžasné šaláty alebo pečiete kreatívne koláče? Možno viete, ako upraviť oblečenie na každú príležitosť alebo zatočiť so špičkovým make-upom. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, vaše publikum sleduje váš účet na Instagrame, pretože obdivuje to, čo robíte. Prečo im neukázať, ako sa to robí?

Ašpirujúci učitelia majú niekoľko možností, ako speňažiť Instagram:

 • Predám e-knihu: Skompilujte všetky svoje najlepšie tipy do jedinej elektronickej knihy a pridajte pútavé obrázky. Potom naň zadajte cenu a nahrajte ho na Amazon alebo na svoj vlastný web. Zdieľajte odkaz so svojím publikom a propagujte ho vo svojich príspevkoch na Instagrame.
 • Učiť kurz: Vytvorte video alebo celú sériu, ktorá sledovateľom ukáže, ako urobiť niečo náročné. Potom usporiadajte svoj kurz na platforme, ako je Kajabi alebo Učenlivý. Zdieľajte odkaz so svojimi sledovateľmi a povzbuďte ich, aby sa pripojili k vášmu kurzu.

3. Zapojte sledovateľov do svojho obsahu

Aj keď vyučovanie nie je vašou silnou stránkou, stále môžete povzbudiť sledovateľov, aby platili za vybraný obsah. Prirodzene, príspevky a videá, ktoré zdieľate na Instagrame, predstavujú len záblesk toho, čo môžete robiť. Prečo nepozvať sledovateľov, aby preskúmali váš prémiovejší obsah mimo Instagramu?

Zvážte vytvorenie predplatiteľskej služby alebo členskej stránky, ktorá obsahuje všetok váš najlepší obsah. Potom môžete zarábať na predaji členstiev alebo odberov, ktoré môžete propagovať na Instagrame.

Ak sa vydáte touto cestou, uistite sa, že máte plán pravidelne odovzdávať prémiový obsah. Predplatitelia tak môžu naďalej získavať hodnotu zo svojho nákupu a mať skvelý pocit z toho, že naďalej podporujú vašu prácu.

4. Staňte sa Influencerom na Instagrame

Ak chcete speňažiť Instagram, nemusíte nevyhnutne predávať svoje vlastné produkty. Namiesto toho sa môžete stať influencerom propagovaním svojich obľúbených značiek.

Ak chcete byť efektívnym influencerom, zvyčajne musíte byť odborníkom v určitej oblasti, ako je krása, móda alebo jedlo. Vytvorením obsahu v oblasti vašej odbornosti môžete prilákať sledovateľov, ktorí oceňujú váš životný štýl a veria tomu, čo hovoríte.

Keď prilákate sledovateľov, získate možnosť stať sa partnerom značiek, ktoré sa snažia osloviť vaše publikum. Niektoré značky môžu ponúkať produkty alebo služby výmenou za váš súhlas. Iní môžu platiť za sponzorované príspevky alebo obsah, ktorý obsahuje ich produkty.

Čítať:  Ako sa rozhodnúť, či je poskytovateľ tém WordPress dôveryhodný

V niektorých prípadoch značky vyhľadávajú Instagram influencerov pre dlhodobé partnerstvá. Ak chcete ako ovplyvňovateľ sociálnych médií zarobiť čo najviac peňazí, zvážte hľadanie dlhodobých sponzorstiev alebo ambasádorov značky.

5. Preskúmajte affiliate marketing

Affiliate marketing ponúka ešte priamočiarejší spôsob speňaženia. Ako affiliate marketér pôsobíte ako ambasádor značky produktov a spoločností, ktoré sa vám páčia. Potom dostanete províziu, keď niekto kúpi niečo, čo odporúčate.

Ak sa chcete stať affiliate marketérom, prihláste sa do siete ako ZdieľaťPredaj alebo sa spojte priamo so značkou, ktorá sa vám páči. Potom vytvorte obsah s produktmi značky a zahrňte svoje pridružené odkazy buď do príbehov, alebo do životopisu na Instagrame. Keď niekto použije váš jedinečný odkaz, zarobíte peniaze.

Ako influenceriaffiliate marketéri zvyčajne uspejú vďaka budovaniu komunity a budovaniu dôvery. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, nájdite si čas na vytvorenie autentického obsahu a spoznajte svojich sledovateľov pred zdieľaním pridružených odkazov.

6. Ponuka Instagram Live Badges

Je živé vysielanie kľúčovou súčasťou vašej stratégie sociálnych médií? Či už uprednostňujete četovanie s nasledovníkmi nezávisle alebo ako člen Live Room, živé vysielanie ponúka množstvo príležitostí na speňaženie Instagramu.

So službou Instagram Live môžete robiť oveľa viac, než len prezentovať svoje vlastné produkty alebo odporúčať značky, ktoré sa vám páčia. Môžete tiež predávať odznaky fanúšikom už od 0,99 USD.

Keď si fanúšikovia kúpia odznak, získajú špeciálnu ikonu srdca a funkciu vo vašom zozname priaznivcov. Keďže Instagram zvýrazňuje otázky a komentáre od ľudí s odznakmi, môžete ľahšie komunikovať s podporovateľmi a nadväzovať kontakty.

7. Využite reklamy na Instagrame

Chcete zvýšiť svoje zárobky na Instagrame? Spustením reklám na Instagrame môžete osloviť viac ľudí a potenciálne zvýšiť výnosy.

Ak chcete vytvoriť reklamy na Instagrame, použite Správca reklám na Facebooku. Počas procesu nastavenia kampane si môžete vybrať, kam umiestnite svoje reklamy. Môžete nechať Správcu reklám automatizovať umiestnenia alebo manuálne vybrať z týchto možností Instagramu:

 • Informačný kanál Instagramu
 • Karta Preskúmať
 • Príbehy
 • Navijaky
 • IGTV

Ak chcete ušetriť čas, môžete Správcovi reklám povoliť automatické formátovanie reklám pre Instagram. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, môžete upraviť umiestnenia na Instagrame. Zvážte testovanie a aktualizáciu kópie, kreatívy, odkazu alebo dokonca farby pozadia na optimalizáciu pre Instagram.

8. Podeľte sa o svoje skúsenosti s Instagramom

Či už ponúkate produkty cez Instagram Shopping, stanete sa influencerom alebo vytvoríte obsah, ktorý sa predáva sám, pravdepodobne nazbierate veľa vedomostí. Prečo si tieto znalosti nechávať pre seba, najmä ak ich môžete speňažiť?

Pre skúsených instagramových marketérov je zdieľanie odborných znalostí – samozrejme za poplatok – šikovným spôsobom, ako zarobiť peniaze na platforme. Zvážte jednu z týchto dvoch možností:

 • Staňte sa instagramovým koučom: Ako kouč môžete používateľov Instagramu viesť procesom vytvárania profilu, rozširovania publika a vytvárania obsahu. Môžete sa dokonca špecializovať na pomoc instagramerom stať sa influencermi alebo nastaviť nakupovanie na Instagrame. V každom prípade môžete zdieľať obsah o svojom koučingu na Instagrame a potom povzbudiť sledovateľov, aby sa prihlásili.
 • Spustite instagramovú agentúru: Ak si založíte agentúru sociálnych médií, môžete využiť svoje odborné znalosti na priamu správu profilov klientov na Instagrame. Môžete sa napríklad spojiť so značkami, aby ste vytvorili stratégie Instagramu alebo sa spojili s influencermi. Ak pre svoju agentúru vytvoríte samostatný profil na Instagrame, môžete použiť svoj vytvorený účet na krížovú propagáciu.
Čítať:  13 najlepších vedľajších pracovných miest pre zdravotné sestry v roku 2024

Ako dokázať ROI na Instagrame

Keď ste sa rozhodli, ako zarobiť peniaze na Instagrame, začnite sledovať a vykazovať ROI. Prirodzene, vaši kolegovia alebo klienti budú chcieť vedieť, či sa vaše úsilie vypláca. Tu sú tri spôsoby, ako preukázať návratnosť investícií.

Správy zo sociálnych médií

Pomocou prehľadov Buffer môžete vypočítať návratnosť investícií na základe všetkých metrík, ktoré sú dôležité pre váš tím. Najprv sa rozhodnite, ktoré metriky Instagramu najlepšie demonštrujú hodnotu, ktorú poskytujete. Ďalej každému priraďte hodnotu – takto:

 • Zobrazenia: 1,50 USD za 1 000 zobrazení
 • Nárast publika: 1 $ za nového sledovateľa
 • zapojenie: 0,25 $ za like alebo komentár
 • Hashtagy: 0,50 $ za interakciu hashtag kampane
 • Povedomie o značke: 2 doláre za zmienku alebo značkový hashtag

Potom si stiahnite svoj prehľad Buffer pre príslušný časový rámec. Pred zdieľaním so svojím tímom pridajte do správy stránku, ktorá obsahuje NI. Zahrňte svoje poznatky, napríklad kde a ako váš tím uspel a čo môžete urobiť, aby ste budúci mesiac alebo štvrťrok ešte viac speňažili Instagram.

Analýza webových stránok

Zahŕňa váš plán speňaženia na Instagrame akcie na webovej stránke vašej spoločnosti? Ak áno, nezabudnite do prehľadu návratnosti investícií zahrnúť analýzu webových stránok. Postupujte podľa rovnakého vzorca ako vyššie a zamerajte sa na návštevnosť Instagramu. Rozhodnite sa, ktoré metriky webových stránok poskytujú hodnotu, a potom každej priraďte sumu:

 • Návštevníci: 0,50 USD za reláciu
 • Obsah: 1 USD za zobrazenie vstupnej stránky
 • Konverzia: 5 USD za predplatné
 • Výnosy: skutočná hodnota na nákup v elektronickom obchode

Pridajte svoj prehľad Google Analytics do svojho prehľadu Buffer a ponúknite tak komplexný pohľad na návratnosť investícií Instagramu. Nezabudnite zahrnúť svoje poznatky, aby vaši kolegovia alebo klienti vedeli, ako interpretovať údaje a posúdiť váš úspech.

Výnosy z elektronického obchodu

Používate svoje kanály elektronického obchodu na speňaženie Instagramu? Ak áno, príjem je základnou súčasťou vášho prehľadu návratnosti investícií. V závislosti od metód, ktoré používate, možno budete musieť použiť jednu alebo viacero z týchto taktík na vytváranie prehľadov o výnosoch:

 • Google Analytics: Povoľte elektronický obchod a rozšírené prehľady, aby služba Google Analytics mohla automaticky sledovať relevantné metriky. Potom z prehľadu služby Google Analytics vytiahnite príjmy z Instagramu.
 • Analýza elektronického obchodu: Prihláste sa do svojej platformy elektronického obchodu, ktorá by mala automaticky sledovať predaj podľa kanála. Potom nájdite príjmy Instagramu vo svojej správe o predaji.
 • Reklamy na Instagrame: Prejdite do Správcu reklám na Facebooku a rozdeľte výsledky podľa platformy. Potom zrátajte výnosy z umiestnení na Instagrame. Správca reklám môže tiež vypočítať návratnosť nákupov na reklamné výdavky (ROAS), aby vám ušetril čas.

Na záver

Bez ohľadu na vaše miesto alebo povahu vašich produktov a služieb môžete speňažiť Instagram. Od predaja produktov cez vytváranie sponzorovaných príspevkov až po škádlení plateného obsahu, tento kanál sociálnych médií ponúka množstvo príležitostí na zarábanie peňazí. Ktorý prístup otestujete ako prvý?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE