Ako Telegram zarába peniaze

Telegram zarába peniaze prostredníctvom prémiového predplatného, ​​platených reklám, crowdfundingu a darov. Telegram, ktorý bol spustený ako bezplatná cloudová aplikácia s otvoreným zdrojom, má teraz viac ako 550 miliónov používateľov.

Ako Telegram zarába peniaze

Tento článok vysvetlí, ako bol bezplatný obchodný model s otvoreným zdrojom spoločnosti Telegram speňažený na vytváranie výnosov, a aké sú výhody tohto speňaženia pre používateľov.

Ako Telegram vytvára príjmy

Ruský miliardár Pavel Durov založil Telegram ako spôsob poskytovania internetu bez reklám a nákladov každému na svete. Telegram nikdy nemal za cieľ dosiahnuť zisk a mal byť rivalom WhatsApp a Facebooku. Do roku 2021 sa globálna používateľská základňa Telegramu stala taká veľká, že Durov rozpoznal potrebu, aby sa stala sebestačná.

Šifrovaný chat vytvoril lojálnu používateľskú základňu

Hlavnou atrakciou telegramu je jeho jedinečná funkcia end-to-end šifrovania s názvom MTProto. Tento bezpečnostný prvok vyvinul Pavlov brat Nikolai Durov a investoval doň David „Axel“ Neff z Digital Fortress. Zvýšená bezpečnosť je súčasťou étosu Telegramu, ktorý má občanom poskytnúť rovnaké súkromie a bezpečnosť ako vládam a polícii.

Čítať:  Ako odstrániť jeden alebo viacero kontaktov na iPhone

Žiadne reklamy ani dolovanie údajov

Rovnako ako WhatsApp, aj Telegram obsahuje šifrovaný chat, ale dá sa použiť na všetkých zariadeniach. Telegram neumožňuje ad-mining súkromných informácií, ako je Facebook. Tieto funkcie pomohli vybudovať rozsiahlu databázu používateľov, ktorí aplikácie používali zadarmo osem rokov. Bezplatní členovia Telegramu sa tak v roku 2021 ľahko zmenili na platiacich členov s prémiovým telegramom.

Spôsoby speňaženia

Ako už bolo spomenuté, Durov sa rozhodol speňažiť stránku pomocou platených funkcií, reklamy a žiadostí o dary. Vytvoril tiež crowdfundingové kampane na budovanie takýchto projektov, ako je viacjazyčný adresár používateľov s názvom Telegram Directory.

Prístup Freemium

Viacúrovňový prístup k členstvu na stránkach pomohol podporiť platformu. To znamenalo, že bezplatní členovia si mohli naďalej užívať šifrovanie a neobmedzené nahrávanie do cloudových údajov Telegramu, zatiaľ čo členovia Telegram Premium mohli využívať nahrávanie v dvojnásobnej veľkosti, ďalšie kanály, animované emotikony a ďalšie výhody.

Členovia sú tiež vyzývaní, aby zaplatili za prémiovú verziu na podporu používateľov v utláčaných oblastiach sveta, ktorí sú korisťou sledovania.

Platené funkcie

Telegram teraz poskytuje používateľom dve možnosti: bezplatný plán, ktorý spoločnosti negeneruje žiadne príjmy, a „plán Freemium“, ktorý používateľom ponúka ďalšie funkcie za mesačný poplatok.

Predplatitelia sa môžu zaregistrovať do Telegram Premium a využívať nasledujúce funkcie:

 • Veľkosť nahrávaného súboru 4 GB (dvojnásobná veľkosť oproti bezplatnej verzii s kapacitou 2 GB)
 • Sťahuje sa najrýchlejšou rýchlosťou povolenou poskytovateľom internetu používateľa
 • Zdvojnásobte počet kanálov bezplatnej verzie, ktorá umožňuje používateľovi sledovať 1 000 kanálov
 • Vytvorte až 20 priečinkov s 200 rozhovormi
 • Ukladanie obrázkov do galérií
 • Výber zo 400 GIFS
 • Desiatky jedinečných nálepiek a emotikonov
 • Prenos hlasu na text
 • Animovaný profilový obrázok
 • Schopnosť napísať dlhší životopis
 • Žiadosti o pripojenie sa k skupinám
 • Pridajte štvrtý účet k trom bezplatnej verzie
 • Odznaky prémiového používateľa
 • Overovacie odznaky na potvrdenie identity
Čítať:  Ako sťahovať fotografie, videá a príbehy z Instagramu

Reklama

Telegram bol až do októbra 2021 bez reklám. Používatelia s viac ako 1 000 sledovateľmi teraz môžu uverejňovať reklamy iným používateľom a skupinám. Tieto sa nazývajú sponzorované správy.

Reklamy pozostávajú z krátkeho textu a tlačidla, ktoré sa otvorí, aby sa zobrazila krátka reklama. Reklamy nemôžu byť dlhšie ako 160 znakov vrátane medzier. O požiadavkách a pravidlách pre zakázaný obsah Telegramu si môžete prečítať na stránke Telegram Ads and Policy.

Inzerentom sa účtujú poplatky pomocou CPM (Cost-Per-Mille), čo je stanovená cena za každých tisíc zobrazení ich reklamy. Minimálna suma, ktorú možno minúť na kampaň s cenou za tisíc zobrazení, je 2,00 USD.

Telegram účtuje viac za CPM, ktoré sú populárne, medzi ktoré patria kategórie Kryptomena, Náboženstvo, Hazardné hry a Investície. Spiritualita Marketing a PR sú najdrahšie kategórie.

dary

Aplikácia teraz ponúka používateľom telegramového darcovského robota, ktorý je možné použiť na ich telegramové kanály. Spoločnosť žiada používateľov, aby vyskúšali robota darovaním peňazí na jeho vec pomocou telegramového darcu bota.

Crowdfunding

Telegram získal peniaze prostredníctvom súkromného crowdfundingu trikrát. V júli 2023 získala 210 miliónov dolárov na financovanie dlhu. V marci 2021 získala svoju prvú miliardu dolárov na dlhové financovanie. V roku 2018 sa za svoju ponuku kryptomien s názvom TON vyzbieralo 1,7 miliardy dolárov. Tieto peniaze však boli vyplatené donorom po tom, čo americká komisia pre burzu cenných papierov potrestala Telegram za ponúkanie neregistrovaných cenných papierov.

Čítať:  Ako vytvoriť web pre miestnu firmu v roku 2024

často kladené otázky

Aký úspešný je telegram?

Telegram je štvrtá najsťahovanejšia aplikácia na odosielanie správ na svete so 700 miliónmi stiahnutí mesačne v januári 2023. Mesačne aktívni používatelia telegramu predstavujú 8,7 % celosvetového používania aplikácií na odosielanie správ. Zakladateľ Telegramu Paul Durov je tretím najbohatším človekom na svete s majetkom presahujúcim 15 miliárd dolárov.

Ako bude Telegram zarábať peniaze v budúcnosti?

Vyhlásenie Paula Derova zverejnené na webovej stránke Telegram v decembri 2020 načrtlo jeho stratégie na udržanie rastu populárnej webovej stránky s tým, že prevádzkové náklady boli niekoľko stoviek miliónov dolárov ročne. Sľúbil, že Telegram sa nikdy nebude predávať a bude sa udržiavať pomocou súkromného crowdfundingu, prémiového členstva a nevtieravých platených reklám. Sľúbil tiež, že ak Telegram niekedy dosiahne zisk, že členom Premium Telegramu ponúkne bezplatný prenos a zdieľanie zisku.

Aké zariadenia môžem používať s telegramom?

Telegram sa používa na smartfónoch, tabletoch, notebookoch a stolných počítačoch. Je kompatibilný so systémami Android (6.0 a vyšší), IOS (11.10 a vyšší), Windows, macOS a Linux. Všetky údaje sú šifrované od konca po koniec a sú okamžite dostupné na všetkých zariadeniach a operačných systémoch.

Čo je to Telegram Web?

Telegram Web je bezplatná aplikácia Telegramu založená na prehliadači, ktorá vám umožňuje prihlásiť sa odkiaľkoľvek z akéhokoľvek zariadenia. Keďže je všetko uložené v cloude, vaše chaty sa okamžite zosynchronizujú na všetkých zariadeniach.

Obchoduje Telegram stále s kryptomenami?

Kryptomena Telegramu je zakázaná zákonom. V roku 2017 sa Telegram pokúsil vytvoriť príjmy tým, že súkromným sponzorom ponúkol blockchain s názvom Telegram Open Network (TON). Kryptomena sa volala Gram. Karta TON Card bola decentralizovanou alternatívou k Mastercard, ktorá prilákala investície vo výške 1,7 miliardy. Predtým, ako sa podnik mohol rozbehnúť, americká komisia pre burzu cenných papierov zakázala spoločnosti TON ponúkať neregistrované cenné papiere kupujúcim. Telegram dostal pokutu 18,5 milióna dolárov a nariadil vrátiť 1,22 miliardy dolárov kupujúcim ich kryptomeny.

Čítať:  Sprievodca sociálnym dôkazom pre začiatočníkov: Prečo na ňom záleží a ako ho používať – Marketing

Prémiový telegram je obojstranne výhodná situácia

Používatelia telegramu získajú mnoho výhod z prémiového plánu vrátane dvojnásobnej veľkosti sťahovania súborov, vyššej rýchlosti a stoviek emotikonov, animácií a nálepiek. Tieto prémiové vylepšenia však spoločnosti nezarábajú len peniaze, ale užívatelia profitujú aj z umiestňovania reklám a zbierania darov od klientov.

Už ste si stiahli Telegram Premium? Zlepšilo to vaše podnikanie? Dajte nám vedieť v sekciách komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE