Ako ukladanie do vyrovnávacej pamäte robí WordPress rýchlejším

Všetky dynamické systémy na správu obsahu a aplikácie elektronického obchodu – vrátane WordPress – generujú stránky HTML spustením kódu a zadaním databázových požiadaviek. Tento proces zvyčajne trvá zlomky sekundy, ale v niektorých prípadoch môže trvať niekoľko sekúnd a spotrebovať veľa zdrojov servera na rušnej lokalite. Jedným zo spôsobov, ako môžeme urýchliť proces a znížiť zaťaženie servera pre web WordPress, je ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Aký je účel vyrovnávacej pamäte?

Koncepčne je ukladanie do vyrovnávacej pamäte celkom jednoduché: vygenerované dáta — webové stránky, databázové objekty, bajtový kód — sa uložia, aby sa nemuseli znovu obnovovať zakaždým, keď je to potrebné. Ak sú rovnaké údaje potrebné viac ako raz, je zbytočné ich generovať znova, keď sa namiesto toho môže použiť predgenerovaná verzia.

Hoci je to v teórii jednoduché, v praxi je ukladanie do vyrovnávacej pamäte a rozhodovanie o tom, čo neukladať, jedným z najťažších problémov informatiky (podľa známy vtipďalším ťažkým problémom v informatike je pomenovanie vecí).

Dobre optimalizovaná stránka WordPress používa mnoho rôznych typov vyrovnávacej pamäte a na získanie prehľadu o optimalizácii výkonu WordPress je zaujímavé zvážiť niektoré spôsoby, ktorými WordPress ukladá údaje do vyrovnávacej pamäte.

Čítať:  Všetko, čo potrebujete vedieť o meraní návratnosti investícií do spoločnosti

Ako vytvoriť najrýchlejšiu vyrovnávaciu pamäť WordPress

Používame doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress Celková vyrovnávacia pamäť W3 predvolene. Ak by ste chceli vykonať zmeny v nastaveniach celkovej vyrovnávacej pamäte W3, môžete tak urobiť prostredníctvom panela správcu WordPress. Tu máte možnosť zmeniť spôsob, akým váš web WordPress spracováva informácie uložené vo vyrovnávacej pamäti, a zlepšiť tak výkon vášho webu.

PHP cache

WordPress je PHP aplikácia. Ukladanie do vyrovnávacej pamäte, zakaždým, keď načítate stránku WordPress, sa spustí kód PHP. Spustenie PHP môže byť drahé, pretože kód sa musí načítať, analyzovať a spustiť. Na skrátenie času potrebného na spustenie kódu PHP je možné použiť akcelerátor PHP na ukladanie bajtkódu PHP do vyrovnávacej pamäte namiesto jeho generovania zo zdrojového kódu zakaždým, keď je to potrebné.

eAccelerator používame na ukladanie do vyrovnávacej pamäte PHP na väčšine hostingových plánov WordPress a APC na klastroch.

Vyrovnávacia pamäť objektov WordPress

Cache objektov WordPress je súčasťou WordPress. Ukladá do vyrovnávacej pamäte výsledky drahých operácií, ako sú zložité databázové dotazy. Cache objektov je prechodná: ukladá do vyrovnávacej pamäte údaje iba na dĺžku odozvy, takže ak chceme trvalejšiu vyrovnávaciu pamäť, do mixu pridáme doplnok na ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

S W3 sa to dá povoliť jediným kliknutím. Pre metódu Object Cache odporúčame ponechať metódu na predvolenom ‘Disk’. Ak prevádzkujete viacero serverov, Memcached je tiež dobrým riešením.

Čítať:  Ako zastaviť automatické platby v aplikácii Cash?

Memcached

Trvalé ukladanie do vyrovnávacej pamäte na disk je fajn, ale aj tie najrýchlejšie disky sú pomalšie ako RAM. Memcached je populárny „vysoko výkonný systém ukladania objektov do pamäte cache“. Poskytuje úložný priestor kľúč-hodnota v pamäti, ktorý umožňuje rýchlejšie načítanie objektov uložených vo vyrovnávacej pamäti, ako keby boli uložené na disku.

Hostinger používa Memcached s W3 Total Cache na našich spravovaných plánoch hostenia WordPress s optimalizovaným výkonom. Zistili sme, že to poskytuje najväčšie zvýšenie výkonu.

Trvalé ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte

Doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ako je napríklad W3 Total Cache, dokážu oveľa viac ako ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte, ale jednou z ich najdôležitejších úloh je trvalé ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte. Na rozdiel od WordPress Object Cache, cache pluginy ukladajú objekty na disk.

Na prácu s pretrvávajúcim ukladaním do vyrovnávacej pamäte je k dispozícii množstvo doplnkov, z ktorých mnohé sú odporúčané samotným WordPress.

Ukladanie stránky do vyrovnávacej pamäte

Ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte je presne také, ako to znie: keď sa stránka vygeneruje, uloží sa do vyrovnávacej pamäte, aby sa nemusela pri ďalšej požiadavke znovu vytvárať. Tieto údaje sú zvyčajne uložené v pamäti RAM, na rozdiel od pevného disku. Je to preto, že RAM je oveľa rýchlejšia ako rýchlosť pevného disku. W3 Total Cache poskytuje ukladanie celej stránky do vyrovnávacej pamäte.

Čítať:  Ako upraviť HTML vo WordPress: 4 spôsoby, ktoré môžete vyskúšať

Ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte je tiež niekedy známe ako ukladanie do vyrovnávacej pamäte disku. S WordPress je ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte pomerne jednoduchý postup a vyžaduje, aby ho povolil iba správca stránky. Môžete to urobiť začiarknutím políčka v nastaveniach pluginu.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača nastáva potom, čo stránka WordPress odošle HTML, JavaScript, CSS a obrázky do prehliadača. Veľká časť tohto obsahu sa medzi načítaním stránky nemení a rovnaký obsah sa zdieľa medzi mnohými stránkami. Nemá zmysel sťahovať napríklad JQuery vždy, keď návštevník otvorí článok na blogu. Prehliadač uloží tento obsah do vyrovnávacej pamäte, aby mohol rýchlejšie načítať a zobraziť stránky.

Zvýšte výkon vyrovnávacej pamäte WordPress

Stručne sme sa tu pozreli na šesť typov ukladania do vyrovnávacej pamäte a prešli sme si doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress W3 Total Cache. V skutočnosti existuje oveľa viac úrovní, od vyrovnávacej pamäte na procesore servera po externé nástroje na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ako je Varnish, ale dúfame, že sme vám poskytli určitú predstavu o zložitosti, ktorá sa skrýva za rýchlym webom WordPress.

Ak chcete získať ďalšie informácie o tom, ako prijať najrýchlejšiu vyrovnávaciu pamäť WordPress, kontaktujte náš tím a zistite, ako vám môžeme pomôcť optimalizovať váš hosting WordPress. Nezabudnite tiež vidieť, čo WordPress plánuje do budúcnosti, a pozrite si nášho sprievodcu WordPress Gutenberg.

Čítať:  Najlepšie púzdra pre Motorola Moto G 5G (2024)

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE