Ako upraviť domovskú stránku WordPress

Všetci vieme o dôležitosti prvého dojmu. Už od začiatku sme sa naučili, že je dôležité „naložiť to najlepšie“, keď sa stretnete s niekým novým.

Vaša prítomnosť na internete funguje rovnakým spôsobom. Iba namiesto toho, aby sa na vás pozerali, aby urobili prvý dojem, používatelia internetu budú skúmať kvalitu a rozloženie vašej domovskej stránky.

Z tohto dôvodu je dôležité, aby vaša domovská stránka vždy vyzerala čo najlepšie. Poďme sa ponoriť do toho, ako to urobiť pomocou WordPress na úpravu svojej domovskej stránky.

Prečo záleží na vašej domovskej stránke?

Vaša domovská stránka pôsobí nielen ako váš prvý dojem, ale určuje aj tón pre budúce interakcie medzi vami a vašimi zákazníkmi. Firmy by mali pravidelne vyhodnocovať svoju domovskú stránku, aby sa uistili, že informácie sú aktuálne a že obsah stránky presne odráža ich značku a posolstvo.

Základnou súčasťou konverzií je aj nastavenie a obsah vašej domovskej stránky. Predaje a potenciálnych zákazníkov je možné získať alebo stratiť výlučne z dizajnu vašej domovskej stránky. Mal by byť jednoduchý na používanie a navigáciu, pričom v mysli používateľa nezanecháva žiadne otázky, kam ísť, aby získal informácie, ktoré chce alebo potrebuje.

Ako vlastník firmy je vaša domovská stránka tiež kľúčovou súčasťou dosahovania vašich obchodných cieľov. Pomocou WordPress môžete upraviť svoju domovskú stránku na:

  • Zvýšte predaj
  • Konvertujte viac potenciálnych zákazníkov
  • Získajte viac odberateľov newslettera
  • Zamerajte svoju stránku viac na služby, ktoré ponúkate

Prekonfigurovanie vašej domovskej stránky je dôležité aj pre váš blog. Mnoho tém WordPress má predvolene nastavený blog ako domovskú stránku. Ak je blog vašou primárnou formou obsahu, je to v poriadku.

Ak je však váš blog druhoradý v porovnaní s inými aspektmi vášho podnikania alebo nie ste pripravení začať blog, vedieť, ako upraviť svoju domovskú stránku WordPress, bude dôležitou súčasťou dizajnu vašej webovej lokality.

Získajte plne spravovaný hosting WordPress

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Ako upraviť vzhľad domovskej stránky

Jedným z prvých aspektov, na ktorý sa treba zamerať, je vzhľad vašej domovskej stránky. Po prihlásení do WordPress budete mať možnosť vybrať si šablónu, prispôsobiť si tému WordPress a štruktúrovať navigáciu. Všetky tieto kroky zahŕňajú svoje vlastné nuansy, ale sú rovnako dôležité pre úspech vašej domovskej stránky.

Výber šablóny domovskej stránky

V ponuke WordPress (umiestnenej na ľavej strane obrazovky hlavného panela) budete chcieť prejdite na Vzhľad > Prispôsobiť. Tam si budete môcť pozrieť množstvo tém WordPress a vybrať si tú, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

Čítať:  11 dôvodov, prečo používatelia WordPressu stále vyberajú Clo...

Domovská stránka môže zobrazovať vaše najnovšie blogové príspevky v závislosti od témy, ktorú si vyberiete. Ak vytvárate blog, je to v poriadku, ale ak nie, budete musieť urobiť nejaké zmeny.

Ak chcete propagovať svoje služby, vytvoriť posúvač produktov alebo vytvoriť vstupnú stránku, musíte to urobiť prepnite nastavenie svojej domovskej stránky z „najnovších blogových príspevkov“ na „statickú stránku“. Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

  1. Z ponuky WordPress prejdite nadol na Nastavenia > Čítanie
  2. Ak chcete zistiť, čo sa momentálne zobrazuje, vyhľadajte časť „Zobrazenie vašej domovskej stránky“.
  3. Ak sa zobrazujú vaše blogy, s najväčšou pravdepodobnosťou je predvolená možnosť „Najnovšie príspevky“.
  4. Kliknite na túto možnosť a potom vyberte možnosť „Statická stránka“.

Keď vyberiete Statická stránka, WordPress vám poskytne ďalšie dve možnosti. Budete musieť vybrať, ktorá stránka bude slúžiť ako vaša domovská stránka a ktorá bude fungovať ako vaša stránka s príspevkami (kde budú vaše položky blogu). Keď si vyberiete možnosti pre obe možnosti, kliknite na Uložiť zmeny, a vaše nastavenia sa aktualizujú.

Poznámka: Vaše stránky musia byť zverejnené, aby ste si ich mohli vybrať ako svoju domovskú stránku alebo stránku príspevkov.

Prispôsobenie rozloženia a dizajnu

Ak chcete upraviť rozloženie a dizajn svojej domovskej stránky, budete musieť prejsť na kartu Stránky v ponuke WordPress. Keď tam budete, uvidíte zoznam všetkých stránok na vašom webe.

Prejdite tam, kde vidíte domovskú stránku, a nižšie uvidíte dve možnosti úprav – „Upraviť“ a „Rýchle úpravy“. Ak chcete použiť plnú funkciu úprav WordPress, budete chcieť vybrať „Upraviť“.

Keď ste na stránke úprav, kliknite na modré „+“ v ľavom hornom rohu. Ak tak urobíte, rozšíri sa rozsiahla ponuka zobrazujúca všetky možnosti úprav WordPress.

Používatelia WordPress môžu pridávať text, video médiá, fotografie a ďalšie na všetky svoje stránky v blokovom formáte. Kliknutím na ktorékoľvek z tlačidiel v tejto ponuke úprav pridáte konkrétny blok na vašu domovskú stránku (tj ak kliknete na tlačidlo s fotografiou, na panel úprav vašej domovskej stránky sa pridá fotoblok).

Pri pridávaní blokov na stránku ich môžete presúvať myšou v ľubovoľnom poradí, ktoré uznáte za vhodné.

Vytvorenie prehľadnej a ľahko použiteľnej navigácie

Steve Krug je jedným z nich otcov zakladateľov súčasného UX a dizajn webovej stránky. Názov jeho ocenenej knihy pochádza z jedného z jeho hlavných pravidiel o dizajne webových stránok. Majte na pamäti túto mantru, keď používate WordPress na úpravu navigácie na domovskej stránke a ponúk.

Ak chcete začať, musíte ísť na Vzhľad > Menu v ponuke hlavného panela WordPress. Po kliknutí budete môcť upraviť ktorúkoľvek z ponúk, ktoré už existujú na vašom webe, alebo môžete kliknúť Vytvorte nové menu urobiť jeden od nuly.

Na svojej webovej lokalite môžete vytvárať ponuky z niekoľkých prvkov, ako sú blogové príspevky, stránky, značky webovej lokality a ďalšie. Ponuky môžu tiež podporovať vlastné prepojenia a všetky položky ponuky môžete zmeniť tak, aby vyhovovali požadovanému formátu.

WordPress umožňuje aj podmenu. Ide o ponuky, ktoré sa automaticky vkladajú pod primárnu ponuku a môžu používateľovi zjednodušiť navigáciu na vašej stránke.

Čítať:  9 spôsobov, ako odpojiť iPhone od Macu

Vráťme sa k tomu, čo sme povedali v hornej časti tejto časti: „Nenúťte ma premýšľať.“ Pri vytváraní menu nezabudnite na čo najjednoduchšiu navigáciu. Ľudia, ktorí navštívia vašu stránku a „stratia sa“, nakoniec odídu, čo vás bude stáť kliknutia, registrácie, konverzie a v konečnom dôsledku aj predaje.

Riešenie problémov s formátovaním

Pri prenášaní obsahu do WordPress z iných platforiem sa občas môžu vyskytnúť problémy s formátovaním. Môže sa to stať aj vtedy, ak po spustení webu prejdete na novú tému.

Veľa tém WordPress sa líši, pokiaľ ide o formátovanie hlavičky. Ak zmeníte témy a vaše nadpisy vyzerajú trochu zvláštne, nemusíte sa obávať. Existujú dve jednoduché riešenia tohto problému:

  1. Upravte svoju domovskú stránku pomocou vizuálneho editora WordPress, zvýraznite text a z rozbaľovacej ponuky vyberte novú štruktúru nadpisov. Veľmi podobné tomu, ako fungujú Tabuľky Google v službe G-Drive.
  2. Môžete prejsť na textový editor WordPress a používať ho skrátené kódy aby ste dosiahli požadované formátovanie.

Mnoho používateľov WordPress sa tiež stretáva s problémami s medzerami a formátovaním, keď prenášajú obsah z MS Word do svojho editora WordPress. Tieto problémy môžete vyriešiť pomocou doplnkov WordPress na formátovanie alebo prácou v textovom (kódovom) editore WordPress.

Ak si vyberiete možnosť textového editora, tu je niekoľko užitočných tipov na uľahčenie procesu:

  • Prejdite a ručne odstráňte všetky bizarné zalomenia riadkov, ktoré vynikajú. Môžete ich nájsť rýchlejšie vyhľadaním „ “ značku riadku v textovom editore.
  • Uistite sa, že všetky číslované zoznamy alebo zoznamy s odrážkami majú správne formátovanie. Niektoré položky sa môžu zlúčiť do rovnakého riadku, preto skontrolujte, či je každá položka na novom riadku.
  • Nájdite všetky značky „“ a ich koncové značky. Odstráňte ich z textu. WordPress nemá pre tieto značky žiadne využitie. Zobrazujú sa pri prenose obsahu z MS Word a môžu zamieňať formátovanie a medzery.

Keď vyriešite všetky tieto obavy, vráťte sa do vizuálneho editora svojej stránky. Uistite sa, že všetko má správne rozostupy, zarovnanie a prezentáciu. Ak všetko vyzerá dobre, môžete si stránku uložiť a aktualizovať a prejsť na ďalšiu.

Ako upraviť obsah na domovskej stránke

Tu je postup, ako upraviť svoju domovskú stránku vo WordPress tromi rôznymi spôsobmi. Môžete použiť natívny vizuálny editor platformy, textový editor alebo môžete upravovať obsah pomocou rôznych WordPress pluginov alebo doplnkov.

Textový editor zobrazuje obsah vašej stránky vo forme počítačového kódu. Pomáha mať viac technických zručností pri práci s textovým editorom.

Ak však viete, ako sa v ňom pohybovať, môže byť užitočné pri vykonávaní úprav a prispôsobení vášho webu. Používatelia často používajú panel s textom na pridávanie vecí, ako sú pixely na opätovné zacielenie sociálnych médií, ktoré im pomôžu s marketingom svojich webových stránok.

Ďalšou natívnou možnosťou WordPress je panel vizuálneho editora. Toto okno zobrazuje obsah vašej webovej lokality tak, ako by ho mohol vidieť návštevník. Nezobrazuje presne živé zobrazenie vašej stránky (na to musíte kliknúť na ukážku), ale zobrazuje všetok váš obsah vo formáte obyčajného textu alebo médií.

Úprava domovskej stránky na WordPress pomocou vizuálneho editora je podobná ako prechádzanie a úprava blogu. Môžete tiež pridávať obrázky, vkladať videá a pridávať hypertextové odkazy. Tieto komponenty obsahu sa zobrazujú aj vo formáte podpisového bloku WordPress, takže môžete jednoducho presúvať veci po stránke, aby ste dosiahli dokonalé rozloženie.

Mnohí dizajnéri sa rozhodnú upraviť svoju domovskú stránku na WordPress prostredníctvom doplnkov. Jednou z najpopulárnejších možností je téma Kadence WordPress.

Kadence dáva webom WordPress moderný, minimálny vzhľad a zároveň ponúka plynulejšie nástroje na úpravu. Dizajnéri stránok a majitelia firiem môžu jednoducho vymieňať a upravovať funkcie webových stránok pomocou editora blokov pre ťahanie a pustenia od Kadence. Témy sú ľahko nastaviteľné a platforma Kadence ponúka intuitívnejšiu funkčnosť s knižnicou natívnych doplnkov WordPress.

Pridávanie a úprava obsahu (text, obrázky, videá atď.)

Ak pracujete v rámci WordPress (nie doplnku), budete chcieť otvoriť vizuálny editor pomocou navigácia na stránky v ponuke palubnej dosky. Vyberte stránku, ktorú chcete upraviť, a kliknite na Upraviť.

Na obrazovke vizuálneho editora uvidíte na ľavej strane ponuku zobrazujúcu rôzne typy obsahu, z ktorých si môžete vybrať. Môžete si vybrať z textu, videa, obrázkov, formulárov a ďalších. Presuňte tieto prvky na panel vizuálnych úprav WordPress a spadnú na vašu stránku. Odtiaľ ich môžete usporiadať v ľubovoľnom potrebnom poradí.

Mali by sme poznamenať, že ak pridávate médiá, ako sú fotografie alebo videá, je tu ešte jeden krok navyše. Tieto súbory musíte pridať do svojej knižnice médií WordPress predtým, ako ich pridáte na svoju stránku.

Tento krok netrvá vôbec dlho. Keď kliknutím pridáte fotografiu alebo video na svoju stránku, automaticky prejdete do knižnice médií. Ak tam dielo, ktoré chcete pridať, ešte nie je, kliknite na Pridať médiá hypertextový odkaz na pravej strane.

Ak nechcete pridávať alebo upravovať obsah sami, balík údržby WordPress sa o tieto práce postará za vás.

Začlenenie výziev na akciu

Existujú štyri spôsoby ak chcete na svoj web pridať výzvy na akciu (CTA):

  1. Pridajte tlačidlo pomocou vizuálneho editora WordPress alebo doplnku tlačidiel
  2. Na inštaláciu kontextového okna použite doplnok WordPress
  3. Vložte formulár na svoju stránku. WordPress má svoj vlastný widget formulárov alebo môžete použiť doplnok ako WPforms.
  4. Pridajte výzvu na akciu do spodnej časti svojich blogových príspevkov a požiadajte čitateľov, aby propagovali váš obsah priateľom.

V konečnom dôsledku spôsob, ktorý si vyberiete, bude závisieť od cieľa vašej CTA. Metóda žiadania čitateľov o zdieľanie obsahu blogu je veľmi odlišná a nebude fungovať, ak máte v úmysle získať viac odberateľov bulletinov alebo potenciálnych zákazníkov.

Ako nastaviť existujúcu stránku ako domovskú stránku

Pokyny na nastavenie existujúcej stránky ako domovskej stránky sú podobné ako nastavenie statickej stránky ako domovskej stránky. V skutočnosti sa táto aktualizácia uskutoční v rovnakom menu, ktoré sme už spomenuli.

Prejdite na Vzhľad > Prispôsobiť v ponuke palubnej dosky. Kliknite na Nastavenia domovskej stránky a potom vyberte prepínač Statická stránka. Prejdite do rozbaľovacej ponuky v časti Domovská stránka a priraďte požadovanú stránku ako svoju novú domovskú stránku. Zasiahnite Uložiť zmeny a všetko je nastavené.

Optimalizácia domovskej stránky pre vyhľadávače

Základy optimalizácie pre vyhľadávače sa točia okolo používania kľúčových slov vo vašom obsahu. Budete musieť urobiť prieskum kľúčových slov, aby ste určili, ktoré kľúčové slová použiť na svojej stránke.

Po zhromaždení kľúčových slov môžete použiť jeden z mnohých doplnkov WordPress SEO a zistiť, ako sa vašej stránke darí optimalizovať. Yoast SEO je obľúbenou voľbou pre milióny stránok WordPress.

Okrem používania kľúčových slov je tu niekoľko ďalších vecí, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste zabezpečili, že vaša domovská stránka bude fungovať dobre vo vyhľadávaní.

Upravte svoju domovskú stránku tak, aby bola vhodná pre mobilné zariadenia

V tomto článku ste videli zmienku o doplnkoch WordPress. Knižnica doplnkov je rozsiahla a poskytuje na váš web doplnky pre takmer všetko, na čo si spomeniete. To zahŕňa posúdenie vhodnosti vášho webu pre mobilné zariadenia.

Svoju domovskú stránku môžete spustiť prostredníctvom niektorého z týchto doplnkov a budete dostávať návrhy, ako urobiť svoju stránku vhodnejšou pre mobilné zariadenia. Ale okrem toho je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí:

  • Pokúste sa zachovať rovnaký obsah na mobilnom zariadení a počítači
  • Komprimujte všetky obrázky alebo grafiku, ktorú používate na svojej domovskej stránke (existujú aj na to pluginy)
  • Nepoužívajte flash player
  • Pomocou možnosti mobilného prehliadača WordPress skontrolujte, ako sa bude vaša stránka zobrazovať na smartfónoch a tabletoch

Oprava nefunkčných odkazov

Keď Google prehľadáva váš web na účely SEO, môže vás stlačiť nadol v rebríčku, ak si všimne nejaké nefunkčné odkazy. Je dobré pravidelne kontrolovať obsah a odkazy. Týka sa to najmä odkazov na externé zdroje v blogových článkoch.

Nikdy neviete, kedy sa stránka môže prerušiť alebo zmeniť domény. Všetky odkazy, ktoré nefungujú alebo presmerujú návštevníkov stránky na kód chyby „404“, by sa mali aktualizovať.

Riešenie problémov s rýchlosťou načítania stránky

Keďže Google v posledných rokoch kladie dôraz na používateľskú skúsenosť, rýchlosť stránky sa stáva čoraz väčšou dôležitý hodnotiaci signál. Komprimácia obrázkov, rozhodnutie nepoužívať flash a udržiavanie webu čo najjednoduchšie pomôže vašej stránke rýchlo načítať.

Iba priemerný používateľ strávi pätnásť sekúnd na ľubovoľnej webovej stránke. Ak sa vaša stránka načítava za 5, 7 alebo dokonca 10 sekúnd, možno nebudete mať ani toľko času. Našťastie WordPress ponúka množstvo nástrojov otestovať rýchlosť vašej stránky a ponúknuť vám prehľad o tom, ako vykonať vylepšenia.

Plne spravovaný hosting WordPress od spoločnosti Hostinger

Prirodzene, používanie WordPress na úpravu vašej domovskej stránky začína hostingom. So správnymi zdrojmi môže byť jednoduchšie využiť všetky funkcie a funkcie, ktoré WordPress ponúka.

Hostinger ponúka dizajnové služby hotové pre vás a plne spravovaný hosting WordPress, čo vám umožňuje vytvoriť krásnu webovú stránku, ktorá „ochudí“ vašich návštevníkov.

Väčšie podniky môžu tiež využívať výhody našich podnikových hostingových riešení, keď rastú a škálujú sa.

Kontaktujte nás ešte dnes a začnite so všetkým, čo potrebujete na vytvorenie stránky WordPress, ktorá je nezabudnuteľná.

Ak chcete získať ďalšie tipy, triky a odpovede na svoje otázky, pozrite si príručku WordPress spoločnosti Hostinger alebo náš článok o úprave celého webu WordPress.

Alebo si pozrite naše plány, ako začať s plne spravovaným WordPress ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE