Ako upraviť HTML vo WordPress: 4 spôsoby, ktoré môžete vyskúšať

WordPress nevyžaduje úpravu HTML pre základné funkcie. Niekedy však potrebujete použiť HTML na prispôsobenie funkcií a zažiarenie vašich webových stránok.

HTML (HyperText Markup Language) je značkovací jazyk, ktorý hovorí webovému prehliadaču, ako má zobraziť obsah na vašej webovej lokalite. Úprava HTML vo WordPress môže byť veľmi užitočná pri pokročilom prispôsobení a riešení problémov. V tomto príspevku vás naučíme niekoľko možností, ako upraviť HTML vo WordPress pomocou editora kódu vo WordPress.

(Skôr ako začneme, skontrolujte, akú verziu WordPress používate, a v prípade potreby ju aktualizujte na najnovšiu verziu.)

Prečo možno budete musieť upraviť HTML vo WordPress

Aj keď na používanie WordPress nepotrebujete poznať HTML, možno ho budete musieť občas upraviť, ak chcete zmeniť kód, aby ste pridali funkcie alebo vylepšili funkcie.

Základné pochopenie kódovania HTML vám môže pomôcť pri riešení problémov s vašimi webovými stránkami a pri vykonávaní zmien, ktoré nie sú inak dostupné prostredníctvom rozhrania WordPress.

Nielenže môžete zmeniť vzhľad a dojem zo svojej webovej lokality, ale môžete tiež pridať vlastné funkcie a vykonať vylepšenia.

All-in-one riešenia WordPress

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Čítať:  Google: Na svoju stránku môžete pridať toľko štruktúrovaných údajov, koľko chcete

Inými slovami, ak sa sami naučíte upravovať kód HTML vo WordPress, získate väčšiu kontrolu nad vašou webovou stránkou, pretože sa pri vykonávaní konkrétnych úloh nemusíte spoliehať na doplnky. To môže pomôcť znížiť nadmerné používanie doplnkov a zrýchliť váš web.

Nehovoriac o tom, že ak nepoznáte HTML a musíte sa spoliehať na zásuvné moduly, môže byť ťažké vyriešiť akékoľvek problémy, ktoré môžu nastať s vašou webovou stránkou. Ak vývojári pravidelne neaktualizujú zásuvné moduly, môže to spôsobiť, že budete zraniteľní voči hackerom.

Ako upraviť HTML vo WordPress: Vyskúšajte rôzne metódy

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyskúšať úpravu HTML vo WordPress. Tu sú štyri rôzne metódy, ktoré môžete vyskúšať.

Upravte WordPress HTML v editore blokov

WordPress 5.0, spustený v roku 2019, nahradil predchádzajúci klasický editor revolučným novým editorom blokov s názvom „Gutenberg“. Vo WordPresse priniesol editor blokov nový prístup k tvorbe obsahu a webdizajnu.

Ak chcete začať používať editor blokov, prejdite na svoj informačný panel WordPress a vytvorte nový príspevok/stránku alebo aktualizujte už existujúcu.

Vyberte znamienko sčítania (+) v ľavom hornom rohu a vytvorte blok „Vlastné HTML“.

Ak chcete do článku pridať kód HTML, použite vlastný blok HTML.

Potom vyplňte blok svojím jedinečným HTML kódom. Môžete tiež použiť možnosť „Ukážka“, aby ste videli, ako sa váš materiál zobrazí na vašej webovej lokalite a či kód HTML funguje správne.

Úprava kódu HTML existujúceho bloku pomocou editora blokov WordPress je ďalšou možnosťou pridania alebo aktualizácie kódu HTML.

Ak to chcete urobiť, kliknite na trojbodkovú ponuku vedľa existujúceho bloku v texte. Potom z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť Upraviť ako HTML.

Čítať:  WordPress Navigator: Robby McCullough

Na zmenu kódu HTML celej stránky môžete použiť „Editor kódu“ v editore blokov WordPress.

Do editora kódu sa dostanete výberom možnosti troch bodiek v pravom hornom rohu. Potom z rozbaľovacej ponuky vyberte položku Editor kódu. Otvorí sa obrazovka úprav na úpravu existujúceho kódovania HTML.

Upravte WordPress HTML v klasickom editore

Klasický editor WordPress ponúka aj spôsob úpravy HTML.

Najprv sa rozhodnite upraviť existujúci príspevok alebo vytvoriť nový blogový príspevok.

Ak chcete zobraziť kód HTML svojho článku v klasickom editore, kliknite na trojbodkovú ponuku vedľa existujúceho bloku v texte. Potom v rozbaľovacej ponuke vyberte položku Upraviť ako HTML, čím otvoríte editor HTML.

Upravte kód HTML WordPress v miniaplikáciách WordPress

Vedeli ste, že oblasť miniaplikácií vašej webovej lokality vám umožňuje pridávať a aktualizovať kód HTML?

Svoj bočný panel, pätu a ďalšie sekcie miniaplikácií vo WordPress si môžete prispôsobiť pomocou vlastného miniaplikácie HTML.

Ak chcete začať, prejdite na Vzhľad > Miniaplikácie vo vašom správcovskom paneli WordPress. Potom vyberte, kam chcete umiestniť miniaplikáciu.

Potom výberom „+“ môžete pridať vlastný widget HTML.

Teraz môžete zadať svoj HTML kód a získať jeho ukážku kliknutím na tlačidlo náhľadu v ľavom hornom rohu.

V závislosti od témy WordPress, ktorú používate, môže oblasť miniaplikácií vyzerať trochu inak. Možno ho budete môcť zahrnúť do päty, hlavičky alebo na iné miesta.

Upravte HTML WordPress v témach WordPress

Editor tém WordPress je ďalšou možnosťou aktualizácie kódu HTML vašich webových stránok.

Čítať:  Sprievodca pre začiatočníkov rôznymi typmi dátových centier

Neodporúčame však upravovať HTML vo WordPress priamo v editore tém. Najmenšia chyba v kóde pomocou tejto metódy by mohla spôsobiť zlyhanie vášho webu a zabrániť vám v prístupe k hlavnému panelu WordPress.

Okrem toho, ak inovujete svoju tému, všetky vaše súčasné prispôsobenia budú preč.

Kovbojské kódovanie sa neodporúča na vykonávanie zmien tém. Namiesto priamej úpravy odporúčame použiť doplnok. Vlastný kód by mal ísť do doplnku špecifického pre lokalitu alebo by sa mal pridať pomocou a doplnok útržkov kódu.

Ako vždy, pred úpravou kódu HTML by ste si mali vytvoriť zálohu svojich webových stránok.

Osvedčené postupy na prispôsobenie a kódovanie WordPress

Pamätajte, že pri kódovaní WordPress nevytvárate iba kód pre seba. Každý vývojár by mal byť schopný porozumieť vášmu kódu. To zahŕňa dodržiavanie tradičných štandardov rozstupov a zoskupení.

„Ak máte pochybnosti, dajte si priestor,“ odporúča WordPress vo svojich pokynoch pre kódovanie.

Ako odporúčaná prax by mala mať vždy prednosť čitateľnosť pred krátkosťou alebo šikovnosťou. Chcete, aby bol váš kód čitateľný pre každého, kto sa naň pozrie, nielen pre vás.

Snažte sa vyhnúť používaniu skratiek a skratiek. To môže sťažiť pochopenie vášho kódu pre ostatných vývojárov pracujúcich na rovnakom projekte s vami.

Do kódu by ste mali pridať aj podrobné poznámky. Bude to užitočné pre vás a váš tím, keď príde čas na zmenu kódu v budúcnosti. Tieto referenčné body uľahčujú zapamätanie si toho, čo každá funkcia robí, prečo je napísaná tak, ako je, a kto ju vyvinul ako prvý.

Čítať:  5 dizajnových prvkov, ktoré zahrniete do svojho webu v roku 2024

Váš kód by mal byť v súlade so štandardmi WordPress, ako aj s kritériami kvality vášho vlastného tímu, okrem toho, že by mal byť jednoduchý na pochopenie. Kód, ktorý je organizovaný konzistentne, je spoľahlivý kód.

Majte na pamäti, že nemusíte znovu vynájsť koleso. Ak už existuje riešenie pre niečo, na čom pracujete, použite ho! Neprepisujte kód, ktorý už existuje a funguje dobre.

Ušetríte tým nielen čas a námahu, ale zabezpečíte aj to, že váš kód bude konzistentný s kódom zvyšku vášho tímu.

Záverečné myšlienky: Ako upraviť HTML vo WordPress

WordPress je predvolene neuveriteľne priamočiara a užívateľsky prívetivá platforma. Vďaka témam a doplnkom môžete často meniť a meniť svoje stránky bez toho, aby ste sa dotkli jediného riadku kódu.

Sú však prípady, keď možno budete chcieť mať väčšiu kontrolu a vykonať zložité úpravy. Alebo možno úprava, ktorú chcete vykonať, nie je možná s vašou aktuálnou témou alebo doplnkami.

Naučiť sa, ako získať prístup k možnostiam kódovania HTML WordPress, vám pomôže skutočne prispôsobiť vašu stránku. A spravovaný hosting ďalej pridáva hodnotu vašej stránke tým, že vám poskytne technický tím, ktorý vám pomôže, keď dosiahnete limity svojich znalostí o kódovaní.

Platba za spravovaný hosting WordPress stojí za o niečo vyššie náklady ako iné plány webhostingu, najmä ak nie ste spokojní s hlbokým kódovaním.

Hostinger ponúka plne spravovaný hosting, ktorý je optimalizovaný špeciálne pre WordPress – takže váš web bude rýchly, automaticky aktualizovaný a vždy bezpečný.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE