Ako upraviť nastavenia kvality kotúčov Instagramu

V mori instagramových kotúčov zverejňovaných každý deň musia byť vaše videá v najvyššej kvalite. Konkurencia je veľká a používatelia musia vyčnievať z davu. Aj keď tvoríte ten najkreatívnejší a najambicióznejší obsah, skvelá kvalita videa je pre vaše kotúče rozhodujúca.

Ako upraviť nastavenia kvality kotúčov Instagramu

Aby ste zo svojich videí vyťažili maximum, tu je zoznam nastavení kvality Instagram Reels.

Nahrajte v najvyššej kvalite

Prvá vec, ktorú môžete urobiť, je uistiť sa, že Instagram nahráva váš obsah v najvyššej možnej kvalite. V predvolenom nastavení je toto nastavenie vypnuté a mnohí používatelia o tom nemusia vedieť. Zapnutie tejto možnosti funguje pre všetky vaše príspevky vrátane fotiek, videí, príbehov a momentiek. Je to rýchle a jednoduché riešenie vašich problémov s kvalitou.

Upozorňujeme, že pri každom odstránení aplikácie sa toto nastavenie prepne na predvolenú možnosť, ktorá je vypnutá.

Takto môžete zapnúť odovzdávanie vo vysokej kvalite:

 1. Prejdite do svojho profilu.
 2. Klepnite na tlačidlo „Menu“ vpravo hore.
 3. Prejdite do časti Nastavenia a ochrana osobných údajov.
 4. Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na „Spotreba dát a kvalita médií“.
 5. Zapnite nastavenie „Nahrať v najvyššej kvalite“.
Čítať:  6 spôsobov, ako čítať telegramové správy bez toho, aby ste ich videli

Majte pri uverejňovaní dobré internetové pripojenie

Ak zverejňujete svoje cievky, keď ste vonku a používate mobilné dáta alebo verejné Wi-Fi, vaše cievky nedopadnú veľmi dobre. Po zverejnení sa môžu zdať rozmazané a úsilie, ktoré ste vynaložili pri ich vytváraní, môže vyjsť nazmar.

Vždy, keď máte pomalé internetové pripojenie, Instagram automaticky zníži kvalitu vašich cievok, aby ste ich mohli rýchlejšie nahrávať. Pripojte sa k sieti Wi-Fi a uistite sa, že je vaše internetové pripojenie stabilné.

Nahrávajte v najvyššej kvalite pri odosielaní kotúčov

Použitie tejto možnosti, keď skončíte s natáčaním a úpravou cievok, je jednoduchým krokom, ktorý môžete podniknúť, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť kompresii videí na Instagrame používanej na rýchlejšie nahrávanie obsahu.

Týmto spôsobom môže nahrávanie trvať dlhšie, ale má najlepší výsledok. Tu je postup, ako zapnúť odovzdávanie vo vysokej kvalite v sekcii Momentky:

 1. Prejdite na kartu „Cievky“ a nahrajte alebo natočte svoje video.
 2. Upravte svoje video, pridajte hudbu, obrázky GIF, text a nálepky a klepnite na „Ďalej.“
 3. Prejdite na „Rozšírené nastavenia“.
 4. Posuňte zobrazenie nadol a zapnite tlačidlo „Nahrať v najvyššej kvalite“.

Zakaždým, keď nahrávate cievku, postupujte podľa týchto krokov a zapnite nahrávanie v najvyššej kvalite. Tým sa zabezpečí, že nebudete mať problémy s rozmazanými a pixelovými kotúčmi.

Pomer strán kotúčov, rozlíšenie a veľkosť

Aby boli vaše cievky také dokonalé, ako len môžu byť, musíte dodržiavať požiadavky Instagramu na veľkosť, pomer a rozlíšenie. Používanie klipov s nízkym rozlíšením a horizontálnych klipov nemusí fungovať vo váš prospech. Vždy si môžete skontrolovať nastavenia fotoaparátu, či spĺňajú tieto požiadavky.

Čítať:  Ako dlho môže byť Reel na Instagrame?

Toto sú odporúčané nastavenia pre vaše videá:

 • Pomer strán by mal byť medzi 1,91:1 a 9:16.
 • Minimálna snímková frekvencia by mala byť aspoň 30 snímok za sekundu.
 • Rozlíšenie by malo byť 720 pixelov alebo vyššie.
 • Veľkosť súboru videa by mala byť menšia ako 50 Mb.
 • Maximálna dĺžka videa je 90 sekúnd.

Preneste videá do telefónu

Ak radi natáčate videá na profesionálnom fotoaparáte namiesto telefónu, možno budete chcieť byť pri prenose súborov opatrní. Pri odosielaní klipov, ktoré chcete použiť pre svoje kotúče, môžete ľahko stratiť kvalitu.

Uistite sa, že nepoužívate aplikácie na odosielanie správ, ako je WhatsApp, pretože pri odosielaní súborov robia to isté ako Instagram. Komprimujú vaše videá, aby ich odosielali rýchlejšie, čo má za následok nižšiu kvalitu. Aj keď to môže fungovať pri rozhovoroch a zdieľaní zábavných videí, mali by ste sa tomu vyhnúť pri úprave cievok. Rozhodnite sa pre odosielanie klipov ako dokumentov, pomocou e-mailu alebo prenosu a cloudových webových stránok.

Na úpravy použite Instagram

Pri úprave videí je pravdepodobne najlepšie zostať v aplikácii. Instagram vám umožňuje vybrať si šablóny, efekty, rozloženia a hudbu pre vaše kotúče. Je toho veľa, čo môžete urobiť len pomocou ich nástroja na úpravu, ktorý vám umožňuje orezávať, približovať a pridávať klipy.

Čím viac videí importujete a exportujete cez iné aplikácie, tým viac stratíte kvalitu. Len si spomeňte na tie kotúče, ktoré ste videli a ktoré vyzerajú, ako keby boli vyrobené pred rokmi, len aby ste zistili, že boli zverejnené len pár dní predtým. V prípade potreby použite iné aplikácie, ale čo najviac preskúmajte vstavaný editor Instagramu.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze podcasting

Vypnite možnosť Používať menej mobilných dát

Používanie menšieho množstva mobilných dát môže mať za následok horšiu kvalitu cievky pri zapnutí. S týmto nastavením Instagram zmení obsah, čo vedie k kotúčom s nižším rozlíšením a kvalitou.

Toto nastavenie môžete vypnúť takto:

 1. Prejdite do svojho profilu.
 2. Klepnite na tlačidlo „Menu“.
 3. Prejdite do časti Nastavenia a ochrana osobných údajov.
 4. Kliknite na „Spotreba údajov a kvalita médií“.
 5. Vypnite možnosť „Použiť menej mobilných dát“.

Aktualizujte aplikáciu

Môže to znieť ako jasná možnosť, ale chyby môžu značne sťažiť vytváranie kotúčov. Možno robíte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste zaistili vysokú kvalitu videa a niekedy je problémom aktualizácia aplikácie. Do aplikácie sa neustále pridávajú nové funkcie a aktualizácie.

Uistite sa, že skontrolujete Play alebo App Store a používate najnovšiu verziu aplikácie Instagram. Týmto spôsobom môžete držať krok so zmenami a vyhnúť sa problémom pri odosielaní.

Vylepšite svoj video materiál

Ak pri natáčaní videí urobíte maximum, proces úpravy a uverejňovania kotúčov bude oveľa jednoduchší. Kľúčom je dobrý základ a zlepšenie vášho videomateriálu vám poskytne lepšie výsledky.

Tu je niekoľko tipov, ako môžete natáčať lepšie videá:

 • Uistite sa, že objektív fotoaparátu je čistý.
 • Vyhnite sa približovaniu, pretože to znižuje kvalitu vašich videí.
 • Snímajte bez filtrov a efektov, ktoré môžu znížiť kvalitu.
 • Používajte dobré osvetlenie, napríklad denné svetlo.
 • Preskúmajte nastavenia fotoaparátu, aby ste z neho vyťažili maximum.
Čítať:  Ako vytvoriť profil zákazníka na základe údajov o predaji

Použite Instagram Camera

Vstavaná kamera Reels je pravdepodobne vašou najlepšou voľbou na zabezpečenie kvality videí. Funguje v koordinácii s požiadavkami Instagramu. Týmto spôsobom sa nemusíte obávať rozmazaných, komprimovaných kotúčov. Výsledok bude rovnaký vo vašich konceptoch a pri uverejnení na vašom účte.

Parametre formátu, rozlíšenia a počtu snímok za sekundu sa nastavia automaticky a nemusíte sa obťažovať ich nastavovaním. Vyhnete sa tak používaniu ďalších reklám, ktoré môžu znížiť kvalitu vašich videí.

Dosiahnutie najlepších možných výsledkov

Keď vynaložíte veľa úsilia na vytvorenie kotúča a kvalita konečného príspevku sa zničí, môže to byť dosť sklamanie. Ak však implementujete niekoľko jednoduchých zmien do nastavení Instagramu, môžete výrazne zlepšiť svoje cievky. Týmto spôsobom sa môžete počas tvorivého procesu baviť a dosiahnuť výsledok, v ktorý ste dúfali.

Zverejňujete instagramové kotúče? Mali ste problémy s ich kvalitou po odoslaní? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE