Ako upraviť zvuk pre video TikTok

Bez ohľadu na neuveriteľnú rozmanitosť obsahu, ktorý používatelia TikTok poskytujú, hudba a iné zvukové efekty sú v centre prakticky každého príspevku. Ak ste začiatočník TikTok, možno neviete, ako pridať, upraviť a vo všeobecnosti manipulovať so zvukom v aplikácii, aby váš príspevok skutočne reprezentoval to, čo sa snažíte povedať.

Ako upraviť zvuk pre video TikTok

Neboj sa. Aj keď je s tým spojené trochu učenia, naučíte sa všetky základy úpravy zvuku na pridávanie alebo úpravu hudby, zvukových efektov a hlasu do vašich videí TikTok. Začnime!

Ako pridať hudbu do videí TikTok

Existujú dva spôsoby, ako pridať hudbu do videa na TikTok. Môžete použiť jednu zo skladieb poskytovaných platformou alebo vytvorte hudbu samostatne a nahrajte ju do videa. Mnoho ľudí sa spolieha iba na dostupnú hudbu platformy, takže najprv poďme pokryť, ako to funguje.

 1. Otvor TIK tak aplikáciu na vašom iPhone alebo Android mobilné zariadenie.
 2. Kliknite na ikonu v strede spodnej časti obrazovky.
 3. Nahrajte nové video alebo nahrajte existujúce video z knižnice vášho zariadenia a kliknite na Zvuky ikonu v ľavom dolnom rohu obrazovky.
 4. Teraz vyberte požadovanú skladbu zo zoznamu. Nezabudnite klepnúť Viac aby ste videli celé menu.
 5. Nakoniec klepnite na červená značka začiarknutia, potom klepnite na Ďalšie.
Čítať:  Ako opraviť, že Instagram neposiela bezpečnostný kód

Keď skončíte, pred odoslaním uvidíte ukážku videa. Ak nie ste spokojní s tým, ako zvuk dopadol, môžete kedykoľvek začať odznova.

Ako upraviť dĺžku hudby na TikTok

Teraz, keď rozumiete základom úpravy skladieb alebo hudby vo svojich videách TikTok, môžete sa zamyslieť nad jednou významnou funkciou: úpravou dĺžky zvuku alebo orezaním zvuku na TikTok.

Vaše video TikTok bude mať dĺžku od 15 sekúnd do 3 minút, takže do videa sa prirodzene nezmestí celá skladba. Časť choreografie, ktorú ste cvičili, však môže fungovať iba s jednou časťou skladby, takže ju musíte zodpovedajúcim spôsobom orezať.

TIK tak

Ak chcete nahrať alebo odovzdať video, postupujte podľa pokynov uvedených vyššie. Pred priamym odoslaním vyhľadajte nožnice na obrazovke a potom postupujte podľa týchto krokov:

 1. Klepnite na nožnice a v spodnej časti obrazovky sa zobrazí zvuková vlna.
 2. Pomocou prsta prejdite na požadovanú časť hudby. Odtiaľ môžete vidieť časové značky skladby.
  .
 3. Môžete tiež kliknúť na Objem možnosť v dolnej časti obrazovky na nastavenie hlasitosti zvuku.
 4. Nakoniec si ukážte video a uistite sa, že je pripravené na zverejnenie.

Ako zmeníte zvuk po uverejnení na TikTok?

Možno nebudete spokojní s videom, ktoré ste zverejnili na TikTok, a budete ho chcieť upraviť, alebo môžete prísť s lepším nápadom. Bohužiaľ nemôžete zmeniť zvuky na pozadí, vrátane hudby, v obsahu, ktorý ste už zverejnili.

Odporúčame vám, aby ste si pred odoslaním príspevku prešli všetkými typmi úprav, no akonáhle to urobíte, nebudete mať žiadne možnosti vrátane zmeny hudby, titulkov a všetkého ostatného. Najlepším riešením je odstrániť video a začať odznova. Predtým, ako tak urobíte, môžete klepnúť na horizontálna elipsa (tri vodorovné bodky) na videu a vyberte Uložiť video aby ste ho nestratili navždy alebo ho neodstránili z TikTok.

Čítať:  Ako nájsť a využiť trendy hashtagy na TikTok v roku 2024
Zvuk Tik Tok

Ako pridať zvukové efekty do videí TikTok

Doteraz sa v článku hovorilo o pridávaní a úprave skladieb (ako sú inštrumentálne zvuky) a populárnej hudby do vašich videí TikTok. Koniec koncov, používatelia TikTok milujú aplikáciu pre množstvo tanečných výziev a duetov so synchronizáciou pier.

Bez ohľadu na to, hudba nie je jediným typom zvuku, ktorý môžete pridať do svojich videí TikTok. Existuje mnoho zvukových efektov a zvukových klipov. Môžete pridať spev „Všetko najlepšie k narodeninám“, krátky klip zo slávneho filmu alebo dokonca scénu z televíznej relácie. Samozrejme, robíte tak na vlastné riziko porušenia autorských práv.

Existuje veľa možností a keď klepnete na Zvuky môžete použiť panel vyhľadávania na preskúmanie všetkých možností.

Vytváranie originálnych zvukov TikTok

Dokonca aj TikTok má svoje obmedzenia, pokiaľ ide o zvukové možnosti. Pri vytváraní jedinečného príspevku často potrebujete originálny zvuk, ktorý ho doplní.

Môžete to urobiť dvoma spôsobmi. Na pridanie zvuku môžete pridať hlasový komentár alebo použiť aplikáciu na úpravu videa.

Pridanie hlasu na TikTok

Voiceovery sú na TikTok nesmierne populárne a často sa používajú na vzdelávacie účely alebo na rozprávanie krátkeho príbehu. Ak chcete túto funkciu vyskúšať, tu sú kroky, ktoré musíte urobiť.

 1. Nahrajte alebo nahrajte video zo svojej knižnice do TikTok a potom ho preskočte Zvuk ikonu a klepnite na Ďalšie.
 2. Na ďalšej obrazovke kliknite na Voiceover ikonu na pravej strane obrazovky.
 3. Stlačte červenú Záznam a spustite nahrávanie hlasového prejavu.
 4. Po dokončení klepnite na Uložiť a pokračujte v úpravách a uverejňovaní videa.
Čítať:  [Fixed] Táto osoba práve teraz nedostáva správy cez Facebook Messenger

Na pridanie zvuku použite inú aplikáciu na úpravu videa

Existuje ešte jedna možnosť na pridanie prispôsobeného zvuku do vášho videa TikTok. Pomocou aplikácie na úpravu zvuku tretej strany môžete pridať ľubovoľný zvuk alebo skladbu.

Vynikajúcou možnosťou je použiť InShot na iPhone alebo InShot v systéme Android. Používa sa pomerne jednoducho. Pridajte do svojho videa čokoľvek, čo chcete, uložte si to do telefónu a nahrajte na TikTok.

Tik Tok Upraviť zvuk

Ako urobiť zvuk videa TikTok zábavným

Ak trávite čas na TikTok, môžete si všimnúť, že veľa príspevkov obsahuje vtipné zvukové filtre. Tie sú integrované do platformy a možno ich použiť na komediálne efekty.

 1. OTVORENÉ TIK tak a nahrajte video.
 2. V pravom hornom rohu obrazovky kliknite na Hlasové efekty.
 3. V spodnej časti obrazovky úprav si vyberte z niekoľkých zábavných hlasových filtrov, ako sú Barytón, Chipmunk, Vibrato atď.

Pomocou vyššie uvedených krokov by komediálne hlasové filtre, ktoré ste si vybrali, mali nahradiť hlas vo vašej pôvodnej zvukovej nahrávke vo vašom videu TikTok.

Na záver, TikTok skutočne vyniká v aréne obsahu sociálnych médií. Môže to byť hlúpe, zábavné a dokonca aj vzdelávacie. Bez možností zvuku a hudby, ktoré môžete pridať, by to však nemalo takú hodnotu.

Používatelia Avid TikTok sú profesionáli v úprave obrázkov a zvuku, ale to neznamená, že začiatočníci to rýchlo nezvládnu. Dúfajme, že vyššie uvedené pokyny vám pomôžu začať vytvárať skvele znejúce videá.

Čítať:  Čo v skutočnosti znamená „Aktívne teraz“ na Instagrame

Ďalšie časté otázky týkajúce sa zvuku TikTok

Ako dlhé môže byť moje video TikTok?

Spočiatku bola maximálna dĺžka videí TikTok 1 minúta. Po testovaní rozšírenejších funkcií videa s vybranými tvorcami sa TikTok rozhodol zvýšiť limit. Od októbra 2021 môžete uverejňovať videá s dĺžkou maximálne 3 minúty. Ak túto možnosť nemáte, čoskoro sa spustí. Obmedzenie dĺžky videa sa však môže zmeniť, najmä preto, že je stále v procese zavádzania.

Môžem spustiť hudbu na inom mieste vo videu TikTok alebo len na začiatku?

Áno. Po klepnutí na ikonu nožníc môžete posúvač posunúť do polohy, v ktorej chcete spustiť zvuky.

Ďalšou možnosťou je použiť aplikáciu tretej strany. CapCut a InShot je niekoľko príkladov úprav zvuku. Pred odoslaním na TikTok budete chcieť video upraviť. Preto by ste mali najprv vytvoriť svoje video na platforme, použiť zvukový editor tretej strany, nahrať ho na TikTok a vykonať tam akékoľvek ďalšie „interné“ úpravy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE