Ako urobiť prieskum kľúčových slov na YouTube v troch jednoduchých krokoch

Nanešťastie pre odborníkov v oblasti SEO na celom svete nie je učenie sa, ako vykonávať efektívny výskum kľúčových slov, jedno a hotovo. Ak napríklad viete, ako urobiť prieskum kľúčových slov pre webovú stránku, neznamená to, že viete, ako to urobiť pre video YouTube. Koniec koncov, YouTube je vyhľadávač sám o sebe a jeho neochvejné zameranie na videoobsah z neho robí úplne iné zviera.

Nie sú to však zlé správy – pomocou troch jednoduchých krokov môžete identifikovať kľúčové slová, ktoré diváci na YouTube hľadajú, zvýšiť návštevnosť vášho kanála a získať viac odberateľov.

Ak ste si prezreli nášho sprievodcu najlepšími bezplatnými nástrojmi na výskum kľúčových slov, potom už viete, že existuje množstvo užitočných nástrojov SEO, z ktorých si môžete vybrať. Ale pokiaľ ide o výskum kľúčových slov na YouTube, musíte sa uistiť, že používate nástroj pre kľúčové slová navrhnutý špeciálne pre platformu videa.

Toto sú niektoré z najlepších bezplatných nástrojov na výskum kľúčových slov YouTube.

Ahrefsov nástroj pre kľúčové slová YouTube

Ahrefs má niektoré z najlepších dostupných bezplatných nástrojov na optimalizáciu pre vyhľadávače a ich Nástroj pre návrh kľúčových slov YouTube nie je výnimkou. Stačí zadať kľúčové slovo podľa vášho výberu do vyhľadávacieho panela a dostanete zoznam 100 nápadov na kľúčové slová s frázovou zhodou, všetky usporiadané od najväčšieho objemu vyhľadávania po najnižší:

Čítať:  SEO pre banky: 8 taktík pre vyššie hodnotenie Google

Ak sa nenachádzate v USA, určite vás tiež poteší, že tento nástroj pre kľúčové slová dokáže analyzovať údaje vyhľadávania na YouTube pre takmer akúkoľvek krajinu, región alebo spoločenstvo na svete.

TubeRanker

Žiadne nezmysly a jednoduché použitie, TubeRanker je jednoduchý, ale výkonný nástroj pre kľúčové slová. Stačí zadať zvolené kľúčové slovo a sledovať, ako sa zobrazujú najrelevantnejšie kľúčové slová.

A keďže výsledky, ktoré TubeRanker generuje, nie sú obmedzené na tie, ktoré obsahujú zadané kľúčové slovo, môžete naraziť na úplne nové nápady:

Pre väčšie pohodlie môžete tiež tlačiť, kopírovať alebo exportovať výsledky nástroja vo formáte podľa vášho výberu.

TubeBuddy

Ak hľadáte nástroj na výskum kľúčových slov YouTube, ku ktorému máte prístup kedykoľvek a kdekoľvek, rozšírenie prehliadača TubeBuddy môže byť pre vás to pravé.

Po jej nainštalovaní môžete použiť funkciu Prieskumník kľúčových slov na zobrazenie užitočných informácií špecifických pre YouTube o ľubovoľnom kľúčovom slove podľa vášho výberu:

Pre väčšiu jednoduchosť môžete tiež zobraziť údaje o kľúčových slovách o akomkoľvek videu YouTube priamo zo stránky s výsledkami vyhľadávania YouTube. Vďaka tejto funkcii je ľahké zistiť, pre ktoré vyhľadávacie dopyty sú vaše cieľové kľúčové slová hodnotené.

S takým fantastickým výberom výkonných nástrojov, z ktorých si môžete vybrať, sa naozaj nemôžete pokaziť – najdôležitejšie je, aby ste si vybrali ten, ktorý najlepšie vyhovuje vám a vášmu pracovnému postupu.

Čítať:  Ako založiť digitálnu marketingovú agentúru + PDF zadarmo

2. Analyzujte svojich konkurentov

Teraz, keď máte vo svojom arzenáli nástroj, ktorý vám pomôže vykonávať prieskum kľúčových slov čo najefektívnejšie a najefektívnejšie, je čas zabezpečiť, aby vaše videá na YouTube mali konkurenčnú výhodu pomocou analýzy kľúčových slov vašich konkurentov.

Je to užitočné z mnohých dôvodov, vrátane:

  • poskytuje vám vnútorný pohľad na súčasné a vznikajúce trendy v oblasti SEO na YouTube;
  • poskytovanie inšpirácie pre vašu vlastnú stratégiu kľúčových slov; a
  • pomáha identifikovať najefektívnejšie (a neefektívne) kľúčové slová vo vašej vertikále.

Ako teda môžete začať vŕtať v kľúčových slovách vašich konkurentov pre videá na YouTube? Najprv musíte zistiť, kto sú vlastne vaši konkurenti. Dá sa to dosiahnuť pomocou platených a plnohodnotných nástrojov, ako je Semrush, alebo pomocou bezplatných a ľahších nástrojov, ako je napríklad Podobný web. A keďže YouTube je v mnohých ohľadoch vlastným ekosystémom obsahu, nezabudnite tiež použiť jeho vstavaný vyhľadávací nástroj na zadávanie vyhľadávacích dopytov pre hlavnú tému videa vášho kanála a na nájdenie ďalších tvorcov obsahu, ktorí sa podľa neho hodnotia.

Keď budete mať zoznam kanálov konkurentov, môžete sa začať zameriavať na kľúčové slová ich videí. TubeBuddy je na to fantastický nástroj, pretože vám umožňuje získať prístup ku kľúčovým slovám videa z viacerých miestach.

Alebo ak chcete svoj prieskum vykonať manuálne, jednoducho zadajte akúkoľvek webovú adresu videa YouTube do webového prehliadača (nie na mobilnom zariadení), zobrazte zdrojový kód stránkyotvorte vyhľadávací nástroj (pomocou Ctrl+F na PC alebo Command+F na Macu) a zadajte slovo Kľúčové slová vo vyhľadávacom poli. Okamžite sa dostanete do časti kódu HTML videa, ktorá obsahuje kľúčové slová.

Čítať:  25 NAJLEPŠÍCH webov ako Alibaba pre nákup alebo predaj produktov v roku 2024

Vezmite si napríklad kľúčové slová z jedného z Videá Google o tom, ako funguje vyhľadávanie:

Tam budete môcť presne vidieť, ktoré kľúčové slová sa príslušní tvorcovia videa rozhodli pridať – v príklade vyššie zahŕňajú video, zdieľaniea telefón s fotoaparátom (nie tie, s ktorými by sme išli, ale hej, keď ste Google, môžete použiť ľubovoľné kľúčové slová).

Keď kontrolujete kľúčové slová svojich konkurentov, nezabudnite si poznačiť tie, ktoré sú relevantné pre typ obsahu, ktorý vytvárate. Keď potom nahráte svoje ďalšie video, môžete použiť tie isté kľúčové slová na zachytenie väčšej návštevnosti.

3. Implementujte kľúčové slová ako profesionál

Po vykonaní prieskumu kľúčových slov v službe YouTube a nájdení nových, relevantných a obľúbených kľúčových slov pre vaše videá je konečne čas začať ich implementovať sami. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je pridať štítky do videí vášho kanála.

Začnite prihlásením Štúdio YouTube.

Ak nahrávate video, postupujte takto:

  1. Kliknutie vytvoriť a potom nahrať videá v pravom hornom rohu.
  2. Výber súboru videa, ktorý chcete nahrať.
  3. Kliknutie viac možností a pridanie požadovaných značiek počas procesu nahrávania.

Ak k videu pridávate značky, postupujte takto:

  1. Kliknutím na obsahu v ľavom menu.
  2. Výber videa, ku ktorému chcete pridať značky.
  3. Pridávajú sa vaše značky.

Môžete tiež pridať značky k existujúcim videám z mobilnej aplikácie YouTube úprava nastavení videa.

Ale verte tomu alebo nie, pridávanie značiek nie je nevyhnutne spôsob, ako implementovať kľúčové slová do vašich videí YouTube. Ak naozaj chcete, aby vaše videá objavilo vaše cieľové publikum, musíte do popisov videí, názvov a dokonca aj miniatúr zahrnúť svoje najdôležitejšie a najrelevantnejšie kľúčové slovo.

Čítať:  Môžete vložiť papierový šek na aplikáciu Cash – 7 jednoduchých krokov

Napríklad, ak je primárne kľúčové slovo vášho videa DIYtak to nenazvite ako vyrobiť vianočné ozdoby. Namiesto toho použite názov ako ako spraviť DIY vianočné dekorácie. Týmto spôsobom budete môcť začleniť svoje najdôležitejšie cieľové kľúčové slová a pritom znieť prirodzene.

Nezabudnite ani na longtailové kľúčové slová; sú ideálne na posypanie popismi vašich videí.

Ak chcete zhodnotiť, či vaša stratégia kľúčových slov funguje, nezabudnite pravidelne sledovať výkonnosť svojho kanála prostredníctvom služby YouTube Analytics. Vykonanie SEO auditu vám tiež môže poskytnúť orlí pohľad na vašu stratégiu kľúčových slov.

Na konci dňa, vykonávanie efektívneho SEO a výskumu kľúčových slov na YouTube nie je o používaní efektných techník alebo vypĺňaní nekonečných tabuliek. Ide skôr o rozumné využitie času na nájdenie najrelevantnejších kľúčových slov pre váš kanál a ich implementáciu len tam, kde to má zmysel.

A ak si svoje kľúčové slová vyberiete pozorne a začleníte ich s rozvahou, určite bude nasledovať viac zhliadnutí videa.

Obrazové kredity

Snímky obrazovky od autora / február 2022
TubeBuddy / prístup vo februári 2022

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE