Ako urobiť prieskum produktov elektronického obchodu

„Nenájdite zákazníkov pre svoje produkty, nájdite produkty pre svojich zákazníkov,“ hovorí marketingový expert a podnikateľ v dot-com Seth Godin.

Môžete byť marketingovým nadšencom alebo máte optimalizovanú webovú stránku elektronického obchodu, ale ak nikto nebude chcieť kúpiť to, čo predávate, váš online obchod skrachuje.

V prieskum medzi zakladateľmi startupov, takmer 30 % odporučilo vykonať ďalší výskum pred spustením. Preto môžete zabrániť neúspechu v podnikaní tým, že sa naučíte robiť prieskum produktov. Pre úspešný internetový obchod je prieskum produktov elektronického obchodu nevyhnutným krokom pri hľadaní produktov na predaj online.

V tomto článku sa dozviete:

Význam výskumu produktov

Výskum produktov elektronického obchodu je súčasťou prieskumu trhu, ktorý zahŕňa hodnotenie vlastností produktu a zhromažďovanie informácií o tom, či by mohol byť produkt predajný na zamýšľanom cieľovom trhu.

Je to neustály proces, ktorý meria, čo funguje a čo nie, vyhýba sa drahým chybám a podporuje zlepšovanie.

Ako robiť výskum produktov

 1. Pozrite si Google Trends.
 2. Zvážte svoju vášeň a odvetvie.
 3. Hľadajte ziskové produkty na sociálnych sieťach.
 4. Pozrite sa cez Amazon.
 5. Vytvorte cieľové skupiny.
Čítať:  Ako odoslať prevádzku z Facebooku do skupiny WhatsApp

1. Skontrolujte Google Trends

Google Trends je skvelý nástroj na vyhľadávanie produktov na predaj online.

Ak chcete začať používať Google Trends na prieskum kľúčových slov, zadajte kľúčové slovo, ktoré vás zaujíma, a skontrolujte jeho výkonnosť v priebehu času. Ak sa chcete naučiť, ako nájsť produkty na predaj online, hľadajte produkty, ktoré sú súčasťou silného trhu a nie sú sezónne alebo nezvyčajné.

Napríklad objem vyhľadávania výrazu „joga nohavice“ je v priebehu času stabilný, zatiaľ čo výraz „cukrová trstina“ je populárny iba počas Vianoc.

Po porovnaní trendu skontrolujte regionálnu popularitu a porovnajte rôzne variácie produktov.

Ak napríklad chcete predávať obaly na telefóny, môžete v priebehu času kontrolovať používanie kľúčových slov a potom ho porovnať s obalmi na telefóny konkrétnych značiek. V nižšie uvedenom príklade sú „puzdrá na iPhone“ viac využívané ako „puzdrá Samsung“.

2. Zvážte svoju vášeň a priemysel

Keď máte problém premýšľať o tom, ako urobiť prieskum produktov pre elektronický obchod alebo dropshipping, prečo nezvážiť získavanie produktov súvisiacich s vašou vášňou a odvetvím?

Pomôže vám aj predaj produktov, ktoré vás nadchli alebo s ktorými vo svojej profesii neustále komunikujete, pretože už viete, čo je predajné a ako to uvádzať na trh. Poznáte kľúčové trendy v tejto oblasti a dokážete identifikovať slabé miesta zákazníkov a medzery na trhu, ktoré je možné riešiť.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Čítať:  2 najlepšie nástroje na odosielanie textových správ na odoslanie...

3. Hľadajte ziskové produkty na sociálnych médiách

Ak nemáte na mysli koncept produktu, jedným zo spôsobov, ako urobiť prieskum produktu, je hľadať trendy produktov na sociálnych sieťach.

Často propagované mileniálmi a influencermi Gen Z na sociálnych sieťach ako napr Instagram a TikTok, trendy produkty môžu byť ziskové pre dropshipping.

Medzi ďalšie platformy sociálnych médií, ktoré môžete skontrolovať, patria:

 • Pinterest, vizuálny vyhľadávací nástroj. Rovnako ako Google môžete hľadať trendy a robiť prieskum kľúčových slov, aby ste našli súvisiace výrazy.
 • Reddit, čo je tiež dobré miesto na prácu na vašej marketingovej stratégii elektronického obchodu. Môžete položiť otázku a pozrieť sa na odpovede ľudí. Existujú špecializované podfóra (nazývané subreddits), ako napr r/BuyItForLifekde ľudia zdieľajú svoje najlepšie nálezy.
 • Facebook a Twitter: Obe webové stránky sú ideálne na sociálne počúvanie.

4. Pozrite sa cez Amazon

Ďalším spôsobom, ako urobiť prieskum produktov elektronického obchodu, je pozrieť sa cez Amazon.

Amazon je najväčší online trh na svete. Pomocou funkcie vyhľadávania môžete hľadať potenciálne produkty na predaj. Niektoré spôsoby, ako urobiť prieskum produktov Amazon, sú:

 • Stránka Amazon Bestsellerktorá poskytuje prehľad o najpredávanejších produktoch a najpredávanejších produktoch, ktoré sú ľudia ochotní kúpiť.
 • Kategórie a podkategórie nájsť produkty, o ktoré máte záujem.
 • Zoznamy produktov nájsť podobné produkty alebo produkty, ktoré často kupujete spolu.
 • Hodnotenia zákazníkov. Šťastné aj nespokojné recenzie vám dajú vedieť, že produkt je predajný a umožňuje vám nájsť bolestivé body, ktoré treba riešiť.
Čítať:  Prečo vaša firma s WordPressom potrebuje medzeru a ako si ju vybrať

Môžete tiež skontrolovať iné online trhy, ako napríklad Shopify, Etsyalebo eBay.

5. Vytvorte cieľové skupiny

Ak nemôžete myslieť na víťazný produkt, možno máte na mysli ziskové miesto? Ak áno, prečo nevytvoríte cieľové skupiny, aby ste sa porozprávali o nápadoch na nové produkty?

Počas diskusií v cieľovej skupine sa môžete svojej demografickej skupiny opýtať na:

 • Typ produktov, ktoré preferuje vaše cieľové publikum.
 • Čo by ich prinútilo kúpiť si skvelý produkt.
 • Čo sa im na produkte páči alebo nepáči.

Zobrazovanie prototypov cieľových skupín vášho vlastného produktu vám umožní získať priamu spätnú väzbu pred uvedením nového produktu.

Je dôležité poznamenať, že vytváranie cieľových skupín nie vždy zaručuje úspech. Len preto, že skupina potvrdí váš nápad, neznamená to, že by opustila konkurentov, aby si kúpili váš produkt.

Ako nájsť produkt na predaj online

Keď sa naučíte, ako robiť prieskum produktov, môžete teraz zistiť, ako nájsť produkt na predaj online.

Ideálny produkt je:

 • Lacné, takže môžete dosiahnuť dobré ziskové rozpätie.
 • Jedinečný, takže zákazníci nakúpia u vás namiesto toho, aby hľadali alternatívy na Amazone a AliExpresse.
 • Rieši problém, takže zákazníci budú ochotní čakať na produkt v prípade, že dodanie trvá dlho, alebo zaplatiť viac, ak sú náklady na dopravu vysoké.

Záverečné myšlienky: Ako urobiť prieskum produktov pre vaše podnikanie v oblasti elektronického obchodu

Naučiť sa robiť prieskum produktov je základnou zručnosťou každého podnikateľa v oblasti elektronického obchodu. Pomôže vám nájsť ten správny produkt, overí, či váš nápad na produkt bude predajný alebo nie, a zásadne to zmení úspech vášho podnikania.

Čítať:  Ako dostať vodu z nabíjacieho portu?

Prieskum produktov môže byť náročný, no založenie internetového obchodu to tak byť nemusí. Začnite používať najsilnejšiu dostupnú platformu elektronického obchodu – a vyskúšajte Managed WooCommerce od Hostinger ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE