Ako uverejňovať príspevky na viacerých stránkach na Facebooku

Aj keď sa môže zdať, že internet bol v dnešnej dobe len o Instagrame a TikTok, používateľská základňa Facebooku neustále rastie, čo z neho robí cennú platformu pre podniky všetkých druhov. Dobre udržiavaná stránka na Facebooku udrží vašu firmu na informačných kanáloch vašich zákazníkov po celú dobu, takže pravidelné uverejňovanie príspevkov je nevyhnutné. Ak máte viacero stránok na Facebooku, ktoré je potrebné aktualizovať, táto úloha sa však môže stať mimoriadne únavnou.

Ako uverejňovať príspevky na viacerých stránkach na Facebooku

Môžete odstrániť aspoň časť práce z údržby všetkých týchto stránok pomocou jedinej platformy na vytváranie a plánovanie všetkých vašich príspevkov alebo dokonca uverejňovanie na viacerých stránkach súčasne. Tu je návod, ako zjednodušiť proces udržiavania aktívnych stránok na Facebooku.

Zefektívnite svoje príspevky pomocou Circleboom

Firmy si dnes len zriedka vystačia s jednou stránkou alebo účtom na sociálnej sieti. Najefektívnejším spôsobom, ako spravovať svoj rozvrh uverejňovania na viacerých účtoch, je nájsť nástroj, ktorý vám umožní robiť všetko na jednom mieste.

Circleboom's Publishing Tool robí presne to; umožňuje vám mať prehľad o vašich príspevkoch na Twitteri, Instagrame, LinkedIn, Pintereste, v službe Moja firma na Googli a, samozrejme, o príspevkoch na Facebooku. Svoje skupiny alebo stránky na Facebooku môžete prepojiť s aplikáciou a zdieľať obsah, aby ste ušetrili čas na túto inak nudnú a opakujúcu sa úlohu.

Čítať:  Ako zobraziť informačný kanál Instagramu na svojom webe WordPress

Aplikácia poskytuje užívateľsky veľmi príjemný zážitok s intuitívnym dizajnom. Má množstvo cenných funkcií, vrátane integrácie Canva, Unsplash a Giphy, nástroja na sťahovanie videa, funkcií zdieľania RSS a odporúčaní inteligentných článkov. Napriek tomu však Circleboom príliš nekomplikuje proces odosielania.

Tu je postup, ako pomocou tohto riešenia uverejňovať príspevky na viacerých stránkach Facebooku.

Vytvorenie účtu

 1. Otvorte aplikáciu Circleboom's webovej stránky a stlačte tlačidlo „Začíname“.
 2. Circleboom ponúka špeciálny nástroj Twitter, ako aj multiplatformový plánovač príspevkov. V druhom prípade kliknite na „Nástroj na publikovanie“.
 3. Vytvorte si nový účet alebo sa prihláste do svojho existujúceho.

Prepojenie účtu na Facebooku

Po prihlásení sa dostanete na svoj informačný panel. Existujúci používatelia uvidia svoj denný plán uverejňovania príspevkov, zatiaľ čo noví používatelia dostanú výzvu na pripojenie svojich účtov na sociálnych sieťach k službe.

 1. Kliknite na možnosť „Facebook Page“ a pridajte svoje stránky do Circleboom.
 2. Prihláste sa pomocou svojho účtu na Facebooku a udeľte aplikácii prístup.
 3. Vyberte Facebook stránky, ktoré chcete pridať do Circleboom.

Vytvorenie príspevku

Keď sa Circleboom pripojí k príslušným účtom, môžete vytvoriť nový príspevok.

 1. Nájdite ikonu ceruzky na ľavom bočnom paneli.
 2. Kliknite na „Vytvoriť nový príspevok“.
 3. Na novej stránke kliknite na prvé pole a vyberte, kde chcete publikovať svoj príspevok.
  Pridané účty sociálnych médií sa zobrazia na novom paneli na pravej strane stránky. Účty, ktoré chcete uverejniť, si môžete vybrať podľa platformy sociálnych médií, skupín, ktoré ste vytvorili, alebo jednotlivo. Vyberte ikony stránok, ktoré chcete zahrnúť. Malé logo Facebooku v rohu ikon bude označovať účty na Facebooku.
 4. Po výbere všetkých požadovaných účtov kliknite na tlačidlo „Hotovo“.
 5. Ďalej vytvorte samotný príspevok. Vo svojom príspevku môžete použiť emotikony, gify, obrázky bez licenčných poplatkov a dokonca aj návrhy Canva, aby bol pútavejší. Kliknutím na príslušné tlačidlo v okne úprav získate prístup k týmto funkciám.
 6. Ak sa rozhodnete pre dizajn Canva, prihláste sa do svojho účtu Canva a ako šablónu vyberte „Facebook Post“. Týmto spôsobom sa nebudete musieť starať o určenie správnych veľkostí a rozmerov obrázkov pre túto platformu.
 7. Keď je váš dizajn Canva hotový, uložte obrázok stlačením tlačidla „Publikovať“ v pravom hornom rohu. Týmto sa váš príspevok ešte nezverejní.
 8. Obrázok bude pridaný k vášmu príspevku. Na pravej strane obrazovky uvidíte náhľad hotového produktu.
Čítať:  Ako opraviť, že sa ikona obchodu TikTok nezobrazuje v profile

Publikovanie príspevku

Keď je dizajnová časť vášho príspevku na Facebooku hotová, môžete si vybrať medzi zaradením do poradia, plánovaním alebo jeho okamžitým zverejnením.

Naplánovanie príspevku vám umožní určiť, kedy bude zverejnený na vašich stránkach na Facebooku. „Zaradenie do poradia“ znamená, že príspevok je zverejnený podľa vašich nastavení poradia. Ak ste ešte nenastavili svoj rad na Circleboom, dialógové okno vás vyzve, aby ste tak urobili.

 1. Kliknite na „Zobraziť nastavenia frontu“ a dostanete sa priamo na túto stránku. K nastaveniam poradia sa dostanete aj stlačením ikony ozubeného kolieska na bočnom paneli a výberom položky Nastavenia času a poradia.
 2. Vyberte účet na úpravu nastavení frontu.
 3. Určite čas začiatku a konca frontu a interval, v ktorom budú vaše príspevky publikované.
 4. Kliknutím na tlačidlo „Vytvoriť pokročilý plán“ upravíte dni a konkrétne časy, ktoré chcete uverejniť.
 5. Uložte nastavenia frontu a máte hotovo.

Využite funkciu zdieľania príspevkov na Facebooku

Samotný Facebook tiež ponúka niektoré funkcie krížového odosielania tým, ktorí majú viacero stránok, aj keď má určité obmedzenia. Napríklad je k dispozícii iba pre stránky, ktoré už majú vzťah medzi zdieľaním a umožňuje vám iba posielať videoobsah. Môže sa však hodiť, ak chcete videá na svojich stránkach zdieľať iba príležitostne.

Na zdieľanie nového a existujúceho obsahu môžete použiť funkciu zdieľania príspevkov na Facebooku.

 1. Vytvorte nový videopríspevok výberom možnosti „Vytvoriť príspevok“, „Uverejniť niečo…“ a potom „Uverejniť video na stránkach“.
 2. Vyberte stránku, na ktorú chcete nahrať videá.
 3. Ak chcete, upravte názov a popis každého príspevku.
 4. Vyberte stránky, na ktoré chcete krížovo uverejniť obsah.
 5. Nahrajte a zverejnite video, aby ste ho mohli zdieľať na každej zo stránok naraz.
Čítať:  Bezplatné roboty GroupMe

Mali by ste uverejňovať príspevky na viacerých stránkach na Facebooku naraz?

Aj keď je prispôsobenie obsahu určenému publiku kľúčom k jeho úspechu vo svete digitálneho marketingu, prichádza čas, keď sa krížové zverejňovanie stáva cennou funkciou. Ak máte veľa podobných stránok na Facebooku, ktoré musíte spravovať, používanie nástroja ako Circleboom na publikovanie obsahu vám môže ušetriť obrovské množstvo času.

Zaberá vám správa viacerých stránok na Facebooku príliš veľa času? Vyskúšate vyššie uvedené riešenia? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE