Ako vykonať hĺbkový audit YouTube

Videá YouTube môžu vašej firme poskytnúť veľkú hodnotu, pretože majú potenciál zobraziť sa na prvej stránke výsledkov vyhľadávania Google, čím sa zvýši dosah a autorita vašej značky. To je však možné len vtedy, ak vaše videá fungujú dobre.

Audit kanála vám môže pomôcť určiť, či vaše videá na YouTube dosahujú svoj potenciál. Pri audite do hĺbky preskúmate svoje videá a analyzujete kritické oblasti svojho obsahu vrátane celkovej doby pozerania, miery prekliknutia atď. Na základe vašej analýzy môžete určiť, čo funguje a čo nie.

Keďže YouTube je druhou najpopulárnejšou platformou sociálnych médií, konkurencia je vždy vysoká, takže by ste sa mali snažiť udržať si náskok a získať viac odberateľov. Audit kanála YouTube je skvelý spôsob, ako posúdiť výkonnosť vašich videí a kanála a pomôže vám identifikovať príležitosti na zlepšenie vašej stratégie.

Pred vytvorením videa alebo začatím auditu musíte identifikovať svoje obchodné a sociálne ciele. Pomôže vám to identifikovať smer, ktorým sa musíte vydať, a tiež vám pomôže pochopiť, ako sa darí vášmu kanálu a obsahu na YouTube.

Ako vykonať hĺbkový audit vášho kanála YouTube

Tu je niekoľko dôležitých tipov na audit vášho kanála YouTube, aby ste zlepšili viditeľnosť svojej značky na YouTube.

1. Získajte predstavu o základných štatistikách

Zdroj: RedRiver

Je dôležité získať predstavu o základných štatistikách tak, že si skontrolujete počet zobrazení, odberateľov a celkovú dobu pozerania na vašom kanáli.

zhliadnutia na YouTube uveďte dosah vášho obsahu, tj celkový počet zhliadnutí vášho videa na YouTube. Ak má vaše video veľký počet zhliadnutí, znamená to, že má silný obsah, ktorý má dobrý vplyv na vaše publikum.

Zatiaľ čo počet zobrazení je významnou metrikou, trvanie zobrazenia, ktorý je známy aj ako čas pozerania, je rovnako dôležité. Ak napríklad diváci kliknú na tlačidlo prehrávania a pozerajú ho len niekoľko sekúnd, algoritmus YouTube vás nezvýhodní. YouTube očakáva, že vaše videá udržia divákov prilepených k platforme. Celková doba pozerania je veľmi dôležitá metrika, pretože algoritmus YouTube ju pri hodnotení videí veľmi zohľadňuje.

Čítať:  Ako môžu právnické firmy znížiť bolesti hlavy v IT

Udržanie publika je dôležité. Ak vaše video trvá približne päť minút a vaše publikum ho sleduje len niekoľko sekúnd, musíte zistiť, čo spôsobuje, že vaši diváci odrazia. Môže to byť kvôli nudnému a pomalému intru, zavádzajúcemu názvu alebo niečomu inému.

Ak chcete, aby sa vaše publikum dlhšie udržalo, musíte problém vyriešiť. Ak pri kontrole grafu udržania publika spozorujete prudké poklesy, mali by ste to ďalej preskúmať.

Musíte zabezpečiť, aby vaše videá udržali pozornosť divákov dlhší čas. Ako to môžeš robiť? Najprv sa musíte uistiť, že vaše video nemá pomalé tempo; namiesto toho by mala byť pútavá a podmanivá. V snahe urobiť to zaujímavým sa neodchyľujte od svojho hlavného posolstva.

Uistite sa, že vaše video je relevantné pre váš produkt alebo službu. Vyhnite sa clickbait (klamlivá taktika navrhnutá tak, aby prinútila používateľov kliknúť na odkaz s miniatúrou alebo názvom, ktorý je prehnaný alebo irelevantný pre skutočný obsah), pretože môže spôsobiť, že sa vaše publikum bude cítiť oklamané. Vaše video by teda malo poskytovať to, čo sľubuje váš názov a miniatúra.

The počet predplatiteľov označuje počet ľudí, ktorí sa prihlásili na odber vášho kanála YouTube. Sú to jednotlivci, ktorí sa rozhodnú sledovať váš kanál, aby mali prehľad o najnovších videách. Ide o kľúčovú metriku, pretože predstavuje počet ľudí, ktorí sa zaujímajú o vašu značku.

Odberatelia sú tí, ktorí budú nielen pravidelne interagovať s vaším obsahom, ale s najväčšou pravdepodobnosťou budú vaše videá zdieľať so svojimi sieťami. Keď máte veľký počet odberateľov, odráža to popularitu vášho kanála YouTube. Kanál YouTube, ktorý má veľa odberateľov, pravdepodobne získa viac zhliadnutí, návštevnosti a vystavenia.

2. Vypočítajte mieru prekliknutia (MP) vášho kanála

Zdroj: Poťahy SealSkin

Výpočet percenta divákov, ktorí klikli na vaše video po zobrazení miniatúry a názvu videa, sa označuje ako MP. Vaša miniatúra a názov sú podobné ukážke alebo prvému plagátu filmu. Ak si veľa ľudí pozrie film zo zvedavosti, ktorú vytvorili po zhliadnutí upútavky alebo plagátu na prvý pohľad, naznačuje to, aká presvedčivá je propagačná kampaň.

Podobne CTR udáva, ako podmanivý je obal vášho videa.

Jedinečné názvy a pútavý dizajn miniatúr môžu výrazne zvýšiť mieru prekliknutia, čo môže viesť k väčšiemu počtu zhliadnutí a celkovej dobe pozerania. Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, mali by ste sa vyhnúť clickbaitom, pretože ak vaše video nedodrží to, čo sľubovalo, môže to ovplyvniť vašu dobu pozerania a udržanie publika.

Čítať:  Ako nájsť niekoho na Instagrame bez jeho používateľského mena: Najlepšie 4 spôsoby

Ak chcete zistiť mieru prekliknutia svojho kanála, mali by ste ho najprv otvoriť Štúdio YouTube a kliknite Analytics, ktorý nájdete na navigačnom paneli smerom k ľavej strane.

Potom musíte kliknúť na Obsah a prejdite nadol, aby ste našli celkovú mieru prekliknutia. Spolu s MP budete môcť zobraziť aj zobrazenia a zobrazenia z týchto zobrazení.

3. Identifikujte videá, ktoré majú dobrú výkonnosť (a tie, ktoré nie sú)

Zdroj: RedRiver

Výkonnosť svojich videí môžete vyhodnotiť analýzou interakcie – počtu hodnotení Páči sa mi, Nepáči sa mi, zdieľaní a komentárov. Musíte zistiť, ktoré videá vo vašom kanáli generujú veľké množstvo komentárov. Viac komentárov naznačuje, že veľa ľudí považuje vaše video za zaujímavé.

Ak sa niektoré z vašich videí často zdieľa, znamená to, že sa ľuďom váš obsah naozaj páčil a páčil sa mu a chcú ho zdieľať s čo najväčším počtom ľudí, pretože si myslia, že vaše video môže byť hodnotné a poučné.

Veľký počet označení Páči sa mi alebo Nepáči sa mi naznačuje, že vaše video vyvolalo na divákov určitý emocionálny vplyv. Emocionálna angažovanosť je veľmi dôležitá, pretože naznačuje, že ľudia sa o vaše video zaujímajú a záleží im na tom, čo v ňom hovoríte.

Vyššie uvedené metriky vám pomôžu zistiť, ktoré videá majú dobrú výkonnosť na vašom kanáli YouTube. Poskytujú vám dobrú predstavu o tom, aké témy, štýly a obaly vyvolávajú záujem a vyvolávajú záujem. Tieto faktory môžete využiť vo svojich pripravovaných videách, aby ste získali väčšiu angažovanosť a dosiahli dobrý výkon v algoritme

Môžete tiež zistiť, ktoré videá nemajú dobrú výkonnosť. Získate predstavu o tom, aké témy a štýly neoslovujú vaše publikum. Môžete ich doladiť, aby ste dosiahli lepšie výsledky, alebo si v nasledujúcich videách poznačiť faktory, ktoré nefungujú, a úplne sa im vyhnúť. Užívateľsky prívetivý nástroj na podávanie správ a analýzu sociálnych médií pomáha značkám robiť rozhodnutia založené na údajoch.

In Štúdio pre tvorcovkliknite Prehľad pod Analytics tab. Pomer interakcie a zhliadnutí môžete vypočítať sčítaním štatistík zdieľaní, komentárov, hodnotení Páči sa mi a Nepáči sa mi.

Pomocou týchto podrobností môžete určiť, ktoré videá generujú väčšiu interakciu, a v budúcnosti vytvoriť videá s podobným štýlom a podobnými témami, aby ste podporili lepšiu interakciu.

4. Vykonajte prieskum kľúčových slov na YouTube a analyzujte svoju optimalizáciu pre vyhľadávače YouTube (SEO)

Vytvorenie videa najvyššej kvality sa môže ukázať ako zbytočné, ak sa nezobrazí vo výsledkoch vyhľadávania. Je dôležité, aby sa vaše videá zobrazovali vo výsledkoch vyhľadávania, najlepšie na prvom mieste alebo aspoň niekde v blízkosti prvého miesta, keď ľudia hľadajú niečo, čo súvisí s jedným z vašich videí – niečo, čo pokrýva váš kanál YouTube. Tu prichádza na rad optimalizácia pre vyhľadávače (SEO).

Čítať:  Limit veľkosti súboru na kotúčoch Instagramu

Mali by ste postupovať do hĺbky výskum kľúčových slov identifikovať správne kľúčové slová – kľúčové slová relevantné pre vašu značku, ktoré ľudia používajú na nájdenie vašich videí na YouTube.

Keď identifikujete kľúčové slová, mali by ste ich umiestniť do názvov a popisov videí na YouTube. Po tomto kroku môžete pomocou nástroja na audit kanála zistiť, či sa tieto kľúčové slová stanú najčastejšie vyhľadávanými výrazmi vo vašom kanáli. Keď získate tieto informácie, môžete vytvoriť ďalší obsah na základe najčastejšie vyhľadávaných výrazov, pretože sú vysoko hodnotené.

V nástroji na audit kanála je sekcia s názvom „Actionable SEO Score“. Hodnotí vaše použiteľné skóre SEO na stupnici od 1 do 50. Na základe vášho skóre môžete určiť, ako dobre ste optimalizovali názvy, značky a popisy vášho videa s relevantnými kľúčovými slovami. Ak sa priemerné skóre SEO pre jedno z vašich videí zobrazí ako „Príliš nízke“, musíte video ihneď optimalizovať.

5. Skontrolujte kvalitu svojich miniatúr, dĺžku názvov videí a frekvenciu uverejňovania

Zdroj: IES

Musíte sa uistiť, že dĺžka znakov v názve videa nepresahuje 60 znakov, inak sa môže stať, že text bude v aplikácii YouTube orezaný. Ak ste o tom nevedeli a vytvorili ste už veľa videí bez toho, aby ste zohľadnili tento aspekt, nie je sa čoho obávať, pretože tieto názvy máte možnosť jednoducho upravovať a skrátiť.

Existuje sekcia s názvom Priemerné metriky v nástroji na audit kanála. Prejdite do tejto sekcie a budete môcť zobraziť Dĺžka názvu, ktorý predstavuje priemernú dĺžku znakov v názvoch videí YouTube.

Po kliknutí sa zobrazí zoznam titulov. Ak niektorý z týchto názvov presahuje 60 znakov, bude mať symbol „Príliš dlhý“. Musíte na nich popracovať a znížiť dĺžku postavy.

Ak má vaše video miniatúru s nízkym rozlíšením, môže to spôsobiť zlý prvý dojem, pretože väčšinou si ľudia všimnú najskôr miniatúru – a je dobre známy fakt, že prvý dojem je zvyčajne posledný dojem.

Existuje sekcia s názvom Položky na zlepšenie. Prejdite do tejto sekcie a pozrite sa Videá bez miniatúr vo vysokom rozlíšení. Ak je číslo 0, môžete ho jednoducho ignorovať. Ak je však vyššie, kliknite na číslo a zistite, na ktorých videách musíte popracovať, aby ste zlepšili miniatúrny obrázok. Keď ich identifikujete, nahraďte existujúce miniatúry obrázkami s vyššou kvalitou.

Čítať:  Ako vytvoriť úžasný web pre svoju značku pomocou WordPress

Frekvencia uverejňovania videí je pre vás rozhodujúca Marketingová stratégia YouTube. Videá musíte uverejňovať pravidelne, inak môžu ľudia stratiť záujem o vašu značku a zrušiť odber vášho kanála. Môžete skontrolovať Harmonogram uverejňovania v Položky na zlepšenie časť na kontrolu frekvencie odosielania.

Zabaľovanie

Ako už bolo spomenuté v príspevku, hĺbkový audit YouTube vám pomôže identifikovať, ktoré videá na vašom kanáli generujú výsledky v očakávaných riadkoch a ktoré nie.

Potom môžete využiť pozitívne aspekty svojich výkonnejších videí vo svojich pripravovaných videách na dosiahnutie podobných výsledkov. Môžete identifikovať chyby vo svojich videách s nízkou výkonnosťou a podniknúť potrebné kroky na ich odstránenie.

Ďalšou úžasnou vecou na audite je, že možno nakoniec objavíte veci, ktoré ste nikdy nehľadali. Nástroje ako Sprout Social používajte nielen na audity YouTube, ale aj na všetky svoje najvýkonnejšie sociálne profily na jednom mieste.

Nikdy neprestávaj hľadať, pretože nikdy nevieš, kým sa nepozrieš.

Autor Bio

Andy Beohar je vedúcim partnerom spoločnosti SevenAtoms B2B agentúra na generovanie dopytu. Spoločnosť SevenAtoms sa venuje podpore rastu SaaS a B2B firiem prostredníctvom inovatívneho a optimalizovaného plateného vyhľadávania a spoločnosť Google ju uznáva ako partnera Google Premier Ads. V spoločnosti SevenAtoms hrá Andy strategickú úlohu pri správe kampaní v platenom vyhľadávaní.

Súvisiace články

Ako propagovať videá YouTube 6 jednoduchými spôsobmi

Ako získať nápady na názvy kanálov YouTube

často kladené otázky

1. Čo je audit YouTube?

Audit YouTube vám pomáha určiť výkonnosť vášho kanála YouTube tým, že vám umožňuje analyzovať dôležité oblasti vášho obsahu (videa), ako je počet zobrazení, trvanie pozerania, miera prekliknutia (MP) a ďalšie.

2. Čo je optimalizácia videa YouTube?

Optimalizácia videa na YouTube sa vzťahuje na implementáciu rôznych stratégií a techník, aby sa vaše video umiestnilo vyššie vo výsledkoch vyhľadávania YouTube tým, že sa vaše video dostane pred vašu cieľovú skupinu.

3. Ako môžem optimalizovať videá YouTube pre SEO?

Tu je niekoľko jednoduchých krokov, ktoré vám pomôžu optimalizovať vaše videá YouTube pre SEO.
-Identifikujte svoje cieľové kľúčové slová pomocou nástrojov na výskum kľúčových slov, ako je bezplatný nástroj pre kľúčové slová WordStream, Plánovač kľúčových slov Google, Moz atď.
-V názve a súbore videa používajte relevantné kľúčové slová.
-Optimalizujte popis svojho videa YouTube.
– Pridajte hashtagy do názvu a popisu svojho videa YouTube.
– Vytvorte miniatúru, ktorá upúta pozornosť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE