Ako vykonať predsadenie v Dokumentoch Google

Bibliografia sú vyžadované pre takmer všetky výskumné práce, ktoré boli kedy napísané, ale ich formátovanie môže byť pomerne ťažké. Najhoršie na tom je pokus o vytvorenie predsadeného odsadenia pre každý zdroj. Našťastie sa ich pridávanie stane ľahkým a prirodzeným, akonáhle to pochopíte. Tu je návod, ako vykonať predsadenie v Dokumentoch Google.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete v Dokumentoch Google vykonať predsadenie, kliknite na Pohľad > Zobraziť pravítko. Zvýraznite telo textu, pri ktorom chcete vykonať predsadenie, a potom ho pretiahnite Ľavé odsadenie tlačidlo čo najviac vpravo odsadenie. Pretiahnite Odsadenie prvého riadku tlačidlo späť na šedú čiaru označujúcu okraj stránky.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako vykonať predsadenie v Dokumentoch Google (pravítko)

Než začnete, uistite sa, že je vaše pravítko viditeľné. Už predtým sme vám ukázali, ako to urobiť so zmenou okrajov, a je to dobré východiskové nastavenie. Ak chcete, aby bol pruh pravítka viditeľný, kliknite Pohľad a uistite sa, že je vedľa začiarknutia Zobraziť pravítko.

Curtis Joe / Android Authority

Zvýraznite text, ktorý chcete odsadiť, a potom kliknite a presuňte Ľavé odsadenie gombík; toto je malá modrá šípka na pravítku. V našom príklade ho presunieme o 0,5 palca doprava, aby bol celkový okraj 1,5 palca.

Curtis Joe / Android Authority

Čítať:  Lucy Hurst, MD v Sherbet Donkey Media, hovorí...

Akonáhle ste s odsadením spokojní, kliknite na Odsadenie prvého riadku gombík; toto je malý modrý obdĺžnik nad modrou šípkou. Potiahnite ho späť na šedú čiaru označujúcu okraj stránky.

Curtis Joe / Android Authority

Opakujte postup pre všetko, na čo potrebujete závesnú zarážku. Funguje to obzvlášť dobre pre veci, ako sú citované stránky v novinách. To tiež funguje, ak potrebujete odsadiť veľkú citáciu v odseku.

Ako vykonať predsadené odsadenie v Dokumentoch Google (možnosti odsadenia)

Existuje ďalší spôsob, ako vykonať predsadenie v Dokumentoch Google. Trvá to trochu dlhšie, ale stále je to relatívne jednoduché.

Zvýraznite text, pre ktorý chcete vykonať predsadenie, a potom kliknite Formát. Prejdite kurzorom nad Zarovnať a odsadiťpotom kliknite Možnosti odsadenia.

Curtis Joe / Android Authority

Otvor Špeciálna zarážka rozbaľovacia ponuka.

Curtis Joe / Android Authority

Zo zobrazených možností vyberte Závesný. Do poľa vpravo zadajte hodnotu, ako veľmi vpravo má byť predsadenie. V tomto prípade ju nastavíme na 0,5 palca. Kliknite Aplikovať v spodnej časti po dokončení.

Curtis Joe / Android Authority

Po dokončení bude vaše predsadené odsadenie na stránke dokonale naformátované.

Curtis Joe / Android Authority

Najčastejšie otázky

Ako vytvoríte predsadené odsadenie v Dokumentoch Google?Ako vytvoríte predsadenie v aplikácii Dokumenty Google?

Ak chcete v mobilnej aplikácii Dokumenty Google vykonať predsadené odsadenie, stlačte a pretiahnite cez text, ktorý chcete odsadiť. Tým sa vyberie. Kliknite na Formát gombík; vyzerá to ako veľké „A“ so štyrmi vodorovnými čiarami napravo. stlač Odsek v hornej časti vyskakovacieho okna a potom vyberte typ odsadenia.

Čítať:  Ako odstrániť protokol auditu v Discorde?

Všimnite si, že to funguje iba pre normálne druhy odsadenia a budete sa musieť pohrať s riadkami svojho textu, ak chcete urobiť predsadené odsadenie.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE