Ako vykonať záťažové testovanie WordPress

Je váš web pripravený na spustenie? Alebo ponúkate skvelú zľavu a očakávate masívny nápor návštevníkov?

To všetko znie skvele. Táto skvelá správa sa však môže zhoršiť, ak sa niečo pokazí.

Ak prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu cez WordPress, máte niekoľko výhod, ktoré WordPress ponúka, ale váš web ešte musí byť vopred otestovaný na rozsiahle požiadavky aktívnych používateľov.

Pomocou testovania záťaže WordPress môžete kontrolovať správanie vášho webu za rôznych podmienok. Môžete otestovať beta alebo finálnu webovú stránku, aby ste si overili, či dokáže spracovať očakávaných používateľov a ponúka požadovanú funkčnosť v týchto aspektoch:

 • Rýchlosť načítania webu
 • Šírka pásma siete
 • Skladovanie
 • CPU
 • RAM

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o testovaní záťaže WordPress, testovacích technikách a testovacích scenároch.

Záťažové testovanie WordPress 101

Testovanie záťaže WordPress zahŕňa postupy na testovanie cieľovej webovej stránky v špecifických podmienkach, aby ste zistili, či webová stránka ponúka požadované využitie na vrchole svojej používateľskej záťaže.

Čítať:  Stránky Google vs WordPress: Aká je pre vás lepšia platforma?

Napríklad, ak ste vlastníkom webovej stránky elektronického obchodu, chceli by ste, aby si tisíce zákazníkov na vašej webovej stránke objednali súčasne bez oneskorenia. Okrem toho možno budete chcieť, aby sa stránky vašich produktov načítali za menej ako 3,5 sekundy.

Pomocou testovania záťaže to môžete otestovať a zistiť, či ďalší používatelia nespôsobujú dodatočné oneskorenie v odpovediach alebo dokonca vedú k chybám servera.

Testovanie záťaže WordPress simuluje aktívnych používateľov a replikuje skutočné správanie používateľov na webe. Môžete určiť správanie svojich webových stránok za normálnych podmienok aj za podmienok vysokej návštevnosti.

Okrem toho môžete pochopiť maximálnu prevádzkovú kapacitu webovej stránky a servera a nájsť prípadné nedostatky v službe. Môžete tiež presne určiť prvok spôsobujúci zhoršenie služby.

Záťažové testovanie vs. Záťažové testovanie

Záťažové testovanie a záťažové testovanie sa môžu používať zameniteľne. Obaja však majú svoje rozdiely.

Záťažové testovanie overuje výkon webovej stránky alebo aplikácie pri zvyčajnom špičkovom zaťažení. Určuje, či je systém vybavený na zvládnutie očakávaného počtu návštevníkov.

Na druhej strane záťažové testovanie zahŕňa preťaženie systému väčším počtom požiadaviek a akcií používateľov, ako je navrhnuté. Určuje body zlomu systému.

Pomocou stresového testovania môžete určiť, kde webová lokalita alebo aplikácia vyžaduje škálovanie, keď to rozpočet dovoľuje.

Prečo majitelia webových stránok WordPress potrebujú testovanie záťaže?

Ako vlastník webovej stránky musíte zabezpečiť dve veci: stálu dostupnosť webovej stránky a bezproblémovú používateľskú skúsenosť. Testovanie záťaže vám pomôže s oboma, pretože definuje maximálnu záťaž, ktorú web dokáže zvládnuť bez výrazného zníženia výkonu.

Čítať:  Ako používať štatistiku návštevnosti WP vo WordPress na vytvorenie lepšej stránky

Testovanie záťaže odhaľuje, ktoré prvky webovej stránky a systému najskôr nefungujú. To vám umožní pripraviť sa podľa toho. A môžete si byť istí, že web a server bez problémov zvládnu každodenné obchodné a používateľské aktivity.

Typy záťažových testov

Ak chcete otestovať webovú stránku WordPress, musíte pochopiť typy testovania záťaže. Každé testovanie záťaže pokrýva špecifické správanie webovej stránky a servera.

Bežné typy záťažového testovania sú nasledovné:

 • Bežné záťažové testovanie: Čas odozvy webovej stránky sa sleduje v závislosti od počtu používateľov.
 • Testovanie kapacity: Určuje, koľko používateľov dokáže webová lokalita a server spracovať, kým čas odozvy neklesne pod požadované štandardy.
 • Záťažové testovanie: Určuje body zlomu a ich dôvody.
 • Testovanie namočenia: Kontroluje problémy s webovou stránkou a serverom počas dlhšej aktivity používateľa sledovaním trendov a zmien v správaní systému.

Ako načítať test webovej stránky WordPress

Bez ohľadu na typ záťažového testovania, pre ktorý sa rozhodnete, musíte vykonať niekoľko krokov na vykonanie záťažového testovania.

Tu je návod, ako môžete otestovať svoju webovú stránku WordPress.

Definujte scenáre

Vyberte typ záťažového testovania z vyššie uvedeného zoznamu. Výkon svojich webových stránok môžete otestovať pri špičkovom zaťažení, preťažení alebo v predĺžených intervaloch.

Nastavte testovacie prostredie

V závislosti od zvoleného scenára nastavte testovacie prostredie. Testovacie prostredie by malo byť čo najbližšie k produkčnému prostrediu z hľadiska hardvérových, sieťových a softvérových špecifikácií.

Implementujte virtuálnych používateľov s rôznymi úlohami

Vytvorte virtuálnych používateľov a priraďte im rôzne úlohy. Môžete použiť skripty, aby ste virtuálnych používateľov prinútili vykonať požadované akcie pre testovaciu reláciu.

Čítať:  Hacky šetriace čas: 10 tipov na jednoduché plánovanie sociálnych médií

Vykonajte testovaciu reláciu

Vykonajte testovaciu reláciu s vyvinutou stratégiou testovania a nakonfigurovanými virtuálnymi používateľmi.

Pre úspešnú testovaciu reláciu sa uistite, že:

 • Randomizovaná a variabilná aktivita používateľov
 • Realistické simulácie
 • Súčasná aktivita rôznych akcií virtuálnych používateľov

Monitorujte svoj web

Počas spustenia testovacieho scenára nad správaním webovej stránky prostredníctvom monitorovania vitálnych funkcií webovej stránky, ako sú:

 • Priebežné transakcie
 • Využitie zdrojov
 • Oneskorenie siete

(Voliteľné) Urobte vylepšenia

Vykonajte vylepšenia, ak nájdete problémy, ktoré môžete rýchlo vyriešiť. Môžete napríklad získať spoľahlivého poskytovateľa hostingu, ktorý poskytuje optimalizovaný výkon.

(Voliteľné) Znova spustite testy

Ak ste vykonali vylepšenia systému, opätovné spustenie už definovaných testovacích scenárov je dobrou praxou na okamžité otestovanie najnovšej úpravy.

Nástroje a doplnky na testovanie záťaže

Svoj web môžete otestovať pomocou nástrojov s otvoreným zdrojom, doplnkov a softvéru. Ponúkajú škálovateľnosť a jednoduchú implementáciu testovacích prípadov použitia s presnými výsledkami v danom webovom prehliadači.

Bezplatné nástroje s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré môžete použiť, zahŕňajú:

 • JMeter
 • Gatling
 • Locust
 • StresStimulus
 • Loader.io

Záverečné myšlienky: Ako urobiť testovanie zaťaženia WordPress

Pomocou vyššie uvedeného sprievodcu môžete otestovať svoju webovú stránku WordPress a zabezpečiť, aby fungovala podľa potreby pri mimošpičkovom a špičkovom zaťažení. Okrem toho môžete svoj web otestovať záťažovým testom, aby ste našli jeho zlomové body, aby ste našli spôsoby, ako svoj web vylepšiť vopred.

S Hostinger sa môžete vyhnúť všetkej tejto práci a škálovať zdroje svojho webu pre obdobia zliav, špičky návštevnosti alebo kedykoľvek to bude potrebné.

Čítať:  Čo môžeme očakávať od WordPress 6.0 po vydaní?

Vyskúšajte Hostinger Cloud Auto Scaling ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE