Ako vypnúť Nintendo Switch (a jeho ovládače)

Väčšinu času, keď skončíte s hraním s Nintendo Switch, pravdepodobne stačí kliknúť na tlačidlo napájania hore. Jedným stlačením tlačidla napájania sa však zariadenie v skutočnosti úplne nevypne. Ak sa obávate o životnosť batérie vašej konzoly, pravdepodobne budete chcieť vedieť, ako úplne vypnúť prepínač. To isté platí pre jeho ovládačektoré majú vlastné vstavané batérie.

RÝCHLA ODPOVEĎ

  • Ak chcete Nintendo Switch vypnúť, stlačte a podržte tlačidlo napájania, kým sa nezobrazí vyskakovacia ponuka. Vybrať Možnosti napájania > Vypnúť.
  • Ak chcete vypnúť ovládač Joy-Cons alebo Nintendo Switch Pro Controller, budete ich musieť odpojiť od prepínača. Stlačte čierne tlačidlo na hornej strane ovládača a mali by ste vidieť, ako zhasnú svetlá.

KĽÚČOVÉ SEKCIE

Ako už bolo spomenuté, rýchle kliknutie na tlačidlo napájania iba prepne váš Switch do režimu spánku. To znamená, že sa bude prebúdzať rýchlejšie, ale na úkor miernej spotreby energie, ktorá by mohla vašu konzolu vyčerpať na nulu, pokiaľ nie je zapojená.

Ako vypnúť Nintendo Switch

Keď je prepínač odpojený od doku alebo televízora v ručnom režime, stlačte a podržte tlačidlo napájania po dobu 5 sekúnd.

Curtis Joe / Android Authority

lis A na Možnosti napájania.

Curtis Joe / Android Authority

Curtis Joe / Android Authority

Čítať:  POLED vs AMOLED: Aký je rozdiel medzi týmito technológiami OLED?

Ak chcete prepínač znovu zapnúť, stačí znovu stlačiť tlačidlo napájania.

Ako vypnúť ovládač Nintendo Switch

Nemáme čas zaoberať sa každým ovládačom tretej strany, ale existujú dva typy oficiálne licencovaných ovládačov Nintendo: Joy-Cons a Pro Controller.

Joy-Cons

Ak chcete vypnúť Joy-Cons, nemusíte skutočne nič robiť, ak sú stále pripojené k vášmu prepínaču. Po vypnutí prepínača sa po krátkom čase vypnú.

Ak ich používate oddelené od konzoly, budete musieť stlačiť kruhové čierne tlačidlo na jednej strane.

Curtis Joe / Android Authority

Ovládač Nintendo Switch Pro

Ak je váš Pro Controller pripojený k vášmu Switch, môžete ho kedykoľvek vypnúť a odpojiť stlačením čierneho tlačidla hore. Nachádza sa vedľa portu USB-C.

Curtis Joe / Android Authority

Najčastejšie otázky

Prečo sa môj Nintendo Switch nezapne alebo nenabíja?

Ak ste prepínač nechali dlhší čas nečinný alebo v režime spánku, jeho batéria sa možno úplne vybila. V takom prípade ho možno budete musieť nechať zapojený hodinu alebo dlhšie, aby sa nabilo použiteľné. Mali by ste tiež pripojiť oficiálnu nabíjačku Nintendo alebo nabíjačku tretej strany s výkonom 18 W alebo lepším, najlepšie bližšie k 30 W.

Pokiaľ sa nič nedeje, skúste vymeniť za inú zásuvku alebo nabíjací kábel. Ak sa to nepodarí, môže ísť o vážnejší problém, s ktorým budete musieť kontaktovať Nintendo.

Mali by ste vypnúť prepínač?

Väčšinu času to nie je potrebné, pokiaľ je váš prepínač v doku alebo ho pravidelne pripájate. Vypnutím však môžete zachovať stav batérie alebo predĺžiť rezervy, keď nebudete prepínač hodiny alebo dni používať. Pri upgrade karty microSD je tiež rozumné vypnúť.

Čítať:  17 NAJLEPŠÍCH SEO nástrojov pre malé podniky (porovnanie)

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE