Ako vypnúť sekciu „Mohlo by vás to zaujímať“ na Twitteri

Sekcia „Mohlo by vás to zaujímať“ otravuje väčšinu používateľov Twitteru. Koniec koncov, určitých ľudí a profily z nejakého dôvodu nesledujete a nemali by zapĺňať váš Twitter feed. Nanešťastie však neexistuje hlavný prepínač na odstránenie „Mohlo by vás zaujímať“.

Ako vypnúť sekciu „Mohlo by vás to zaujímať“ na Twitteri

Namiesto toho musíte prejsť hlboko do nastavení ochrany osobných údajov, aby ste našli riešenie. V tomto článku sú uvedené aj niektoré kľúčové slová, ktoré môžete zablokovať, aby ste zo svojho informačného kanála odstránili ešte viac nechceného obsahu.

Trik s tlmenými slovami

Spustiť Twitterudrel si ikona profilua vyberte Nastavenia a ochrana osobných údajov. Potom vyberte Ochrana osobných údajov a bezpečnosť v nasledujúcom okne a potiahnite prstom nadol Tlmené slová v časti Bezpečnosť.

Ak sa to rozhodnete urobiť prostredníctvom pracovnej plochy, vyberte možnosť tri vodorovné bodky pod svojím profilovým obrázkom získate prístup k ďalším nastaveniam. Ďalej vyberte Tlmené slová v Stlmiť a zablokovať menu, kliknite na ikona plusa pridajte slová, ktoré chcete zablokovať.

Naraz môžete pridať jedno slovo, používateľské meno alebo frázu. A kľúčové slová, ktoré by vám mohli pomôcť zbaviť sa „to by vás mohlo zaujímať“, sú nasledujúce:

 • navrhnúť_koho_sledovať
 • navrhnúť_zhrnutie
 • serve_pyle_tweet
 • navrhnúť_recyklovaný_tweet
 • navrhnúť_hodnotiť_časovú os_tweet
 • návrh_aktivity_tweet
 • share_tweet_to_vreck
Čítať:  Ako vytvoriť stratégiu oznámenia push pre vašu mobilnú aplikáciu

Dôležitá poznámka: Ako už bolo uvedené, stlmenie týchto kľúčových slov nezaručuje, že sa nadobro zbavíte výrazu „Mohlo by vás to zaujímať“. Ak sa to stane, skúste vypnúť zvuk používateľov, ktorých najčastejšie vidíte v návrhoch.

Zbavte sa všetkých upozornení push

Počet push notifikácií, ktoré dostanete od Twitteru, môže konkurovať len tým, ktoré prichádzajú z Facebooku. Našťastie existuje možnosť zbaviť sa všetkých z nich. Potom znova, niektoré veci, ktoré vás NEZAUJMAJÚ, môžu stále prekĺznuť cez trhliny.

Každopádne, tu je návod, ako vypnúť všetky upozornenia push.

 1. Ísť do Nastavenia a Ochrana osobných údajov a vyberte Upozornenia.
 2. Vyberte Push notifikácie pod Predvoľby.
 3. Klepnite na tlačidlo vedľa Push notifikácie aby ste ich všetky zakázali.
 4. Hit Prejdite do nastavení iOS ak ste na zariadení Apple a odtiaľ to všetko zakážte.
 5. Vráťte sa do Predvoľby upozornení a vyberte E-mailové upozornenia.
 6. Klepnutím na tlačidlo vedľa položky E-mailové upozornenia ich všetky zakážete.

Trik s rozšírenými filtrami

Filter nízkej kvality upozornení je tu, aby vás chránil pred podpriemerným obsahom. Pri inštalácii služby Twitter je predvolene zapnutá, ale všetky rozšírené možnosti sú vypnuté.

Preto vyberajte Pokročilé filtre pod Upozornenia a klepnutím na tlačidlo vedľa každej možnosti ju povolíte. Možno vás nezbaví „môžete byť…“, ale prefiltruje tweety a profily, ktoré väčšinu ľudí obťažujú.

Vaše údaje na Twitteri

Ak chcete využiť túto možnosť, najlepšie je pristupovať k službe Twitter na pracovnej ploche. Je k dispozícii aj na mobilných zariadeniach, ale dostanete sa do prehliadača a musíte sa znova prihlásiť.

Čítať:  StoryChief: Najlepší nástroj marketingu obsahu? - Recenzie

Každopádne si vyberte Nastavenia a ochrana osobných údajova potom vyberte účtu. Kliknite alebo klepnite naň Vaše údaje na Twitteri v časti Údaje a povolenia.

Potom vyberte Údaje o záujmoch a reklamácha máte tri rôzne možnosti – Záujmy zo služby Twitter, Vyvodené záujmy od partnerov a Prispôsobené publiká.

Vyberte každú z možností a vykonajte zmeny nahromadených údajov v príslušnej ponuke. To je pravdepodobne najbližšie k deaktivácii „môžete byť…“, ale existujú určité obmedzenia.

Po prvé a predovšetkým, tieto zmeny sa neprejavia okamžite. A keď tak urobia, objavia sa nejaké vaše návrhy. Ale strieborné je, že ich obsah a frekvencia by nemali byť príliš dráždivé.

Zakázať všetky prispôsobenia a údaje

Keďže ste už deaktivovali svoje údaje na Twitteri, možno si myslíte, že už nie je čo deaktivovať. Ale zamysli sa ešte raz.

Od polovice roku 2017 má Twitter prehľad o vašich údajoch, histórii prehliadania, polohe a ďalších, aby mohol poskytovať prispôsobenejší obsah. Hoci neexistuje žiadne oficiálne potvrdenie, je bezpečné predpokladať, že gigant sociálnych médií čerpá z týchto informácií (a iných zdrojov), aby naplnil zoznam „môžete byť…“.

Ak to chcete zakázať, vyberte položku Nastavenia a súkromie a potom položku Súkromie a bezpečnosť. Potiahnite prstom nadol na koniec ponuky a klepnite na Prispôsobenie a údaje. Voľba je predvolene nastavená na „Povoliť všetko“.

Stlačte hlavné tlačidlo vedľa Personalizácia a údaje v hornej časti okna. Zobrazí sa kontextové okno, ktoré potvrdí vaše rozhodnutie a keď stlačíte Povoliťaplikácia prestane sledovať vaše správanie.

Čítať:  Ako vložiť widget počasia pre WordPress s Ventusom

Smutné na tom je, že to úplne neodstráni „môžete byť…“.

Prečo Twitter tak sťažil deaktiváciu „Mohli by ste byť…“?

Navonok je nápad celkom priateľský. Slovo „môžete byť…“ slúži na to, aby poskytovalo lepšiu používateľskú skúsenosť na základe vašich preferencií. Prečo by ste to teda chceli vypnúť?

Ak však používate Twitter dlhšie ako niekoľko mesiacov, viete, že sa zriedka vyskytuje a veľa používateľov sa sťažuje. Napriek tomu je sekcia stále tam a je takmer nemožné ju deaktivovať, čo signalizuje, že to robí trik na Twitteri.

Na vysvetlenie, veľké percento používateľov pravdepodobne klepne alebo klikne na návrhy a môže interagovať s trendovými alebo sponzorovanými príspevkami. A toto je jeden zo spôsobov, ako Twitter maximalizuje svoje nehnuteľnosti v aplikácii.

Prefíkaný modrý vtáčik

Nikdy si nemôžete byť 100% istý, že ste vypli sekciu „môžete byť…“. Existujú však spôsoby, ako to urobiť oveľa menej rušivým.

Máte podobné problémy s inými aplikáciami sociálnych médií? Kliknete alebo klepnete na navrhované stránky a príspevky? Dajte nám svoje dva centy do komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE